pao si mi u ocima...Real Khan wrote:Neka, stipu ih da loma likuju...ne mogu mi drugačije dohakati nego se uhvatili ova dva slova...a ono ostalo što piše nije bitno (a valjda ni sporno)
ja sam isao titinim stopama, bravar...
pao si mi u ocima...Real Khan wrote:Neka, stipu ih da loma likuju...ne mogu mi drugačije dohakati nego se uhvatili ova dva slova...a ono ostalo što piše nije bitno (a valjda ni sporno)
Alfons Kauders wrote:pao si mi u ocima...Real Khan wrote:Neka, stipu ih da loma likuju...ne mogu mi drugačije dohakati nego se uhvatili ova dva slova...a ono ostalo što piše nije bitno (a valjda ni sporno)
cuj janjetinom kupio zanat...
i jos tokarski...
![]()
ja sam isao titinim stopama, bravar...al sam casno kupio diplomu, parama, a ne pleckom ko neki...
Da završimo ovaj mega trol sa elementima, nadam se nesvjesnog, spina. Ili ga prebacimo gdje pripada. Ili otvorimo posebnu temu.Alfons Kauders wrote:
jel ti mene zajebavas? govori se o pocetku rata...
a pokolj u sijekovcu nije nikakav dokaz "agresije" hrvatske na bih pocetkom 1992... isto kao sto nije ni angazman hrvatskih jedinica u hercegovini ili na kupresu... nidje vezeRadilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
NKVD wrote:Da završimo ovaj mega trol sa elementima, nadam se nesvjesnog, spina. Ili ga prebacimo gdje pripada. Ili otvorimo posebnu temu.Alfons Kauders wrote:
jel ti mene zajebavas? govori se o pocetku rata...
a pokolj u sijekovcu nije nikakav dokaz "agresije" hrvatske na bih pocetkom 1992... isto kao sto nije ni angazman hrvatskih jedinica u hercegovini ili na kupresu... nidje vezeRadilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
Rat na prostoru bivše nam rahmetli domovine je bio, sa svim svojim bitnim i manje bitnim odrednicama, izuzetno kompleksna i dinamična manifestacija. Pa su dojučerašnji saveznici znali opasno zakrviti da bi se potom vašingtonski manje-više (ne)uspješno pomiriti. Tvoje pomašćeno o početku/počecima rata možeš zabiti u više tačaka na potezu jesen 91-e do duboko u 93-u. Pa iz takvog ishoda koordinatog sistema crtati dinamiku sukoba.
Ono što je bila agresija na proljeće 92-e (uz sve ono što joj je prethodilo) je dobilo novu, bitnu dimenziju otvaranjem sukoba sa HVO-om (možda da onako ofrlje napišem "Hrvatima" svi će skontati srž, a?). To je posljedica degeneracije politike pomahnitalog Tuđmana i njegovih došupnika koji su smatrali da je Bosna rahmetli pa su se odlučili krenuti po svoj komad. Tome, naravno, donekle doprinosi i "mudra" minder-politik mladomuslimana u Sarajevu a dešava se, indikativno, u vrijeme kada i famozna islamizacija ARBiH (uzročno-posljedična veza).
U tom svom naumu hrvatska je vlast slala i svoje jedinice ali, poput srbijanske strane, i sav neophodni mts uz artiljerijsku podršku sa Prisavlja i inih katedrala duha. Pri tome su na teretu hrvatskih poreskih obveznika bili i časnici ali i vojnici (poslije umirovljenici...) koji su se borili protiv jedinica ARBiH. Da li ti u ovome vidiš elemente agresije?
Na stranu zajednički neprijatelj i šansa koju smo propustili da se na samom, ili pred sami početak sukoba principijelno udružimi i zajednički iznesemo teret agresije. O tome, nažalost, vrlo malo pričamo a razlog je sljepilo lidera (njima se rijetki hoće zamjeriti, pogotovo "ocu nacije") koji su, u odijelu prevelikog za njihov jadni kalibar, išli "inšalah" varijantom u projekat koji je puno zahtijevniji.
rat u bih nije izazvan agresijom republike hrvatske. tacka.Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
Real Khan wrote:Kecheru, da si ti pismen ne bi pisao "dasi" nego "da si"...
