Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2476 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

Real Khan wrote: :mrgreen: Neka, stipu ih da loma likuju...ne mogu mi drugačije dohakati nego se uhvatili ova dva slova...a ono ostalo što piše nije bitno (a valjda ni sporno) :D
pao si mi u ocima... :D cuj janjetinom kupio zanat... :D i jos tokarski... :D

ja sam isao titinim stopama, bravar... :D al sam casno kupio diplomu, parama, a ne pleckom ko neki... :D
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2477 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Alfons Kauders wrote:
Real Khan wrote: :mrgreen: Neka, stipu ih da loma likuju...ne mogu mi drugačije dohakati nego se uhvatili ova dva slova...a ono ostalo što piše nije bitno (a valjda ni sporno) :D
pao si mi u ocima... :D cuj janjetinom kupio zanat... :D i jos tokarski... :D

ja sam isao titinim stopama, bravar... :D al sam casno kupio diplomu, parama, a ne pleckom ko neki... :D
:D Ispravka krivog navoda, ja sam rekao da sam DIO platio u kešu a OSTATAK janjetinom (plećkom i rebarcima) :D Molim te nemoj mi imputirati nešto što nisam rekao jer vidiš kako se hvataju za svako slovo a kamoli za riječ :D
Možeš zamisliti kad' ih ovako zadeveraše tokar i bravar, šta će im tek uraditi doktori nauka :D

:thumbup:
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2478 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

Alfons Kauders wrote:
jel ti mene zajebavas? govori se o pocetku rata...
Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
a pokolj u sijekovcu nije nikakav dokaz "agresije" hrvatske na bih pocetkom 1992... isto kao sto nije ni angazman hrvatskih jedinica u hercegovini ili na kupresu... nidje veze
Da završimo ovaj mega trol sa elementima, nadam se nesvjesnog, spina. Ili ga prebacimo gdje pripada. Ili otvorimo posebnu temu.

Rat na prostoru bivše nam rahmetli domovine je bio, sa svim svojim bitnim i manje bitnim odrednicama, izuzetno kompleksna i dinamična manifestacija. Pa su dojučerašnji saveznici znali opasno zakrviti da bi se potom vašingtonski manje-više (ne)uspješno pomiriti. Tvoje pomašćeno o početku/počecima rata možeš zabiti u više tačaka na potezu jesen 91-e do duboko u 93-u. Pa iz takvog ishoda koordinatog sistema crtati dinamiku sukoba.

Ono što je bila agresija na proljeće 92-e (uz sve ono što joj je prethodilo) je dobilo novu, bitnu dimenziju otvaranjem sukoba sa HVO-om (možda da onako ofrlje napišem "Hrvatima" svi će skontati srž, a?). To je posljedica degeneracije politike pomahnitalog Tuđmana i njegovih došupnika koji su smatrali da je Bosna rahmetli pa su se odlučili krenuti po svoj komad. Tome, naravno, donekle doprinosi i "mudra" minder-politik mladomuslimana u Sarajevu a dešava se, indikativno, u vrijeme kada i famozna islamizacija ARBiH (uzročno-posljedična veza).

U tom svom naumu hrvatska je vlast slala i svoje jedinice ali, poput srbijanske strane, i sav neophodni mts uz artiljerijsku podršku sa Prisavlja i inih katedrala duha. Pri tome su na teretu hrvatskih poreskih obveznika bili i časnici ali i vojnici (poslije umirovljenici...) koji su se borili protiv jedinica ARBiH. Da li ti u ovome vidiš elemente agresije?

Na stranu zajednički neprijatelj i šansa koju smo propustili da se na samom, ili pred sami početak sukoba principijelno udružimi i zajednički iznesemo teret agresije. O tome, nažalost, vrlo malo pričamo a razlog je sljepilo lidera (njima se rijetki hoće zamjeriti, pogotovo "ocu nacije") koji su, u odijelu prevelikog za njihov jadni kalibar, išli "inšalah" varijantom u projekat koji je puno zahtijevniji.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2479 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

NKVD wrote:
Alfons Kauders wrote:
jel ti mene zajebavas? govori se o pocetku rata...
Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
a pokolj u sijekovcu nije nikakav dokaz "agresije" hrvatske na bih pocetkom 1992... isto kao sto nije ni angazman hrvatskih jedinica u hercegovini ili na kupresu... nidje veze
Da završimo ovaj mega trol sa elementima, nadam se nesvjesnog, spina. Ili ga prebacimo gdje pripada. Ili otvorimo posebnu temu.

Rat na prostoru bivše nam rahmetli domovine je bio, sa svim svojim bitnim i manje bitnim odrednicama, izuzetno kompleksna i dinamična manifestacija. Pa su dojučerašnji saveznici znali opasno zakrviti da bi se potom vašingtonski manje-više (ne)uspješno pomiriti. Tvoje pomašćeno o početku/počecima rata možeš zabiti u više tačaka na potezu jesen 91-e do duboko u 93-u. Pa iz takvog ishoda koordinatog sistema crtati dinamiku sukoba.

