juga 1950.-1990.
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#2476 Re: juga 1950.-1990.
Inace , Zapad je vidio opasnost samo u jakim i vojnicki mocnim drzavama. Evo pogledaj gdje je sve izvrsena invazija Nato marioneta pa ce bit jasno. Kina , Rusija , Indija .. su samo neke od napadnutih i bombardovanih zemalja. Nije Nato lud da bombarduje bez ikakvog tazloga zemlje koje ga ne ugrozavaju i samim tim nisu opasne. Irak , Libija , Sirija ... ko njih dira ? Niko !
A imo je puno razloga da na primjer bombarduje Irak ! Sjetimo se samo koliko je nadjeno oruzja za masovno unistavanje ?!
Mada ostaje cinjenica da Jugu nije unistio niko s vana. Mi smo je sjebali i sad sapiremo odgovornost trazeci uporiste u raznim nebulozama koje pocinju bit smijesne i maloj djecici.
A imo je puno razloga da na primjer bombarduje Irak ! Sjetimo se samo koliko je nadjeno oruzja za masovno unistavanje ?!
Mada ostaje cinjenica da Jugu nije unistio niko s vana. Mi smo je sjebali i sad sapiremo odgovornost trazeci uporiste u raznim nebulozama koje pocinju bit smijesne i maloj djecici.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2477 Re: juga 1950.-1990.
Irak je imao armiju. Pristojnu armiju je imala i Srbija. Uzela sve najbolje od JNA, pa ako je razlog nenapadanja Jugoslavije bila vojska onda nisu ni Srbiju trebali dirat. Pa je satrase. A Indija i Kina nisu relevantni. Jednih milijarda i trista drugih dvije milijarde. Razlika je...
Mada je komplet post off topic. Jugoslavija se je sama raspala, nema Zapad s tim puno veze
Mada je komplet post off topic. Jugoslavija se je sama raspala, nema Zapad s tim puno veze
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#2478 Re: juga 1950.-1990.
Sta ti pricas, sta su radili Vatikan, Njemacka, Amerika... nego razvalili Jugoslaviju.stakasa wrote: Jugoslavija se je sama raspala, nema Zapad s tim puno veze
ccccccccccccccccccccccccccc......................
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#2479 Re: juga 1950.-1990.
Sto volim kad neko odgovara na post , bez da ga predhodno procita !
-
golman
- Posts: 2684
- Joined: 23/01/2014 22:33
- Location: na golu
#2480 Re: juga 1950.-1990.
u ovako malom postu,ovako mnogo neistine..nisam odavno proćitaostakasa wrote:Irak je imao armiju. Pristojnu armiju je imala i Srbija. Uzela sve najbolje od JNA, pa ako je razlog nenapadanja Jugoslavije bila vojska onda nisu ni Srbiju trebali dirat. Pa je satrase. A Indija i Kina nisu relevantni. Jednih milijarda i trista drugih dvije milijarde. Razlika je...
Mada je komplet post off topic. Jugoslavija se je sama raspala, nema Zapad s tim puno veze
Irak i Srbija imali jake Armije...stranci nisu razbili Jugu ti se šališ ..vjerovatno
- listopad
- Posts: 800
- Joined: 18/10/2016 19:14
#2481 Re: juga 1950.-1990.
Vidim koliko ti imas veze.stakasa wrote:Jugoslavija se je sama raspala, nema Zapad s tim puno veze
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2482 Re: juga 1950.-1990.
Zbog Incela.dezurni_ucenik wrote:Juga bila opasnost za zapad![]()
Svasta nesto se moze procitati ovdje. Da mi je znati sta je to Juga imala pa je bila strah i trepet za Ameriku i Evropu.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#2483 Re: juga 1950.-1990.
.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:38, edited 1 time in total.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2484 Re: juga 1950.-1990.
Prvo je teza da je Jugoslavija imala jaku vojsku a onda da je Srbija imala slabu... Ne idegolman wrote:u ovako malom postu,ovako mnogo neistine..nisam odavno proćitaostakasa wrote:Irak je imao armiju. Pristojnu armiju je imala i Srbija. Uzela sve najbolje od JNA, pa ako je razlog nenapadanja Jugoslavije bila vojska onda nisu ni Srbiju trebali dirat. Pa je satrase. A Indija i Kina nisu relevantni. Jednih milijarda i trista drugih dvije milijarde. Razlika je...
