Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2476

Post by Prenj »

ludost wrote:mislis, kad je ti savladas? :lol:

nisi mi odgovorio na pitanje, logicaru:
na poznatim svjetskim arheoloskim mjestima, cak i onim koja su istrazena i koja su sada spomenici kulture, turistima nije dozvoljeno kupiti bilo sta sa zemlje, hodati po nekim dijelovima, pa cak ponegdje ni fotografirati. je li ti i to diktatura?
Ne znam zasto se cudis njihovom pristupu, sve ova praksa izvire iz dosadasnjeg turistickog iskustva glavnog piramidologa ekpertnoga oka - Semira Osmanagica.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2477

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:11, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2478

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:12, edited 1 time in total.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2479

Post by terapija »

Goran_35 wrote:
ludost wrote:mislis, kad je ti savladas? :lol:
meni cevapi ne trebaju :oops: iz cega se moze izvuci logican zakljucak da nisam gladan :oops:

sto ce reci,nemam potrebu da ismijavam,ponizavam nikoga niti da lijecim komplekse i frustracije :oops:
Opet ste provaljeni po ko zna koji put!!!

Btw. Cernica, gdje su te fotografije??? Naravno nema ih.

Jer da je bilo sta otkopano, kao sto si TI tvrdio, (nemoj da opet citiram) dimenzija 2x12 metara (velicine jednog kata stambene zgrade) sto lici na zid, ti bi covjece prvi trcao da to fotografiras i postavis ovdje.
Je li tako???

Polako ali sigurno gubite argumente samo sto to ne kontate...

P.S. Cekam sljedeci biser...
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2480

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:12, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2481

Post by Prenj »

ludost wrote:dalje..

pored dvanaest (!!! :shock: ) komiteta - sa sve podsekcijama - koliko je do sad fondacija uspostavila - a koji su svi u ovom kratkom roku uspjeli napisati svoje programe bez da je ijedna strana te piramide iskopana i naucno potvrdjena - trebali bi uspostaviti i

komitet za pravopis

halo, fondacija, pise se svjetski, a ne svijetski!

:lol:
Da li je ijedan od tih dvanaest komiteta Centralni?
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2482

Post by Goran_35 »

Joj dechki neumorni ste :-)

Mozete kamena s' ramena :D do besvjesti 8-)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2483

Post by Prenj »

Goran_35 wrote:Joj dechki neumorni ste :-)

Mozete kamena s' ramena :D do besvjesti 8-)
Da nije ubleha u pitanju, vjeruj da bi ova tema trajala deset puta krace.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#2484

Post by Ivy »

Meni sve to djeluje poprilicno nemoguce.... a sta je sa ovom slikom:

Image
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2485

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:13, edited 1 time in total.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2486

Post by pravimjernik »

OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE :D

od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 101) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda . :razz:

----

B-H TALIBANI

kekec wrote:
Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.

Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?

Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?

Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.

Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.

Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.

Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!

Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2487

Post by pravimjernik »

Ivy wrote:Meni sve to djeluje poprilicno nemoguce.... a sta je sa ovom slikom:

Image
ovo je samoptužujuća slika vandalizma nad nekropolom. par ljudskih kostura koji su nestali i tako to..... :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2488

Post by Macuser »

Jebiga! Fakat je otkrio piramidu.
:D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2489

Post by Goran_35 »

ludost wrote:
Goran_35 wrote:Joj dechki neumorni ste :-)

Mozete kamena s' ramena :D do besvjesti 8-)
joj dechko, hoces li odgovoriti na moje pitanje? ili si odlucio da vise ne lupetas? evo, da te podsjetim sta je bilo pitanje:
na poznatim svjetskim arheoloskim mjestima, cak i onim koja su istrazena i koja su sada spomenici kulture, turistima nije dozvoljeno kupiti bilo sta sa zemlje, hodati po nekim dijelovima, pa cak ponegdje ni fotografirati. je li ti i to diktatura?
hmm :oops: reklo bi se da sam odgovorio :oops: a ne volem da ponavljam :oops: k'o neki :D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2490