Ono što je bila agresija na proljeće 92-e (uz sve ono što joj je prethodilo) je dobilo novu, bitnu dimenziju otvaranjem sukoba sa HVO-om (možda da onako ofrlje napišem "Hrvatima" svi će skontati srž, a?). To je posljedica degeneracije politike pomahnitalog Tuđmana i njegovih došupnika koji su smatrali da je Bosna rahmetli pa su se odlučili krenuti po svoj komad. Tome, naravno, donekle doprinosi i "mudra" minder-politik mladomuslimana u Sarajevu a dešava se, indikativno, u vrijeme kada i famozna islamizacija ARBiH (uzročno-posljedična veza).

U tom svom naumu hrvatska je vlast slala i svoje jedinice ali, poput srbijanske strane, i sav neophodni mts uz artiljerijsku podršku sa Prisavlja i inih katedrala duha. Pri tome su na teretu hrvatskih poreskih obveznika bili i časnici ali i vojnici (poslije umirovljenici...) koji su se borili protiv jedinica ARBiH. Da li ti u ovome vidiš elemente agresije?


Na stranu zajednički neprijatelj i šansa koju smo propustili da se na samom, ili pred sami početak sukoba principijelno udružimi i zajednički iznesemo teret agresije. O tome, nažalost, vrlo malo pričamo a razlog je sljepilo lidera (njima se rijetki hoće zamjeriti, pogotovo "ocu nacije") koji su, u odijelu prevelikog za njihov jadni kalibar, išli "inšalah" varijantom u projekat koji je puno zahtijevniji.

jel ti mene opet zajebavas? :D govorimo o pocetku rata, zapravo o uzrocima rata :D

evo opet... boldirano i povecano...
Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
rat u bih nije izazvan agresijom republike hrvatske. tacka.

btw ovo me podsjeca na jednu raniju izjavu kada je prisustvo dobrovoljaca iz islamskih zemalja navedeno kao jedan od uzroka sukoba... sto takodjer ne stoji.

to sto se poslije desavalo je sasvim druga prica o kojoj mozemo do sutra...
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2480 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

Stare mi, ko nijem gluhom da priča - naravno da rat (onaj sa velikim R) nije izazvan agresijom Hrvatske (koju, nadam se ipak prihvataš kao neospornu). Ali, ona njegova nesretna podvarijanta, građanski rat, jeste jednim dijelom izazvana i onim što je dolazilo Tuđmanove Hrvatske - recimo pogledaj pod Mostar ali i, ponovo, pod definiciju građanskog rata. Pa ti proberi šta ti je volja - jal' agresija, jal' građanski rat, jal' jedno pa/i drugo. Most sam od sebe nije pao niti su se oni kosturi po Dretelju samoizgladnjavali i samoubijali...
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#2481 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kecher II »

Real Khan wrote:Kecheru, da si ti pismen ne bi pisao "dasi" nego "da si"...

:lol: :lol: :lol: oprosti, molim te, vidim da si uspio razumiti sta sam htio da kazem, nadam se da nisi imao poteskoca.
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."
Real Khan wrote:ako je Peđa Kojović izjavio ovdje na forumu kako Bosanci trebaju sebi tražiti "selameta" u drugim strankama(parafraziram, naravno da nije rekao bukvalno "selamet"), postavlja se logično pitanje: ŠTA KOJI KLINAC RADI NAŠA STRANKA?! Što se predstavljaju kao "građanska stranka" kada ne stoje u zaštiti prava svih ljudi u BiH
rilkane, vidim ba da imas problema sa razumijevanjem, drago mi da si uspio razumiti sta sam ti htio reci i pored stamparske greske, ali ne bitno,
evo sad cu ti ja probat narodnim bosanskim (za mene je bosanski) jezikom objasniti ovo sto on kaze a ti pogresno interpretiras, namjerno ili zbog smanjene mogucnosti razumijevanja ili pomracenja uma,
e ovako, i sam kazes da se predstavljaju kao gradjanska stranka sto i jeste istina, i on u ime stranke kaze da ce se oni zalagati za ukidanje diskrimanatorskih odredbi u nasem ustavu koje diskriminiraju gradjane po njihovoj nacionlanoj, narodnoj, jezickoj, vjerskoj....opredijeljenosti, sto sasvim jasno znaci da ce se boriti i teziti gradjanskim slobodama a ne da ce zastupati interese ''naroda'' pa tako i onih koji se izjasnjavaju kao ''bosanci'', i sam sam jedan od njih, a mi ''bosanci'' ukoliko hocemo da budemo prepoznati i priznati kao narod se za to moramo izboriti i NS nam nece stojati na tom putu, jer se prethodno izborila za postivanje gradjanskih principa po kojem i mi ''bosanci'' imamo pravo i slobodu da se organizujemo i borimo za svoja pojedinacna a i kolektivna prava.
''vrsni poznavaoce politickih i drustvenih tokova'' trebao bi da znas da cilj gradjanskih stranaka nije da se oni bore da se odredjene grupacije ili kolektiviteti organizuju i bore za svoja prava da se izjasnjavaju ili uvazavaju po svim mogucim pitanjima, nego je njihova uloga da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2482 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

