SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#24676 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Dozer »

Zapravo, sve se ovo isto desava svugdje, pa i u AmeriKi. Medjutim, tamo boga mole da ih ne uhvate, jer ako ih ihvate - znaju sta im slijedi.
Ovdje... ovdje ih savrseno ne zanima da li ce ih uhvatiti li ne, optuziti, osuditi... Znaju da ce dobiti neki msijesni uslov, a onda ce na tom faksu biti zvijezde... I jos cjenjeniji...
BadBoy wrote: Šta je problem sa ovim? Sezona lova, nije ubio zaštićenu životinju, nije mogao drugačije prevesti. Ne izgleda lijepo na ulicama naše velelepne metropole?
:lol: :lol: :lol:
Mogao je on tog vepra strpati u gepek, ali ovo je namjerno jer je ovo nacin pokazivanja ulova. Da se covjek malo pohvali ba, onako kako bi to odradio i u svom selu :D
Jebo to sto krv kapa po cesti. :D
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#24677 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by joint union »

BadBoy wrote:
Šta je problem sa ovim? Sezona lova, nije ubio zaštićenu životinju, nije mogao drugačije prevesti. Ne izgleda lijepo na ulicama naše velelepne metropole?
Gdje su sad oni sto kazu da nema svinjetine u Sarajevu :D ?
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#24678 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by BadBoy »

Dozer wrote:Zapravo, sve se ovo isto desava svugdje, pa i u AmeriKi. Medjutim, tamo boga mole da ih ne uhvate, jer ako ih ihvate - znaju sta im slijedi.
Ovdje... ovdje ih savrseno ne zanima da li ce ih uhvatiti li ne, optuziti, osuditi... Znaju da ce dobiti neki msijesni uslov, a onda ce na tom faksu biti zvijezde... I jos cjenjeniji...
BadBoy wrote: Šta je problem sa ovim? Sezona lova, nije ubio zaštićenu životinju, nije mogao drugačije prevesti. Ne izgleda lijepo na ulicama naše velelepne metropole?
:lol: :lol: :lol:
Mogao je on tog vepra strpati u gepek, ali ovo je namjerno jer je ovo nacin pokazivanja ulova. Da se covjek malo pohvali ba, onako kako bi to odradio i u svom selu :D
Jebo to sto krv kapa po cesti. :D
Nek može u gepek potkuha :D
Haha slažem se ovo je svakako samo malo veće selo. A ceste su nam svakako okupane krvlju od silnih trkača i kriminalaca, šta je još koja kap veprove krvi.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#24679 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by The BEN10 »

BadBoy wrote:
The BEN10 wrote:
Koja papčina!!! :shock: :shock: :shock:
Image
Šta je problem sa ovim? Sezona lova, nije ubio zaštićenu životinju, nije mogao drugačije prevesti. Ne izgleda lijepo na ulicama naše velelepne metropole?
Raja se buni što ga nije provozao tako da svi vide, a ne samo jedan krug!
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#24680 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Dozer »

BadBoy wrote: Nek može u gepek potkuha :D
Haha slažem se ovo je svakako samo malo veće selo. A ceste su nam svakako okupane krvlju od silnih trkača i kriminalaca, šta je još koja kap veprove krvi.
Sustinski - nista. Ali, ako cemo cjepidlaciti (ili biti koliko-toliko realni), ta krv moze biti zarazena jer vepar sigurno nije isao na sistematske. Onda ce tu krv liznuti kakav glodar, tipa pacova kojih imamo na izvoz, pa se takodjer zaraziti. Onda ce taj pacov pisnuti negdje u nekom skladistu na neki flasu ili konzervu ili vrecu brasna, koju ces ti onda kupiti, i eto te jednom nogom u rupi...
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#24681 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by arman1 »

