Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#24876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Zahvaljujem, al po baksuzluku najvise ovih 1.6 tdi u ponudi. Pun mi je klinac i na Passatu bio egr-a i turbine :-) Mada, ne bih svejedno bjezao, u auto se ulagati mora
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#24877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MAN-lion's coach »

Revolucionar ★ wrote: 03/01/2020 17:19 Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?

Auto solidno, ako se održava i čuva može dugo trajati. Mi imamo službenu, nije prešla ni 90.000 zbog neodržavanja unutra kandiše EGR (začepio se),doduše ne radi otvorene vožnje već kratke relacije i stajanje bilo je još tu nekih sitnih stvari, već se odradio veliki servis (vodena pumpa itd), ova naša ima nekako slabo grijanje. Treba pola sata da ugrije i ugasi se plava lampica, na barem -13 (ko jutros), eh sada pojavilo se identično oštećenje negdje unutar vozila pa se čuje neka čudna škripa, navodno u ovlaštenom na ovoj prvoj nikako nisu mogli utvrditi o čemu je riječ, a i na ovoj drugoj se i to proškripalo. Gepek je velik i prostran, unutra solidan autić, kod nas bar onako tvrde da su samo serije loših auta da se brzo prodaju i navuku pare. Ne znam količinski koliko dijelova ima karoserijskih u slučaju većih oštećenja i koliko koštaju, jer se ako se ne varam ona više u onom izvornom obliku ne proizvodi,već je drugačija. Mislim da je to low budget varijanta oktavije ili super B. Razmisli, možda da uzmeš neku oktaviju. Ali mislim da se ni sa Rapid ne bi zeznuo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#24878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

noviclan wrote: 03/01/2020 18:01 Kako su ga na slepu navukli kad su mu blokirali kotaci
je li to ono kad kod rucice mjenjaca, skinu onu navlaku i nesto odblokiraju u mjenjacu i ubace u ler.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#24879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

MAN-lion's coach wrote: 03/01/2020 23:55
Revolucionar ★ wrote: 03/01/2020 17:19 Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?

Auto solidno...

Rapid je low budget radni auto iz hibrid klase (auto B segmenta ciji medjuosovnski raspon i ukupna duzina razvucena na C segment) kakav su Elysee, 308, Tipo, Logan sa skromnom dostupnom opremom i motorima od kojeg ne treba ocekivati cudesa osim da radi posao.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#24880 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Ma i treba da vozi od tacke A do tacke B. Ali vidjet cemo jos, treba pogledati sta ima na trzistu osim Rapida u tom cjenovnom rangu do nekakvih 15 milja. Ima i finih oktavija, ali mi malo odbojan onaj zadnji trap koji je isti vec sto godina cini mi se na oktavijama :-) Mada je oprema unutra bolja
10Dogan
Posts: 39
Joined: 02/01/2020 00:01

#24881 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 10Dogan »

Pozdrav moze mi mi neko pomoci golf 3 je u pitanju
Imam elektro siber sve normalno otvara zatvara...kipa radi..ali ta tacka zatvoranja mu je niska trebao bi otprilike da se izravna sa krovom a u mene je nizi od krova za debljinu stakla sibera otprilike..Zna li neko rjesenje dal ga treba postimat il ima fora da se resetuje siber pa da fino radi?
Evo slika https://m.imgur.com/02ZV7vF

HITNOOO!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24882 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nema se sta tu resetovat ni stimat ,to je mehanicki kvar neki,garant je pukla vodjica cest slucaj na golfovima..
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#24883 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Super je to treba siber biti u minusu u odnosu na krov da prikuplja vodu u kanalice ili uzmi sajbe da ga dignes
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#24884 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Image

Kako se zovu ovi diskovi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24885 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prednji :D
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#24886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Dobro prednji... imaju neku jbg zvijezdu ili sta vec

A ovo su oni dobri diskovi https://www.halooglasi.com/polovni-delo ... -h/3615670 mislim da su to ti sa slike
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24887 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

aha narezani su ,nisam ni vidio na toj slikici..
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#24888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by undefined007 »

Je li uobičajeno da novi diskovi i disk pločice "pište" jedno vrijeme? :D
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#24889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Joj, hoće golubovi srat po SEAT-ima, to je naprosto nevjerojatno!
:roll:
:D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

undefined007 wrote: 05/01/2020 11:19 Je li uobičajeno da novi diskovi i disk pločice "pište" jedno vrijeme? :D
jeste ,dok nalegne prestace :-D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#24891 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Je li filter kabine i filter klime isto? Konkretno na Sportageu?
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#24892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Osim ta dva imas i filter polena. :mrgreen:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#24893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Ima li kakvo sredstvo za namazat izmedju plastika u autu, da se ne cuje ruzni zvuk struganja, udaranja plastike o plastku? Hocu namazati "hrom" plastike na rukohvatima na vratima,malo oko i ispod naslona za ruke, i tako to...
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#24894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Trebalo bi da ima silikonski sprej za to. Znam da sam to negdje vidio. Nisam probao pa ne mogu rec pomaze li ili ne.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#24895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Silikonski sprej nije skup i možeš probati, ali nisam siguran da li će pomoći, a i ako pomogne koliko je to dugotrajno...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Oko pola godine,medjutim ako je nesto lose sklopljeno dzaba je jer zvace(reno i fauwe prednjace u tome) :-) ,jedino da rastavi i stavi one spuzvice tanke izmedju :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

spremajte aute na vrijeme za eko test.
posebno benzince.
mala je prolaznost veoma.
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#24898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

jel to neki novi pravilnik ili postaje eliminatorno? nisam upratio :mrgreen:
Last edited by mk ultra on 06/01/2020 15:03, edited 1 time in total.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

eko test je od 1.1.2020 eliminatoran
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#24900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

znači filter upaljen :bih:

ko još čisti egr na benzincu, 90% ih nemirno na leru radi, sve začepljeno, klapne gasa
pogotovo na ovim manjim benzincima
Post Reply