NKVD wrote:Stare mi, ko nijem gluhom da priča - naravno da rat (onaj sa velikim R) nije izazvan agresijom Hrvatske (koju, nadam se ipak prihvataš kao neospornu). Ali, ona njegova nesretna podvarijanta, građanski rat, jeste jednim dijelom izazvana i onim što je dolazilo Tuđmanove Hrvatske - recimo pogledaj pod Mostar ali i, ponovo, pod definiciju građanskog rata. Pa ti proberi šta ti je volja - jal' agresija, jal' građanski rat, jal' jedno pa/i drugo. Most sam od sebe nije pao niti su se oni kosturi po Dretelju samoizgladnjavali i samoubijali...
ja u spornoj izjavi ne vidim da se rat odvajao na neke faze, gdje je cas bio gradjanski, cas medjunarodni sukob... evo po treci put...
Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
hrvatsko ucesce u pobuni dijela HVO ili djela otvorene agresije, poput angazmana pojedinih gardijskih brigada u toku 1993, nemaju ama bas nikakve veze s ovom izjavom... jer dolaze tek nekoliko mjeseci ili godinu i kusur nakon pocetka rata...
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2483 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

kecher II wrote:
Real Khan wrote:Kecheru, da si ti pismen ne bi pisao "dasi" nego "da si"...

:lol: :lol: :lol: oprosti, molim te, vidim da si uspio razumiti sta sam htio da kazem, nadam se da nisi imao poteskoca.
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."
Real Khan wrote:ako je Peđa Kojović izjavio ovdje na forumu kako Bosanci trebaju sebi tražiti "selameta" u drugim strankama(parafraziram, naravno da nije rekao bukvalno "selamet"), postavlja se logično pitanje: ŠTA KOJI KLINAC RADI NAŠA STRANKA?! Što se predstavljaju kao "građanska stranka" kada ne stoje u zaštiti prava svih ljudi u BiH
rilkane, vidim ba da imas problema sa razumijevanjem, drago mi da si uspio razumiti sta sam ti htio reci i pored stamparske greske, ali ne bitno,
evo sad cu ti ja probat narodnim bosanskim (za mene je bosanski) jezikom objasniti ovo sto on kaze a ti pogresno interpretiras, namjerno ili zbog smanjene mogucnosti razumijevanja ili pomracenja uma,
e ovako, i sam kazes da se predstavljaju kao gradjanska stranka sto i jeste istina, i on u ime stranke kaze da ce se oni zalagati za ukidanje diskrimanatorskih odredbi u nasem ustavu koje diskriminiraju gradjane po njihovoj nacionlanoj, narodnoj, jezickoj, vjerskoj....opredijeljenosti, sto sasvim jasno znaci da ce se boriti i teziti gradjanskim slobodama a ne da ce zastupati interese ''naroda'' pa tako i onih koji se izjasnjavaju kao ''bosanci'', i sam sam jedan od njih, a mi ''bosanci'' ukoliko hocemo da budemo prepoznati i priznati kao narod se za to moramo izboriti i NS nam nece stojati na tom putu, jer se prethodno izborila za postivanje gradjanskih principa po kojem i mi ''bosanci'' imamo pravo i slobodu da se organizujemo i borimo za svoja pojedinacna a i kolektivna prava.
''vrsni poznavaoce politickih i drustvenih tokova'' trebao bi da znas da cilj gradjanskih stranaka nije da se oni bore da se odredjene grupacije ili kolektiviteti organizuju i bore za svoja prava da se izjasnjavaju ili uvazavaju po svim mogucim pitanjima, nego je njihova uloga da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta.
S obzirom da mi se nešto ne putuje u Banoviće, a nečija je očigledna želja da me tamo spremi na ljetovanje :D , svjesno neću odgovoriti na prvi dio koji obiluje niskim udarcima i provokacijama. Samo ću reći: Hvala za sve što kažeš, poštujem tvoj izbor načina komunikacije, a valjda ima neko ko će pratiti ko koga provocira :D

Imajući u vidu da mene više zanima suština, postavit ću samo jedno pitanje: ako Naša stranka ima za cilj "da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta" (tvoj citat) onda ZAŠTO BI BOSANCI UOPĆE GLASALI ZA NAŠU STRANKU kada im preostaje da se ili sami organiziraju ili da traže neku drugu stranku koja će im pomoći u priznavanju jednakih prava kao "konstitutivnim" narodima? Ne kontam ovu logiku tjeranja od sebe značajnog broja stanovnika BiH koji čine najmanje 1/3 od ukupnog broja inače ciljanih "apstinenata".
Ah, da, pretpostavljam da ću opet dobiti onaj implicitni "epitet" da sam glup i da ne kontam ono što je napisano, a stanovita osoba na forumu će opet samo mene čekati na ziceru da "lanem", iz prostog razloga što joj se "sve više dopada Naša stranka" (a samim tim moje kritičko pisanje je onda potpuno "odvratno")...

