Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#24876 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zahvaljujem, al po baksuzluku najvise ovih 1.6 tdi u ponudi. Pun mi je klinac i na Passatu bio egr-a i turbine
Mada, ne bih svejedno bjezao, u auto se ulagati mora
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#24877 Re: Pitamo Mehanicare ?
Revolucionar ★ wrote: ↑03/01/2020 17:19 Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?
Auto solidno, ako se održava i čuva može dugo trajati. Mi imamo službenu, nije prešla ni 90.000 zbog neodržavanja unutra kandiše EGR (začepio se),doduše ne radi otvorene vožnje već kratke relacije i stajanje bilo je još tu nekih sitnih stvari, već se odradio veliki servis (vodena pumpa itd), ova naša ima nekako slabo grijanje. Treba pola sata da ugrije i ugasi se plava lampica, na barem -13 (ko jutros), eh sada pojavilo se identično oštećenje negdje unutar vozila pa se čuje neka čudna škripa, navodno u ovlaštenom na ovoj prvoj nikako nisu mogli utvrditi o čemu je riječ, a i na ovoj drugoj se i to proškripalo. Gepek je velik i prostran, unutra solidan autić, kod nas bar onako tvrde da su samo serije loših auta da se brzo prodaju i navuku pare. Ne znam količinski koliko dijelova ima karoserijskih u slučaju većih oštećenja i koliko koštaju, jer se ako se ne varam ona više u onom izvornom obliku ne proizvodi,već je drugačija. Mislim da je to low budget varijanta oktavije ili super B. Razmisli, možda da uzmeš neku oktaviju. Ali mislim da se ni sa Rapid ne bi zeznuo.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#24879 Re: Pitamo Mehanicare ?
MAN-lion's coach wrote: ↑03/01/2020 23:55Revolucionar ★ wrote: ↑03/01/2020 17:19 Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?
Auto solidno...
Rapid je low budget radni auto iz hibrid klase (auto B segmenta ciji medjuosovnski raspon i ukupna duzina razvucena na C segment) kakav su Elysee, 308, Tipo, Logan sa skromnom dostupnom opremom i motorima od kojeg ne treba ocekivati cudesa osim da radi posao.
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#24880 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma i treba da vozi od tacke A do tacke B. Ali vidjet cemo jos, treba pogledati sta ima na trzistu osim Rapida u tom cjenovnom rangu do nekakvih 15 milja. Ima i finih oktavija, ali mi malo odbojan onaj zadnji trap koji je isti vec sto godina cini mi se na oktavijama
Mada je oprema unutra bolja
-
10Dogan
- Posts: 39
- Joined: 02/01/2020 00:01
#24881 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav moze mi mi neko pomoci golf 3 je u pitanju
Imam elektro siber sve normalno otvara zatvara...kipa radi..ali ta tacka zatvoranja mu je niska trebao bi otprilike da se izravna sa krovom a u mene je nizi od krova za debljinu stakla sibera otprilike..Zna li neko rjesenje dal ga treba postimat il ima fora da se resetuje siber pa da fino radi?
Evo slika https://m.imgur.com/02ZV7vF
HITNOOO!
Imam elektro siber sve normalno otvara zatvara...kipa radi..ali ta tacka zatvoranja mu je niska trebao bi otprilike da se izravna sa krovom a u mene je nizi od krova za debljinu stakla sibera otprilike..Zna li neko rjesenje dal ga treba postimat il ima fora da se resetuje siber pa da fino radi?
Evo slika https://m.imgur.com/02ZV7vF
HITNOOO!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24882 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema se sta tu resetovat ni stimat ,to je mehanicki kvar neki,garant je pukla vodjica cest slucaj na golfovima..
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#24883 Re: Pitamo Mehanicare ?
Super je to treba siber biti u minusu u odnosu na krov da prikuplja vodu u kanalice ili uzmi sajbe da ga dignes
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24885 Re: Pitamo Mehanicare ?
prednji 
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#24886 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro prednji... imaju neku jbg zvijezdu ili sta vec
A ovo su oni dobri diskovi https://www.halooglasi.com/polovni-delo ... -h/3615670 mislim da su to ti sa slike
A ovo su oni dobri diskovi https://www.halooglasi.com/polovni-delo ... -h/3615670 mislim da su to ti sa slike
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24887 Re: Pitamo Mehanicare ?
aha narezani su ,nisam ni vidio na toj slikici..
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#24888 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li uobičajeno da novi diskovi i disk pločice "pište" jedno vrijeme? 
-
Naslovnica
- Posts: 35478
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24889 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj, hoće golubovi srat po SEAT-ima, to je naprosto nevjerojatno!

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24890 Re: Pitamo Mehanicare ?
jeste ,dok nalegne prestaceundefined007 wrote: ↑05/01/2020 11:19 Je li uobičajeno da novi diskovi i disk pločice "pište" jedno vrijeme?![]()
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#24891 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li filter kabine i filter klime isto? Konkretno na Sportageu?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24892 Re: Pitamo Mehanicare ?
Osim ta dva imas i filter polena. 
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#24893 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li kakvo sredstvo za namazat izmedju plastika u autu, da se ne cuje ruzni zvuk struganja, udaranja plastike o plastku? Hocu namazati "hrom" plastike na rukohvatima na vratima,malo oko i ispod naslona za ruke, i tako to...
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#24894 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebalo bi da ima silikonski sprej za to. Znam da sam to negdje vidio. Nisam probao pa ne mogu rec pomaze li ili ne.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#24895 Re: Pitamo Mehanicare ?
Silikonski sprej nije skup i možeš probati, ali nisam siguran da li će pomoći, a i ako pomogne koliko je to dugotrajno...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24896 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oko pola godine,medjutim ako je nesto lose sklopljeno dzaba je jer zvace(reno i fauwe prednjace u tome)
,jedino da rastavi i stavi one spuzvice tanke izmedju 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24897 Re: Pitamo Mehanicare ?
spremajte aute na vrijeme za eko test.
posebno benzince.
mala je prolaznost veoma.
posebno benzince.
mala je prolaznost veoma.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#24898 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel to neki novi pravilnik ili postaje eliminatorno? nisam upratio 
Last edited by mk ultra on 06/01/2020 15:03, edited 1 time in total.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24899 Re: Pitamo Mehanicare ?
eko test je od 1.1.2020 eliminatoran
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#24900 Re: Pitamo Mehanicare ?
znači filter upaljen
ko još čisti egr na benzincu, 90% ih nemirno na leru radi, sve začepljeno, klapne gasa
pogotovo na ovim manjim benzincima
ko još čisti egr na benzincu, 90% ih nemirno na leru radi, sve začepljeno, klapne gasa
pogotovo na ovim manjim benzincima

