Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2476 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

condy wrote:On adoooo ima iskustva sa Citroenom ko ja sa Ferrarijem :mrgreen:
Uh ne vuci me za jezik. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2477 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

condy wrote:
amar1994 wrote:
condy wrote:On adoooo ima iskustva sa Citroenom ko ja sa Ferrarijem :mrgreen:
:thumbup:

ja sam dobro reko , ferrari je mala maca , samo ne zaboravite da je i BMW masovna proizvodnja i nije nesto extra poseban(osim M modela koje niko na forumu ne voza) :D :run:
A onaj forumas @ tony jel on vozi neki m model ?
ne vozi , neki je dizel , ne znam koji :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2478 Re: Citroen All About

Post by condy »

amar1994 wrote: ne vozi , neki je dizel , ne znam koji :)
Ma sta si ovo stavio na avatar...sad skuzio tipkam na mobitelu malo izgleda pa mislio da je gramofon :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2479 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

condy wrote:
amar1994 wrote: ne vozi , neki je dizel , ne znam koji :)
Ma sta si ovo stavio na avatar...sad skuzio tipkam na mobitelu malo izgleda pa mislio da je gramofon :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

HKS T04Z twinscroll :D , prava turbina :P

Image
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2480 Re: Citroen All About

Post by basicm »

amar1994 wrote:
condy wrote:On adoooo ima iskustva sa Citroenom ko ja sa Ferrarijem :mrgreen:
:thumbup:

ja sam dobro reko , ferrari je mala maca , samo ne zaboravite da je i BMW masovna proizvodnja i nije nesto extra poseban(osim M modela koje niko na forumu ne voza) :D :run:
A ko kaze da je ferrari kvalitetan? Lijep, skup, ekskluzivan, sve jeste, ali kvalitetan nije.
Porshe je za njeg merc 123.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2481 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:
condy wrote:On adoooo ima iskustva sa Citroenom ko ja sa Ferrarijem :mrgreen:
:thumbup:

ja sam dobro reko , ferrari je mala maca , samo ne zaboravite da je i BMW masovna proizvodnja i nije nesto extra poseban(osim M modela koje niko na forumu ne voza) :D :run:
A ko kaze da je ferrari kvalitetan? Lijep, skup, ekskluzivan, sve jeste, ali kvalitetan nije.
Porshe je za njeg merc 123.
ja , a ja sam marko kraljevic :D , ne znam samo ko daje 12 god garancije i servis pride , al nisam na to mislio nego kako pojedini pisu o dinamici bmw-a koja je po njima nivo ferrarija pa cak i vise :zjev: :run:


PS. mozda i jeste jer je svaki model facelift bube :lol: :lol:

volim i porsche da ne bude sad , glaj hejtera :-D :thumbup:
Last edited by amar1994 on 08/06/2017 21:18, edited 3 times in total.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2482 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Romeo 80 wrote:
Aha, vidim da si upoznat sa doticnom zivotinjom :D
Ma ne pitaj. :D Zamalo ga ne kupih, i sad se kajem što nisam, budala. :roll: A auto je bomba, iz pravih ruku otišao u prave ruke. Stanje za poželiti. :thumbup:
ado-šampion wrote:Tema je C5 vs BMW bilo_koji. Ja sam iznio sta mislim iz svog iskustva, iz prakse, na kraju krajeva zato sto sam imao izbor izmedju dva auta i izabrao jedno, uz to naveo sam nekoliko cinjenica o prodaji i cijenama (sto je lako provjeriti).

Ti onda pokusavas okrenuti vodu na svoju mlin, valjda svjestan da supljiras i da u stvari u praksi nemas pojma o autima koje poredis, tako sto pokusavas mene diskreditovati kao sugovornika necim sto nema veze s pricom, kao sto sam kazes da pokazes da ja nesto nisam znao i da su me ismijali. :-) Naravno da je nisko. I ne samo da je nisko nego je i primitivno.

