Ne znam zasto se cudis njihovom pristupu, sve ova praksa izvire iz dosadasnjeg turistickog iskustva glavnog piramidologa ekpertnoga oka - Semira Osmanagica.ludost wrote:mislis, kad je ti savladas?
nisi mi odgovorio na pitanje, logicaru:
na poznatim svjetskim arheoloskim mjestima, cak i onim koja su istrazena i koja su sada spomenici kulture, turistima nije dozvoljeno kupiti bilo sta sa zemlje, hodati po nekim dijelovima, pa cak ponegdje ni fotografirati. je li ti i to diktatura?
Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2476
- terapija
- Posts: 1319
- Joined: 17/06/2005 11:24
- Location: Sarajvo
#2479
Opet ste provaljeni po ko zna koji put!!!Goran_35 wrote:meni cevapi ne trebajuludost wrote:mislis, kad je ti savladas?iz cega se moze izvuci logican zakljucak da nisam gladan
sto ce reci,nemam potrebu da ismijavam,ponizavam nikoga niti da lijecim komplekse i frustracije
Btw. Cernica, gdje su te fotografije??? Naravno nema ih.
Jer da je bilo sta otkopano, kao sto si TI tvrdio, (nemoj da opet citiram) dimenzija 2x12 metara (velicine jednog kata stambene zgrade) sto lici na zid, ti bi covjece prvi trcao da to fotografiras i postavis ovdje.
Je li tako???
Polako ali sigurno gubite argumente samo sto to ne kontate...
P.S. Cekam sljedeci biser...
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2481
Da li je ijedan od tih dvanaest komiteta Centralni?ludost wrote:dalje..
pored dvanaest (!!!) komiteta - sa sve podsekcijama - koliko je do sad fondacija uspostavila - a koji su svi u ovom kratkom roku uspjeli napisati svoje programe bez da je ijedna strana te piramide iskopana i naucno potvrdjena - trebali bi uspostaviti i
komitet za pravopis
halo, fondacija, pise se svjetski, a ne svijetski!
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2486
OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE
od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 101) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda .
----
B-H TALIBANI
Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?
Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.
Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.
Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.
Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!
Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 101) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda .
----
B-H TALIBANI
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?kekec wrote:Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?
Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.
Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.
Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.
Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!
Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2487
ovo je samoptužujuća slika vandalizma nad nekropolom. par ljudskih kostura koji su nestali i tako to.....Ivy wrote:Meni sve to djeluje poprilicno nemoguce.... a sta je sa ovom slikom:
-
Goran_35
- Posts: 1382
- Joined: 29/12/2005 14:08
#2489
hmmludost wrote:joj dechko, hoces li odgovoriti na moje pitanje? ili si odlucio da vise ne lupetas? evo, da te podsjetim sta je bilo pitanje:Goran_35 wrote:Joj dechki neumorni ste![]()
Mozete kamena s' ramenado besvjesti
na poznatim svjetskim arheoloskim mjestima, cak i onim koja su istrazena i koja su sada spomenici kulture, turistima nije dozvoljeno kupiti bilo sta sa zemlje, hodati po nekim dijelovima, pa cak ponegdje ni fotografirati. je li ti i to diktatura?
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2491
Ovako to izgleda kod ozbiljnog svijeta:ludost wrote:joj dechko, hoces li odgovoriti na moje pitanje? ili si odlucio da vise ne lupetas? evo, da te podsjetim sta je bilo pitanje:Goran_35 wrote:Joj dechki neumorni ste![]()
Mozete kamena s' ramenado besvjesti
na poznatim svjetskim arheoloskim mjestima, cak i onim koja su istrazena i koja su sada spomenici kulture, turistima nije dozvoljeno kupiti bilo sta sa zemlje, hodati po nekim dijelovima, pa cak ponegdje ni fotografirati. je li ti i to diktatura?
Arheolosko nalaziste Capo Colonna u juznoj Italiji

-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2495
Dok npr. na lokaciji sa slike gore, svaki asfalt prestaje, cijelih 5 km prije lokacije!ludost wrote:i ne samo to, nego da asfaltiranjem nove ceste, pravljenjem parkinga - kako je najavljeno za 2007. godinu - i ostalim 'ekspertnim' zahvatima zauvijek onemoguce daljnja istrazivanja bilo kojeg drugog kulturnog sloja na podrucju visokog, neolitskog, ilirskog, kasnoantickog.Prenj wrote:Nazalost, postoji realna opasnost da nestrucnim pristupom piramidasi uniste postojece srednjevjekovne ostatke na Visocici
i amateri ovakvim stvarima pristupaju pazljivije.
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2499
Dok nije otkrio visocku piramidu Semir je malo poradio i na porijeklu covjeka ...
Ko kaze da ekspertno oko ne vidi sve!
Ko kaze da ekspertno oko ne vidi sve!
http://www.alternativnahistorija.com/AH2.htm#44
Homo sapiensa, modernog covjeka, su stvorili bogovi. Superiorna vanzemaljska civilizacija. Oko 300.000 hiljada godina unatrag, Nefilim je uzeo majmunolikog covjeka (Homo erectus), genetski ga modificirao, unaprijedio (prema svom imidzu) i stvorio "Covjeka koji misli". Evolucija i drevne bliskoistocne price nisu u kontradikciji. One dopunjavaju jedne druge. Jer, bez kreativnosti Nefilima, mi bi bili milionima godina udaljeni od naseg evolutivnog stabla.


