Jedino šta ti mogu priznati je to da od žene na poslu zavisi da li bih je prijavio za napastvovanje. Neke bih, neke baš i ne bih...Connaisseur Karlin wrote:voo coemu vi pisete jeste uobicjaneo, u svijetu, sve firme daju oktaz nakon ovakvih javnih izjava i aferaHakiz wrote:Da je žena otpuštena sa posla jer je muškarac optužio da ga je prije 15 godina uhvatila za ponosi i diku, pa je pokret MaleMeToo krenuo u ofanzivu ijladnica bez procesa ostala bez posla se oduvijek dešavalo?Connaisseur Karlin wrote:
ovoga ima oduvijek kod oba spola, to ti tek sad otkrivas toplu vodu, pazi OBA SPOLA su dozvijela identicna isksutva![]()
Prije će se desiti da opet on ostane bez posla jer šefovi neće mekušca, muškarca koji se buni kada mu se desi ono šta svako muško priželjkuje.
Kada 14-godišnja djevojka optuži da ju je nastavnik napastvovao i to bude istina, tog kretena treba zatvoriti i zaboraviti gdje je ključ.
Kada 14-godišnji momčić optuži da ga je zgodna nastavnica napastvovala i to bude istina, tog kretena treba zatvoriti i zaboraviti gdje je ključ.
isto se dsavalo i zenama, ali se vi malkice pravvite luckasti
Danasnji "feminizam"
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#2476 Re: Danasnji "feminizam"
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2478 Re: Danasnji "feminizam"
a daj mi reci koji su danas pozitivni feminsiticki pokreti, da ih analizriamo , jer stalno kukate da je svaki novi feminsiticki pokret diskiminira muskarceMarlboroGold wrote:Znam ja dobro o čemu ti pišeš. Čak se i slažem sa mnogim, ali #metoo je štetan jer je izmakao kontroli i zloupotrebljava se.Connaisseur Karlin wrote:
samo vi i dalje glumite da ne znate o cemu pisem
Feminizam i pokreti - veliko DA, ali za ova preseravanja i optužbe koje niču kao gljive - veliko NE.
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2479 Re: Danasnji "feminizam"
Ajmo iz pocetka.Connaisseur Karlin wrote:
voo coemu vi pisete jeste uobicjaneo, u svijetu, sve firme daju oktaz nakon ovakvih javnih izjava i afera
isto se dsavalo i zenama, ali se vi malkice pravvite luckasti
MeToo omogucava unistavanje karijere i zivota muskaraca bez ikakvog suda ili dokaza.
Sranje je kada te firma otpusti sa posla, ali je neverovatno vece sranje kada te bez dokaza pljuje ceo svet.
Kada te CNN, BBC i ostali vrte na televiziji i na internetu.
Kada niko nece da te zaposli jer si oznacen kao seksualni predator.
Kada izgubis prijatelje i porodicu.
Bez ikakvog dokaza ili sudskog postupka.
Ako mrzis muskarce i zelis da ih se kolektivno kazni to je drugo. Ali onda generalizujes i dajes pravo sovinistima da generalizuju zene.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2480 Re: Danasnji "feminizam"
tvoja odluka ovisi od tvog karkatera, tocno, ali istovrmeeno ovisi i od niza drugih faktoraHakiz wrote:Jedino šta ti mogu priznati je to da od žene na poslu zavisi da li bih je prijavio za napastvovanje. Neke bih, neke baš i ne bih...Connaisseur Karlin wrote:
voo coemu vi pisete jeste uobicjaneo, u svijetu, sve firme daju oktaz nakon ovakvih javnih izjava i afera
isto se dsavalo i zenama, ali se vi malkice pravvite luckasti
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2481 Re: Danasnji "feminizam"
ja jedino mrzm tvoje smijesno nereozonovoanje i ponavljanje, mislim ,odrastao si covjek, i pitas isto pitanje milion putaAleksoMKD wrote:Ajmo iz pocetka.Connaisseur Karlin wrote:
voo coemu vi pisete jeste uobicjaneo, u svijetu, sve firme daju oktaz nakon ovakvih javnih izjava i afera
isto se dsavalo i zenama, ali se vi malkice pravvite luckasti
MeToo omogucava unistavanje karijere i zivota muskaraca bez ikakvog suda ili dokaza.
Sranje je kada te firma otpusti sa posla, ali je neverovatno vece sranje kada te bez dokaza pljuje ceo svet.
Kada te CNN, BBC i ostali vrte na televiziji i na internetu.
