Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
udar 99 wrote:1 . 2 . 3 ! eksn !
crni humor
presjecen opticki kabel koji vodi sa Krima prema ostaku Ukrajine , telefonske i internet veze prekinute
kabel su ostetile nepoznate osobe
zracni prostor iznad Krima je zatvoren
pocelo je pocelo
grozno !
Ne mogu sad lajkati kakokokome.
Svakakve (dez)nformacije kruže a mislim da ni Turčinov ne zna šta mu se u dvorištu radi.
Bilo je suviše naivno očekivati da Rusi neće barem Krim poklopiti.
Rob_Atl wrote:Ne znam Obama upravo zavrsio govor, Obama je glasno i jasno zaprijetio rusima ako bude invazija da ce biti posljedica.
"Ako". Ako se već desilo. Nego, mene brine nešto drugo. Da zbog ove namještaljke ne plate Sirija i Iran. Siriju i Iran ne mogu da prebole pogani cionisti.
Sada će USA svoju nemoć i frustraciju istresti nad nekim jadnicima u Južnoj Americi ili Africi, možda Sirij tj. nad nekim koga smatraju ruskim prijateljima.
Rob_Atl wrote:Ne znam Obama upravo zavrsio govor, Obama je glasno i jasno zaprijetio rusima ako bude invazija da ce biti posljedica.
"Ako". Ako se već desilo. Nego, mene brine nešto drugo. Da zbog ove namještaljke ne plate Sirija i Iran. Siriju i Iran ne mogu da prebole pogani cionisti.
E to vidis je vec logicno.... Rusija mlatne ukrainu a amerika siriju... moze
sportman1 wrote:ja ne kontam ko bi od evropljana iso da se tuce sa jakom rusijom? kakav motiv bi takvi vojnici imali? bolje ih ne slati da se ne brukaju.
bit će interesantno pratit šta će se dešavat sa južnim tokom nakon ruske invazije na krim. jbga nije mala stvar narušit suverenitet države od 50mil ljudi.
btw. hladnoratovske granice su pomjerene od berlina na rusku granicu. zbilja ne vidim čemu rusofilsko oduševljenje svime ovim.
Stite svoje interese na Krimu, jer im je strateski bitan. I nista ne prepustaju slucaju, jer su Banderasi vec pokusali nesto i na Krimu, ali u startu porazeni jer su Tatari kupljeni od strane Rusije.
Putin je izbacio pjesaka, sad treba vidjeti sta ce uraditi i kako ce odgovoriti Klicko, Julija i Banderasi, primjetno je da nemaju muda, vec povlace zabranu ruskog jezika, a imaju i problema sa Rusinima na zapadu, Madjarima, jer su ljudima ukinuli jezik.
Desnicarske neonacisticke grupe su dobili previse slobode, oni su "junaci" Maidana, i sad i policiju terorisu.
Sumnjam da su oni sposobni za nesto vise od maltretiranja pojedinih sluzbenika, manjina i slicno. Rusi ce vjerujem igrati na diplomatskom planu, njima nije interes dijeliti Ukrajinu, vec vratiti je pod svoju sapu. Ako to ne uspiju, Krim, Harkov, Donbas, otkazuju poslusnost Kijevu. A Janukovic ima i pristalica na zapadu, vec spomenute Rusine, u cijim je podrucjima pobijedio, Zakarpattia, njih Ukrajinci uporno pokusavaju asimilirati ali oni se ne daju, cemu ide u prilog i njihova podrska Janukovicu. Tamo zive i ukrajinski Madjari.