SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#24876 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Truba »

blaži lančani 4 kola na skenderiji
kolaps saobraćaja do bbi
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24877 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24878 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Logovan »

lišili slobode trojicu muškaraca inicijala A. B. (1985), D. S. (1987) i maloljetnika A. C. (1999)

:run: Balo balavi
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#24879 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

Logovan wrote:lišili slobode trojicu muškaraca inicijala A. B. (1985), D. S. (1987) i maloljetnika A. C. (1999)

:run: Balo balavi
Balu treba iskajišat da mjesec ne može sjest ko insan...
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#24880 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

jao_situacije wrote:zašto bi neko bacio bombu koja je logika baciti bombu pred zgradu
sarajevski lafo kriminalci jebem vas glupe i maloumne počnite se obračunavati ko normalni kriminalci a ne ko nane i mahaluše
bomba bacena pred kucu, ne pred zgradu... mozda slucajnost, mozda neslucajnost, bacena pred kucu iz koje je sipa pohapsila neke arape 2000. i koja je bila napustena do prije koji dan... kada su dosle neke (nove?) gazde i pocele sa rasciscavanjem i renoviranjem...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#24881 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

holowey wrote:
jao_situacije wrote:zašto bi neko bacio bombu koja je logika baciti bombu pred zgradu
sarajevski lafo kriminalci jebem vas glupe i maloumne počnite se obračunavati ko normalni kriminalci a ne ko nane i mahaluše
bomba bacena pred kucu, ne pred zgradu... mozda slucajnost, mozda neslucajnost, bacena pred kucu iz koje je sipa pohapsila neke arape 2000. i koja je bila napustena do prije koji dan... kada su dosle neke (nove?) gazde i pocele sa rasciscavanjem i renoviranjem...
Da je pred kucu bacena, ne bi nastradali automobili, jer se u kuću ulazi sa strane pa na kapiju.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#24882 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

zateznistub wrote:
holowey wrote:
jao_situacije wrote:zašto bi neko bacio bombu koja je logika baciti bombu pred zgradu
sarajevski lafo kriminalci jebem vas glupe i maloumne počnite se obračunavati ko normalni kriminalci a ne ko nane i mahaluše
bomba bacena pred kucu, ne pred zgradu... mozda slucajnost, mozda neslucajnost, bacena pred kucu iz koje je sipa pohapsila neke arape 2000. i koja je bila napustena do prije koji dan... kada su dosle neke (nove?) gazde i pocele sa rasciscavanjem i renoviranjem...
Da je pred kucu bacena, ne bi nastradali automobili, jer se u kuću ulazi sa strane pa na kapiju.
pa pred kucu, ne sa strane kuce, ne iznad kuce, nego pred kucom...sa donje strane... :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#24883 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

holowey wrote: pa pred kucu, ne sa strane kuce, ne iznad kuce, nego pred kucom...sa donje strane... :D
E pa nece da bude! :skoljka:
Ondje ima visoki podzid koji je, by the way, preko puta zgrade. Tako da bi najpreciznije bilo kazati da je bačena između kuće i zgrade. Znam jer sam znao prakirati auto u basti te kuće...
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#24884 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

zateznistub wrote:
holowey wrote: pa pred kucu, ne sa strane kuce, ne iznad kuce, nego pred kucom...sa donje strane... :D
E pa nece da bude! :skoljka:
Ondje ima visoki podzid koji je, by the way, preko puta zgrade. Tako da bi najpreciznije bilo kazati da je bačena između kuće i zgrade. Znam jer sam znao prakirati auto u basti te kuće...
nisam bio gore kada je radjen uvidjaj, ali prema slici koja je postavljena na klixu, bomba je bacena ispod kuce, ne sa strane izmedju zgrade i kuce, nego bas ispod
Image
kombi i patrolni golf parkirani na piklicu i ispod piklica izmedju zgrade i kuce, a uvidjaj se radi negdje kod fabije koja je ispred kuce

interesantno je da ni sto metara odatle policijska akademija niti ijedan policajac nije cuo eksploziju u ta doba i da se nije pitao gdje je to i sta je to roknulo nego su cekali jutro da im se jave ljudi cija auta su ostecena :-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#24885 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

holowey wrote: kombi i patrolni golf parkirani na piklicu i ispod piklica izmedju zgrade i kuce, a uvidjaj se radi negdje kod fabije koja je ispred kuce

interesantno je da ni sto metara odatle policijska akademija niti ijedan policajac nije cuo eksploziju u ta doba i da se nije pitao gdje je to i sta je to roknulo nego su cekali jutro da im se jave ljudi cija auta su ostecena :-)
E ja mislim da su na broju 3 premrli od straha...
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#24886 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

zateznistub wrote:
holowey wrote: kombi i patrolni golf parkirani na piklicu i ispod piklica izmedju zgrade i kuce, a uvidjaj se radi negdje kod fabije koja je ispred kuce

interesantno je da ni sto metara odatle policijska akademija niti ijedan policajac nije cuo eksploziju u ta doba i da se nije pitao gdje je to i sta je to roknulo nego su cekali jutro da im se jave ljudi cija auta su ostecena :-)
E ja mislim da su na broju 3 premrli od straha...
imam tvrd san a mene je probudilo... nisam mislio da je tako blizu bilo, cule su se poslije policijske sirene ali u daljini, mislio sam da je dole oko zeljinog roknulo...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24887 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

