kampovanje na Boračkom jezeru

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Baby-blue
Posts: 38
Joined: 20/08/2011 21:05

#26 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Baby-blue »

ljuspica wrote:A kako bez auta da dođem do Boračkog? Koja mi je najbliza bus stanica i koliko je km blizu?
Odakle? Ako si iz Sa, ima kombi Sa - Bjelimici svaki dan osim nedjelje u 14.00, i onda pjeske jos 1-2 km. A ako vas je vise, mozete vozom do Konjica, pa onda uzeti taxi Konjic - Boracko - 20 KM (recimo ako su 4 osobe isplati se). A ima i kombi Konjic - Bjelimici, on je cini mi se od ponedjeljka, do petka u 6 i 10 ujutro :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#27 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by ljuspica »

Baby-blue wrote:
ljuspica wrote:A kako bez auta da dođem do Boračkog? Koja mi je najbliza bus stanica i koliko je km blizu?
Odakle? Ako si iz Sa, ima kombi Sa - Bjelimici svaki dan osim nedjelje u 14.00, i onda pjeske jos 1-2 km. A ako vas je vise, mozete vozom do Konjica, pa onda uzeti taxi Konjic - Boracko - 20 KM (recimo ako su 4 osobe isplati se). A ima i kombi Konjic - Bjelimici, on je cini mi se od ponedjeljka, do petka u 6 i 10 ujutro :)
Pa znaciKonjic je najblizi....pa mozda nas bude samo 2 a taksi je tada skup,pa bi onda isli pjeske ako nema vise od10 kilometara?Da li znas koliko km ima do Borackog od Konjica?
Baby-blue
Posts: 38
Joined: 20/08/2011 21:05

#28 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Baby-blue »

ljuspica wrote:
Pa znaciKonjic je najblizi....pa mozda nas bude samo 2 a taksi je tada skup,pa bi onda isli pjeske ako nema vise od10 kilometara?Da li znas koliko km ima do Borackog od Konjica?
Nije, kad izadjes iz tog kombija, znaci prije Bjelimica (mozes pitati vozaca gdje trebas :D) ima 1-2 km pjeske da se ide, zavisi na koju ces palazu.. A od Konjica ima oko 18 km :)
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#29 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by riko-ga »

Baby-blue wrote:
ljuspica wrote:
Pa znaciKonjic je najblizi....pa mozda nas bude samo 2 a taksi je tada skup,pa bi onda isli pjeske ako nema vise od10 kilometara?Da li znas koliko km ima do Borackog od Konjica?
Nije, kad izadjes iz tog kombija, znaci prije Bjelimica (mozes pitati vozaca gdje trebas :D) ima 1-2 km pjeske da se ide, zavisi na koju ces palazu.. A od Konjica ima oko 18 km :)
Bus Sarajevo -Bjelimici vozi pored B.Jezera i nema 1-2 KM od istanice na Borackom do Jezera vec 100-200 METARA :dance:
Baby-blue
Posts: 38
Joined: 20/08/2011 21:05

#30 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Baby-blue »

riko-ga wrote:
Bus Sarajevo -Bjelimici vozi pored B.Jezera i nema 1-2 KM od istanice na Borackom do Jezera vec 100-200 METARA :dance:
Pa zavisi na koju ce plazu, ja recimo idem na "Prenj" i do tamo ima 1-2 km, a ako ce na DIF, tj. ondje gdje budu izvidjaci, onda nema ;)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#31 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by ljuspica »

I koliko se placa 1 noc za kampovanje svejedno na kojem mjestu? Mozda je na izviđaćkom jeftinije?
Baby-blue
Posts: 38
Joined: 20/08/2011 21:05

#32 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Baby-blue »

ljuspica wrote:I koliko se placa 1 noc za kampovanje svejedno na kojem mjestu? Mozda je na izviđaćkom jeftinije?
Sator 6 KM noc, i 2 KM po osobi za boravak :)
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#33 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by riko-ga »

