Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#24926 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sad ce krenuti, u dje sam turio onaj katalizator i DPF!?!?!

-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24927 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hej, ne kontam...do sada prolaze kojekakvi krševi koji su prije za otpada nego za saobraćaj, ne valjaju kočnice, ovo-ono...i uglavnom sve prolazi, naravno, nezakonito.
Ko kaže da se neće lažirati i test izduvnih gasova?!
Ko kaže da se neće lažirati i test izduvnih gasova?!
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24931 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima, nove svjecice, kablovi po potrebi, mali servis, citav auspuh...
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24932 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sipati 100 oktana gorivo, po mogućnosti na najskupljoj puNpi. 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24933 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tek ce pitanje kvalitete goriva doci na tapet.
- sime_cipol
- Posts: 23442
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#24934 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ulje, filteri, "dobro gorivo", svjecice, kablovi. Dobro ga ugrijati i uz srecu junacku na tehnički 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24936 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda mi se potrefi dpf regeneracija kad bude tehnicki
,padanje momentalno
@Bakire ,kopcaju li dijagnostiku kakvu na auto,da mi ne sjebu sta ?
@Bakire ,kopcaju li dijagnostiku kakvu na auto,da mi ne sjebu sta ?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24937 Re: Pitamo Mehanicare ?
10 dana da napravis 
Amare nema potrebe mjeri sve uredjaj
Amare nema potrebe mjeri sve uredjaj
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#24939 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad su protesti? 
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24941 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedime uzorak euro 6 benzinaca iz 2018 je jako mali 
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24942 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema tog goriva koje će truHlexu pomoći da prodje, ako sve drugo ne valja. Ja pišem o svom konkretnom slučaju. Jbg, eto ima novih i razvikanijih marki automobila pa "upa'nu" na eko testu. 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#24943 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nakon 10 dana, opet se.placa puni tehnicki ili onih 30 i nesto za eko test?
Zar nije logicnije da padaju dizelasi jer svakako vise zagadjuju ili su im u zakonu nastimali parametre da prolaze?
Last edited by channel10 on 06/01/2020 18:14, edited 1 time in total.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24944 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eko test.
Ali svi cekaju registraciju do zadnjeg dana.
Roknes na eko testu i onda te sparta ganja
Nas pravilnik o ekotestu je prepisan iz hr.
Na slici koju sam postavio vidi se faktor zacrnjenja za dizel motore i to u skladu sa normom i vrstom prednabijanja.
Nije nista nastimano, tako je kako je.
Ps evo dizela iz 99 sa vise od pola miliona, ovo je moj auto kod kojeg je remontovan motor.
Test nije ok zato sto sam pretjerao sa obrtajima ali zacrnjenje je bitno.

Ali svi cekaju registraciju do zadnjeg dana.
Roknes na eko testu i onda te sparta ganja
Nas pravilnik o ekotestu je prepisan iz hr.
Na slici koju sam postavio vidi se faktor zacrnjenja za dizel motore i to u skladu sa normom i vrstom prednabijanja.
Nije nista nastimano, tako je kako je.
Ps evo dizela iz 99 sa vise od pola miliona, ovo je moj auto kod kojeg je remontovan motor.
Test nije ok zato sto sam pretjerao sa obrtajima ali zacrnjenje je bitno.

Last edited by Bakir1 on 06/01/2020 18:19, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24945 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj vise
,utjera ljudima strah u kosti 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24946 Re: Pitamo Mehanicare ?
vidim ja neki crni oblak se nadvio iznad visokog
jesil proćepiJo dizne?
jesil proćepiJo dizne?
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24947 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene sve to lanjsko, ali prodje odlicnim.sime_cipol wrote: ↑06/01/2020 17:53 Ulje, filteri, "dobro gorivo", svjecice, kablovi. Dobro ga ugrijati i uz srecu junacku na tehnički![]()
Ali se auto 70% vozi autocestom na cca 4.000 rpm.
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#24948 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci npr dođeš 10 dana pred istek reg, padneš na eko testu, izađeš na ulicu, sparta te zajebe unutar 10 dana do isteka reg? 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24949 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja ne peljam auto.bitanga_sa_otesa wrote: ↑06/01/2020 18:24 vidim ja neki crni oblak se nadvio iznad visokog![]()
jesil proćepiJo dizne?
Gonim ga na mrtvo
Euro 3 pod euro 6
Ultras, dodjes pred istek dva dana, padnes, popravis za 7, krenes na tehnicki, sparta te pocasti
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24950 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da jope pitam...
Naslovnica wrote: ↑06/01/2020 17:40 Hej, ne kontam...do sada prolaze kojekakvi krševi koji su prije za otpada nego za saobraćaj, ne valjaju kočnice, ovo-ono...i uglavnom sve prolazi, naravno, nezakonito.
Ko kaže da se neće lažirati i test izduvnih gasova?!