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."
rilkane, vidim ba da imas problema sa razumijevanjem, drago mi da si uspio razumiti sta sam ti htio reci i pored stamparske greske, ali ne bitno,Real Khan wrote:ako je Peđa Kojović izjavio ovdje na forumu kako Bosanci trebaju sebi tražiti "selameta" u drugim strankama(parafraziram, naravno da nije rekao bukvalno "selamet"), postavlja se logično pitanje: ŠTA KOJI KLINAC RADI NAŠA STRANKA?! Što se predstavljaju kao "građanska stranka" kada ne stoje u zaštiti prava svih ljudi u BiH
ja u spornoj izjavi ne vidim da se rat odvajao na neke faze, gdje je cas bio gradjanski, cas medjunarodni sukob... evo po treci put...NKVD wrote:Stare mi, ko nijem gluhom da priča - naravno da rat (onaj sa velikim R) nije izazvan agresijom Hrvatske (koju, nadam se ipak prihvataš kao neospornu). Ali, ona njegova nesretna podvarijanta, građanski rat, jeste jednim dijelom izazvana i onim što je dolazilo Tuđmanove Hrvatske - recimo pogledaj pod Mostar ali i, ponovo, pod definiciju građanskog rata. Pa ti proberi šta ti je volja - jal' agresija, jal' građanski rat, jal' jedno pa/i drugo. Most sam od sebe nije pao niti su se oni kosturi po Dretelju samoizgladnjavali i samoubijali...
hrvatsko ucesce u pobuni dijela HVO ili djela otvorene agresije, poput angazmana pojedinih gardijskih brigada u toku 1993, nemaju ama bas nikakve veze s ovom izjavom... jer dolaze tek nekoliko mjeseci ili godinu i kusur nakon pocetka rata...Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
S obzirom da mi se nešto ne putuje u Banoviće, a nečija je očigledna želja da me tamo spremi na ljetovanjekecher II wrote:Real Khan wrote:Kecheru, da si ti pismen ne bi pisao "dasi" nego "da si"...
![]()
![]()
oprosti, molim te, vidim da si uspio razumiti sta sam htio da kazem, nadam se da nisi imao poteskoca.
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."rilkane, vidim ba da imas problema sa razumijevanjem, drago mi da si uspio razumiti sta sam ti htio reci i pored stamparske greske, ali ne bitno,Real Khan wrote:ako je Peđa Kojović izjavio ovdje na forumu kako Bosanci trebaju sebi tražiti "selameta" u drugim strankama(parafraziram, naravno da nije rekao bukvalno "selamet"), postavlja se logično pitanje: ŠTA KOJI KLINAC RADI NAŠA STRANKA?! Što se predstavljaju kao "građanska stranka" kada ne stoje u zaštiti prava svih ljudi u BiH
evo sad cu ti ja probat narodnim bosanskim (za mene je bosanski) jezikom objasniti ovo sto on kaze a ti pogresno interpretiras, namjerno ili zbog smanjene mogucnosti razumijevanja ili pomracenja uma,
e ovako, i sam kazes da se predstavljaju kao gradjanska stranka sto i jeste istina, i on u ime stranke kaze da ce se oni zalagati za ukidanje diskrimanatorskih odredbi u nasem ustavu koje diskriminiraju gradjane po njihovoj nacionlanoj, narodnoj, jezickoj, vjerskoj....opredijeljenosti, sto sasvim jasno znaci da ce se boriti i teziti gradjanskim slobodama a ne da ce zastupati interese ''naroda'' pa tako i onih koji se izjasnjavaju kao ''bosanci'', i sam sam jedan od njih, a mi ''bosanci'' ukoliko hocemo da budemo prepoznati i priznati kao narod se za to moramo izboriti i NS nam nece stojati na tom putu, jer se prethodno izborila za postivanje gradjanskih principa po kojem i mi ''bosanci'' imamo pravo i slobodu da se organizujemo i borimo za svoja pojedinacna a i kolektivna prava.
''vrsni poznavaoce politickih i drustvenih tokova'' trebao bi da znas da cilj gradjanskih stranaka nije da se oni bore da se odredjene grupacije ili kolektiviteti organizuju i bore za svoja prava da se izjasnjavaju ili uvazavaju po svim mogucim pitanjima, nego je njihova uloga da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta.
rilkane, bosanci bi glasali (barem cu ja) a bosanac sam tj danas ostali, jer se oni zalazu "da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta"Real Khan wrote:Imajući u vidu da mene više zanima suština, postavit ću samo jedno pitanje: ako Naša stranka ima za cilj "da stvore okvir u kojem neki kolektivitet a i pojedinac bi mogao da se bori i izbori sam za sebe i svoja prava a oni kao garanti gradjanskih sloboda im ne bi stojali na putu njhove borbe dok je ta borba legalna i ne narusava slobode i prava drugih gradjana ili kolektiviteta" (tvoj citat) onda ZAŠTO BI BOSANCI UOPĆE GLASALI ZA NAŠU STRANKU kada im preostaje da se ili sami organiziraju ili da traže neku drugu stranku koja će im pomoći u priznavanju jednakih prava kao "konstitutivnim" narodima? Ne kontam ovu logiku tjeranja od sebe značajnog broja stanovnika BiH koji čine najmanje 1/3 od ukupnog broja inače ciljanih "apstinenata".