Baby-blue wrote:
riko-ga wrote:
Bus Sarajevo -Bjelimici vozi pored B.Jezera i nema 1-2 KM od istanice na Borackom do Jezera vec 100-200 METARA :dance:
Pa zavisi na koju ce plazu, ja recimo idem na "Prenj" i do tamo ima 1-2 km, a ako ce na DIF, tj. ondje gdje budu izvidjaci, onda nema ;)
Bogami kod tebe ti kilometri voma cesti nesto :mrgreen:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#34 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by ljuspica »

Hvala Bejbi blu a ima li neko da mi kaze da li tu blizu(i koliko blizu)ima kakva prodavnica da mogu kupovat hranu ako se odlucim ostati vise od 10 dana?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#35 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by riko-ga »

ljuspica wrote:Hvala Bejbi blu a ima li neko da mi kaze da li tu blizu(i koliko blizu)ima kakva prodavnica da mogu kupovat hranu ako se odlucim ostati vise od 10 dana?
Na samom ulazu imas prodavnicu.Takoreci uz jezero (40-50 metara gore dole :D )
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#36 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by ljuspica »

e vala cu se i ja natjerati da idem ljetovat na Boracko jezero.Kako vidim po prici i slikama izgleda super...a koliko sam skontala samo 2 KM po danu za osobu+sator 6km...extra! Jos je tu blizu Prenj..mmmmmmma milina!
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#37 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Admir_1984 »

.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#38 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by BISCANIN2 »

Kakva je temperature vode ,jeli ko Neretva ili hladnija, toplija ??
User avatar
JoseMujica
Posts: 27953
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#39 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by JoseMujica »

toplo...u sred ljeta baš pišoka, a ima potok koji utiče u jezero u kome je temperatura vode ko Neretva....led ledeni


tako da je beton jezero za kupanja a potok za hlađenja pive :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#40 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by ljuspica »

Aquatic B wrote:
Baltazar008 wrote:Kontao sam i ja ici vozom do konjica, koliko ima pjeske odatle do jezera i jel tesko doci, ima lu putokaza da ne zalutamo:)

Ja sam citao 20km, to mi ne zvuci strasno, 4 sata hoda, nek bude i 5 dobro je al opet sve zavisi od tezine terena, tako da bih volio cuti necije iskustvo.

Zamisao je ruksaci, sator i dva dana, vikend...
Ako baš nisi zaljubljenik u tabananje i ne planiraš da ta dva dana hladiš noge, onda i ne pomišljaj na ideju pješačenja do Boračkog. :) Nisam siguran za prevoz, ali mislim da ljeti svako malo voze kombiji pa vidi na autobuskoj stanici. Cijena je oko 5km, ne daj da te zeznu ;).
Što se tiče samog kampovanja, toplo preporučujem da ne ideš na glavnu plažu, gdje će biti sve osim uživanja. :)
Inače, najnormalnija raja kampuje na DIF-u, to je prva plaža koja te dočeka kad dođeš gore, ispod granapa. To "izdaje" vlasnik kafića na istoj.. U biti je kako se s njim dogovoriš, Konjičani i oni s dužim stažom tu kampuju džabe, jer provjereno neće napaviti neki belaj ili ostaviti smeće iza sebe.. On to naplaćuje čisto da ne može svako doći na plažu jer istu održava ;) Što se higijene tiče (tuševi, wc) glavna plaža je bolje uređena. ;)
Ne znam koliko imaš godina, ali na difu bude najbolja atmosfera noću (izviđači), a plaža i nije nešto naročito, no obično se po danu mamura :D
Pa da li je ovaj kamp skup? Ja trazim odmor da se mogu naspavat i normalno odmorit a ne ono cinci linci...ja bi da pobjegnem od cinci linci....i da li znas cijenu ovog kampa? Kako rece DIF da se zove...
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#41 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by shambho »

Je li zima za sator na Borackom u ovom periodu zna li neko??
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#42 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by riko-ga »

shambho wrote:Je li zima za sator na Borackom u ovom periodu zna li neko??
Nije ako imas dobru vrecu za spavanje :-D
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#43 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by iz dna duše »

