Porodica Omerovic

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#26 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

graue_maus wrote:gdje je ovo selo ... idem u bosnu uskoro p bi dala nesto ovoj familiji kao sedaku ...na google maps nema nista...

seoce tj naselje je izmedju rajlovca i vogosce u sarajevo, pripada opcini novi grad- skrene se na pola puta otprilike...
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#27 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Ja bi pare koje sam odredila za vitre odmah uplatila na račun...

Ali ako su ostali za, onda je bolje skupiti za priključak za vodu.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#28 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

kako god vecina odluci

ima li neko da bi uzeo na sebe obavezu prikupljanja novca?
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#29 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Možda je najlakše dogovoriti se sa čovjekom, uplatiti koliko ko može na račun, pa onda vidjeti je li dovoljno za priključak.

Ne vjerujem da bi iko skupljao pare u gotovini pa nosio.
User avatar
arman1
Posts: 5366
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#30 Re: Porodica Omerovic

Post by arman1 »

zvrk wrote:imamo li snage da skupimo lovu za prikljucak vode i mozda nesto preplatimo ?
mada ce se mozda naci neko od firmi ko bit o platio, ali eto, da pocnemo od toga
jeste li za akciju ?
ideje?
@armane: svaka cast za pribor i knjige
jesi li uspio saznati jos nesto o potrebama?
kako se griju ?
Nisam, samo sam nazvao čovjeka i rekao da što se tiče školske opreme sve je od mene: knjige, teke, pribor za pisanje, ruksak itd. Ostavio sam broj telefon. Mala je sad polaznik 9. razreda, a knjige još nisu odobrene. Čeka se nekakav idiotski papir iz ministarstva. Trebalo bi valjda svi 9. razredi da koriste iste uđbenike. Ako Bog da do septembra će se valjda znati šta i kako. U opciji imam još nešto ali dok ne budem 100 000 % siguran neću ništa govoriti.
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#31 Re: Porodica Omerovic

Post by mgogic »

Ljudi glup sam.

Uplate možete izvršiti i na račun u Raiffeisen banci: 1610000000000011, za uplate u KM 09-00-39777-9; broj štednog računa 19000700351.

Jel boldirano ide pod: SVRHA DOZNAKE?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#32 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

ovaj prvi bold veze nemam gdje ide - pitaj u banci

a drugi bold ide u primaoca: ime i prezime i ovaj broj
to im je broj partije :S
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#33 Re: Porodica Omerovic

Post by mgogic »

zvrk wrote:ovaj prvi bold veze nemam gdje ide - pitaj u banci

a drugi bold ide u primaoca: ime i prezime i ovaj broj
to im je broj partije :S
Hvala puno!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#34 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

nista, hvala tebi :)
da ti Bog primi dobro djelo!
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#35 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Svrha doznake ti je razlog uplate, npr. novčana pomoć i sl.

Dovoljno je da poneseš ovaj račun u banku, oni znaju kako treba popuniti.
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#36 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Konsultovala sam se sa kolegama s posla, mi cemo kolektivno prikupiti koliko ko moze pa uplatiti na racun...Gledat cemo da to bude prije Bajrama..
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#37 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

ok :)

dakle idemo individualno :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#38 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Meni se svidjelo to sto su svi rekli da su za, nadam se ako Bog da nekoj sumi od koje ce imati koliko toliko koristi.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#39 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Meni se svidjelo to sto su svi rekli da su za, nadam se ako Bog da nekoj sumi od koje ce imati koliko toliko koristi.
iskorisititi jos dok je ramazana :)

svi smo vise merhametli - htjeli mi to ili ne :)

:bih:
saale
Posts: 1399
Joined: 08/07/2008 13:39

#40 Re: Porodica Omerovic

Post by saale »

+1,
_lela
Posts: 22
Joined: 16/08/2012 10:31

#41 Re: Porodica Omerovic

Post by _lela »

Ja sam već par puta skupljala pomoć ovoj porodici i išla kod njih....isto sam planirala uraditi i u subotu uoči Bajrama aBd, već sam nešto i prikupila.
Iz prve ruke ću vam reći da je situacija izuetno teška, tragična, tuga :(
Ja sam čak pokušala i za vodu nešto para skupiti i uspjela sam, i Ismet je pare koje sam mu odnijela oko 500 KM, taj put iskoristio za kupovinu materijala i razvod vode u kući, tako da sada treba samo priključak, koji je dosta komplikovan, obzirom da se kuća nalazi jako daleko, na brdu, ljudi su samostalno dovodili vodu u taj dio, i sad on treba platiti tim komšijama koji su doveli vodu u taj dio da se priključi na te njihove cijevi....ja sam tako nekako shvatila kad mi je pričao....
Drugi put kad sam išla to je bilo malo poslije onog ogromnog snijega u februaru, mala Emina nas je zvala i zamolila da im donesemo nešto hrane jer nemaju šta da jedu, tako da sam otišla čim je malo snijeg okopnio, obzirom da je nepristupačno ukoliko je kiša ili snijeg, i tada su mi rekli da za vrijeme tog velikog sijega nisu imali drva, nisu imali na šta da se griju :( smršali, osušili se :( mene je duša boljela mjesecima poslije toga.....helem porodica je u jako teškoj situaciji, ja vas još jednom molim da im pomognete ne bilo koji način.....mislim da je njima najbolja pomoć odnijeti direktno namirnice, tada mi je Ismet rekao da desi se nekad da im neko donese para, da oni ne mogu da odu do prodavnice jer je predaleko, a on je u tom periodu bio jako bolestan i kaže ne mogu ni iz kuće da izađem...Eto, skontajte svi....ako neko ima volju ja stojim na raspolaganju do subote, kada sam planirala ići aBd kod njih, ako neko želi nešto može meni predati ja ću im odnijeti....
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#42 Re: Porodica Omerovic