Real Khan wrote:Real Khan je napisao/la:
Kecheru, da si ti pismen ne bi pisao "dasi" nego "da si"...
Dokazi ili povuci rjec. To bi ti rekli u nekom normalnom politickom diskursu. Slijedeci korak bi bila tuzba za klevetu gdje bi te oglobili za ovu izjavu (posto dokaza, naravno, nemas.) I to te natjera da razmisljas o cemu pricas i kako pricas. Svaka izjava ima svoju tezinu za koju treba snositi odgovornost.Real Khan wrote: Svašta sam očekivao od Peđe, ali ovako hinjsko poturanje provokatora da bih ja preselio u Banoviće je više nego kukavičko ponašanje. Izađi paša iza dimija/suknje pa gukni koju pametnu. Ako ćete tako voditi svoju politiku i na ovako "hrabar" način ostvarivati i podržavati građanska prava, onda nam je svima mrka kapa![]()
Puno pozdrava, posebno Peđi
Pa treba izrelativizirati sve, razvuci ono malo mjeseci na pocetku... od crno bijele agresije, i dodati tu bar jos dvije sjene sive da bi tranzicija u gradjanski bila smoooth... jer onda se ne zna ni ko pije ni ko placa, ko jebe a ko je jeban. Kreira se jedan haoticni domen bezvlasca i bolesne logike i, kako kazes, lopovi postaju carevi, a sve bez odgovornosti, bojazni da ce ikad morati snositi racune, upravo zbogradi onih sjena sive...Dozer wrote:QQ le-leee ...![]()
![]()
Agresija, gradjanski, 'vakav - 'nakav rat...cemu rasprava ljudi?...
Šeha wrote:Dokazi ili povuci rjec. To bi ti rekli u nekom normalnom politickom diskursu. Slijedeci korak bi bila tuzba za klevetu gdje bi te oglobili za ovu izjavu (posto dokaza, naravno, nemas.) I to te natjera da razmisljas o cemu pricas i kako pricas. Svaka izjava ima svoju tezinu za koju treba snositi odgovornost.Real Khan wrote: Svašta sam očekivao od Peđe, ali ovako hinjsko poturanje provokatora da bih ja preselio u Banoviće je više nego kukavičko ponašanje. Izađi paša iza dimija/suknje pa gukni koju pametnu. Ako ćete tako voditi svoju politiku i na ovako "hrabar" način ostvarivati i podržavati građanska prava, onda nam je svima mrka kapa![]()
Puno pozdrava, posebno Peđi
Ali posto kod nas nije nista normalno, tuzbi se niko ne boji, policija je smijurija onda moze ovako svaka .... osobada baljezga sta hoce bez ikakvog straha i posljedica. Forum na stranu ali ovakve izjave se cuju i u javnim medijima i nikoga za to nije briga. RK je samo produkt takvog uticaja.
Jedina zrtva je ozbiljna diskusija, na zalost.
Dozer wrote:U hodu, tj, u pripremama za "oranje" BH polja, skontali da tu ima i jedna biljka
Machina-Hibridicus Balcanicus
U selo sis`o sam da pitam kakav je to cvijet.
Jedan seljanin rece mi da hibridan je cvijet.
Veli tu su se vijeka dva talozila govna i da je iz govana narasla ta biljka.
kecher II wrote:Dozer wrote:U hodu, tj, u pripremama za "oranje" BH polja, skontali da tu ima i jedna biljkaMachina-Hibridicus Balcanicus
U selo sis`o sam da pitam kakav je to cvijet.
Jedan seljanin rece mi da hibridan je cvijet.
Veli tu su se vijeka dva talozila govna i da je iz govana narasla ta biljka.
Nije to tužno, mi samo s nestrpljenjem očekujemo sutrašnji broj Vašeg stranačkog biltena "Dani".-LIBERO- wrote:Ja bih zamolio administraciju da pobrise ove postove koji su fakticki neke interne prepirke i rasprave a apsolutno nemaju nikakve veze ni sa Ns ni sa stavovima NS.