Sto se tice dokaza, pogledaj svoje dokaze, teza: Auto A je udobnije od auta B. Dokaz: Udobnost auta A je aksiom. Vjeruj mi da bi se brucosi na tehnickom fakultetu bilo kojem smijali. :-)
Prvo je krenulo od poređenja C5 i BMW 5. I ja sam iznio svoj stav kao i drugi zašto ne bih mijenjao dotični C5 za taj BMW 5 što su se i mnogi složili. Ni u jednom momentu nisam rekao da BMW 5 nije bolji od C5. I ako izuzmemo da se poredi premijum sa autom koji nije premijum, imaš samo klasu više pa da se izgubi smisao poređenja u mnogo stvari.

E onda si se ti kao doktor za auta upleo sa poređenjem BMW-a 1 sa C5 i iznio glupost da je BMW 1 u svemu bolji od C5. E šefe tu si usro i šefa i stanicu, tu ti ja nisam kriv. Dovedi mi sve te tvoje mašince da im ja kažem koju. Komfor i udobnost BMW-a nije baš uljudno porediti ni sa C4, a o C5 sa hidraulikom ne treba trošiti riječi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2483 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

sta ce ba , c4 avion unutra za keca :D , gepek haman 2x veci , a kosta pazi 2x manje , samo znas sta je, ne valja mu "badge" :D :run:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2484 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

MA stvarno nemam problem sa tim da priznam da je nešto bolje, pa ne pravim ja tog jebenog Citroena niti mi tata radi u njihovoj fabrici. Uostalom, čak i ne vozim niti posjedujem neki primjerak. Ali kada neko pokušava da ispira pozak i pravi budalama sve oko sebe, e onda to ne mogu da trpim. :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2485 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:MA stvarno nemam problem sa tim da priznam da je nešto bolje, pa ne pravim ja tog jebenog Citroena niti mi tata radi u njihovoj fabrici. Uostalom, čak i ne vozim niti posjedujem neki primjerak. Ali kada neko pokušava da ispira pozak i pravi budalama sve oko sebe, e onda to ne mogu da trpim. :thumbup:
drzi se ti znaka samo i suti :skoljka: :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2486 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Ne mogu, ne vozim premijum. :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2487 Re: Citroen All About

Post by basicm »

citroen xm wrote:MA stvarno nemam problem sa tim da priznam da je nešto bolje, pa ne pravim ja tog jebenog Citroena niti mi tata radi u njihovoj fabrici. Uostalom, čak i ne vozim niti posjedujem neki primjerak. Ali kada neko pokušava da ispira pozak i pravi budalama sve oko sebe, e onda to ne mogu da trpim. :thumbup:
Iz istog razloga smo reagovali par nas, pravljenje budalom uporno da je nesto aman zaman pa cak i bolje od bmw konkretno, jer ste audija davno pokopali u svojim glavama, samo jos mecku ne smijete jer cete navuci gnjev ljudi koje postujete ovdje, ali doci ce i ona na red, pa cete onda i lanciu thesis pokopati :mrgreen:
'Naći citroen, pa astra, pa nova dacia. I nema dalje.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2488 Re: Citroen All About

Post by drndalo »

Vala sad usra i ti, pa nije on rekao da je jedini BMW s kojim se C5 moze porediti serija 1...

Pa eto ti mi reci jel' to uporedivo...? Zaista imaju zajednicke tacke, 4 tocka, volan, vrata, sjedista... :run:

Mislim odavno ovdje pisu svakakve ostrascene gluposti, s obiju strana, ali covjek je u startu rekao da je C5 u poredjenju sa navedenom serijom 5 (najslicnijom po klasi vozila) neisplativ za dodati ako se sjecam dobro 18.000 KM... I s tim se slazem... U odnosu na poznato auto slicne velicine doplacujes ovu sumu za auto sa duplo vise km i najvaznije NEPOZNATO...

Nigdje nije naveo da je nov C5 bolji od novog BMW 5, niti je poredio ta 2 auta uste starosti i predjenih 90.000 km...

Ti optuzujes nekoga za pristrasnost, a ne optuzujes ove koji misle da je Audija (premijum) projektovao sam Poslanik Muhamed, a valjda ga sklapaju samo njegovi direktni nasljednici jos uvijek... Pa onda nema dalje od njega!? Iako je npr. presao 370.000 km i iz 2003 je...?

