Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#26 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Smail Aga »

tataćusak wrote:
Smail Aga wrote:Glasao sam za ali mozda nisam trebao. Jer mi se cini da od drveca ne vidimo sumu. Jos kada sam procitao da neko predlaze 'mirne' proteste ispred CSR ili kako se vec uhljupi zovu. Pa to su kriminalci i banditi,oni su upopastili stadion,drzavno vlasnistvo,raskrcmili ga ko narkoman kucu :x :x
Poslije nereda sa Sirokim,su basnoslovno procijenili sitnu stetu,zavrnuli bruku para a to je samo jedan od primjera u dugogodisnjim kriminalnima rabotama toga 'centra' vezano za stadion. Minimum je krivicna odgovornost uposlenika,posebno menadzmenta 'centra' . Stadion se mora rijesiti ili da ga daju nama na upravljanje na 99 godina,kao Mostar Bijeli brijeg Zrinjskom ili praviti novi stadion. Drzava,federacija,kanton,grad dobro znaju da bez Sarajeva, Kosevo potpuno gubi namjenu i bice beskorisno i prazno u jos vecem propadanju,nece ga moci ni srusiti,prevelik ce im to biti trosak.

Ma nisam ja mislio da ćemo kod njih nešto postići ali da nas dođe 20 ljudi ispred i obavijestimo neke medije o tome, valjda bi neko prenio to kao vijest. Mislim da bi bilo dovoljno za početak.
Stara poslovica kaze: Zmija se udara u glavu. Treba protestovati,pisati peticije,treba sve ali glavni i osnovni zahtjev treba biti da se stadion oduzme njima i da nama na upravljanje,na duzi vremenski period,obicno ide na 99 godina ako ne moze,onda traziti od grada zemljiste za novi stadion,pa polako tribinu po tribinu. A bez FK Sarajeva se mogu slikati sa Kosevom,kao sto rekoh ,jos ce vise propasti,nece imati para ni da ga sruse.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#27 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Ja sam ostao frapiran kada sam saznao da CSR pripada opštini Centar. Upravljanje jednim tako važnim objektom bi trebalo biti makar na kantonalnom nivou...a što se tiče upravljanja stadionom. Ljudi su imali priliku da poslije rata otkupe stanove i poslovne prostore i ne vidim nikakav razlog da se to nije moglo omogućiti Sarajevu nakon toliko decenija korištenja.Ako se uzme u obzir da se radi sve da reprezentacija više ne igra na Koševu onda je jasno da ta parazitska firma živi samo na račun F.K. Sarajeva. A koliko "dobro" rade vidi se na njihovoj web stranici. Od 5 zadnjih aktivnosti 3 su iz 2010... :oops:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#28 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Evo dijelova iz članaka na portalima koje govore o ovoj temi...

"Prošlog ljeta simpatizeri i navijači FK Sarajevo nisu bili u mogućnosti pratiti utakmice protiv Orebra i Sparte sa zapadne tribine zbog nedostatka stolica s naslonjačem. Kriteriji UEFA-e su jasni i ukoliko se stolice ne postave, ista situacija ponovit će se i ove godine, a potrebno je nadomjestiti sve nedostajuće stolice i na ostalim tribinama, saopšteno je iz FK Sarajevo.

4.6.2012.

"Ove godine planiramo raspisati javni poziv za nabavku dijela stolica s naslonom za zapadnu tribinu, za šta smo u općinskom budžetuo osigurali 150.000 KM", rekao je Dževad Bećirević načelnik Općine Centar, a prenio Dnevni avaz.

30.3.2012.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo „Brazil 2014“ dočekuje sa velikim problemom – gdje odigrati meč 11. septembra protiv Latvije.