Mada je komplet post off topic. Jugoslavija se je sama raspala, nema Zapad s tim puno veze![]()
Irak i Srbija imali jake Armije...stranci nisu razbili Jugu ti se šališ ..vjerovatno
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2485 Re: juga 1950.-1990.
Dasta nego sama, poklale se budale bezvezelistopad wrote:Vidim koliko ti imas veze.stakasa wrote:Jugoslavija se je sama raspala, nema Zapad s tim puno veze
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#2487 Re: juga 1950.-1990.
Ommadawn wrote:... zaboravljas i drugu stranu medalje sto mozda i neki forumasi ne znaju, ...
Isto bi se moglo napisati za ogroman broj preduzeca u Bosni i Hercegovini. Na srecu, mnogi super-zagadjivaci su propali ... da, svima nam je to u pocetku izgledalo kao drustveno-ekonomski debakl, ali ustvari nije nimalo lose ...
Tuzla i Lukavac su isto tako osjecali i danas osjecaju posljedice orjentisanosti prema hemijskoj industriji.
Stariji mladici
Generalno, zastita na radu i okolisna zastita bile i ostale zadnji prioritet svakoj firmi ... Jugoslavija - zemlja sa najvise invalida rada na svijetu.
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#2489 Re: juga 1950.-1990.
Za nehljebe je idealna jugoslavija. Socijala i elhamdulila. Daj mu svega na teku.
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#2490 Re: juga 1950.-1990.
Sad me ubi al ne znam gdje sam procito ! Elem , uporaba kredita i ostalih bankarsko - finansijskih proizvoda u ex Yu zemljama je vise od cetiri puta veca od one u yu krajem 80' a bio je i podatak o kolicini zaduzenja! Ja sam se sokirao kad sam vidio cifru zaduzenosti prosjecne Hrvatske familije !Dr. Kuca wrote:Za nehljebe je idealna jugoslavija. Socijala i elhamdulila. Daj mu svega na teku.
-
aratet
- Posts: 3454
- Joined: 26/07/2016 12:33
#2491 Re: juga 1950.-1990.
Za krimose je idealna ova sada BiH, od sampiona Evrope napravili zamrznut klub, aferim.Dr. Kuca wrote:Za nehljebe je idealna jugoslavija. Socijala i elhamdulila. Daj mu svega na teku.
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#2492 Re: juga 1950.-1990.
Zlobnici bi rekli da je titula uzeta na nerad i kreditaratet wrote:Za krimose je idealna ova sada BiH, od sampiona Evrope napravili zamrznut klub, aferim.Dr. Kuca wrote:Za nehljebe je idealna jugoslavija. Socijala i elhamdulila. Daj mu svega na teku.
-
aratet
- Posts: 3454
- Joined: 26/07/2016 12:33
#2493 Re: juga 1950.-1990.
SDA zlobnici samo mogu biti zlobni, nista drugo i ne znaju.sabanss wrote:Zlobnici bi rekli da je titula uzeta na nerad i kreditaratet wrote:Za krimose je idealna ova sada BiH, od sampiona Evrope napravili zamrznut klub, aferim.Dr. Kuca wrote:Za nehljebe je idealna jugoslavija. Socijala i elhamdulila. Daj mu svega na teku.
KK Bosna je imala strahota teske pripreme, kada bi ih primijenio danasnjim sportistima u BiH bilo bi mrtvih, Mirzi Delibasicu nije bio problem trenirati 10 sati dnevno, danasnji mogu samo s pivom ostati toliko.
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#2494 Re: juga 1950.-1990.
Nadam se da ne mislis da sam SDA zlobnik. Moj komentar je ironican i naslonio se na "nehljebe" iz ex-Yu.
Dodao bih da je ex-Yu vjerovatno zivjela na kredit kao i sadasnja BiH ali su ljudi bili sa vise entuzijazma i posteniji pa su rezultati bili daleko vidljiviji. Jebiga, romanticarski zanos cuda pravi.
Sadasnji bi ukrali od rodjene majke i oca zajedno.
Dodao bih da je ex-Yu vjerovatno zivjela na kredit kao i sadasnja BiH ali su ljudi bili sa vise entuzijazma i posteniji pa su rezultati bili daleko vidljiviji. Jebiga, romanticarski zanos cuda pravi.
Sadasnji bi ukrali od rodjene majke i oca zajedno.
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#2495 Re: juga 1950.-1990.