Post by krompir i riza »

Kolege na poslu će se udružiti s novčanim prilozima, koliko se može i to uplatiti na račun.
@lela, svaka čast, hvala ti !
saale
Posts: 1399
Joined: 08/07/2008 13:39

#43 Re: Porodica Omerovic

Post by saale »

Ovoj porodici je svaka pomoc dobro dosla i stvarno treba ljudima pomoci, ali mislim da bez kontinuiranih i redovnih primanja je vrlo tesko njima zivjeti, znamo svi kako je kad nam samo jedna plata kasni :dance: , najbolje bi bilo kad bi se maloj neka stipendiju mogla izganjati, ili da se forumashi org da se mala iskoluje, :bih: , hajmo konkretno da im barem BAJRAM uljepsamo
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#44 Re: Porodica Omerovic

Post by Pasiflora »

saale wrote:Ovoj porodici je svaka pomoc dobro dosla i stvarno treba ljudima pomoci, ali mislim da bez kontinuiranih i redovnih primanja je vrlo tesko njima zivjeti, znamo svi kako je kad nam samo jedna plata kasni :dance: , najbolje bi bilo kad bi se maloj neka stipendiju mogla izganjati, ili da se forumashi org da se mala iskoluje, :bih: , hajmo konkretno da im barem BAJRAM uljepsamo
+1
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#45 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Trebalo bi onda do zime vidjeti nekako za ogrev da im obezbjedimo. Mogli bi vjerujem kad bi se svi okupili ....ne znam meni ih je tako zao :(
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#46 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

_lela wrote:Ja sam već par puta skupljala pomoć ovoj porodici i išla kod njih....isto sam planirala uraditi i u subotu uoči Bajrama aBd, već sam nešto i prikupila.
Iz prve ruke ću vam reći da je situacija izuetno teška, tragična, tuga :(
Ja sam čak pokušala i za vodu nešto para skupiti i uspjela sam, i Ismet je pare koje sam mu odnijela oko 500 KM, taj put iskoristio za kupovinu materijala i razvod vode u kući, tako da sada treba samo priključak, koji je dosta komplikovan, obzirom da se kuća nalazi jako daleko, na brdu, ljudi su samostalno dovodili vodu u taj dio, i sad on treba platiti tim komšijama koji su doveli vodu u taj dio da se priključi na te njihove cijevi....ja sam tako nekako shvatila kad mi je pričao....
Drugi put kad sam išla to je bilo malo poslije onog ogromnog snijega u februaru, mala Emina nas je zvala i zamolila da im donesemo nešto hrane jer nemaju šta da jedu, tako da sam otišla čim je malo snijeg okopnio, obzirom da je nepristupačno ukoliko je kiša ili snijeg, i tada su mi rekli da za vrijeme tog velikog sijega nisu imali drva, nisu imali na šta da se griju :( smršali, osušili se :( mene je duša boljela mjesecima poslije toga.....helem porodica je u jako teškoj situaciji, ja vas još jednom molim da im pomognete ne bilo koji način.....mislim da je njima najbolja pomoć odnijeti direktno namirnice, tada mi je Ismet rekao da desi se nekad da im neko donese para, da oni ne mogu da odu do prodavnice jer je predaleko, a on je u tom periodu bio jako bolestan i kaže ne mogu ni iz kuće da izađem...Eto, skontajte svi....ako neko ima volju ja stojim na raspolaganju do subote, kada sam planirala ići aBd kod njih, ako neko želi nešto može meni predati ja ću im odnijeti....
hvala puno _lela za informacije i
hvala Bogu da ima jos ljudi koji vide i dalje od svog tanjira.
nisam sigurna da cu do subote ista uspjeti, ali hvala ti na informacijama


treba platiti komsiojama da se nakaci na njihove cijevi ..
jao :(
Last edited by zvrk on 16/08/2012 11:19, edited 1 time in total.
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#47 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Ismet je trenutno u gradu, ja ću se vidjeti sa njim, pa javim se poslije...
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#48 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

sto volim aktivizam :)

kadinice cekamo post :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#49 Re: Porodica Omerovic

Post by Pasiflora »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Trebalo bi onda do zime vidjeti nekako za ogrev da im obezbjedimo. Mogli bi vjerujem kad bi se svi okupili ....ne znam meni ih je tako zao :(
Pa zapravo ne bi trebalo biti komplicirano: svako od nas odredi koliku sumu ce davati. Lovu skupljamo na jednom mjestu i svaki mjesec im neko odnese/uplati na rn...
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#50 Re: Porodica Omerovic

Post by micko green eyes »

Potrese me svasta, ali ovo neznam zasto me bas dotuklo.
Iskreno se nadam da ce se dosta uplatiti, a ja bi licno volio da se nesto vise uradi kod ovog slucaja. Npr firme neke da obezbijede realizaciju vode/struje.

Ja cu po prvi put da krenem od svog poslodavca, ovo bi za njih bilo kap u moru, samo se nadam da cu dovoljno dobro docarati ovaj slucaj tj. prevesti. Samo se nadam.
U svakom slucaju sto vise paznje prema ovom slucaju, to su ujedno i vece sanse da se nesto ozbiljno uradi. Ovo dijete mora dobiti priliku i ostale mogucnosti.
Post Reply