holowey wrote:
zateznistub wrote:
holowey wrote: kombi i patrolni golf parkirani na piklicu i ispod piklica izmedju zgrade i kuce, a uvidjaj se radi negdje kod fabije koja je ispred kuce

interesantno je da ni sto metara odatle policijska akademija niti ijedan policajac nije cuo eksploziju u ta doba i da se nije pitao gdje je to i sta je to roknulo nego su cekali jutro da im se jave ljudi cija auta su ostecena :-)
E ja mislim da su na broju 3 premrli od straha...
imam tvrd san a mene je probudilo... nisam mislio da je tako blizu bilo, cule su se poslije policijske sirene ali u daljini, mislio sam da je dole oko zeljinog roknulo...
Ma otišla je policija odmah gore poslije eksplozije sa rotacijama, a danas priča policajac na Grbavici da se smrzo gore osiguravao mjesto do početka uviđaja (nije rekao koliko dugo doduše)
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#24888 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by pirpa »

O'zone wrote:Rat završio prije 20 godina
forest gump wrote:Kako kome. Meni u glavi još roka.
:izet: :izet: :thumbup: :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24889 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

pirpa wrote:
O'zone wrote:Rat završio prije 20 godina
forest gump wrote:Kako kome. Meni u glavi još roka.
:izet: :izet: :thumbup: :thumbup:
Kome izet kome palac? :mrgreen:
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#24890 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

O'zone wrote: Ma otišla je policija odmah gore poslije eksplozije sa rotacijama, a danas priča policajac na Grbavici da se smrzo gore osiguravao mjesto do početka uviđaja (nije rekao koliko dugo doduše)
pa kako onda operativni centar kaze da im je prijavljeno tek ujutro? u 7.30 nikakvog drota nije bilo da osigurava mjesto, znam jer sam u ta doba prosao tuda... nikakve trake, nikakvog drota... vidio sam razbijeno staklo ali kontao uobicajena obijest, nije prvo koje je obijeno/razbijeno... nije mi palo na pamet da je bomba u komsiluku
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24891 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

holowey wrote:
O'zone wrote: Ma otišla je policija odmah gore poslije eksplozije sa rotacijama, a danas priča policajac na Grbavici da se smrzo gore osiguravao mjesto do početka uviđaja (nije rekao koliko dugo doduše)
pa kako onda operativni centar kaze da im je prijavljeno tek ujutro? u 7.30 nikakvog drota nije bilo da osigurava mjesto, znam jer sam u ta doba prosao tuda... nikakve trake, nikakvog drota... vidio sam razbijeno staklo ali kontao uobicajena obijest, nije prvo koje je obijeno/razbijeno... nije mi palo na pamet da je bomba u komsiluku
Znam. Nije ni meni normalno :-? Ali i jedno i drugo vidio i čuo. Ma jebaji ga......
User avatar
zli_hordas
Posts: 1275
Joined: 27/05/2010 08:58

#24892 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zli_hordas »

DaffyDuck wrote:
Troll_Happens wrote:da nije opet konvektor explodirao :-)

covjek lijepo objasnio
https://www.facebook.com/elvir.hodzic1/ ... 7483038679 :thumbup:
Pametno zbori :thumbup:

Jedinica za podrsku nije rasformirana to su kantonalni specijalci iz pionirske.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#24893 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by saabsa »

Troll_Happens wrote:da nije opet konvektor explodirao :-)

covjek lijepo objasnio
https://www.facebook.com/elvir.hodzic1/ ... 7483038679 :thumbup:
E dok mu je daidza bio živ znalo se ko kosi a ko vodu nosi ;-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#24894 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

saabsa wrote:
Troll_Happens wrote:da nije opet konvektor explodirao :-)

covjek lijepo objasnio
https://www.facebook.com/elvir.hodzic1/ ... 7483038679 :thumbup:
E dok mu je daidza bio živ znalo se ko kosi a ko vodu nosi ;-)
Sreca pa se ne fura na njega...
User avatar
zli_hordas
Posts: 1275
Joined: 27/05/2010 08:58

#24895 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zli_hordas »

Fura se vidis frizure.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#24896 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

dobro sad je i ovim vecim kriminalcima malo prpa jer ih svaki klinac povratnik moze upucati klinci palci
jbt postali smo ili postajemo beograd s pocetka devedesetih
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24897 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

smrdim/vozac-optuzen-za-smrt- ... jesto-nje/

Baš me interesuje kako će dokazati da nije postojala namjera?

"Poštovani sude moj klijent je bez namjere da ikog ubije vozio 97 kilometara na sat na prometnici na kojoj je ograničenje 50 ali onda je mučki provokator u vidu ivičnjaka sa lijeve strane poturio se pod pogonski točak vozila mog klijenta i bacio ga u desnu stranu gdje je udario u nastradale."

Misli pa djeluj. Njemu je falilo "misli"
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#24898 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by StupskaBitanga »

Cuj osporiti da je postojala namjera
Kako nazvati situaaciju kada divljaš po cesti u centru grada i bahatiš se ili jednostavno se ku***iš nego namjera da uroziš sebe a najgore drugoga
Bitna stvar je da ovo njemu nije prva nesreća čakje on i sam objavljivao i hvalio se nesrećama po gradu koje je izazvao
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#24899 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Ripicipi »

Je li iko cuo oko pola 5 dvije snazne eksplozije u uzem centru :shock:
Druga je pukla 2-3 minuta nakon prve
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24900 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

Dotle budan nisam bio. A ne bi me čudilo
Locked