Punice i Svekrve

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
turquoise
Posts: 184
Joined: 13/08/2005 19:27

#26 Re: Punice i Svekrve

Post by turquoise »

nekoliko dana prije naseg vjencanja moja vrla sekrva me pozvala da izadjemo same da malo nasamo slobodno porazgovaramo, i na tom sastanku mi je rekla da ce izvrsiti samoubistvo ako se udam za njenog sina.
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#27 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

turquoise wrote:nekoliko dana prije naseg vjencanja moja vrla sekrva me pozvala da izadjemo same da malo nasamo slobodno porazgovaramo, i na tom sastanku mi je rekla da ce izvrsiti samoubistvo ako se udam za njenog sina.
Sto te slagala ?
Phi Phi
Posts: 5
Joined: 10/08/2012 12:23

#28 Re: Punice i Svekrve

Post by Phi Phi »

:D :D :D
i ti se udala, a ona živa!? nastavak, miolim te!
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#29 Re: Punice i Svekrve

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 13:11, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#30 Re: Punice i Svekrve

Post by Not My Idea »

turquoise wrote:nekoliko dana prije naseg vjencanja moja vrla sekrva me pozvala da izadjemo same da malo nasamo slobodno porazgovaramo, i na tom sastanku mi je rekla da ce izvrsiti samoubistvo ako se udam za njenog sina.
:lol: :D
šećerlama
Posts: 3
Joined: 07/08/2012 10:12

#31 Re: Punice i Svekrve

Post by šećerlama »

Određeni animozitet uvijek postoji, između punica i zetova kao i snaha i svekrva, postoji sigurno hiljadu i jedan razlog zašto je to tako, treba se truditi da taj odnos ostane na razini poštovanja, jedne fine i zdrave komunikacije i što veće distance, naravno sve na VI, jer im samim tim dajete do znanja da ste fino vaspitani, da ih poštujete, al da se niste udali-oženili za njih već za njihovu djecu, a ta djeca imaju valjda dovoljno godina i mozga da sami donose odluke u životu.
Samim tim što su stupili u bračnu zajednicu, osnovali svoju porodicu govori u prilog tome da mogu i brinuti o sebi. Život pod istom krovom u 90% slučajeva pokazao se kao nemoguća misija, nema tu života nikom, toga bi trebalo da smo svjesni i prije stupanja u brak, o tome gdje ćemo živjeti i od čega ćemo živjeti trebali bi razmišljati ranije, i ne dovoditi se u situacije gdje smo ovisni o bilo kome, ovdje mislim podjednako i na muškarce i žene. Kad imate svoj krov nad glavom, svoju platu, i kad zajedno donosite odluke, razgovarate šta je najbolje za vas, za djecu, za porodicu, dakle kad vas dvoje ostvarite jednu zdravu komunikaciju, svekrve i punice padaju u drugi plan.
Jesam li ja danas kuhala ili ne, jesam li tetošila njenog mezimca :-D , ne zna se, jer mi imamo svoju oazu u koju ne puštamo gotovo nikog, samo onoliko koliko mi mislimo da treba. Pa i ako vidim da ona pokušava nametnuti nešto svoje što nema veze sa zdravom pameti, polako objasnim, dokažem da nije u pravu, i opet zajedno donesemo odluku šta je najbolje za nas i našu djecu. Koliko god nas nervirale, moramo shvatiti da su one majke, i da uvijek imaju hiljadu i jedan savjet, onaj jedan redovno bude viška :zzzz: , pa kako podnosimo savjete naših roditelja tako bi trebalo da podnosimo i savjete njihovih. Pa brobajte se izdići i iznad njihovih ''bockanja'', meni moja mora bar nešto, npr.: dijete mi je zgodno i lijepo građeno al nije na mene ...hehehe, pa opet nas dvoje kasnije prokementarišemo i od srca se nasmijemo njenom komentaru :lol: .. Ne smijemo dozvoliti vrijeđanje niti bilo koji vid komunikacije koji ne priliči opštoj kulturi, ako ne može fino, onda je najbolje nikako...
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#32 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Dan, dva prije onog velikog snijega zimus muz i ja posli u nabavku da se namirimo za kucu.Svratimo do moje svekrve da vidimo sta njoj treba kupiti da ne kupujemo nesto napamet a njoj mozda ne treba.Na moje pitanje sta joj treba ona odgovara kako joj ne treba nista, kao ima svega.Odemo mi i ja joj onako kupim nesto napamet.
Vec zapadao onaj metarski snijeg i sad zove ona mene na posao i diktira spisak sta joj treba :-) .Ne pita se kako sam ja prtila do posla po onolikom snijegu i kako cu uopste nazad bez icega, a kamoli s njenom fasungom. :x
Uhvati mene huja da poludim i nista naravno ne kupim, ali kada sam dosla kuci kod nje upitam je jel ona misli da sam ja mozda debil. Pitam je jel se sjeca dan, dva ranije da smo svracali da je pitamo sta joj treba, a ona meni onako usput kaze "nisam bila raspolozena da mislim sta mi treba". Tu mi pukne film i samo odem bez rijeci jer nekada je bolje precutati. :mrgreen:
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#33 Re: Punice i Svekrve