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:14, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2491

Post by Prenj »

ludost wrote:
Goran_35 wrote:Joj dechki neumorni ste :-)

Mozete kamena s' ramena :D do besvjesti 8-)
joj dechko, hoces li odgovoriti na moje pitanje? ili si odlucio da vise ne lupetas? evo, da te podsjetim sta je bilo pitanje:
na poznatim svjetskim arheoloskim mjestima, cak i onim koja su istrazena i koja su sada spomenici kulture, turistima nije dozvoljeno kupiti bilo sta sa zemlje, hodati po nekim dijelovima, pa cak ponegdje ni fotografirati. je li ti i to diktatura?
Ovako to izgleda kod ozbiljnog svijeta:
Arheolosko nalaziste Capo Colonna u juznoj Italiji
Image
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2492

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:14, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2493

Post by Prenj »

Capo Colonna, jos jednom

Image

Nazalost, postoji realna opasnost da nestrucnim pristupom piramidasi uniste postojece srednjevjekovne ostatke na Visocici :(
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2494

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:15, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2495

Post by Prenj »

ludost wrote:
Prenj wrote:Nazalost, postoji realna opasnost da nestrucnim pristupom piramidasi uniste postojece srednjevjekovne ostatke na Visocici :(
i ne samo to, nego da asfaltiranjem nove ceste, pravljenjem parkinga - kako je najavljeno za 2007. godinu - i ostalim 'ekspertnim' zahvatima zauvijek onemoguce daljnja istrazivanja bilo kojeg drugog kulturnog sloja na podrucju visokog, neolitskog, ilirskog, kasnoantickog.

i amateri ovakvim stvarima pristupaju pazljivije. :x
Dok npr. na lokaciji sa slike gore, svaki asfalt prestaje, cijelih 5 km prije lokacije!
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2496

Post by Macuser »

Dobro,
ali nemaju svi sesir k'o Semir. Daj, moras priznati da ga sesir cini uvjerljivijim. I jakna.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2497

Post by Prenj »

Macuser wrote:Dobro,
ali nemaju svi sesir k'o Semir. Daj, moras priznati da ga sesir cini uvjerljivijim. I jakna.
Ne zaboravi pogled ekspertnog oka!
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2498

Post by Macuser »

I njegova iskustva:

1. MOJ PRVI POSJET MARSU
2. UFO ABDUCTION
3. PREZIVJELI SA MARSA
4. VRHUNAC CIVILIZACIJE NA MARSU

(iz "Alternativne Historije)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2499

Post by Prenj »

Dok nije otkrio visocku piramidu Semir je malo poradio i na porijeklu covjeka ...
Ko kaze da ekspertno oko ne vidi sve!
http://www.alternativnahistorija.com/AH2.htm#44

Homo sapiensa, modernog covjeka, su stvorili bogovi. Superiorna vanzemaljska civilizacija. Oko 300.000 hiljada godina unatrag, Nefilim je uzeo majmunolikog covjeka (Homo erectus), genetski ga modificirao, unaprijedio (prema svom imidzu) i stvorio "Covjeka koji misli". Evolucija i drevne bliskoistocne price nisu u kontradikciji. One dopunjavaju jedne druge. Jer, bez kreativnosti Nefilima, mi bi bili milionima godina udaljeni od naseg evolutivnog stabla.
A-ZO
Posts: 955
Joined: 21/08/2005 01:00
Location: Goražde

#2500

Post by A-ZO »

ide ova tema zestoko, preko 100 stranica za 2,5 mjeseca, sto znaci da ce ovim tempom krajem iduce godine prosisati hiljadu stranica, haj' sa srecom :D
Last edited by A-ZO on 18/01/2006 12:43, edited 1 time in total.
Locked