Kada niko nece da te zaposli jer si oznacen kao seksualni predator.
Kada izgubis prijatelje i porodicu.
Bez ikakvog dokaza ili sudskog postupka.
Ako mrzis muskarce i zelis da ih se kolektivno kazni to je drugo. Ali onda generalizujes i dajes pravo sovinistima da generalizuju zene.
Kako znas da ne postoje dokazi, kako znas da nisu priznali greske !? pravis se lud
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2482 Re: Danasnji "feminizam"
I zene koje se ne slazu sa njima (sa 3rd wave feminizmom) kao sto pljuju Dr. Christinu Hoff Summers. Koje je inace prava feministkinja koja se zalaze za jednakav tretman oba pola a ne za mrznju prema muskarcima.Connaisseur Karlin wrote: a daj mi reci koji su danas pozitivni feminsiticki pokreti, da ih analizriamo , jer stalno kukate da je svaki novi feminsiticki pokret diskiminira muskarce
Izguglaj je, meni se cini da je vrlo pametna zena.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2483 Re: Danasnji "feminizam"
ama ja kao zena zelim ravnopravnost oba spola, ne treba mi neciji autoritet kako da mislim, imam svoju glavu da korsitimAleksoMKD wrote:I zene koje se ne slazu sa njima (sa 3rd wave feminizmom) kao sto pljuju Dr. Christinu Hoff Summers. Koje je inace prava feministkinja koja se zalaze za jednakav tretman oba pola a ne za mrznju prema muskarcima.Connaisseur Karlin wrote: a daj mi reci koji su danas pozitivni feminsiticki pokreti, da ih analizriamo , jer stalno kukate da je svaki novi feminsiticki pokret diskiminira muskarce
Izguglaj je, meni se cini da je vrlo pametna zena.
vi uporno pisete o feminizmu kao negativnoj pojavi, bez analize konnkretnih grupa, pozitivnih ili negativnih grupa
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#2484 Re: Danasnji "feminizam"
Izgleda nisi očekivala naletiti na nekog muškarca koji ih podržavaConnaisseur Karlin wrote:a daj mi reci koji su danas pozitivni feminsiticki pokreti, da ih analizriamo , jer stalno kukate da je svaki novi feminsiticki pokret diskiminira muskarceMarlboroGold wrote:Znam ja dobro o čemu ti pišeš. Čak se i slažem sa mnogim, ali #metoo je štetan jer je izmakao kontroli i zloupotrebljava se.Connaisseur Karlin wrote:
samo vi i dalje glumite da ne znate o cemu pisem
Feminizam i pokreti - veliko DA, ali za ova preseravanja i optužbe koje niču kao gljive - veliko NE.
U suštini, skoro svi pokreti su pozitivni koji nastanu u socijalističkom i liberalnom feminizmu (borba za spolnu ravnopravnost, borba za veću zaštitu žena kroz zakone itd.), dok se sa radikalnim pretjeruje i pravi veća šteta.
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2485 Re: Danasnji "feminizam"
Kad ne zelis da mi odgovoris.Connaisseur Karlin wrote:
ja jedino mrzm tvoje smijesno nereozonovoanje i ponavljanje, mislim ,odrastao si covjek, i pitas isto pitanje milion puta![]()
Mislim da se ti pravis luda koleginice. Kako ti nije jasno da kada necije ime danima na TV-u i mesecima na internetu bude obelezeno kao seksualni manijak da je ta osoba unistena.Connaisseur Karlin wrote:
Kako znas da ne postoje dokazi, kako znas da nisu priznali greske !? pravis se lud
Niko od nas nije za to da krivci izbegnu pravdu, vec da ne stradaju nevini. Kako ti to nije jasno?
Ako postoji dokaz pravac sud. Ako je priznao pravac zatvor.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2486 Re: Danasnji "feminizam"
kao ne kuzisAleksoMKD wrote:Kad ne zelis da mi odgovoris.Connaisseur Karlin wrote:
ja jedino mrzm tvoje smijesno nereozonovoanje i ponavljanje, mislim ,odrastao si covjek, i pitas isto pitanje milion puta![]()
Mislim da se ti pravis luda koleginice. Kako ti nije jasno da kada necije ime danima na TV-u i mesecima na internetu bude obelezeno kao seksualni manijak da je ta osoba unistena.Connaisseur Karlin wrote:
Kako znas da ne postoje dokazi, kako znas da nisu priznali greske !? pravis se lud
Niko od nas nije za to da krivci izbegnu pravdu, vec da ne stradaju nevini. Kako ti to nije jasno?