Dozer wrote:
BadBoy wrote: Nek može u gepek potkuha :D
Haha slažem se ovo je svakako samo malo veće selo. A ceste su nam svakako okupane krvlju od silnih trkača i kriminalaca, šta je još koja kap veprove krvi.
Sustinski - nista. Ali, ako cemo cjepidlaciti (ili biti koliko-toliko realni), ta krv moze biti zarazena jer vepar sigurno nije isao na sistematske. Onda ce tu krv liznuti kakav glodar, tipa pacova kojih imamo na izvoz, pa se takodjer zaraziti. Onda ce taj pacov pisnuti negdje u nekom skladistu na neki flasu ili konzervu ili vrecu brasna, koju ces ti onda kupiti, i eto te jednom nogom u rupi...
Ohladi drug, čovjek se samo uklapa i jedan je od rijetkih koji "legalno" oružje upotrebljava na legalan način i pri tom niko nije dobio vruće olovo. On je za pohvale.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#24682 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Dozer »

Ma k'o spricer sam. Ali, da je papanluk i krkanluk - jeste. Ili, da budemo u skladu s najnovijim rijecnikom - klasicni djikanluk :D
A, neko ipak jeste dobio vruce olovo, i to oblozeno bakrom - vepar :lol: :lol:
Mozda je imao i porodicu, zenu i djecu koji su sada ucviljeni... :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 34079
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#24683 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by hrasno38 »

Dozer wrote:
BadBoy wrote: Nek može u gepek potkuha :D
Haha slažem se ovo je svakako samo malo veće selo. A ceste su nam svakako okupane krvlju od silnih trkača i kriminalaca, šta je još koja kap veprove krvi.
Sustinski - nista. Ali, ako cemo cjepidlaciti (ili biti koliko-toliko realni), ta krv moze biti zarazena jer vepar sigurno nije isao na sistematske. Onda ce tu krv liznuti kakav glodar, tipa pacova kojih imamo na izvoz, pa se takodjer zaraziti. Onda ce taj pacov pisnuti negdje u nekom skladistu na neki flasu ili konzervu ili vrecu brasna, koju ces ti onda kupiti, i eto te jednom nogom u rupi...
heheheh e jest pacov ce se zaraziti od krvi divlje svinje.....a citav zivot provede u kanalizaciji medju ljudskim govnima!
User avatar
muha_sa
Posts: 140469
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24684 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by muha_sa »


da bog mili sacuva :-)

juce pored mene citroen i pogledam na staklu zadnjih vrata natpis---Sjedišta su zavarena i nema šanse da ih ukradete :lol: :lol: :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 34079
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#24685 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by hrasno38 »

muha_sa wrote:

da bog mili sacuva :-)

juce pored mene citroen i pogledam na staklu zadnjih vrata natpis---Sjedišta su zavarena i nema šanse da ih ukradete :lol: :lol: :lol:
meni se cini da cemo morati poceti i felge variti a ne sarafati:)
User avatar
muha_sa
Posts: 140469
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24686 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by muha_sa »

jebo sve vukojebine koja mi postadosmo vukojebina :-)
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#24687 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Melisa84 »

Da se malo podsjetimo

27.01.2013. g.

U velikoj zajedničkoj policijskoj akciji na području cele BiH, razbijena je i pohapšena kriminalna grupa koja se bavila krađom luksuznih automobila.

Prema podacima iz Tužilaštva BiH, uhapšeno je devet osoba, dok se za jednom traga.

Među uhapšenima se nalaze osobe odranije poznate policiji po krađi automobila. Nezvanično, među uhapšenima su Nijaz Karkelja iz Sarajeva i Predrag Spajić iz Istočnog Sarajeva.

- Akcija je usmerena na otkrivanje i krivično procesuiranje više lica osumnjičenih za organizovani kriminal u vezi sa krađama, falsifikovanjem dokumentacije i daljom prodajom skupocenih automobila, koji su kao organizovana kriminalna grupa delovali u celoj BiH - navode u Tužilaštvu BiH.

Danka Tešić, portparol Centra javne bezbednosti Istočno Sarajevo kaže da su upomenutoj akciji uhapšeni V. D., P. S., M. S. i M. M.