„U Zenici se vrše radovi mijenjanja travnjaka, a nismo sigurni da li će posao biti obavljen do meča drugig kola sa Latvijcima. Iz Zenice su nam rekli da će stadionu Bilino polje biti u funkciji do 1. septembra, ali nemamo nikakve garancije za to. Osim toga, javlja se i problem Koševa, jer zapadna tribina ne ispunjava uslove. Nema stolice sa naslonima i praktički na njoj ne bi mogla biti publika. Kratko je vremena da bi Centar za sport i rekreaciju postavio odgovarajuće stolice do spomenute utakmice radi komplikovane tenderske procedure“, istakao je Jasmin Baković, generalni sekretar N/FS BiH, naglasivši:

Na Koševu je problem i ne natkrivena press loža, kao i toaleti koji nisu svi u odgovarajućem stanju. Delegat meča Željezničar – Maribor zadužen je od strane UEFA da vidi činjenično stanje na Koševu nakon čega ćemo znati da li ćemo moći koristiti stadionu Sarajevu. Kao opcije ostaju Gradski stadion u Banjoj Luci i stadion Pecara u Širokom Brijegu“.

13.7.2012.
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#29 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by leo karan »

opet ce nas zavuci
i proci ce jos godina.
ne smijemo dopustiti da u slucaju prolaska protiv zete docekamo npr Inter onako seljaci opet.
to bi bio uzas, i gubitak od ca. 200.000 maraka
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#30 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by -LIBERO- »

Ne zna da li je istina ali saznadoh jucer da se po pravilima UEFA svecana loza mora nalaziti na tribini ispod koje se nalaze svlacionice,a na toj istoj strani se moraju nalaziti i klupe za rezervnim igracima.

E ako je to istina..onda ima toliko posla na Kosevu da je to da te glava zaboli. :roll: :shock:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#31 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Još i to. :cry:

Ovo je pravilnik UEFE o stadionima (doduše iz 2010). Tu se još uvijek ne spominje to...(ako je pod svlačionicom podrazumijeva "dressing room"). Možda je dobro da ovo "proučimo" da nas ovi naši ne "šaltaju"

http://www.fai.ie/PDF/UEFAStadiumInfras ... ns2010.PDF
User avatar
SmokingMan
Posts: 18946
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#32 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by SmokingMan »

Podražvam i ja ovaj prijedlog,nadam se nekoj peticiji i sl.tome... :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94805
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Logovan »

-LIBERO- wrote:Ne zna da li je istina ali saznadoh jucer da se po pravilima UEFA svecana loza mora nalaziti na tribini ispod koje se nalaze svlacionice,a na toj istoj strani se moraju nalaziti i klupe za rezervnim igracima.

E ako je to istina..onda ima toliko posla na Kosevu da je to da te glava zaboli. :roll: :shock:
:shock: :shock: :shock:

E jebem ti ovakvu državu kad niko guzicom nije mrdnuo da nešto uradi. :x Ako prođemo u grupnu fazu, nećemo igrati na našem stadionu i ako se slijedeće sezone ne promijeni stanje stadiona, nema nam licence - hvala vam za sve ovo. :x :x
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#34 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Kako me sve ovo podsjeća na situaciju sa porodilištem. Ista priča..nema para, kompikovani tenderi... Sve je to trajalo godinama (da ne spominjem da je prvobitni plan bio da se porodilište proda i pretvori u hotel)...Onda je ljudima „pukao film“. Koordiniranom akcijom, pritiskom građana i novinara sve se preokrenulo. Bilo je tu gadosti, podmetanja ali su na kraju pritisnuti uz zid rekli: „porodilište će biti otvoreno 25. novembra“...i tako je bilo...Ja sam uživao kako novinari „rešetaju“ tadašnjeg ministra zdravstva. Dnevno je davao makar 5 izjava...Odjednom je bilo para, tenderi su se brzo rješavali.....

