Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2476 Re: Alfa Romeo

Post by ElDzidziIbnDzo »

mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
;-)
Pa to i jest problem ubaciti kako ti kazes mapu. Ili skinuti tvoju,poslati i uploadovati novu. Po netu imas hejbet ja provjerenih ja neprovjerenih mapa,ali to sta ce neko tebi u Bosnu preko maila poslati to je macak u vreci.

Kakvih sve posljedica moze da bude,bolje da ne spominjem :lol: :lol:

Da li bi ti smio da se usudis u jedan takav poduhvat?
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2477 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Ja sam cuo dosta pohvala za auto Simanic servis, u Buca potoku, rade chip tuning vec odavno, a imaju i dynometar, i koliko znam, rade sve tipove vozila.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2478 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElDzidziIbnDzo wrote:
mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
;-)
Pa to i jest problem ubaciti kako ti kazes mapu. Ili skinuti tvoju,poslati i uploadovati novu. Po netu imas hejbet ja provjerenih ja neprovjerenih mapa,ali to sta ce neko tebi u Bosnu preko maila poslati to je macak u vreci.

Kakvih sve posljedica moze da bude,bolje da ne spominjem :lol: :lol:

Da li bi ti smio da se usudis u jedan takav poduhvat?
Znam barem 5 ljudi u Sarajevu da su preko Celtic Tuninga chipovali svoj auto. Ovdje niko ne zna chipovati auto kako Bog zapovijeda i isto radi dosta njih. Snime tvoju mapu,posalju mailom i ljudi im vrate drugu mapu koju ce ubaciti.
Ja ne chipujem,ja kupim odmah auto koji sasvim solidno ide i bez toga :D
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#2479 Re: Alfa Romeo

Post by konahawaii »

meni je ovakva alfa taman...jos samo da imam pare :D

http://www.olx.ba/artikal/19345208/alfa ... t-turismo/
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2480 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Uh kakvu sam nedavno vidio. Neka tamna boja(plava čini mi se) i to sa djetelinom. :wink:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#2481 Re: Alfa Romeo

Post by preludezalude »

citroen xm wrote:Uh kakvu sam nedavno vidio. Neka tamna boja(plava čini mi se) i to sa djetelinom. :wink:
Jel sa tri ili cetiri lista?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2482 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Četiri.
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2483 Re: Alfa Romeo

Post by ElDzidziIbnDzo »

mali_milojica wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:
mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
;-)
Pa to i jest problem ubaciti kako ti kazes mapu. Ili skinuti tvoju,poslati i uploadovati novu. Po netu imas hejbet ja provjerenih ja neprovjerenih mapa,ali to sta ce neko tebi u Bosnu preko maila poslati to je macak u vreci.

Kakvih sve posljedica moze da bude,bolje da ne spominjem :lol: :lol:

Da li bi ti smio da se usudis u jedan takav poduhvat?
Znam barem 5 ljudi u Sarajevu da su preko Celtic Tuninga chipovali svoj auto. Ovdje niko ne zna chipovati auto kako Bog zapovijeda i isto radi dosta njih. Snime tvoju mapu,posalju mailom i ljudi im vrate drugu mapu koju ce ubaciti.
Ja ne chipujem,ja kupim odmah auto koji sasvim solidno ide i bez toga :D
Ili me nisi razumio ili pokusavas izbjeci sta sam te pitao. A da pojednostavim pitanje: tih 5 ljudi koje ti znas da su uradili mapu preko doticnih,kako su skinuli mapu i poslali,odnosno kako su dobijenu mapu vratili nazad ? Jesu li to oni uradili ili im je neko radio? E o tome te pitam.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2484 Re: Alfa Romeo

Post by ranger »

nije mapa usb da se isteka i usteka :D
treba tu malo znanja... koje prosjecan vozac nema.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2485 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElDzidziIbnDzo wrote: Ili me nisi razumio ili pokusavas izbjeci sta sam te pitao. A da pojednostavim pitanje: tih 5 ljudi koje ti znas da su uradili mapu preko doticnih,kako su skinuli mapu i poslali,odnosno kako su dobijenu mapu vratili nazad ? Jesu li to oni uradili ili im je neko radio? E o tome te pitam.
Jedan od njih je i jedan momak odavde sa foruma. Cini mi se da mu je nick f_ar,posao su mu kompjuteri,perfektno se razumije,nije auto mehanicar,naravno da ima spravu kojom ce svoju ocitati i novu ubaciti,ali ne pametuje da je to njegova mapa i da on to radi,nego plati i posalju je ljudi iz CelticTuninga koji stoje iza svog posla.
Imao je prije 156,jedna jedina ofarbana u 8C boju,sad ima 159 Q4.
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2486 Re: Alfa Romeo

