Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Faksimil iz SD Željezničar: Pročitajte zašto je srušen Plavi zamak
Sportsko društvo (SD) Željezničar planira na lokaciji na kojoj se nalazi, sada već srušeni hotel i restoran Plavi zamak izgraditi sportsku salu, fitnes i hotel.
Navode ovo u dokumentu iz 7. septembra ove godine, koji je u posjedu portala Radiosarajevo.ba, gdje stoji:
„Ovim dopisom Vas obavještavamo da smo nakon obavljenih stručnih razgovora s projektantskom kućom utvrdili da nam je za realizaciju projekta (izgradnja sportske hale, fitnesa i hotela) koji imamo namjeru izvesti, na zemljištu označenom KČ 2174/2 na kojem se nalazi objekt Plavi zamak i dio betonske površine na kojoj je trenutno sportsko igralište koje se ne koristi, a isto je bilo predviđeno po dogovoru da se napravi ekvivalentna dvorana za Sportsko društvo.“
Nadalje, u dokumentu koji je potpisao predsjednik Društva (Senad Mehičević) se navodi kako bi SD ovim riješio „pitanje opstanka i postojanja“.
Faksimil je tako potvrdio priču vlasnika Plavog zamka Mladena Vladića koji je jučer, u izjavi za naš portal, kazao kako je njegov restoran i hotel srušen kako bi SD napravio hotel.
S druge strane, iz Društva su i dalje pri tvrdnji kako je objekt srušen jer je zemljište, u sedmom mjesecu, prodato Direkciji za ceste Kantona Sarajevo. Iz SD, rekli su nam jučer, ne žele dalje polemizirati.
Gledam danas iznose stvari iz Plavog Zamka, ruševina stoji. Do kada će stajati Bog dragi zna.
Ne ulazim u to ko je u pravu a ko ne ali koliko sam informisan u ponedeljak bi trebala početi izgradnja kružnog toka kod pekare AS sa pripadajućom saobraćajnicom do kružnog toka ispred stadiona tako da ovaj objekat nije mogao ostati. Eh sad da uđem u diskusiju ko je tu u pravu a ko ne - niko tu nije u pravu, svi se ponašaju kao da je društveno dobro njihovo privatno vlasništvo što je još jedan dokaz u nizu da kod nas ustvari vlada bezvlašće i gotovo totalna anarhija. Ko god se mogao dočepati bilo koje vrste vlasti bez uloženog dinara to čuva i brani kao da je njegova pradedovina i vlada zakon jačeg i jakih leđa a kada se suprostave jedan protiv drugog obično nastrada baština naroda koji je samo brojka za mužnju.
Faksimil iz SD Željezničar: Pročitajte zašto je srušen Plavi zamak
Sportsko društvo (SD) Željezničar planira na lokaciji na kojoj se nalazi, sada već srušeni hotel i restoran Plavi zamak izgraditi sportsku salu, fitnes i hotel.
Navode ovo u dokumentu iz 7. septembra ove godine, koji je u posjedu portala Radiosarajevo.ba, gdje stoji:
„Ovim dopisom Vas obavještavamo da smo nakon obavljenih stručnih razgovora s projektantskom kućom utvrdili da nam je za realizaciju projekta (izgradnja sportske hale, fitnesa i hotela) koji imamo namjeru izvesti, na zemljištu označenom KČ 2174/2 na kojem se nalazi objekt Plavi zamak i dio betonske površine na kojoj je trenutno sportsko igralište koje se ne koristi, a isto je bilo predviđeno po dogovoru da se napravi ekvivalentna dvorana za Sportsko društvo.“
Nadalje, u dokumentu koji je potpisao predsjednik Društva (Senad Mehičević) se navodi kako bi SD ovim riješio „pitanje opstanka i postojanja“.
Faksimil je tako potvrdio priču vlasnika Plavog zamka Mladena Vladića koji je jučer, u izjavi za naš portal, kazao kako je njegov restoran i hotel srušen kako bi SD napravio hotel.
S druge strane, iz Društva su i dalje pri tvrdnji kako je objekt srušen jer je zemljište, u sedmom mjesecu, prodato Direkciji za ceste Kantona Sarajevo. Iz SD, rekli su nam jučer, ne žele dalje polemizirati.
Gledam danas iznose stvari iz Plavog Zamka, ruševina stoji. Do kada će stajati Bog dragi zna.
A šta je bilo sa one stare Mečke 170V što je nekad davno bila parkirana ispred Plavog Zamka?
insaneinthebrain wrote:niko nista za one eksplozije od sinoc, otisle pod razno
ili su postale svakodnevnica pa ko jebo ekplozije dajte malo vise ubistava da objavimo
policija se ganjala s nekakvima, umalo da ulete u moj neboder (ostavili "otiske" nogu na ulaznim vratima), tako sam čuo usput
Ne mogu da vjerujem kako to da ama bas niko se ne pita kakve se to eksplozije cuju u gradu kasno uvece i zasto ama bas niko nece da ispita o cemu se radi i zasto novinari prikrivaju to.
Oni izgleda samo serviraju selektivno ovisno od interesa kojeg imaju.