Da li tebi treba crtati? Usluga koju platis je od vrata do vrata i nema pravo naplacivati uslugu carinjenja jer ako on procijeni da treba cariniti, on ce cariniti ali o svom trosku jer je to sve placeno uslugom shippinga. Znaci ne carini zbog sebe i svoje firme, nego zato sto je obavezan zakonima ove drzave. Njegovo je da tvoju stvar isporuci tebi na vrata sa carinjenjem ili bez. Sve sto se desava izmedju tvog klika kad kupujes i kad preuzimas stvar tebe ne zanima. Oni su preuzeli na sebe dostavu i uredno je naplatili.Chuckie wrote:Usluga špedicije je minimum 25KM, sama, bez troškova poštarine, kod nekih kurira i skuplja. Jesi li ikad uvozio DHLom, Fedexom, UPSom i sličnim kuririma?motorola01 wrote:Kad platis onih 10 eura/funti/dolara postarine od vrata do vrata, u tu cijenu najcesce spada i usluga carinjenja, ako je treba izvrsiti u zavisnosti od visine vrijednosti robe i zakona drzave u koju se isporucuje. Shvatas?
Da ti mozda ne radis u DHL-u?
Posalji mail DHL-u,ali ne ovom nasem bosanskom,nego sjedistu DHL i reci im da ti ovaj nas bosanski hoce naplatiti uslugu carinjenja, pa da vidis sta ce ti reci!!! Jednostavno nemaju pravo naplatiti tu uslugu jer se ona podrazumijeva pod uslugom shippinga do tvojih vrata. Ti samo placas porez, carinu i taxe drzavi ako trebas i ako oni procijene. Ovo ti je informacija provjerena 100% >(na pravom mjestu, u epicentru desavanja)pa ti radi sta god hoces.
Ako ti se ne svidja odgovor, onda idem sa kontra pitanjem za tebe: zasto nasi carinici ne naplacuju tolike sume kao uslugu carinjenja, kao sto to radi DHL?
Jos da dodam da sam dobijao pakete preko UPS i sve uredno dobio na adresu, bez ikakvog placanja i sve naruceno sa KITBAG-a. Nikad ni feninga nisma platio. Preko DHL je stigla jedna stvar koja je kostala oko 150 dolara i dostavljena mi je na adresu bez ikakvog placanja. Sa Fedexom nisam imao posla.