Ako postoji dokaz pravac sud. Ako je priznao pravac zatvor.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2487 Re: Danasnji "feminizam"
svaki ideoloski i pragmaticni smijer moze imati pozitivne i negativne grupe, to je ocekivajuca posljedica u povisti svih organiziranih grupa a koje su slijedile ili slijede jedanke ili slicne idoleogije, zato pojava pozitivnih i negtivnih pokreta sirom svijeta ne bi trebala biti novitetMarlboroGold wrote:Izgleda nisi očekivala naletiti na nekog muškarca koji ih podržavaConnaisseur Karlin wrote:a daj mi reci koji su danas pozitivni feminsiticki pokreti, da ih analizriamo , jer stalno kukate da je svaki novi feminsiticki pokret diskiminira muskarceMarlboroGold wrote:
Znam ja dobro o čemu ti pišeš. Čak se i slažem sa mnogim, ali #metoo je štetan jer je izmakao kontroli i zloupotrebljava se.
Feminizam i pokreti - veliko DA, ali za ova preseravanja i optužbe koje niču kao gljive - veliko NE.![]()
U suštini, skoro svi pokreti su pozitivni koji nastanu u socijalističkom i liberalnom feminizmu (borba za spolnu ravnopravnost, borba za veću zaštitu žena kroz zakone itd.), dok se sa radikalnim pretjeruje i pravi veća šteta.
Ja, kao zena, oduvijek imam podrsku muskaraca, i to je dokaz da psotje muskarci koji ravnopravno tretirju zene
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#2488 Re: Danasnji "feminizam"
Tad bude već kasno. Dovoljno štete naprave prije suda.Connaisseur Karlin wrote:
kao ne kuzismnogi optuzeni muskraci su priznali, ali ne zele ici na Sud, a svi optuzeni a nevini mogu insistirati na Sudu, daj malo mucni glavom
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2489 Re: Danasnji "feminizam"
netocnoMarlboroGold wrote:Tad bude već kasno. Dovoljno štete naprave prije suda.Connaisseur Karlin wrote:
kao ne kuzismnogi optuzeni muskraci su priznali, ali ne zele ici na Sud, a svi optuzeni a nevini mogu insistirati na Sudu, daj malo mucni glavom
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2490 Re: Danasnji "feminizam"
Ne zele ici na sud? Silovao a ne zeli ici na sud? Kako se ovoga ranije nisu setili kriminalci, ne zelim ici na sud.Connaisseur Karlin wrote:
kao ne kuzismnogi optuzeni muskraci su priznali, ali ne zele ici na Sud, a svi optuzeni a nevini mogu insistirati na Sudu, daj malo mucni glavom
E, odlicno za nevine. Em bez posla, em ga prijatelji i porodica izbegavaju, ne moze se zaposliti, ne moze ni ulicom proci da ga ne pljune ili napadne neko ali moze na sud.
U medjuvremenu ce spavati ispod mosta i jesti iz kontejnera.
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2491 Re: Danasnji "feminizam"
Dokazati da je nevin? Sta je ovo srednji vek?Connaisseur Karlin wrote: netocnovecina su odustali sa razlogom
aok je netko nevin i neduzan, moze dokazati , isto kao sto je moguce dokazati da zene lazu protiv istih
Innocent until proven guilty in a court of law. Na tome se zasniva pravda u normalnim drustvima.
EDIT:
OK, moram ici ceka me drustvo da idemo u kafanu. Citamo se sledeceg puta, pozdrav svima.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2492 Re: Danasnji "feminizam"
pa nevini nece otici na Sud ako nisu prethodno optuzeni , zato na Sud idu obje straneAleksoMKD wrote:Dokazati da je nevin? Sta je ovo srednji vek?Connaisseur Karlin wrote: netocnovecina su odustali sa razlogom
aok je netko nevin i neduzan, moze dokazati , isto kao sto je moguce dokazati da zene lazu protiv istih
Innocent until proven guilty in a court of law. Na tome se zasniva pravda u normalnim drustvima.