Ja kako sam shvatila, preko mojih konjičkih prijtelja, Konjičani (oni mladji) dočekuju 1. maj npr. uz Neretvu ili na Boračkom, a sutradan tek pristižu ostali....Isto kao doček uoči Nove godine, tako i oni, okupe se uoči 1.maja... :D
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#44 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by zvucnikk »

e ljudi procitao sam sve ovo
i sad odlucio sam da idem na tu DIF plazu:),jer mi nije do buke.Kontali smo sa satorima,prvi nam je put,pa neamo pojma.
jel se gore moze sta nalozit,il se moraju plinske peci nositi?
i znaci sator 6 i po osobi 2KM za boravak,znaci dan 8KM i to je sve?nema vecih troskova?
i jel hranu definitivno bolje ponijeti sa sobom gore?
dzenzilla
Posts: 34
Joined: 14/11/2012 20:27

#45 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by dzenzilla »

izabrao si ekstra plazu,to vidi sa gazdom kafica za paljenje vatre mada pretpostavljam da moze jer smo mi za 1.maj lozili vatru iako se znamo sa gazdom posto smo iz Konjica mi....za hranu ti je bolje da nesto ponesete od kuce ili da svratite do interex-a ili do amko komerca i tu uzmete sve sto vam treba(ako cete autom) ugodan boravak
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#46 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Zovem se Zelena »

Raja, kakva je ove godine situacija sa tim bungalovima?
User avatar
Sarah24
Posts: 10042
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#47 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Sarah24 »

Zelena :kiss: ja sam bila ove godine, u bungalovu, u blizini izviđačkog kampa, wc je bio vanjski, roštilj smo palili ispred bungalova a kupali se odmah ispod ima mala plaža ... ma super.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#48 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by Zovem se Zelena »

Sarah24 wrote:Zelena :kiss: ja sam bila ove godine, u bungalovu, u blizini izviđačkog kampa, wc je bio vanjski, roštilj smo palili ispred bungalova a kupali se odmah ispod ima mala plaža ... ma super.
How much? Jel po osobi ili se bungalov plaća?
Hvala :-*
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#49 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by zvucnikk »

E ovako taze sam sa Borackog jezera pa da natipkam mozda nekome pomogne...
Ovako,dolazak u Konjic normala,onda smo se teze prebacili na Boracko jer nismo vidjeli ni jedan bus da ide gore,tek nam je poslije 5km stao neki deko:)
Dolazak gore fenomenalan,mi smo bili odmah kamp do izvidjaca,vlasnik je Mujo,ljudina od covjeka,preporucujem svakome taj kamp,obisli smo i drugi ali to nije to.
Vatru smijes loziti koliko hoces.biti budan i svirati koliko hoces,znaci niko te ne dira i to je to.
Smjestaj nas je kostao citavih 0km jer nije bilo govora da studentima uzme pare.Al zato smo otisli i jeli cesto kod njega u restoranu kao da obraz sacuvamo:)hrana kao i svugdje,cevapi 5-6Km itd..Kamp kucice se placaju,ali nisu skupe i jaaaakkkkooo su ciste!!!
Na toj plazi ima najvise mladih,tako da derneka ne nedostaje
Imaju wc,i tuseve i to je ok.
mobitel mozes u restoranu napunit.Prodavnica je udaljena 5m od kampa,malo je skuplje ali ne puno.
Voda fenomenalna,plaza cista,hlada ima..sve u svemu extra bilo
Navecer setnja,ima kafica lagano na kafu kolac..
Sad sam bio i ici cu dok sam ziv,makar na koji dan,jednostavno luuudilo.
ako nesto koga zanima dodatno nek se javi
Last edited by zvucnikk on 01/03/2014 19:01, edited 1 time in total.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#50 Re: kampovanje na Boračkom jezeru

Post by iz dna duše »

Akobogda, odoh na Boračko krajem mjeseca...da šetam, čitam i odmorim dušu....
Post Reply