Post by ElDzidziIbnDzo »

Pa znaci nisu oni sebi sami sebi mape uploadovali nego im je ipak ovaj momak sa foruma to uradio koji je kupio te mape.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#2487 Re: Alfa Romeo

Post by preludezalude »

citroen xm wrote:Četiri.
Uuuuu, te su dobreee.
:-D
f_ar
Posts: 102
Joined: 27/05/2014 10:45

#2488 Re: Alfa Romeo

Post by f_ar »

Evo i mene neko proziva :-)
Ta plava je SW? Ako jeste, da, stavio sam QV znak, a u pitanju je 2.4JTDm Q4, serijski 210 konja, a sada cca 240. Obrtnog momenta oko 450Nm.
Ako koga zanima potrosnja, krece se oko 9l/100km kombinovano, ali taj auto je tezak kao tenk, 1845kg.

Imam i 156icu 1.9JTD TI oprema, serijki 140 konja, sada 180, radio mapu Gori motors iz Italije. Kako neko rece, s celtic tuningom imam super iskustva, radio par auta, npr moja stara 156ica 1.9JTD od 105 konja je isla na 150 konja. Malo su poskupi, mislim da im je sad tarifa oko 300 funti.
Ako koga jos nesto zanima, tu sam.

Sto se Simanica tice, cuo sam dosta pohvala, nemam direktnog iskustva. I HiTECH iz Tuzle su poprilicno dobri.
Safe chip iz Novog Sada je izlevatio dosta ljudi ovdje u BiH, ofuserio maksimalno pa nije za preporuku.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2489 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElDzidziIbnDzo wrote:Pa znaci nisu oni sebi sami sebi mape uploadovali nego im je ipak ovaj momak sa foruma to uradio koji je kupio te mape.
Da,ali covjek se uopste ne bavi time,nego u slobodno vrijeme. Niti je mehanicar,niti zvanicno radi chipovanje,nego onako,za raju.
Uostalom,vidim javio se i ima veliki pozdrav.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2490 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Sada sam vidio crvenu AR75 u fantastičnom stanju. Kad me srce nije opucalo.... :shock:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2491 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

f_ar wrote:Evo i mene neko proziva :-)
Ta plava je SW? Ako jeste, da, stavio sam QV znak, a u pitanju je 2.4JTDm Q4, serijski 210 konja, a sada cca 240. Obrtnog momenta oko 450Nm.
Ako koga zanima potrosnja, krece se oko 9l/100km kombinovano, ali taj auto je tezak kao tenk, 1845kg.

Imam i 156icu 1.9JTD TI oprema, serijki 140 konja, sada 180, radio mapu Gori motors iz Italije. Kako neko rece, s celtic tuningom imam super iskustva, radio par auta, npr moja stara 156ica 1.9JTD od 105 konja je isla na 150 konja. Malo su poskupi, mislim da im je sad tarifa oko 300 funti.
Ako koga jos nesto zanima, tu sam.

Sto se Simanica tice, cuo sam dosta pohvala, nemam direktnog iskustva. I HiTECH iz Tuzle su poprilicno dobri.
Safe chip iz Novog Sada je izlevatio dosta ljudi ovdje u BiH, ofuserio maksimalno pa nije za preporuku.
gdje ti je slip sa valjak ? :izet:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2492 Re: Alfa Romeo

Post by ElDzidziIbnDzo »

f_ar wrote:Evo i mene neko proziva :-)
Ta plava je SW? Ako jeste, da, stavio sam QV znak, a u pitanju je 2.4JTDm Q4, serijski 210 konja, a sada cca 240. Obrtnog momenta oko 450Nm.
Ako koga zanima potrosnja, krece se oko 9l/100km kombinovano, ali taj auto je tezak kao tenk, 1845kg.