EDIT:
OK, moram ici ceka me drustvo da idemo u kafanu. Citamo se sledeceg puta, pozdrav svima.
kad se vratis, nadam se da ces prestati sa pisanjem i pricom kao sto se obicno prakticira u kafanama, ako immas pitanja ,nastavi daje ganjviti nekog drugo, nije moj nivo razgovora
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#2493 Re: Danasnji "feminizam"
U civilizovanim državama jedino mjesto na kojem se neko proglasi krivim ili nedužnim je sud. Ne TV, ne novine, ne tračem u kancelariji, ne pravednim gnijevom bijesne javnosti, ne internetom, ne... Jedino sud.Connaisseur Karlin wrote:kao ne kuzismnogi optuzeni muskraci su priznali, ali ne zele ici na Sud, a svi optuzeni a nevini mogu insistirati na Sudu, daj malo mucni glavom
Tako da priča bilo gdje, u medijima, pa i na MeToo, nije dokaz da je neko kriv.
Jedino ga sud može oglasiti krivim.
Čak i kada optuženi prizna, opet ga sud mora oglasiti krivim. Zato što je jedino sudija ovlašten za to. Nije policija, nije tužilaštvo, policija hapsi, tužilaštvo iznosi dokaze pretpostavljene krivice, ali jedino sudija može reći da li je neko kriv ili ne a da to ima pravne posljedice.
Problem u tome je što kada nekoga hapse zbog popularne stvari, danas je to MeToo, biće priča na prvim stranicama novina, udarnim terminima TV-a itd. I svi će zapamtiti lik optuženog.
Ako ga sud oslobodi, iziaći će vijest na 16. stranici novine ili u 36. minuti dnevnika koji traje 40 minuta i niko tu vijest neće vidjeti.
A onda se jedan dan taj čovjek koji je na sudu oglašen nevinim i pušten da živi svoj život jer nije kriv, pojavi u naselju. I svi se sjete naslovnica iz vremena histerije, a niko se ne sjeti male vijesti u kojoj je pisalo da je nevin.
Onda mu zapale auto, napišu "silovatelj" na fasadi kuće, pretuče ga neki vigilant, djecu mu maltretiraju u školi, ženu mu ogovaraju na radnom mjestu i dobije "dobronamjerne" savjete i u naselju i na poslu da bi bilo bolje i za njega i za sve ostale da ode.
E to moja Karlin ti nećeš da prihvatiš.
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#2494 Re: Danasnji "feminizam"
Ima ih i koji su nevini završili u zatvoru. Nedavno se pisalo o slučaju Britanke koja je ukupno 15 muškaraca lažno optužila za silovanje, a jedan od njih je 2 godine proveo u zatvoru nevin
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#2496 Re: Danasnji "feminizam"
Da, ali šta je 2 godine muškarcu da nevin leži u zatvoru, da ga tamo siluju, da izgubi posao, možda i porodicu? To je kolateralna žrtva borbe, on je nebitan. Uostalom, ako i nije kriv, sigurno bi to uradio, neka leži.annoy wrote:Ima ih i koji su nevini završili u zatvoru. Nedavno se pisalo o slučaju Britanke koja je ukupno 15 muškaraca lažno optužila za silovanje, a jedan od njih je 2 godine proveo u zatvoru nevin
Šta sve žene proživljavaju, upropastiti život ponekom nedužnom muškarcu je ništa.
Drage moje dame, desi se to vašem mužu, ocu, sinu, bratu. Šta tada?
Stvarno, ne mora biti nevino zatvoren, oslobodi ga sud krivice. Ali ostanu posljedice. Šta bi žena, majka, sestra, kći takvog muškarca mislila o borbi, MeToo poketu u tom slučaju? Žena koju bi sažaljivo gledali "Jadna nije ni znala kavog monstruma u kući ima". "Jadna čudo da njoj ništa nije napravio" itd. Šta ona da tada misli o pravednoj borbi.
Optužujte muškarce za zlostavljanja. Ali kada znate da se desilo. Ne kada vam se učinilo, ne po sistemu "Ma sigurno je da je to, ne može bit idrugačije", dakle posredno. Ne samo zato što je neka žena rekla, nego kada znate da je rekla istinu.
Jer, posljedice takvih optužbi, čak i ako ne dovedu do pravnih sankcija jer muškarac nije kriv, ostavljaju porodične, socijalne, profesionalne i druge posljdice. Masa je spremna da razmišlja po principu "Pusti šta sud kaže, gdje ima dima ima i vatre". I upropaste ljudime živote.
Last edited by Hakiz on 09/02/2018 19:28, edited 1 time in total.
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#2497 Re: Danasnji "feminizam"
Evo ova je to lijepo saželaHakiz wrote:
Da, ali šta je 2 godine muškarcu da nevin leži u zatvoru, da ga tamo siluju, da izgubi posao, možda i porodicu? To je kolateralna žrtva borbe, on je nebitan. Uostalom, ako i nije kriv, sigurno bi to uradio, neka leži.
