Ukrajina

Post Reply
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#2476 Re: Ukrajina

Post by McMoy »

udar 99 wrote:1 . 2 . 3 ! eksn !
crni humor
presjecen opticki kabel koji vodi sa Krima prema ostaku Ukrajine , telefonske i internet veze prekinute
kabel su ostetile nepoznate osobe
zracni prostor iznad Krima je zatvoren
pocelo je pocelo
grozno !

http://rt.com/news/kiev-clashes-rioters-police-571/

Ne mogu sad lajkati kakokokome.
Svakakve (dez)nformacije kruže a mislim da ni Turčinov ne zna šta mu se u dvorištu radi.
Bilo je suviše naivno očekivati da Rusi neće barem Krim poklopiti.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#2477 Re: Ukrajina

Post by Fantassin »

Rob_Atl wrote:Cim je Obama zakazao vandredno obracanje tu smrdi nesto, sekretar kaze da ameri stoje uz ukrajinu , vidjet cemo za par minuta
Isto kao sto su stojali iza gruzije.... hu ha gdje Amerika... cuva svoju zonu uticaja... zna se da ukraina pripada ruskoj sferi...
Rob_Atl
Posts: 6007
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#2478 Re: Ukrajina

Post by Rob_Atl »

Ne znam Obama upravo zavrsio govor, Obama je glasno i jasno zaprijetio rusima ako bude invazija da ce biti posljedica.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#2479 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

Rob_Atl wrote:Cim je Obama zakazao vandredno obracanje tu smrdi nesto, sekretar kaze da ameri stoje uz ukrajinu , vidjet cemo za par minuta

Daće snažnu moralnu podršku Ukrajini :lol:
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#2480 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

Rob_Atl wrote:Ne znam Obama upravo zavrsio govor, Obama je glasno i jasno zaprijetio rusima ako bude invazija da ce biti posljedica.
Brrrr :lol:

Da ima ikakav smislen odgovor već bi ga upotrebio, a ne kao plačljivko koji se povlači sa bojnog polja pretio ''videćete vi sutra''
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#2481 Re: Ukrajina

Post by Fantassin »

Rob_Atl wrote:Ne znam Obama upravo zavrsio govor, Obama je glasno i jasno zaprijetio rusima ako bude invazija da ce biti posljedica.
Sta smanjit ce velicinu big mac-a u mcdonaldsima u Moskvi ... o ne...to ce poljujati Rusiju i putina sigurno.
Rob_Atl
Posts: 6007
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#2482 Re: Ukrajina

Post by Rob_Atl »

pa vidjet cemo hoce li rusija ista pokusati nakon ovoga, cisto sumnjam al' eto
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#2483 Re: Ukrajina

Post by sportman1 »

ja ne kontam ko bi od evropljana iso da se tuce sa jakom rusijom? kakav motiv bi takvi vojnici imali? bolje ih ne slati da se ne brukaju.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#2484 Re: Ukrajina

Post by Lakat Jebić »

Rob_Atl wrote:pa vidjet cemo hoce li rusija ista pokusati nakon ovoga, cisto sumnjam al' eto
jah, inace se politicke odluke donose na osnovu onoga sto se cuje na press konferencijama
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#2485 Re: Ukrajina

Post by gnjev »

Ja da sam Rusija napao bih pa taman sve otislo u picku materinu
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2486 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Rob_Atl wrote:Ne znam Obama upravo zavrsio govor, Obama je glasno i jasno zaprijetio rusima ako bude invazija da ce biti posljedica.
"Ako". Ako se već desilo. Nego, mene brine nešto drugo. Da zbog ove namještaljke ne plate Sirija i Iran. Siriju i Iran ne mogu da prebole pogani cionisti.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#2487 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Sada će USA svoju nemoć i frustraciju istresti nad nekim jadnicima u Južnoj Americi ili Africi, možda Sirij tj. nad nekim koga smatraju ruskim prijateljima.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#2488 Re: Ukrajina

Post by McMoy »

Obmana nešto puno luta.
U Siriji podržava Al Qaidu, ovamo u Ukrajini fašiste... :?
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#2489 Re: Ukrajina

Post by Fantassin »