Imam i 156icu 1.9JTD TI oprema, serijki 140 konja, sada 180, radio mapu Gori motors iz Italije. Kako neko rece, s celtic tuningom imam super iskustva, radio par auta, npr moja stara 156ica 1.9JTD od 105 konja je isla na 150 konja. Malo su poskupi, mislim da im je sad tarifa oko 300 funti.
Ako koga jos nesto zanima, tu sam.

Sto se Simanica tice, cuo sam dosta pohvala, nemam direktnog iskustva. I HiTECH iz Tuzle su poprilicno dobri.
Safe chip iz Novog Sada je izlevatio dosta ljudi ovdje u BiH, ofuserio maksimalno pa nije za preporuku.
Necu tvrditi da nije tacno,ali ti si prva osoba koja kaze da je Sale izlevatio nekoga.Odnosno barem da ja prvi put cujem,a moze biti da je tako. Inace poznavajuci njegovu metodologiju i neke principe bas,bas me ta sad tvoja izjava zacudi. :-?
Ovima iz engleske jel ista cijena za sve mape? Kakvi su sa reklamacijama itd? Moze li malo vise detalja posto rece da imas iskustva iz prve ruke.

Ove druge koje si naveo iz BiH takodje imam iskustva iz prve ruke.Sa jednima sam zadovoljan sa drugima i ne bas ali ne mogu sad reci i da je fuseraj.
Mada sam ja cuo dosta neprovjerenu info,odakle svi oni kupuju mape.Ali to je vec na nivou mahalskih prica pa nije OK da se te price iznose po forumima.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2493 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

kupi mapu koja navodno daje toliko i toliko konja al bez valjaka to ne pije vode :)
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2494 Re: Alfa Romeo

Post by ElDzidziIbnDzo »

Tako je. Dobijes macka u zavezanoj vreci.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2495 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

sto ja znam ovdje kod nas u BiH samo O.CT mape valjaju ali i oni samo stage 1 mape prodaju ovdje
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2496 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa »

citroen xm wrote:Sada sam vidio crvenu AR75 u fantastičnom stanju. Kad me srce nije opucalo.... :shock:
gdje? jel america ili obicna?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2497 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Obična, na Dobrinji. Ima i ona naljepnljenu djetelinu na prednjim blatobranima. :) Crvena. Ali baš kulturna i dobro izgleda.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2498 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

mali_milojica wrote:
Pirija wrote: bolidarno ti je gdje tvrdis da STAGE 1 daje 215 KS
Gdje tacno ljudi navode da treba druga turbina?
170 turbo part number 55235243
140 turbo part number 55233682

Osim toga 13x na 190-200 je (pre)optimisticno vec na prvi pogled... Vec kod 170>210 postanes redovan kod mehanicara...
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2499 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

Ramzess Veliki wrote:prodao auto.
2.0 JTDm crna šasija, kombinacija bež koža - tekstil. Crom i sport paket. Uzeo je u Kramaru, bez greške. :thumbup:
136 Hp, preporuka je da se ukine elektronska blokada i vrati na originalnih 170 Hp jer joj blokada zagušuje motor i na našem gorivu ima lošije sagorijevanje i veću potrošnju. Tako da ću uskoro da je mapujem na 190 Hp. :thumbup:[/quote]

Nema "elektronske blokade". Ako ti je motor u donjem dijelu slagiran onda je do EGRa (sto i nije cudno). Moze se softwareski zatvoriti. Avto u nizem obratim dobro vuce, a pogotovo iznad 1800rpm.

Te ideje u cuniranju zaboravi :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2500 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Walther wrote:
mali_milojica wrote:
Pirija wrote: bolidarno ti je gdje tvrdis da STAGE 1 daje 215 KS
Gdje tacno ljudi navode da treba druga turbina?
170 turbo part number 55235243
140 turbo part number 55233682

Osim toga 13x na 190-200 je (pre)optimisticno vec na prvi pogled... Vec kod 170>210 postanes redovan kod mehanicara...
Hajmo ponovo.
Gdje tacno ljudi iz CelticTuninga navode da za model od 140 KS treba druga turbina da bi nakon chipovanja na Stage 1 imala 215 konja?
Post Reply