Ova tema gubi smisao bas zbog ovih zlonamjernih trolova.
Tuzno je ovo sve.
Slažem se u potpunosti...vox-populi wrote:Nisam se nesto cesto javljao na ovoj temi jer na moja direktna pitanja NS-u nisam dobio odgovor. No, pratio sam temu i sada, nakon 100 i kusur stranica, pocinjem se pitati koja je svrsishodnost ove teme, posebno uzimajuci u obzir da je pokrenuta od NS-a, valjda kao jedan od nacina popularizacije stranke i pridobijanja novih glasaca. Licno, nakon 100 i kusur stranica, puno sam dalje od NS-a nego sto sam to bio prije pokretanja ove teme, a citajuci istu shvatio sam da nisam jedini.
eh to.Dozer wrote:QQ le-leee ...![]()
![]()
Agresija, gradjanski, 'vakav - 'nakav rat...cemu rasprava ljudi?
Pa valjda je danas svima jasno da je taj rat, pored elemenata agresije i gradjanskog sukoba, prvenstveno bio - lopovski.
Skontala "braca" po kleptomaniji da je etno-nacionalizam na ovom prostoru vrlo plod(onos)na prica, koja ima poprilicno duboko korijenje, i da je samo potrebno izvrsiti malo navodnjavanje etno-nacionalisticko-vjerkih polja.
Rezultat: podijeljena etno-vjerska "polja" + zasadjeno sjeme u vidu neartikulisanih ruralaca koji iz sebe samo sipaju pelcere (nove etno-vjerske fanatike za buducnost) = stvorena etno-vjerska elita koja sa tih "polja" sad samo zgrce kes.
U procesu raspodjele su, naravno, pocistili kukolj koji se ogledao u koliko-toliko normalnim glavama koje su koristile svoj mozak. Ende.
![]()
Ko je poceo rat nije sporno - velikosrpske i velikohrvatske ideologije. To niposto ne znaci "Svi Srbi" ili "svi Hrvati". U hodu, tj, u pripremama za "oranje" BH polja, skontali da tu ima i jedna biljka (muslimani/Bosnjaci) koju nikako ne mogu tek tako iscupati iz korijena, pa se onda malo dogovorili s tom biljkom da i njoj ostane jedno polje za sadnju, ali da u toku oranja i prvih sjetvi zajedno dijele prihod od prinosa koji ce stizati na ime ublazavanja prejakog oranja (donacije, pomoci, bla.bla).
Sta ono kazu...Slobo od '92 - '95 na Kipar "mahn'o" 11 milijardi U$D?! Ma hajte, molim vas...pa nije valjda?!
Sta ono jos spominju... Haris Silajdzic od '92 - '95 hodao po svijetu i prikupljao donacije za "odbranu", ali po povratku prijavljivao upola...Ma dajte...pa nije moguce?!
Jel' ono i Alija I. jednom upita na telefon vlastitu zenu u Njemackoj, kad joj je njemacka policija upala u stan i zaplijenila lovu bez porijekla, "jesu odnijeli vise od milion?", a ona odgovorila: "ma samo oko 100 hiljada...". Ma jok...dje ce on to...
Jesu ono hrvaCki generali, uz blagoslov F. Tudjmana, dilali sve sto su mogli, ukljucujuci i oruzije, i to sve vecinom kupljeno Bosnjackim parama, ali po 3x vecim cijenama? C, kakvi...ne bi oni to...
Nije istina ni da je preko 80% MTS od '92 - '95 stizalo iz - Uzica, sa oznakom PPU...ma kakvi...anblivbl...
Sto be David "Duhovni" iz X-Files-a rek'o - The Truth is out There...
Stvarno najjača rečenica u historiji forumaDozer wrote:Pa valjda je danas svima jasno da je taj rat, pored elemenata agresije i gradjanskog sukoba, prvenstveno bio - lopovski.
ultima_palabra wrote:Slažem se u potpunosti...vox-populi wrote:Nisam se nesto cesto javljao na ovoj temi jer na moja direktna pitanja NS-u nisam dobio odgovor. No, pratio sam temu i sada, nakon 100 i kusur stranica, pocinjem se pitati koja je svrsishodnost ove teme, posebno uzimajuci u obzir da je pokrenuta od NS-a, valjda kao jedan od nacina popularizacije stranke i pridobijanja novih glasaca. Licno, nakon 100 i kusur stranica, puno sam dalje od NS-a nego sto sam to bio prije pokretanja ove teme, a citajuci istu shvatio sam da nisam jedini.