Šta sve žene proživljavaju, upropastiti život ponekom nedužnom muškarcu je ništa.

Najbolji mi je ovaj zadnji dio, da je ONA spremna to platiti, kao da se to tiče nje osobno, nju boli briga, a boli ju briga i za muškarce, kad su toliko privilegirani, što onda ne bi uništili pokoji muški život, sve u borbi protiv patrijarhata
Last edited by annoy on 09/02/2018 19:29, edited 1 time in total.
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#2498 Re: Danasnji "feminizam"
da se dokazuje nevinost po sudovima i da se to smatra progresom u odnosu na danasnje stanje. o jebenti
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#2499 Re: Danasnji "feminizam"
Da, vidim, ONA je spremna da cijena bude to da NEKA DRUGA nedužna osoba snosi posljedice.annoy wrote:Evo ova je to lijepo saželaHakiz wrote:
Da, ali šta je 2 godine muškarcu da nevin leži u zatvoru, da ga tamo siluju, da izgubi posao, možda i porodicu? To je kolateralna žrtva borbe, on je nebitan. Uostalom, ako i nije kriv, sigurno bi to uradio, neka leži.
Šta sve žene proživljavaju, upropastiti život ponekom nedužnom muškarcu je ništa.
Baš humano od nje, za Nobela je.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2500 Re: Danasnji "feminizam"
Hakize, eh, vi bi sad da sve ovo prodje bez paznje sirom svijetaHakiz wrote:U civilizovanim državama jedino mjesto na kojem se neko proglasi krivim ili nedužnim je sud. Ne TV, ne novine, ne tračem u kancelariji, ne pravednim gnijevom bijesne javnosti, ne internetom, ne... Jedino sud.Connaisseur Karlin wrote:kao ne kuzismnogi optuzeni muskraci su priznali, ali ne zele ici na Sud, a svi optuzeni a nevini mogu insistirati na Sudu, daj malo mucni glavom
Tako da priča bilo gdje, u medijima, pa i na MeToo, nije dokaz da je neko kriv.
Jedino ga sud može oglasiti krivim.
Čak i kada optuženi prizna, opet ga sud mora oglasiti krivim. Zato što je jedino sudija ovlašten za to. Nije policija, nije tužilaštvo, policija hapsi, tužilaštvo iznosi dokaze pretpostavljene krivice, ali jedino sudija može reći da li je neko kriv ili ne a da to ima pravne posljedice.
Problem u tome je što kada nekoga hapse zbog popularne stvari, danas je to MeToo, biće priča na prvim stranicama novina, udarnim terminima TV-a itd. I svi će zapamtiti lik optuženog.
Ako ga sud oslobodi, iziaći će vijest na 16. stranici novine ili u 36. minuti dnevnika koji traje 40 minuta i niko tu vijest neće vidjeti.
A onda se jedan dan taj čovjek koji je na sudu oglašen nevinim i pušten da živi svoj život jer nije kriv, pojavi u naselju. I svi se sjete naslovnica iz vremena histerije, a niko se ne sjeti male vijesti u kojoj je pisalo da je nevin.
Onda mu zapale auto, napišu "silovatelj" na fasadi kuće, pretuče ga neki vigilant, djecu mu maltretiraju u školi, ženu mu ogovaraju na radnom mjestu i dobije "dobronamjerne" savjete i u naselju i na poslu da bi bilo bolje i za njega i za sve ostale da ode.
E to moja Karlin ti nećeš da prihvatiš.
Drugo, agent u Bijeloj Kuci prelamtio kolegicu na poslu, iako je imao povijest mlacenja svoje dvije supruge, sve zabiljezeno, i pazi sad, dobio posao , iako su znali da je tip malkice problematican sa zenama
TV poznati voietlj izgubio posao jer je zenama pukao film, i tip je kasnije priznao
sad je 21 stoljece, danas sve izlazi vrlo lako u medije , ne uzivam ni ja u pretjerivanju medija, ali ovo mediji isto rade i kas se desavaju dobri dogadjai , ali narod lakse patmi lose stvrai, mi to danas en mozemo kontrolirati, svijet se i pozitivno i negativno mijenja , prihvati to
Osobe, ako su bile nevine, uvijek mogu dobiti posao u normlanim drzavama.
Ti bi izgleda da sve sto je neugnodno u zivotu postavio "ispod radara"
