Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#24901 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Vezni red nam je ko ona nabacana debla na Romaniji majke mi.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#24902 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Neku noć:
Milner
Emre
Henderson

:oops: :oops:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#24903 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

zomri wrote:Dečko je dobar stvarno, samo da ga ne ureknemo. Ima još dosta prostora za napredak, ali i ovo je već sad puno bolje od Šeika :thumbup:
Pa realno imao je jednu losu partiju onu protiv Bornmuta.

U Sevilji je odlican bio, protiv Hadersfilda isto. Naravno da moze bolje, ali ovo je odlicno za skupljanje motivacije. Distribucija lopte mu je odlicna, malo mi je izvukao zivac sinoc kad je brze bolje poslao loptu ua Salaha umjesto da smiri malo tempo i umrtvi ga.


Sta kazu na Twitteru, zaprijetio mu Klopp da ce mu izbrisati Instagram ako ne bude bio dobar :mrgreen:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#24904 Re: Liverpool FC

Post by °u° »

zomri wrote:
ultima_palabra wrote:
zomri wrote:Karius nije pipnuo loptu ali igrača jeste. Tu sva priča završava.
A sta ako Kane trazi kontakt, ostavlja namjerno nogu?
To je "slobodno sudijsko uvjerenje". Mislim po meni nije penal zglave, ali gledano striktno po pravilima jest.
Od kad je pravilo da se svira penal ako "pipne igrača"?
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#24905 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

protiv Liverpoola to sudije praktikuju obavezno, na štetu Liverpoola naravno, naročito ako je derbi utakmica, penal, dva, tri ma i pet ako zatreba, sudije će to s muštulukom dosuditi
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#24906 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

I protiv Watforda nam u prvom kolu skidose bodove na kraju.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#24907 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

°u° wrote: Od kad je pravilo da se svira penal ako "pipne igrača"?
Ako postoji kontakt sa igračem a ne loptom onda po pravilu može svirati penal. Stvar je samo da li sudija misli da je faul ili ne, što je subjektivna kategorija.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4850
Joined: 03/01/2010 10:41

#24908 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Nije bio faul... Van Dijk povlaci nogu, Lamela ide na njega leđima... I onda.se.hvata rukom za donji dio noge...
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#24909 Re: Liverpool FC

Post by missko »

King_Eric wrote:Nije bio faul... Van Dijk povlaci nogu, Lamela ide na njega leđima... I onda.se.hvata rukom za donji dio noge...
Pa zar ne vidis da ga napucava u list kopackom
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#24910 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Ma vidi se iz drugog ugla da je bilo kontakta. Minimalnog, ali kontakta.
Vidi se Lamela kako se baš drži za to mjesto. Kako bi znao gdje da se drži ako nije osjetio ništa?

Mislim, to nigdje drugo na terenu nije faul i pogotovo nije penal u 93oj minuti susreta. Linijski sudija je imao namjeru da bude zvijezda večeri i u tome je uspio.

Glupo je pričati samo o tim odlukama kad se možemo i sami malo pogledati u ogledalo. Dvije minute prije kraja naš trener šparta uz aut liniju i slavi sa navijačima. Poslije toga njegovo najskuplje pojačanje nije potpuno fokusiran, vjerovatno misli da je utakmica gotova, gubi jednu loptu, ostaje na pogrešnoj nozi i onda zamahuje udarivši protivničkog igrača. Ja bih rekao da Kloppovo prerano slavlje itekako ima veze s tim, to je *moje* slobodno uvjerenje :D

Druga stvar, brate Kariuse bio si odličan ali ono kod gola Wanyame se mora uhvatiti. Nisi Mignolet da svaku boksaš!
User avatar
King_Kenny
Posts: 4850
Joined: 03/01/2010 10:41

#24911 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Neosporno da je Tottenham, trenutno, bolja ekipa. I da je remi "pravedan" (ako pravda postoji u fudbalu kao kategorija), ali ono nije penal i nema tog ugla kamere.koji će pokazati suprotno. I da @zomri, ne sviraš onako nešto u 93. minuti...
Jbg, slažem se da Matip nije trebao ulaziti, bolje da je ubacio Ingsa umjesto Firmina da ganja Tottenhamovu odbranu kad imaju loptu...
Mene raduju potezi TAA, kao da konačno imamo beka koji zna ubaciti loptu... Kako nađe Firmina...
Ni Henderson nije bio loš u prvom.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#24912 Re: Liverpool FC

Post by °u° »

zomri wrote:
°u° wrote: Od kad je pravilo da se svira penal ako "pipne igrača"?
Ako postoji kontakt sa igračem a ne loptom onda po pravilu može svirati penal. Stvar je samo da li sudija misli da je faul ili ne, što je subjektivna kategorija.
Vazda je bilo da je jedino važno slobodno sudijsko uvjerenje, ali fudbal je kontaktni sport. Problematično je to "može".
Po pravilu se penal svira kada je faul a ne kontakt. https://www.fifa.com/mm/document/afdeve ... _47379.pdf

A ovdje imamo i pravilo da se sankcioniše žutim kartonom ili upozori igrač koji pri minimalnom kontaktu pokušava prevariti sudiju simuliranjem. Školski primjer tog je napravio Kane. http://www.fifa.com/mm/document/afdevel ... ct_557.pdf
Unsporting Behaviour (Simulation)
- If blatant simulation, caution
- If minimal contact, consider cautioning player
Da li linijiski sudija ovdje slavi penal? https://www.dailymotion.com/video/x6e9wap
User avatar
studeni76
Posts: 6777
Joined: 03/06/2009 14:12