Svašta sam očekivao od Peđe, ali ovako hinjsko poturanje provokatora da bih ja preselio u Banoviće je više nego kukavičko ponašanje. Izađi paša iza dimija/suknje pa gukni koju pametnu. Ako ćete tako voditi svoju politiku i na ovako "hrabar" način ostvarivati i podržavati građanska prava, onda nam je svima mrka kapa :D
Puno pozdrava, posebno Peđi :D
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2484 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zavrzlama »

15 godina se pokusava jedna zlocinacka ideologija koja je rusila BIH da se urazumi , prihvati BIH i odustane od krvavih rezultata rata,nije se uspjelo, jer su srbi kao narod toliko satanizovani velikosrpsakom ideologijom,da je jedini nacin da se zaustavi potpuni krah velikosrpske politike u BIH(gdje je velika vjerovatnoca da to povuce u ponor i vecinu srpskog naroda) da drugi prihvate tu realnost da se srbi ne mogu promijeniti i prihvatiti normalne,moralne i civilizacijske vrijednosti i odreci se necasnih rezultata rata koji samo gode onim u Beogradu koji sanjaju veliku srbiju.. e pa nasa stranko,gos'n Kojovicu nece normalan svijet koji je u vecini u BIH,trpjeti i prihvacati fasizam i nesposobnost fasistickih pristalica...nego ti Kojovicu put pod noge pa uvjeraji velikosrbe da odustanu od fasizma,a ne da druge uvjeravas kako isti treba prihvatiti..bar ces raditi neku moralnu i ispravnu stvar,pa koliko god glasaca dobijete znaj da su oni istinski i da ste bar cista obraza i borite se za casnu i moralnu stvar..
NS je potrebni predah za velikosrpsku politiku,jer ovim tempom i stagnacijom drustva ce ta politika za posljedicu imati ukidanje malog ausvica ,a to se treba sprijeciti svim sredstvima..posto se ne moze(i nije interes) srbe uvjeriti da napuste rezultate rata i odricanja od aparthejda prema drugima i BIH,jedini nacin da se spasi mali
ausvic, je prevariti druge da prihvate ono sto se prihvatiti ne moze....
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#2485 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kecher II »

Real Khan wrote:Imajući u vidu da mene više zanima suština, postavit ću samo jedno pitanje: ako Naša stranka ima za cilj "da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta" (tvoj citat) onda ZAŠTO BI BOSANCI UOPĆE GLASALI ZA NAŠU STRANKU kada im preostaje da se ili sami organiziraju ili da traže neku drugu stranku koja će im pomoći u priznavanju jednakih prava kao "konstitutivnim" narodima? Ne kontam ovu logiku tjeranja od sebe značajnog broja stanovnika BiH koji čine najmanje 1/3 od ukupnog broja inače ciljanih "apstinenata".
rilkane, bosanci bi glasali (barem cu ja) a bosanac sam tj danas ostali, jer se oni zalazu "da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta"
NS, po mojim shvatanjima nije rekla da nece priznat konstutitivnost bosancima ukoliko se oni organizuju i prodju svu potrebnu proceduru i dodje trenutak da im se prizna narodna i nacionalna odrednica, ali se nece oni direktno boriti i aplicirati za bosance jer se tako svrstavaju u kolektivitet i zapostavljaju ostale kolektivitete i pojedince, a ove danasnje kolektivitete nisu oni ni stvarali ni odobravali, pa ih tako ne mogu ni ukidati ali mogu im oduzet ekskluzivitet i izjednacit ih sa ostalim gradjanima.

i da ti kazem mene niko nigdje ne potura a pogotov hinjski, sam si trazio da ti se odgovara na nacin kako sam ti ja odgovrio, i na jos par mjesta si isto tako prigovorio da neko nekog potura da se tebe rijesi, kao ti neko ovde otkrivas velikosrpske planove, pa te se NS pokusava rijesit vrbuje ljude po ulici da tebe provociraju ccccccc, koji si ti kompleks, sve sama tvoja samohvala te i dovela do toga da ti se ja obracam kako ti se obracam, nisi bolje ni zasluzio.
Real Khan wrote:Real Khan je napisao/la:
Kecheru, da si ti pismen ne bi pisao "dasi" nego "da si"...
Last edited by kecher II on 02/06/2010 16:18, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2486 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

QQ le-leee ... :D :D :D

Agresija, gradjanski, 'vakav - 'nakav rat...cemu rasprava ljudi?
Pa valjda je danas svima jasno da je taj rat, pored elemenata agresije i gradjanskog sukoba, prvenstveno bio - lopovski.