Kao i kod BMW-a i kod Mercedesa postoje modeli za koje ja tvrdim da NISU PREMIUM, iako ti prozvodjaci u vecini drugih modela JESU...

A to ti kaze neko ko mozda na svijetu dozvoljava da ima 1% vozaca koji vise vole BMW od njega...
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#2489 Re: Citroen All About

Post by lavic »

Iz ove diskusije se moze izvuci zakljucak da svi ovi sa "budget" autima pametni a svi ovi sto su izvalili za auto su hajvani.....
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2490 Re: Citroen All About

Post by drndalo »

Moze se i kontati da se neki pruzaju koliko su dugacki, a neki preko mjere... Tu su i oni sto bi za malo para htjeli da se osjecaju kao Hans za puno para... I sve moguce medjukombinacije... I svi misle kako je bas njihov kont jedini ispravan...

Pa imas i one koji iskljucivo dizel hoce, zbog dalje prodaje, iako prelaze 2-3.000 km godisnje... I eno mu auto usao u 10 godinu... Ko ce mu povjerovati da je zaista presao 28.000 km...? Jedino ja jer znam kad ga je kupio i koliko vozio... A opet je staro 10 godina, pa mu ga neces platiti 50% cijene novog... On bi morao kilometre na satu nakucavati kod steljenja, a ne vracati... :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2491 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Ljudi ovdje imaju percepciju da cim kupis bmw merc i sl odmah si hadzija b3z obzira sto je taj auto star preko 10-15 godina i ima 300000 na satu
A gori je on nego neko budzet auto sa nekih stvarnih 100-150 hiljada staro 5-7 godina al dzaba nosi znacku pa je kao vrijedniji
Sasvim druga prica je kad se uzme iz salona bmw merc i sl auti
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2492 Re: Citroen All About

Post by condy »

U prevodu ovi sa budget autima pruzaju se koliko su dugački a ovi drugi preko mjere jel de :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2493 Re: Citroen All About

Post by supercali »

condy wrote:U prevodu ovi sa budget autima pruzaju se koliko su dugački a ovi drugi preko mjere jel de :D
Pa otprilike je tako
Rijetki su oni koji su dugacki za merc i bmw

Tu ne mislim samo na kupovinu jer najlakse je kupiti
Ja sam dug za kupiti recimo novu peticu al odrzavanje bi me jebalo jer odrzavam kako sva auta kako treba u ovlastenom ili servisima koji narucuju iz ovlastenih kao sto je slucaj sa dedovicem gdje odrzavam auto
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2494 Re: Citroen All About

Post by condy »

supercali wrote:
condy wrote:U prevodu ovi sa budget autima pruzaju se koliko su dugački a ovi drugi preko mjere jel de :D
Pa otprilike je tako
Rijetki su oni koji su dugacki za merc i bmw

Tu ne mislim samo na kupovinu jer najlakse je kupiti
Ja sam dug za kupiti recimo novu peticu al odrzavanje bi me jebalo jer odrzavam kako sva auta kako treba u ovlastenom ili servisima koji narucuju iz ovlastenih kao sto je slucaj sa dedovicem gdje odrzavam auto
:thumbup: Nije ni održavanje francuza jeftino jer ni franzuci nisu auta druge ili treće klase. Dapače, Blok je jedan od skupljih ovlaštenih servisa.

Kupovina auta je stvar procjene mogućnosti, potreba i želja. Nekada želja presudi, a ja te ljude ne osuđejem, svakom svačije :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2495 Re: Citroen All About

Post by supercali »

condy wrote:
supercali wrote:
condy wrote:U prevodu ovi sa budget autima pruzaju se koliko su dugački a ovi drugi preko mjere jel de :D
Pa otprilike je tako
Rijetki su oni koji su dugacki za merc i bmw

Tu ne mislim samo na kupovinu jer najlakse je kupiti
Ja sam dug za kupiti recimo novu peticu al odrzavanje bi me jebalo jer odrzavam kako sva auta kako treba u ovlastenom ili servisima koji narucuju iz ovlastenih kao sto je slucaj sa dedovicem gdje odrzavam auto
:thumbup: Nije ni održavanje francuza jeftino jer ni franzuci nisu auta druge ili treće klase. Dapače, Blok je jedan od skupljih ovlaštenih servisa.