- Oni su osumnjičeni da su u 2012. na prostoru Kantona Sarajevo, Mostara i Istočnog Sarajeva ukrali veći broj skupocenih vozila - ističe Tešićeva.

S druge strane, pripadnici Agencije za istrage i zaštitu BiH, uhapsili su na području Hercegovine pet lica zbog sumnje da su kao članovi organizovane kriminalne grupe počinili krivična dela iz oblasti auto-kriminala.



U SIPA kažu da je akcija započela u ranim jutarnjim časovima i da su obavljeni pretresi na više lokacija, a očekuju i hapšenje još jednog lica.
- Pretresima pet lokacija, pronađeno je i privremeno oduzeto nekoliko ukradenih vozila, od kojih je jedno u voznom stanju, a četiri vozila su rastavljena u delove. Pronađeni su i delovi ukradenih vozila, krivotvorena dokumentacija za vozila, mobilni telefoni, SIM kartice, dve automatske puške i određena količina municije - navode u SIPA.


Svi uhapšeni u akciji će posle kriminalističke obrade u uz izvještaj o postojanju osnovane sumnje o počinjenju krivičnog dela organizovani kriminal biti predati na dalje postupanje Tužilaštvu BiH.
U akciji učestvuje više desetina policijskih službenika MUP Republike Srpske, MUP Kantona Sarajevo i SIPA. Združena policijska akcija u borbi protiv auto-mafije u BiH sprovodi se po nalogu tužioca Posebnog odela za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju Tužilaštva BiH.


„AUTO-BOSOVIMA“ “LISICE“ STAVLJENE PRE DRINE


BIJELjINA - Ekipa kriminalističke policije iz CJB MUP RS u Bijeljini u nedelju ujutru uhapsila je trojicu osumnjičenih - potvrđeno je „Novostima“.

Kako saznajemo, uhapšena su dvojica braće iz Zvornika, „vlasnici auto-otpada, stari znanci policije u ovom delu RS, koji su već procesuirani, koji su bili, po svoj prilici, deo lanca krađe i prodaje automobila, ne samo na levoj obali Drine“.

Na ulazu u Zvornik, uhapšen je i Predrag Spajić iz Istočnog Sarajeva, koji važi za jednog od „bosova“ auto-mafije u Istočnom Sarajevu. On je inače sin jednog od predratnih i ratnih sarajevskih „žestokih momaka“, koji je, posle rata, imao veliki biznis, ali je, očigledno, nekima stao na žulj, pa je „uklonjen“ u maju 2006. u najmanju ruku, „kao neprijatan svedok kriminala u oba Sarajeva, čiji su akteri bili nekad ali i sada „viđeni“ ljudi iz oba entiteta“.

- Mladić iz Istočnog Sarajeva je hteo da pobegne preko Drine - rečeno nam je u policiji.

- Tek što je ugledao reku, a delilo ga je još samo nepuna tri kilometra do graničnog prelaza, stavili smo mu lisice na ruke. Akciju smo, zaista, dobro organizovali, tako da „ni muva“ nije mogla da prođe.

Da je mladić iz Istočnog Sarajeva, kako saznajemo, uspeo da se dokopa desne obale Drine i Srbije, izbegao bi i hapšenje i odgovornost, jer već u Banji Koviljači i Loznici ima dosta prijatelja, auto-mafijaša, vlasnika auto-otpada, ali i onih koji, uz automobile, „valjaju“ i drogu, što su „poslovi“, koji, kako kažu upućeni, idu ruku pod ruku. (V.M.)



28.01.2013. g.
ISTOČNO SARAJEVO, MOSTAR - U akciji koju su juče sprovele policijske agencije u BiH kodnog naziva "Trebević" uhapšeno je 10 osoba osumnjičenih da su bili organizovana grupa auto-mafije koja je odgovorna za krađu više desetina luskuznih automobila u BiH.