Skontala "braca" po kleptomaniji da je etno-nacionalizam na ovom prostoru vrlo plod(onos)na prica, koja ima poprilicno duboko korijenje, i da je samo potrebno izvrsiti malo navodnjavanje etno-nacionalisticko-vjerkih polja.
Rezultat: podijeljena etno-vjerska "polja" + zasadjeno sjeme u vidu neartikulisanih ruralaca koji iz sebe samo sipaju pelcere (nove etno-vjerske fanatike za buducnost) = stvorena etno-vjerska elita koja sa tih "polja" sad samo zgrce kes.
U procesu raspodjele su, naravno, pocistili kukolj koji se ogledao u koliko-toliko normalnim glavama koje su koristile svoj mozak. Ende.
:D :D

Ko je poceo rat nije sporno - velikosrpske i velikohrvatske ideologije. To niposto ne znaci "Svi Srbi" ili "svi Hrvati". U hodu, tj, u pripremama za "oranje" BH polja, skontali da tu ima i jedna biljka (muslimani/Bosnjaci) koju nikako ne mogu tek tako iscupati iz korijena, pa se onda malo dogovorili s tom biljkom da i njoj ostane jedno polje za sadnju, ali da u toku oranja i prvih sjetvi zajedno dijele prihod od prinosa koji ce stizati na ime ublazavanja prejakog oranja (donacije, pomoci, bla.bla).

Sta ono kazu...Slobo od '92 - '95 na Kipar "mahn'o" 11 milijardi U$D?! Ma hajte, molim vas...pa nije valjda?!
Sta ono jos spominju... Haris Silajdzic od '92 - '95 hodao po svijetu i prikupljao donacije za "odbranu", ali po povratku prijavljivao upola...Ma dajte...pa nije moguce?!
Jel' ono i Alija I. jednom upita na telefon vlastitu zenu u Njemackoj, kad joj je njemacka policija upala u stan i zaplijenila lovu bez porijekla, "jesu odnijeli vise od milion?", a ona odgovorila: "ma samo oko 100 hiljada...". Ma jok...dje ce on to...
Jesu ono hrvaCki generali, uz blagoslov F. Tudjmana, dilali sve sto su mogli, ukljucujuci i oruzije, i to sve vecinom kupljeno Bosnjackim parama, ali po 3x vecim cijenama? C, kakvi...ne bi oni to...
Nije istina ni da je preko 80% MTS od '92 - '95 stizalo iz - Uzica, sa oznakom PPU...ma kakvi...anblivbl...

Sto be David "Duhovni" iz X-Files-a rek'o - The Truth is out There...
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#2487 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Šeha »

Real Khan wrote: Svašta sam očekivao od Peđe, ali ovako hinjsko poturanje provokatora da bih ja preselio u Banoviće je više nego kukavičko ponašanje. Izađi paša iza dimija/suknje pa gukni koju pametnu. Ako ćete tako voditi svoju politiku i na ovako "hrabar" način ostvarivati i podržavati građanska prava, onda nam je svima mrka kapa :D
Puno pozdrava, posebno Peđi :D
Dokazi ili povuci rjec. To bi ti rekli u nekom normalnom politickom diskursu. Slijedeci korak bi bila tuzba za klevetu gdje bi te oglobili za ovu izjavu (posto dokaza, naravno, nemas.) I to te natjera da razmisljas o cemu pricas i kako pricas. Svaka izjava ima svoju tezinu za koju treba snositi odgovornost.

Ali posto kod nas nije nista normalno, tuzbi se niko ne boji, policija je smijurija onda moze ovako svaka .... osoba :) da baljezga sta hoce bez ikakvog straha i posljedica. Forum na stranu ali ovakve izjave se cuju i u javnim medijima i nikoga za to nije briga. RK je samo produkt takvog uticaja.

Jedina zrtva je ozbiljna diskusija, na zalost.
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2488 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ahuseino »

Dozer wrote:QQ le-leee ... :D :D :D

Agresija, gradjanski, 'vakav - 'nakav rat...cemu rasprava ljudi?...
Pa treba izrelativizirati sve, razvuci ono malo mjeseci na pocetku... od crno bijele agresije, i dodati tu bar jos dvije sjene sive da bi tranzicija u gradjanski bila smoooth... jer onda se ne zna ni ko pije ni ko placa, ko jebe a ko je jeban. Kreira se jedan haoticni domen bezvlasca i bolesne logike i, kako kazes, lopovi postaju carevi, a sve bez odgovornosti, bojazni da ce ikad morati snositi racune, upravo zbogradi onih sjena sive...