Post by miki.ba »

Najgore mi je kad dodjem kuci s posla i ugledam punicu, sjedi kod nas.
Najradje bi se odma okreno i otišo, al nemoš moraš bit kulturan, jbg radi žene.
Ja svoju punicu bas nelimvo, ono odvratna mi je, punca sam gotivio.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#34 Re: Punice i Svekrve

Post by Not My Idea »

Nemojte se ljutit al meni bas smijesne te vashe priche. :mrgreen:
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#35 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Not My Idea wrote:Nemojte se ljutit al meni bas smijesne te vashe priche. :mrgreen:
Sto bih se ljutila, pa ja i pisem da se smijete i vidite kako je meni zanimljivo hehhe


Evo jos nesto. Moja svekrva kada dodje kod mene sve bi nesto pitala, 1000 zasto-1000 zato :lol:

I kada pocne da pita a moja djeca u sebi kazu "Juhuuu, pocinje kviz" :mrgreen:
murof
Posts: 31
Joined: 23/07/2012 22:27

#36 Re: Punice i Svekrve

Post by murof »

Davno pročitah na netu jedan interesantan članak, ali sad ne mogoh da ga nađem, pa evo u prepričano ukratko :

"Jedna žena nedavno i oženila sina i udala kćerku, i na kafi sa konom ova je pita kako joj je djeci, jesul se fino smjestili. Na to će žena: ma snaha mi je prava zmija, moj sin sve mora da radi, i po kući sprema i kuha, a ona se samo odmara, bla bla... ali zato mi je zet zlatan, duša od čovjeka, stalno mi dvori kćerku, sve sam radi, ma milina prava."

:)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#37 Re: Punice i Svekrve

Post by Not My Idea »

Haj vako...da malo okrenemo temu

Kakva je vasa punica/svekrva bila prije braka? Jeste li mogli zamislit da ce bit kao i svaka i da to nisu samo predrasude?

Ovo je za nas koje ovo tek cheka. :D
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#38 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Not My Idea wrote:Haj vako...da malo okrenemo temu

Kakva je vasa punica/svekrva bila prije braka? Jeste li mogli zamislit da ce bit kao i svaka i da to nisu samo predrasude?

Ovo je za nas koje ovo tek cheka. :D
Evo ja sam npr znala kakva ce ona biti, aaaliiii ona se izgleda zeznula i nije znala da cu ja biti ovakva :mrgreen:
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#39 Re: Punice i Svekrve

Post by miki.ba »

Not My Idea wrote:Haj vako...da malo okrenemo temu

Kakva je vasa punica/svekrva bila prije braka? Jeste li mogli zamislit da ce bit kao i svaka i da to nisu samo predrasude?

Ovo je za nas koje ovo tek cheka. :D
Meni je punica i prije braka bila odvratna, al nisam namjeravo nju ženit.
Ako ti se recimo svidi osoba i zavoliš je ne obracas pažnju na njenu/njegovu mater, samo je primjetiš, a ja sam primjetio da je truba. :D
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#40 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Prije nekoliko mjeseci moj sin padne na tjelesnom i rasjece ruku, nastavnik debil umjesto da zovne nas na posao ili ga vodi u hitnu posalje ga kuci. Naravno dijete ode kod nane i dodju oni u moju kucu i sad ona njemu pruza prvu pomoc :-) .

Poslije dodje muz i odvede ga u hitnu gdje su mu stavili kopce. Uvecer se vratim ja s posla i vidim neseser s lijekovima na stolu i pitam sina sta mu je nana radila. Nadje on onu kesicu Mucodyne (za iskasljavanje) i kaze da mu je nana planirala to staviti na ranu da zaustavi krvarenje. :shock:


Pouka , ne ostavljajte djecu sa svekrvama :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#41 Re: Punice i Svekrve

Post by plain vanilla »

"Kad sam bila snaha nisu valjale svekrve, sad kad sam svekrva ne valjaju snahe"

Elem, ma sta zamisljale, necete ni vi biti bolje niti ce vas snahe/zetovi voljeti :mrgreen:
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#42 Re: Punice i Svekrve

Post by Aqua_S »

gerberica wrote:
Not My Idea wrote:Haj vako...da malo okrenemo temu

Kakva je vasa punica/svekrva bila prije braka? Jeste li mogli zamislit da ce bit kao i svaka i da to nisu samo predrasude?