Challenger__ wrote:
Rob_Atl wrote:Ne znam Obama upravo zavrsio govor, Obama je glasno i jasno zaprijetio rusima ako bude invazija da ce biti posljedica.
"Ako". Ako se već desilo. Nego, mene brine nešto drugo. Da zbog ove namještaljke ne plate Sirija i Iran. Siriju i Iran ne mogu da prebole pogani cionisti.
E to vidis je vec logicno.... Rusija mlatne ukrainu a amerika siriju... moze :D
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#2490 Re: Ukrajina

Post by McMoy »

sportman1 wrote:ja ne kontam ko bi od evropljana iso da se tuce sa jakom rusijom? kakav motiv bi takvi vojnici imali? bolje ih ne slati da se ne brukaju.
Njemačka nikad prežalila nije... :-)
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#2491 Re: Ukrajina

Post by baxul »

bit će interesantno pratit šta će se dešavat sa južnim tokom nakon ruske invazije na krim. jbga nije mala stvar narušit suverenitet države od 50mil ljudi.

btw. hladnoratovske granice su pomjerene od berlina na rusku granicu. zbilja ne vidim čemu rusofilsko oduševljenje svime ovim.

Image
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2492 Re: Ukrajina

Post by Russki »

AVE RUSSIA, AVE VLADIMIR PUTIN!
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2493 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Fantassin wrote:E to vidis je vec logicno.... Rusija mlatne ukrainu a amerika siriju... moze :D
Amerika nema svog mozga. Njen mozak su cionisti (AIPAC).
Od srca se nadam da Rusija neće dati Siriju i Iran.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#2494 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Rusija samo pokazuje misice, nadajmo se.

Stite svoje interese na Krimu, jer im je strateski bitan. I nista ne prepustaju slucaju, jer su Banderasi vec pokusali nesto i na Krimu, ali u startu porazeni jer su Tatari kupljeni od strane Rusije.

Putin je izbacio pjesaka, sad treba vidjeti sta ce uraditi i kako ce odgovoriti Klicko, Julija i Banderasi, primjetno je da nemaju muda, vec povlace zabranu ruskog jezika, a imaju i problema sa Rusinima na zapadu, Madjarima, jer su ljudima ukinuli jezik.
Desnicarske neonacisticke grupe su dobili previse slobode, oni su "junaci" Maidana, i sad i policiju terorisu.
Sumnjam da su oni sposobni za nesto vise od maltretiranja pojedinih sluzbenika, manjina i slicno. Rusi ce vjerujem igrati na diplomatskom planu, njima nije interes dijeliti Ukrajinu, vec vratiti je pod svoju sapu. Ako to ne uspiju, Krim, Harkov, Donbas, otkazuju poslusnost Kijevu. A Janukovic ima i pristalica na zapadu, vec spomenute Rusine, u cijim je podrucjima pobijedio, Zakarpattia, njih Ukrajinci uporno pokusavaju asimilirati ali oni se ne daju, cemu ide u prilog i njihova podrska Janukovicu. Tamo zive i ukrajinski Madjari.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#2495 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

Laganim korakom do celog Krima. Zamislite da ubrzaju i zaoštre malo, dokle bi stigli?
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#2496 Re: Ukrajina

Post by Fantassin »

Challenger__ wrote:
Fantassin wrote:E to vidis je vec logicno.... Rusija mlatne ukrainu a amerika siriju... moze :D
Amerika nema svog mozga. Njen mozak su cionisti (AIPAC).
Od srca se nadam da Rusija neće dati Siriju i Iran.
Plizzz.... boli amere i ruse za cionistima i behabijama, i kime vec ne.,, sve su to sahovske igre bez emocija prijatelju.
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#2497 Re: Ukrajina

Post by Nuken »

Čuj uvedena zabrana preleta iznad Krima
Image

edit:Ne treba ni napominjati da se radi o avionu privatne Ruske kompanije :D
Last edited by Nuken on 28/02/2014 23:27, edited 1 time in total.
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#2498 Re: Ukrajina

Post by gnjev »

Putin je pizda ako im ne je** kevu
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2499 Re: Ukrajina

Post by Chmoljo »

Martinez_ wrote:Laganim korakom do celog Krima. Zamislite da ubrzaju i zaoštre malo, dokle bi stigli?
daleko smo mi, ne nadaj se.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2500 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

"Amer" je kurton. On je nepostojeća fikcija. "Amer" je giga-dron u rukama cionista.
Post Reply