Samo ona naj-silovana, ostaje bez nadnice, obraza i dostojanstva... jer nema pimpa, a ima dovoljno relativizatora i agenata zaborava, izmirenja i vidovitosti. Koga briga za nedostatak kichme, o'tog' se ne zivi.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2489 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Šeha wrote:
Real Khan wrote: Svašta sam očekivao od Peđe, ali ovako hinjsko poturanje provokatora da bih ja preselio u Banoviće je više nego kukavičko ponašanje. Izađi paša iza dimija/suknje pa gukni koju pametnu. Ako ćete tako voditi svoju politiku i na ovako "hrabar" način ostvarivati i podržavati građanska prava, onda nam je svima mrka kapa :D
Puno pozdrava, posebno Peđi :D
Dokazi ili povuci rjec. To bi ti rekli u nekom normalnom politickom diskursu. Slijedeci korak bi bila tuzba za klevetu gdje bi te oglobili za ovu izjavu (posto dokaza, naravno, nemas.) I to te natjera da razmisljas o cemu pricas i kako pricas. Svaka izjava ima svoju tezinu za koju treba snositi odgovornost.

Ali posto kod nas nije nista normalno, tuzbi se niko ne boji, policija je smijurija onda moze ovako svaka .... osoba :) da baljezga sta hoce bez ikakvog straha i posljedica. Forum na stranu ali ovakve izjave se cuju i u javnim medijima i nikoga za to nije briga. RK je samo produkt takvog uticaja.

Jedina zrtva je ozbiljna diskusija, na zalost.
:D
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#2490 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kecher II »

Dozer wrote:U hodu, tj, u pripremama za "oranje" BH polja, skontali da tu ima i jedna biljka
Machina-Hibridicus Balcanicus

U selo sis`o sam da pitam kakav je to cvijet.
Jedan seljanin rece mi da hibridan je cvijet.
Veli tu su se vijeka dva talozila govna i da je iz govana narasla ta biljka.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2491 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zavrzlama »

kecher II wrote:
Dozer wrote:U hodu, tj, u pripremama za "oranje" BH polja, skontali da tu ima i jedna biljka
Machina-Hibridicus Balcanicus

U selo sis`o sam da pitam kakav je to cvijet.
Jedan seljanin rece mi da hibridan je cvijet.
Veli tu su se vijeka dva talozila govna i da je iz govana narasla ta biljka.

a ja cuo najbolje su biljke u banovicima :mrgreen:
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2492 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Predsjednik NSP, između ostalog, tvrdi da mu je partnerstvo sa Našom strankom od izuzetnog značaja i da nikada neće podržati politiku SDS-a i SNSD-a. Ipak, kako kaže, sa svima je spreman da razgovara. BiH vidi kao faktor stabilnosti na Balkanu, a siguran je i da je 3. oktobar dan demokratske revolucije, kada će nacionalističke snage otići sa scene…

Vaš koalicioni partner predsjednik Naše Stranke, Bojan Bajić juče je na radio 'Kameleonu' izjavio da ukoliko Nova SP podrži Ognjena Tadića, nema ništa od koalicije. Kako komentarišete ovu Bajićevu izjavu i da li ćete zaista podržati Ognjena Tadića?

KRSMANOVIĆ: Volim da razgovaram s ljudima, jer razgovorom svaku stvar možete na pravi način da sagledate i da pokušate naći najbolje moguće rješenje. Potpisao sam sporazum sa Našom strankom i iskrena želja Nove socijalisticke partije i mene je da se po prvi put napravi jedna koalicija koja bi srušila neke barijere u glavama i pokušala da sruši neke podjele i stereotipe koje vladaju između Banjaluke i Sarajeva. Mislim da je to istorijska prilika i momenat. To je jedan pogled. S druge strane imate političku postojeću scenu u BiH koja je polarizovana i koja je od BiH napravila Kipar i još joj samo fali da se prezida Berlinski zid. Na jednom dijelu te podijeljene teritorije imate diktaturu, vlast jednog čovjeka, koji ima 51 posto i koji zaustavlja sve evropske procese na evropskom putu BiH. To je prostor u kojem su kriminal i korupcija u takvoj sprezi sa vlašću da to nije nigdje viđeno na prostorima Evrope. Sve to upućuje da treba razmišljati o dva pravca. S jedne strane rušenju diktature i režima i deblokadi reformskih procesa i s druge strane promjeni vlasti koja će istinski da postane demokratska. U fazi sam da sada razgovaram sa svima, ali nijedan član Nove SP nikada neće prihvatiti niti je prihvatao politiku SDS-a i SNSD-a, niti partija koje su napravile feudalne posjede u BiH i preuzele vlast na bazi straha i manipulacije. Nikakvih dogovora ni podržavanja bilo koga neće biti bez dogovora sa predstavnicima onih koji sa nama čine koaliciju sa jedinstvenom listom. Naravno, sa svakim ćemo razgovarati da vidimo da li se u njemu krije neki novi budući diktator, jer će se birači odnosno članovi i jedne i druge partije sami opredijeljivati na glasačkom listiću kome će dati glas. Zajednički ćemo donijeti odluku da li ćemo imati zajedničke kandidate za pojedinačne funkcije, a ako ih ne budemo imali, onda ce organi koalicije donijeti odluku o kakvom ce se aranžmanu raditi.