#24913 Re: Liverpool FC

Post by studeni76 »

Josh boli?! :D
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 2154
Joined: 13/07/2016 11:10

#24914 Re: Liverpool FC

Post by sve_ovo_ja »

A zanimljivo da ni glavni ni pomoćni nisu vidjeli penal za Liverpool kada je Alli igrao rukom, već je Salah morao svojom genijalnošću zabiti...
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#24915 Re: Liverpool FC

Post by missko »

sve_ovo_ja wrote:A zanimljivo da ni glavni ni pomoćni nisu vidjeli penal za Liverpool kada je Alli igrao rukom, već je Salah morao svojom genijalnošću zabiti...
Fora bi bila da je svirao penal i prekinuo akciju i onda ga fule na kraju
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#24916 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

°u° wrote:
zomri wrote:
°u° wrote: Od kad je pravilo da se svira penal ako "pipne igrača"?
Ako postoji kontakt sa igračem a ne loptom onda po pravilu može svirati penal. Stvar je samo da li sudija misli da je faul ili ne, što je subjektivna kategorija.
Vazda je bilo da je jedino važno slobodno sudijsko uvjerenje, ali fudbal je kontaktni sport. Problematično je to "može".
Po pravilu se penal svira kada je faul a ne kontakt. https://www.fifa.com/mm/document/afdeve ... _47379.pdf

A ovdje imamo i pravilo da se sankcioniše žutim kartonom ili upozori igrač koji pri minimalnom kontaktu pokušava prevariti sudiju simuliranjem. Školski primjer tog je napravio Kane. http://www.fifa.com/mm/document/afdevel ... ct_557.pdf
Unsporting Behaviour (Simulation)
- If blatant simulation, caution
- If minimal contact, consider cautioning player
Da li linijiski sudija ovdje slavi penal? https://www.dailymotion.com/video/x6e9wap
nije on njega potapštao po ramenu da bude samo kontakt. govorim o pravilu da je dirao igrača a ne loptu, ovdje kosi igrača što sudija može protumačiti kao faul. on protumači kao faul, mi ne, ali njegova se pika. kad pogledaš šta kažu neutralni danas ispadne da su oba tačno dosuđena. i onaj sudija na sky reče da su obje situacije korektno dosuđenem.

iskreno, mislim da se u krugovima navijača liverpoola više treba pričati o tome zašto je liverpool izgledao tromo i nemoćno u drugom poluvremenu, zašto je trener slavio pobjedu prije kraja utakmice i sličnim stvarima, nego o penalima.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10167
Joined: 31/03/2007 00:07

#24917 Re: Liverpool FC

Post by Bosanski_kralj »

Kad bi svaki kontakt bio penal, na svakoj utakmici bismo imali minimalno po 10 penala.
User avatar
Edin H.
Posts: 53562
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#24918 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

User avatar
studeni76
Posts: 6777
Joined: 03/06/2009 14:12

#24919 Re: Liverpool FC

Post by studeni76 »

Bosanski_kralj wrote:Kad bi svaki kontakt bio penal, na svakoj utakmici bismo imali minimalno po 10 penala.
Pa to bi mogao biti problem sa VARom ako bi se pregledale i sumnjive situacije. Tehnicki i jest penal svako ometanje napadaca u 16m.
Jbg u NFLu se sve pregleda ali tamo je puno, puno manje dvojbenih situacija pa su oni problem rijesili sa zadrzavanjem odluke sa terena. Al sta bi od naseg fudbala bilo kad je masu situacija gdje se danima ne mogu ljudi sloziti sta je pravilna odluka.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#24920 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Bakayoko igrac kola :oops: :oops: :oops:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#24921 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Ne znam bolil ikog qrac za sljedećom informacijom ali eto: Danny IngZ se povrijedio.


Gasi sve ode sezona u qrac. :(
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#24923 Re: Liverpool FC

Post by missko »

Suarez je pickin dim za ovog samuraja :D
Cim se drogiraju tamo po Liverpulu jbt sve neke agresivne droge
Last edited by missko on 05/02/2018 23:05, edited 1 time in total.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#24924 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

a svi otpisali Watforda :mrgreen:

kako su se lijepo londonski klubovi poredali iza Liveta na tabeli, poraditi na tome da tako i ostane na kraju sezone, što bi Livči igrao pretkola, eto ih londončanima, nek' uveseljuju navijače giganata istočne evrope :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 53562
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#24925 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

PGMOL has taken this unusual step of issuing a statement in a bid to clarify the penalty award to Tottenham.

The merits of the decisions will be debated and argued over by fans and pundits for weeks to come. How exactly should "deliberately played the ball" be interpreted when judging offside? And was there sufficient contact between Liverpool's Karius and Harry Kane to warrant a spot-kick?

What remains inexplicable is Jon Moss asking fourth official Martin Atkinson "have you got anything from TV" when trying to clear up if Dejan Lovren had played the ball on its path through to Kane.

For the avoidance of doubt, any such move to officiate via a TV replay would be against the laws of the game.

The VAR system is currently on trial in certain competitions - but not the Premier League. Furthermore, crudely viewing a touchline monitor is a far cry from the sophisticated system and protocols that have been used in the FA Cup and Carabao Cup this season. Asking for guidance from a TV broadcast is wrong - and refs know this.

We're told by PGMOL that Atkinson didn't reply to Moss's request, that he didn't view a TV monitor and did not relay any information to the on-field officials.

But the question hangs in the air - why would referee Jon Moss ask his touchline assistant such a thing in the first place?


http://www.bbc.co.uk/sport/football/42943628
Post Reply