Kupovina auta je stvar procjene mogućnosti, potreba i želja. Nekada želja presudi, a ja te ljude ne osuđejem, svakom svačije :)
U odnosu na bmw i merc jeste jeftiniji u odnosu na vw opel fiat ford i sl je tu sve u 5 deka sto bi rekli

Nije problem kad zelja presudi al to je u 1% slucajeva inace al kod nas to ispade u 85% slucajeva
I bas je zelja neki izraubovan bmw ili merc sa milion km na satu
Daj ba necemo sada bajke pricati
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2496 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

citroen xm wrote:
Prvo je krenulo od poređenja C5 i BMW 5. I ja sam iznio svoj stav kao i drugi zašto ne bih mijenjao dotični C5 za taj BMW 5 što su se i mnogi složili. Ni u jednom momentu nisam rekao da BMW 5 nije bolji od C5. I ako izuzmemo da se poredi premijum sa autom koji nije premijum, imaš samo klasu više pa da se izgubi smisao poređenja u mnogo stvari.

E onda si se ti kao doktor za auta upleo sa poređenjem BMW-a 1 sa C5 i iznio glupost da je BMW 1 u svemu bolji od C5. E šefe tu si usro i šefa i stanicu, tu ti ja nisam kriv. Dovedi mi sve te tvoje mašince da im ja kažem koju. Komfor i udobnost BMW-a nije baš uljudno porediti ni sa C4, a o C5 sa hidraulikom ne treba trošiti riječi.
Ja nisam doktor za auta, nisam cak ni masinac, ne znam odakle ti to. :-) Moje znanje o autima je na nivou hobija, ako i toliko.

Pusti se floskula o udobnosti i hidraulici. Ja sam napisao da sam birao izmedju dva auta koja su u pitanju i izabrao jedno. Imam odredjeno iskustvo s oba, tako da sam mogao usporediti sve sto sam napisao u jednom od prethodnih postova, osim udobnosti jer jbg smatram da za to treba zivznuti rutu od makar 500 km pa da se usporedi. I na kraju, napisao sam da je udobnost na duge staze vjerovatno prednost C5, ne zbog hidraulike, nego prije svega zbog (doplatnih?) sjedala koje djeluju odlicno (po meni najbolji dio tog auta) i zbog toga sto je kec malen, kako prostorom tako i sjedalima, usto je i nesto tvdje podesen od ostalih BMWa, i udobnost na duge staze mu nije prioritet, iako usput budi receno ja s njim u 20 dana dva puta puknem po rutu od 1000 km u jednom pravcu (dakle 4000 ukupno), bez ikakvih problema, radno, ne na godisnjem.
Koliko si ti km napravio u tim BMWima, kolika ja najveca ruta koju si napravio s njima, a kolika s C5, jesi li uopste sjeo u ta auta?

Ja bih se kladio da ti u te BMWe nisi ni sjeo, da ne govorim napravio kakvu dobru rutu pa da mozes pricati o udobnosti. Isto tako mislim da mislis da C5 jede i peticu po udobnosti, ali nemas muda da to napises jer se bojis da ces se provaliti. A trica je onako sigurica, ista je klasa makar velicinom, Citroen = udobnost, BMW = sport, pa moze proci. Za peticu je vec guravo, veca je klasa, premium auto, pa bolje se suzdrzati. Tako kaze teorija.

Zbog gore napisanog ja uopste ne zelim ulaziti u diskusije s tobom jer sam te davno procitao, kamo srece da sam samo ja. Volim diskutovati s nekim od koga mogu preuzeti neko znanje, kao sto je @Condy, kod kojeg se vidi da pise na osnovu svog iskustva, bez predrasuda i floskula i krajnje ozbiljno, a usto ima i jako dobar reper.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2497 Re: Citroen All About

Post by drndalo »

condy wrote:U prevodu ovi sa budget autima pruzaju se koliko su dugački a ovi drugi preko mjere jel de :D
Ne mora znaciti... Neki su dugacki za polovnog Yugu iz '89, ali kupe novi Up na 74 rate, i jedu suhe kifle (max. 2 kom.) 74 mjeseca... Na zalost ima i takvih...