Kako je zamišljena koalicija između Naše stranke i Nove socijalističke partije i kako ona trenutno funkcioniše?

KRSMANOVIĆ: Mi smo potpisali sporazum, koji je jasan i čist. Ono što u ovom momentu možemo uraditi kao novi ljudi, pojedinci je da se opredijelimo za to da ovaj prostor bude na putu koji nema alternativu, a to je evropski put i da se on desi čim prije, te da u najmanju ruku prati dinamiku ulaska u EU naših susjeda - Hrvatske i Srbije. S druge strane obračun sa kriminalom i korupcijom se nameće kao nužan, jer se ovaj prostor mora očistiti od lopova. Tu smo našli zajednički cilj - bez pardona, hrabro se obračunati sa mafijaškim strukturama vlasti i kod Srba i kod Hrvata i kod Bošnjaka u oba entiteta, u svih deset kantona, u Brčko distriktu i na nivou države. Razvoj svakog pedlja BiH je naš zajednički cilj, jer ne može BiH biti od Vrela Bosne do Kozije ćuprije i da misli neko ko tu sjedi da predstavlja BiH, ona nije ničija privatna prćija. Isto tako RS nije od Gospodske ulice do Laktaša, niti može da je svojata bilo koji pojedinac, pa čak ni onaj koji umišlja da je Luj 14. Jednostavno to mora da bude prostor očišćen od mržnje i moraju da se uvažavaju evropski i civilizacijski standardi. Zadnji presjek koji je po meni najvažniji jeste decentralizacija vlasti, vraćanje nadležnosti opštinama koje su im otete. Evropska povelja lokalne samouprave tačno definiše ovlaštenja opština - pravo raspolaganja vlastitim resursima i razvijanja na bazi vlastitih resursa i potpune finansijske i fiskalne samostalnosti. Sada su lokalne zajednice svedene na nivo mjesnih zajednica i bjesomučno se pljačkaju od centralnih vlasti i Banjaluke i Sarajeva.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2493 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Ja bih zamolio administraciju da pobrise ove postove koji su fakticki neke interne prepirke i rasprave a apsolutno nemaju nikakve veze ni sa Ns ni sa stavovima NS.

Ova tema gubi smisao bas zbog ovih zlonamjernih trolova.

Tuzno je ovo sve.
User avatar
no_pasaran
Posts: 804
Joined: 30/01/2010 19:34

#2494 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by no_pasaran »

-LIBERO- wrote:Ja bih zamolio administraciju da pobrise ove postove koji su fakticki neke interne prepirke i rasprave a apsolutno nemaju nikakve veze ni sa Ns ni sa stavovima NS.

Ova tema gubi smisao bas zbog ovih zlonamjernih trolova.

Tuzno je ovo sve.
Nije to tužno, mi samo s nestrpljenjem očekujemo sutrašnji broj Vašeg stranačkog biltena "Dani".

Ubi nas neizvjesnost koja će se tema razrađivati pored onih standardnih rubrika: Veličanje NS-a, Pljuvanje SDP-a, Skandiranje za Silajdžića, Naš urednik je izmislio žurnalizam, Reper glumi državnika.
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#2495 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kecher II »

....
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#2496 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vox-populi »

Nisam se nesto cesto javljao na ovoj temi jer na moja direktna pitanja NS-u nisam dobio odgovor. No, pratio sam temu i sada, nakon 100 i kusur stranica, pocinjem se pitati koja je svrsishodnost ove teme, posebno uzimajuci u obzir da je pokrenuta od NS-a, valjda kao jedan od nacina popularizacije stranke i pridobijanja novih glasaca. Licno, nakon 100 i kusur stranica, puno sam dalje od NS-a nego sto sam to bio prije pokretanja ove teme, a citajuci istu shvatio sam da nisam jedini.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#2497 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

vox-populi wrote:Nisam se nesto cesto javljao na ovoj temi jer na moja direktna pitanja NS-u nisam dobio odgovor. No, pratio sam temu i sada, nakon 100 i kusur stranica, pocinjem se pitati koja je svrsishodnost ove teme, posebno uzimajuci u obzir da je pokrenuta od NS-a, valjda kao jedan od nacina popularizacije stranke i pridobijanja novih glasaca. Licno, nakon 100 i kusur stranica, puno sam dalje od NS-a nego sto sam to bio prije pokretanja ove teme, a citajuci istu shvatio sam da nisam jedini.
Slažem se u potpunosti...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2498 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

Dozer wrote:QQ le-leee ... :D :D :D

Agresija, gradjanski, 'vakav - 'nakav rat...cemu rasprava ljudi?
Pa valjda je danas svima jasno da je taj rat, pored elemenata agresije i gradjanskog sukoba, prvenstveno bio - lopovski.