"Najzvučnija" imena koja su "pala" u akciji su Predrag Spaić, sin Ratomira - Rate Spaića, koji je ubijen u martu 2006. godine, te Nijaz - Nisko Karkelja, jedan od vođa navijačke grupe "Manijaci" iz Sarajeva. Karkelja i Spajić, koji su označeni kao organizatori krađa automobila, u više navarata su hapšeni zbog teških krivičnih djela, od napada na policiju do obračuna sa drugim kriminalnim grupama.

Karkelja se vodi i kao jedan od posljednjih "kumova" iz starog sarajevskog podzemlja, koji je godinama uspijevao da izbjegne sudbinu prethodnika Ramiza Delalića Ćele, Ismeta Bajramovića, Taiba Torlakovića i drugih.

Karkelja je prozivan i kao direktni izvršilac atentata na Jozu Leutara, nekadašnjeg zamjenika ministra unutrašnjih poslova Federacije BiH, ali istraga do danas nije okonačana. Zanimljivo je da je Vlada Federacije BiH u oktobru prošle godine Karkelju stavila na spisak imena za ratno priznanje "Medalja otpora".

U Kantonalnom sudu u Sarajevu u toku je suđenje Karkelji i Spaiću, takođe zbog krađa automobila.

U akciji sprovedenoj u Zvorniku juče su uhapšena braća Srđan i Mićo Mitrović, odranije poznati po krađama vozila. U Istočnoj Ilidži uhapšen je Dalibor Vasković.

Sumnja se da su osumnjičeni krađama i preprodajom zaradili više stotina hiljada KM
MUP RS je tokom akcije pretresao sedam lokacija, a tokom pretresa oduzeta je određena količina dokaznog materijala koji je predat Tužilaštvu BiH.

Na području Hercegovine uhapšeni su Miroslav Čepo i Ivica Polac, pretreseni su objekti, među kojima i autootpad u mjestu Tiholjina.

Među uhapšenima je i Sanjin Adžiabdić, koji je ranije, takođe, dovođen u vezu sa krađama automobila.

Akcija "Trebević" sprovedena je u Istočnom Sarajevu, Zvorniku, Mostaru, Grudama i Sarajevu. U njoj je učestvovalo nekoliko stotina službenika Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) BiH, te MUP-ova RS, Kantona Sarajevo i Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Cilj akcije bio je razbijanje organizovanih kriminalnih grupa koje su se bavile krađom i preprodajom vozila.

Do zaključenja današnjeg broja "Nezavisnih" akcija i pretresi nisu bili završeni.

Željka Kujundžija, portparol SIPA, saopštila je juče da je u pretresima pronađeno nekoliko ukradenih automobila, od kojih je većina bila rastavljena u dijelove. Jedno vozilo je, ipak, pronađeno u komadu.

"SIPA je tokom pretresa izvršenih na pet lokacija zaplijenila automobil, dijelove ukradenih automobila, krivotvorenu dokumentaciju za ukradena vozila, mobilne telefone, SIM kartice, te dvije automatske puške i municiju", navela je portparol SIPA.

Osumnjičeni Spaić i ranije je bio hapšen zbog krađa luskuznih vozila, a posljednja akcija u kojoj je uhapšen bila je "Kum" u januaru 2011. godine.

Sumnja se da su osumnjičeni krađama vozila i njihovom daljom preprodajom zaradili više stotina hiljada KM.



09.07.2014. g.

U okviru ovih aktivnosti sinoć su na području Sokoca su uhapšene tri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su počinile krivično djelo iz člana 250. KZ BiH "Organizirani kriminal“ u vezi sa krivičnim djelom iz člana 214. KZ BiH "Krijumčarenje“ i krivičnim djelom iz člana 287. KZ FBiH "Teška krađa“.

U okviru ovih aktivnosti sinoć su na području Sokoca slobode lišene tri osobe inicijala M.M., A.S. i Z.Č., dok je danas slobode lišena još jedna osoba inicijala V.S.