U normalno uređenim državama vlast osluškuje glas naroda, jedino kod nas građane smatraju „glasačkim stadom“ koje ih mora vući za ruke da bi ih natjerali da rade svoj posao...Često se neugodno iznenade kada im građani „pokažu zube.“.. :D I tu je naša šansa...
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#35 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Kemal Malovčić »

zašto neko ne bi sastavio neko pismo, i poslao ga najvećim internet portalima, klix, radiosarajevo, avaz, itd, možda uspije...
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2829
Joined: 14/01/2011 18:21

#36 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by ledeni_caj »

Da se na kraju potpise jedna legenda, sto Kemal Malovcic jeste, sigurno bi i to imalo svoju tezinu... :D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#37 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Kemal Malovčić wrote:zašto neko ne bi sastavio neko pismo, i poslao ga najvećim internet portalima, klix, radiosarajevo, avaz, itd, možda uspije...
To bi morao uraditi neko ko je već sarađivao sa medijima. Kada bi mi slali bilo šta sa naših mailova to sigurno niko ne bi objavio..Osim jedino možda da nas makar 10 pošaljemo mail redakciji klix portala sa linkom na ovu temu i zamolimo ih da nas podrže...
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#38 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Frank Sinatra »

Kad vas bude protiv Kozare ili Celika koliko vas je doslo na Levski, onda mozda i bude nesto od te vase ankete. Do tada pisite anketu da se napravi Sarajevu stadion pored AFH sa ne vise od 10 000 sjedecih mjesta za premijer ligu. Moze i sa lijepo uredjene 2 tribine. Mozete i svi koji se potpisete na anketu otici u klub i platiti 20 KM godisnju clanarinu, ili se ono bas potrositi pa kupiti sezonsku kartu.
Emina-V
Posts: 2
Joined: 29/07/2012 01:16

#39 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Emina-V »

A sta mislite da se mi, kao obicni gradjani, udruzimo i pocnemo skupljati novac negdje, na javnim mjestima, da li to dolazi u obzir?
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#40 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by just principe »

Emina-V wrote:A sta mislite da se mi, kao obicni gradjani, udruzimo i pocnemo skupljati novac negdje, na javnim mjestima, da li to dolazi u obzir?

da je do nas tj obicnih gradjana i navijaca mi bi AFH pretvorili U Wembley, ali Centar za ...... ne znam sta se pita
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#41 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by elmirčo »

cuj da li vlasti trebaju, pa oni to MORAJU uraditi, kod nas ako postoji nesto iole ozbiljnije da je uspjesno, da radi, oni gledaju nacin da zajebu stvar i da te gurnu u provaliju, umjesto da rade obrnuto.

pa zamisli koliko bi se košpi, da ne kažem košapa :mrgreen: prodalo na toj tribini, da ništa drugo. :mrgreen:

al hajd, i ovo je bosna i hercegovina
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#42 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by elmirčo »

Emina-V wrote:A sta mislite da se mi, kao obicni gradjani, udruzimo i pocnemo skupljati novac negdje, na javnim mjestima, da li to dolazi u obzir?
ako sam dobro upucen, nekad je pokrenuta akcija, cini mi se da je batko to najvise radio u onim svojim emisijama, nesto kao platis stolicu i ona nosi tvoje ime...ne znam da li se i kako to zavrsilo :-)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#43 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by -LIBERO- »

Bilo je price da se tada skupilo oko 10 000KM.

Naravno, prica o tome i trag tom novcu totalno nestaju. Ili barem ja nemam dalje informacije o tome.

Samo da ima zainteresovan novinar spreman da se uhvati u kostac sa ovom tematikom, i vican istrazivackom novinarstvu, uvjeren sam da bi se mogao napraviti serijal tekstova vezano za malverzacije i talove povezano sa ovom temom oko stolica i uopste Olimpijskog stadiona Kosevo, koji trenutno izgleda zaista (na zalost) katastrofalno.
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#44 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by elmirčo »

-LIBERO- wrote:Bilo je price da se tada skupilo oko 10 000KM.

Naravno, prica o tome i trag tom novcu totalno nestaju. Ili barem ja nemam dalje informacije o tome.

Samo da ima zainteresovan novinar spreman da se uhvati u kostac sa ovom tematikom, i vican istrazivackom novinarstvu, uvjeren sam da bi se mogao napraviti serijal tekstova vezano za malverzacije i talove povezano sa ovom temom oko stolica i uopste Olimpijskog stadiona Kosevo, koji trenutno izgleda zaista (na zalost) katastrofalno.