U sport se ne ulaze, pogotovo u omladinski sport, to je srce za dalje. Djaba dobri strucnjaci u seniorima kad je losa podloga.
-
aratet
- Posts: 3454
- Joined: 26/07/2016 12:33
#2496 Re: juga 1950.-1990.
Ne mislim, ali ko god misli da je titula uzeta ne nerad, za njeg mislim.sabanss wrote:Nadam se da ne mislis da sam SDA zlobnik. Moj komentar je ironican i naslonio se na "nehljebe" iz ex-Yu.
Dodao bih da je ex-Yu vjerovatno zivjela na kredit kao i sadasnja BiH ali su ljudi bili sa vise entuzijazma i posteniji pa su rezultati bili daleko vidljiviji. Jebiga, romanticarski zanos cuda pravi.
Sadasnji bi ukrali od rodjene majke i oca zajedno.
SDA i Dinastija Izetbegovic je ljudima unistila volju za zivotom, ono nista ne stima, ne volim sistem Jugoslavije i veliki sam kriticar, ali bilo je odlicnih stvari, danas nema niceg u BiH odlicnog.
Govorimo o drzavi gdje su prije 10 godina 2 biznismena zvjerski silovala curu, silovanje je blaga rijec, zlostavljali je na razne nacine, da je zavrsila na Gradina, i oni dobili godinu zatvoru ako su i toliko bili u zatvoru, jedan od te dvojice je ugledni ugostitelj.
FUj drzava.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#2497 Re: juga 1950.-1990.
I za drzanje pive 10 sati trebaju ozbiljni i dugogodisnji treninzi... Tako da ne mogu ni to...aratet wrote: KK Bosna je imala strahota teske pripreme, kada bi ih primijenio danasnjim sportistima u BiH bilo bi mrtvih, Mirzi Delibasicu nije bio problem trenirati 10 sati dnevno, danasnji mogu samo s pivom ostati toliko.
Dijelom se slazem s tobom, ali ovaj zadnji dio nije bas bio realan... Barem 30-40% invalida rada uopste nisu bili invalidi... Nego su imali "papire"... Da, to je bila "rupa u sistemu", a napominjem je samo radi podsjecanja da neki broj invalida nije bio bas tacan...Gojeni H wrote: Generalno, zastita na radu i okolisna zastita bile i ostale zadnji prioritet svakoj firmi ... Jugoslavija - zemlja sa najvise invalida rada na svijetu.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2498 Re: juga 1950.-1990.
Back to tema i sjecanja...
Jedan od zastitnih znakova osamdesetih. Sta bi sa Zanom kasnije, istoimeni band je nasao i drugu pjevacicu a ona skroz potonula u zaborav?
P.S.
Gdje je onaj supljak Pedja the Boy, cime se je on bavio sve ove godine
P.P.S
Ovoga dole supka sam bas volio, joj kako me je zabolio kad sam cuo da je u ratu hodo sa Arkanovcima
Jedan od zastitnih znakova osamdesetih. Sta bi sa Zanom kasnije, istoimeni band je nasao i drugu pjevacicu a ona skroz potonula u zaborav?
P.S.
Gdje je onaj supljak Pedja the Boy, cime se je on bavio sve ove godine
P.P.S
Ovoga dole supka sam bas volio, joj kako me je zabolio kad sam cuo da je u ratu hodo sa Arkanovcima
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#2499 Re: juga 1950.-1990.
Navodno se Zana udala i ostala zivjeti u Begesu cak i u vrijeme lova na Albance (znas da je Albanka?). A evo Blic kaze da je sada u Kanadi.stakasa wrote:Back to tema i sjecanja...
Jedan od zastitnih znakova osamdesetih. Sta bi sa Zanom kasnije, istoimeni band je nasao i drugu pjevacicu a ona skroz potonula u zaborav?
P.S.
Gdje je onaj supljak Pedja the Boy, cime se je on bavio sve ove godine
P.P.S
Ovoga dole supka sam bas volio, joj kako me je zabolio kad sam cuo da je u ratu hodo sa Arkanovcima
http://www.blic.rs/zabava/vesti/yu-seks ... ma/leye27q
A, evo ti Olivera wanna-be cetnika Mandica:
Iako je neka Srbadija pisala da je ustvari bio Arkanova dvorska luda za vrijeme "karijere" u SDG.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2500 Re: juga 1950.-1990.
pedja the boy je bio prije nekoliko godina u velikom bratu koliko se sjecam