Skontala "braca" po kleptomaniji da je etno-nacionalizam na ovom prostoru vrlo plod(onos)na prica, koja ima poprilicno duboko korijenje, i da je samo potrebno izvrsiti malo navodnjavanje etno-nacionalisticko-vjerkih polja.
Rezultat: podijeljena etno-vjerska "polja" + zasadjeno sjeme u vidu neartikulisanih ruralaca koji iz sebe samo sipaju pelcere (nove etno-vjerske fanatike za buducnost) = stvorena etno-vjerska elita koja sa tih "polja" sad samo zgrce kes.
U procesu raspodjele su, naravno, pocistili kukolj koji se ogledao u koliko-toliko normalnim glavama koje su koristile svoj mozak. Ende.
:D :D

Ko je poceo rat nije sporno - velikosrpske i velikohrvatske ideologije. To niposto ne znaci "Svi Srbi" ili "svi Hrvati". U hodu, tj, u pripremama za "oranje" BH polja, skontali da tu ima i jedna biljka (muslimani/Bosnjaci) koju nikako ne mogu tek tako iscupati iz korijena, pa se onda malo dogovorili s tom biljkom da i njoj ostane jedno polje za sadnju, ali da u toku oranja i prvih sjetvi zajedno dijele prihod od prinosa koji ce stizati na ime ublazavanja prejakog oranja (donacije, pomoci, bla.bla).

Sta ono kazu...Slobo od '92 - '95 na Kipar "mahn'o" 11 milijardi U$D?! Ma hajte, molim vas...pa nije valjda?!
Sta ono jos spominju... Haris Silajdzic od '92 - '95 hodao po svijetu i prikupljao donacije za "odbranu", ali po povratku prijavljivao upola...Ma dajte...pa nije moguce?!
Jel' ono i Alija I. jednom upita na telefon vlastitu zenu u Njemackoj, kad joj je njemacka policija upala u stan i zaplijenila lovu bez porijekla, "jesu odnijeli vise od milion?", a ona odgovorila: "ma samo oko 100 hiljada...". Ma jok...dje ce on to...
Jesu ono hrvaCki generali, uz blagoslov F. Tudjmana, dilali sve sto su mogli, ukljucujuci i oruzije, i to sve vecinom kupljeno Bosnjackim parama, ali po 3x vecim cijenama? C, kakvi...ne bi oni to...
Nije istina ni da je preko 80% MTS od '92 - '95 stizalo iz - Uzica, sa oznakom PPU...ma kakvi...anblivbl...

Sto be David "Duhovni" iz X-Files-a rek'o - The Truth is out There...
eh to.

pare, samo pare, sve ostalo je opijum za masu da ne skonta da se neko na njenom jadu i čemeru bogati...
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2499 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Dozer wrote:Pa valjda je danas svima jasno da je taj rat, pored elemenata agresije i gradjanskog sukoba, prvenstveno bio - lopovski.
Stvarno najjača rečenica u historiji foruma :thumbup:
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#2500 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banja Luka »

ultima_palabra wrote:
vox-populi wrote:Nisam se nesto cesto javljao na ovoj temi jer na moja direktna pitanja NS-u nisam dobio odgovor. No, pratio sam temu i sada, nakon 100 i kusur stranica, pocinjem se pitati koja je svrsishodnost ove teme, posebno uzimajuci u obzir da je pokrenuta od NS-a, valjda kao jedan od nacina popularizacije stranke i pridobijanja novih glasaca. Licno, nakon 100 i kusur stranica, puno sam dalje od NS-a nego sto sam to bio prije pokretanja ove teme, a citajuci istu shvatio sam da nisam jedini.
Slažem se u potpunosti...

Ja ne vjerujem da cu svoj glas dati NS, ne zato sto je losa, nego zato sto imam svoju opciju, kojom sam manje ili vise zadovoljan, koja mi u sustini svojim programom vise odgovara. Mada, ni NS mi nije daleko. Medjutim ono sto mi smeta je to sto se tema, koja je trebala da predstavlja skup pitanja i odgovora vezanih za program i shvatanja NS, pretvorila u ismijavanje te stranke i covjeka koji je pristao da vam, koliko je to u njegovoj moci, predstavi tu stranku. I sto je najgore, cini mi se da uglavnom simpatizeri lijevo orijentisanih stranaka ucestvuju u tome. Isto tako, nije mi drago kad se rad NS svede na iskljucivu kritiku ostalih lijevo orijentisanih stranaka, prije svega SDP-a. Ako ne mozete u predizboornu koaliciju, bar se postujte i ne napadajte medjusobno!

@Dozer :thumbup:
Locked