Ali kada neko da >30.000 KM za E-klasu ili BMW 5, ili ne daj boze jos visu klasu, sa >300.000 km predjenih, a onda za njih kupuje protekt gume ili sipa D4/loziku u njih, onda je to "prekomjerna kupovina"... Po mom kontu... Mozda neko misli drugacije, a vi odlucite sta vi mislite o tome... A za te pare se mogao sasvim fin i napucan NOV kompakt kupiti, sa zalihom za rezervni set premium guma i 3-5 godina garancije, takodjer turbo-dizel...

Kao sto rekoh, niko ne voli BMW, posebno M3 vise od mene, ali kada bih ga kupio (a mogao bih nekako to dohvatiti motkom za skakanje u vis), morao bih poceti vise "ciganiti" (isprike braci Romima) nego inace... Ili na gorivu, ili na gumama, ili na parkingu, ili na kilometrazi... Pa je bolje da se ne hvatam tog "prioriteta", dok se bolje ne potkozim...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2498 Re: Citroen All About

Post by condy »

drndalo wrote:
condy wrote:U prevodu ovi sa budget autima pruzaju se koliko su dugački a ovi drugi preko mjere jel de :D
Ne mora znaciti... Neki su dugacki za polovnog Yugu iz '89, ali kupe novi Up na 74 rate, i jedu suhe kifle (max. 2 kom.) 74 mjeseca... Na zalost ima i takvih...

Ali kada neko da >30.000 KM za E-klasu ili BMW 5, ili ne daj boze jos visu klasu, sa >300.000 km predjenih, a onda za njih kupuje protekt gume ili sipa D4/loziku u njih, onda je to "prekomjerna kupovina"... Po mom kontu... Mozda neko misli drugacije, a vi odlucite sta vi mislite o tome... A za te pare se mogao sasvim fin i napucan NOV kompakt kupiti, sa zalihom za rezervni set premium guma i 3-5 godina garancije, takodjer turbo-dizel...

Kao sto rekoh, niko ne voli BMW, posebno M3 vise od mene, ali kada bih ga kupio (a mogao bih nekako to dohvatiti motkom za skakanje u vis), morao bih poceti vise "ciganiti" (isprike braci Romima) nego inace... Ili na gorivu, ili na gumama, ili na parkingu, ili na kilometrazi... Pa je bolje da se ne hvatam tog "prioriteta", dok se bolje ne potkozim...
:thumbup:

Ko iskešira sve što ima ili se kreditno prezaduži za auto, dođe do svog maximuma, ista mu je stvar u principu sa finansiranjem kupio on polovan ili nov auto, imat će isti problem oko plaćanja održavanja i vožnje auta... I kod novog mora sipati gorivo, mora kasko osigurat, mora ići u ovlašteni servis, mora kupit drugi set guma, a sve to košta. I novo auto je skupo za vozit, to najbolje znaju oni koji su kupili novo. Mnogi misle kupiš novo i to je to miran nema ništa više, a zaborave da imaš 1300 kasko godišnje, registracija cca 650 KM, druge gume cca 800 KM, na gorivo cca 1000 KM, garaža cca 1000 KM, servis cca 300-500 KM. Tako da treba vozit šta možeš sebi priuštit i tu se slažem, a mnogi sebi ne mogu priuštit polovan bmw ili Merc od 30.000 KM to stoji, ali ako ne mogu takvo auto oni u principu nemaju para za vozit i održavat ni novog od 30.000 KM, već za jeftinije neko od 20.000 KM.
Last edited by condy on 09/06/2017 13:13, edited 1 time in total.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2499 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Upravo to dzaba meni x5 s klasa petica sedmica ako cu ja staviti protekt necu parkirati na parking nego na trotoar jer nemam platiti 4 marke parkinga kocnice pitaj boga kakve su polovno ovo polovno ono i sl
I sad ja zbog nekog ceifa moram ugrozavati prvo sebe pa tebe pa sve ostale
Meni to ne pada napamet pa makar vozio geely ili pjeske hodao
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2500 Re: Citroen All About

Post by madner »

Sve neki ekstremi, odmah protect gume. Sta je sa Savinim i 5 godina starom peticom? :D
Post Reply