"U toku su pretresi i pregledi određenog broja lokacija na širem području Sokoca, na kojima se očekuje pronalazak predmeta koji mogu poslužiti kao dokaz u daljem postupku. Navedene aktivnosti provode se po naredbama Suda BiH i osobe lišene slobode privedene su u službene prostorije Državne agencije za istrage i zaštitu, gdje se nad njima vrši kiminalistička obrada, nakon čega će biti predate Tužilaštvu BiH na dalje postupanje", saopćeno je iz SIPA-e.

Izvori bliski istrazi kazali su Klix.ba da su uhapšene tri osobe sa Sokoca, ali da se dovode u vezu sa krađama automobila na području Sarajeva.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#24688 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Melisa84 »

Hayat 28.10.2015. g.

http://www.hayat.ba/vijest.php?id=11756

POGLEDAJTE NA KOJI NAČIN SE KRADU AUTA U SARAJEVU

U Bosni i Hercegovini je od početka ove godine ukradeno više od 1000 automobila. U Kantonu Sarajevo u prvih šest mjeseci ove godine je ukradeno blizu 600 vozila, što ukazuje na to da se svakog mjeseca ukrade blizu stotinu vozila, a ovog je ukradeno 57 vozila. Način izvršenja krađa i drskost razbojnika ne pamte ni prijeratni policajci.

Zvanične statistike su zabrinjavajuće, barem za vlasnike automobila. Federalna policija tvrdi da je došlo do smanjenja krađa automobila za više od 5 % u odnosu na prošlu godinu. S druge strane, u Republici Srpskoj statistički podaci o broju ukradenih automobila su manji za gotovo 800 automobila.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#24689 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Melisa84 »

Mesecima praćen... Dejan Vuković zvani Superbeba uhapšen u akciji „Kum"

Pripadnici CJB Istočno Sarajevo i MUP-a Kantona Sarajevo u akciji pod kodnim nazivom „Kum" uhapsili su sedam članova organizovane kriminalne grupe, koja se se na području Sarajeva bavila krađama vozila, ucenama i iznudama!

Dobro obavešteni izvor Pressa RS kaže da su u akciji uhapšene policiji već dobro poznate osobe iz kriminalnog miljea Nijaz Karkelja (46) zvani Nisko iz Sarajeva, Dejan Vuković (28) poznatiji kao Superbeba iz Istočnog Sarajeva, gazda picerije „Mama mia" na Palama Srećko Trifković, Midhat Londrc iz Sarajeva, Srećko Mandić (27), Milosav Samardžić (35) i Predrag Spaić (28) iz Istočnog Sarajeva. U akciji policije privedeno je ukupno 14 osoba, među kojima su i Njegoš Purković (25), Danilo Cicović (34), M. D. (29), M. V. (24), P. P. (27), V. G. (30) i A. I. (41).

Dobro razrađen posao

Sagovornik našeg lista iz CJB Istočno Sarajevo ističe da je policija u Sarajevu i Istočnom Sarajevu pretresla desetak stambenih i drugih objekata koje su osumnjičeni koristili.

- Tom prilikom pronađeni su određeni dokazi koji će biti korišćeni u krivičnom postupku protiv ove grupe. Zaplenjen je i veći broj mobilnih telefona, SIM kartica, laptop računara kao i drugi predmeti koji su korišćeni u krađama i iznudama vozila - kaže izvor Pressa RS.

Naš sagovornik pojašnjava da je ova grupa automobile krala na području Kantona Sarajevo, a nakon toga ih je prebacivala u takozvane „štekove" na Palama. Kada ukradeni automobil smeste „na sigurno",osumnjičeni su telefonom pozivali vlasnike i nudili im da za određen iznos novca otkupe svoje vozilo. Otkup je najčešće dogovaran telefonom ili uz pomoć posrednika koji su bili u kontaktu sa osumnjičenima. Po njihovim instrukcijama vlasnici su novac ostavljali na dogovorenim mestima, a nakon „uplate" automobil bi ih obično čekao na nekom javnom parkingu i slično.