....i kome nije dupe zinulo za parama, da se cjenka pa da se okani " ćorava posla " :wink:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#45 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by -LIBERO- »

Evo i te hronologije raspisivanja tendera i obaranja, pa opet raspisivanja.....

http://www.ekapija.ba/website/bih/compa ... bdoctype=2
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#47 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

valterbranisarajevo wrote:http://www.csrsa.ba/aktuelnosti.html

CSR je 2010. pokrenuo akciju: "jedan građanin jedna stolica". Prema ovim podacima skupljeno je oko 10.000 KM, a cijena jedne stolice je bila 28 KM. Pitam se gdje li su završile te pare? Ako nisu potrošene neka ih izvole sada uložiti - za početak...
Na ovom linku ima spisak donatora. Skupljeno je ukupno 10.998 KM 2010 godine...A cifre.. Grad Sarajevo 420 KM, Fudbalski savez KS 120 KM... :-?
MHAB
Posts: 449
Joined: 14/11/2010 11:05

#48 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by MHAB »

Ako Bog da kada FCS prođe Zetu više neće moći igrati na stadionu Asim Ferhatović Hase. Play off će morati igrati u Zenici ako na Bilinom Polju do tada bude završena rekonstrukcija terena i cijelog stadiona. Bilino polje će ispunjavati kriterije za kvalifikacione utakmice za Europsko i Svjetsko prvenstvo, ali grupna faza Lige prvaka i Euro lige zahtjeva kriterije kao što su propisani za završne turnire prvenstava Europe i Svijeta.

Ako FCS prođe u grupnu fazu Euro lige neće moći igrati niti na jednom stadionu u BiH. Najbliže su Zagreb i Beograd odnosno stadioni u ovim gradovima. Za Poljud nisam siguran, ali mislim da ni on ne ispunjava kriterije za grupnu fazu.

J... ga, tako je to kada se ruše tenderi, a vlast u gradu i državi nije bitno da ima pristojan stadion...
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#49 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Opetja033 »

Izadjite na izbore u oktobru i glasajte za nase, provjerene ljude na listama stranke koja vam je najbliza. Recimo, znam provjereno da su Alaim, Konakovic (SDA) i Slaven Kovacevic (SDP) maksimalno lobirali za prastanje dugova prema CSR, povoljnije uslove treniranja, itd. Pokusavali su sva trojica progurati i ovu pricu koju mi sada pricamo ali ih je bilo premalo. Prelistajte malo kandidatske liste nakon sto ih CIK odobri, ovo se posebno odnosi na vas u Centru i glasajte za nase. Opcinski su izbori pa je to odlican timing da se nesto i tim putem pokusa napraviti.
Inace je potrebno da pocnemo malo razmisljati na ovaj nacin, recimo ja od 90-te glasam za jednu te istu stranku i nikada - ali bas nikada - nisam zaokruzio na njihovim listama osobu za koju znam da navija za komsije. Od opcinskog nivoa pa do predsjednistva. Ali bukvalno - nikada.
Poenta: u oktobru neka svi glasaju za stranke za koje zele, samo neka povedu racuna o tome da nase ljude ubacuju u opcinsko vijece. Pogotovo kada je opcina Centar u pitanju.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#50 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Pitar s Kariba »

Ja se sjećam da je jednom Hamo Granov, dok je bio predsjednik, govorio o ideji i planovima za gradnju stadiona, ako se ne varam, tamo na onoj livadi ispod Šipa i Betanije. Po meni najbolje dugoročno rješenje za FKS. Krenuti i lagano praviti ispočetka kako nam paše. Ne mora to biti rogobusna konstrukcija kao što je Koševo, već nešto sa 20-ak hiljada mjesta i fino ga sriktati. Kad može Široki, Orašje, Budućnost iz Banovića, Zvijezda Gradačac, Olimpic Otoca, valjda može i FKS.
Znam da nije potpuno u skladu s temom, sad je važno uraditi šta se može, ali kažem onako .. :roll:
Post Reply