Ovo je za nas koje ovo tek cheka. :D
Evo ja sam npr znala kakva ce ona biti, aaaliiii ona se izgleda zeznula i nije znala da cu ja biti ovakva :mrgreen:

Hiljade ljudi,hiljade priča, ja sam se prije braka vodio onom starom narodnom " gledaj mater, pa biraj ženu"..i nisam pogriješio, meni je moja punana Zakon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#43 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Kod mene je izgleda najveselije :lol: , moja svekrva je van svake konkurencije :mrgreen: .Ja bih imala da pisem danima dogadjaje vezane za nju, ali ja to tako zdravo primam i vecinom okrenem na salu, a ako me bas naljuti ja se okrenem i odem da ne bih nesto rekla i rastuzila je.Ipak je ona rodila mog muza. Ja se ispusem koji dan i opet po starom, kod nase nema bas nekih svadja.
User avatar
Warashii
Posts: 4276
Joined: 13/09/2011 12:55

#44 Re: Punice i Svekrve

Post by Warashii »

gerberica wrote:Kod mene je izgleda najveselije :lol: , moja svekrva je van svake konkurencije :mrgreen: .Ja bih imala da pisem danima dogadjaje vezane za nju, ali ja to tako zdravo primam i vecinom okrenem na salu, a ako me bas naljuti ja se okrenem i odem da ne bih nesto rekla i rastuzila je.Ipak je ona rodila mog muza. Ja se ispusem koji dan i opet po starom, kod nase nema bas nekih svadja.
A jel ona s vama zivi ili samo povremeno naleti?
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#45 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Warashii wrote:
gerberica wrote:Kod mene je izgleda najveselije :lol: , moja svekrva je van svake konkurencije :mrgreen: .Ja bih imala da pisem danima dogadjaje vezane za nju, ali ja to tako zdravo primam i vecinom okrenem na salu, a ako me bas naljuti ja se okrenem i odem da ne bih nesto rekla i rastuzila je.Ipak je ona rodila mog muza. Ja se ispusem koji dan i opet po starom, kod nase nema bas nekih svadja.
A jel ona s vama zivi ili samo povremeno naleti?
Ne zivi sa nama , naleti, ne tako cesto.
User avatar
Warashii
Posts: 4276
Joined: 13/09/2011 12:55

#46 Re: Punice i Svekrve

Post by Warashii »

gerberica wrote: Ne zivi sa nama , naleti, ne tako cesto.
E pa zato tako i mozes.
Meni je sve bilo extra sto se punice tice dok je dolazila povremeno, ona nama mi njoj, al sad je tu, vec drugi mjesec a mi smo u nekih 33 kvadrata, i nema namjeru otici :D . I dalje je ne mrzim, daleko od toga ali samo zelim malo intime i opustenosti i hocu nazad moj daljinski :D
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#47 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Warashii wrote:
gerberica wrote: Ne zivi sa nama , naleti, ne tako cesto.
E pa zato tako i mozes.
Meni je sve bilo extra sto se punice tice dok je dolazila povremeno, ona nama mi njoj, al sad je tu, vec drugi mjesec a mi smo u nekih 33 kvadrata, i nema namjeru otici :D . I dalje je ne mrzim, daleko od toga ali samo zelim malo intime i opustenosti i hocu nazad moj daljinski :D
Uh ne znam sta da ti kazem majke mi osim da te pitam "sto to ne gonis iz kuce" :mrgreen:


Moja svekrva je mala zena, mozda metar i sumska jagoda :lol: , ali jarane kad bubne mene obori s nogu :mrgreen:
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#48 Re: Punice i Svekrve

Post by gerberica »

Ima i onaj vic ali otkida ;-) , pa kaze ,dosla punica kod zeta i kcerke i sad je kcerka pita koliko ce ostati.Kaze ona kcerki da ce ostati dok im ne dosadi,a zet lanu "a sto tako malo" :mrgreen: :lol:
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#49 Re: Punice i Svekrve

Post by Op3r4t0r »

Pratim :D
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#50 Re: Punice i Svekrve

Post by miki.ba »

Warashii wrote:
gerberica wrote: Ne zivi sa nama , naleti, ne tako cesto.
E pa zato tako i mozes.
Meni je sve bilo extra sto se punice tice dok je dolazila povremeno, ona nama mi njoj, al sad je tu, vec drugi mjesec a mi smo u nekih 33 kvadrata, i nema namjeru otici :D . I dalje je ne mrzim, daleko od toga ali samo zelim malo intime i opustenosti i hocu nazad moj daljinski :D
Buraz svaka cast, samo kad pomislim na to pocinjem se znojiti, al onaj hladni znoj.
Da se to meni desi ja bi odselio nekoliko dana kod svojih. :D
Post Reply