- Grupa je nekoliko meseci praćena, a tokom istrage presretnuto je više telefonskih razgovora u kojima su dogovarali krađe ili otkup vozila. U nekoliko navrata policija je u ukradene automobile pronalazila na području Istočnog Sarajeva, pa u tim slučajevima do iznude nije ni došlo - kaže Pressov izvor iz policije.

a

Omićević: „Akcija nije završena!"

Portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu Jasmina Omićević potvrdila je Pressu RS da je u akciji „Kum" uhapšeno sedam osumnjičenih, koji su juče predati u nadležnost ovog tužilaštva.

- Akcija „Kum" urađena je po nalogu Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu i Specijalnog tužilaštva RS. Do sada je uhapšeno sedam lica, čija saslušanja su u toku, a nakon toga tužilac će doneti odluku za koga od njih će zatražiti meru pritvora. Osumnjičeni se terete da su da su kao članovi organizovane kriminalne grupe učestvovali u krađama vozila i iznudama. Akcija nije završena i policija intenzivno traga za još nekoliko osoba - rekla je Omićevićeva.

Isti izvor navodi da je većina osumnjičenih odranije poznata policiji, a dobar deo njih već je osuđivan zbog krađa automobila i iznuda. Nijaz Karkelja ranije je osuđivan zbog pucnjave u restoranu „Oaza" na Ilidži. U novembru 2009. godine hapšen je zbog krađe i iznude novca od turskog državljanina kome je po dolasku u Sarajevo ukraden „folksvagen" kombi, vredan oko 60.000 KM. Kombi je pronađen, a policija je prilikom hapšenja Karkelje i njegovih saučesnika pronašla novac od otkupa. Dejan Vuković Superbeba ranije se dovodio u vezu sa kriminalnim klanom Đorđa Ždrala. U oktobru 2008. ranjen je u noge u pucnjavi koja se dogodila u kladionici u Istočnoj Ilidži, a u novembru 2009. godine osuđen je u u sarajevskom Opštinskom sudu na osam meseci zatvora zbog pokušaja iznude nad doktorom Mirsadom Kacilom iz Sarajeva. Superbeba je tada priznao da je telefonom pozivao dr Kacilu od koga je pokušao da iznudi 20.000 maraka za povrat automobila koji mu je ukraden dan ranije.

Stare policijske mušterije

Predrag Spaić je sin kontroverznog biznismena Ratomira Rate Spaića iz Istočnog Sarajeva, koji je ubijen u martu 2006. godine, a ranije se nije dovodio u vezu sa krađama automobila. U maju prošle godine Spaić je privođen nakon što je hicima iz pištolja ranio dva lopova koje je zatekao u provali u svojoj firmi „RMG" u Istočnom Sarajevu. Milosav Samardžić u septembru 2008. godine pravosnažno je oslobođen optužbe da je bio član „auto-mafije" predvođene Goranom Pržuljem. Međutim, godinu dana kasnije zajedno sa Pržuljem i još šest lica ponovo je hapšen zbog sumnje da je učestvovao u krađama vozila. Zbog krađe vozila i iznuda Srećko Trifković je i 2008. godine bio pod istragom MUP-a Kantona Sarajevo, a pojedini mediji prošle godine dovodili su ga u vezu sa tri lica koja su navodno bliska sa narkobosom Darkom Šarićem.

O. MATAVULJ


Image

Dejan Vuković (32) zvani Super Beba, koji od juna prošle godine u fočanskom zatvoru izdržava kaznu od dvije godine i šest mjeseci zbog krađe automobila, za godinu i dva mjeseca provedena u ovoj ustanovi smršavio je 140 kilograma.
Mnoge koji poznaju Vukovića, ova informacija i njegov novi izgled su šokirali, pogotovo zato što je opšte poznato da se većina osuđenika u zatvorima udeblja.
Da je Super Beba smršao 140 kilograma, potvrdio je i njegov advokat Omar Mehmedbašić.
– Vuković je zbog prekomjerene težine imao zdravstvene probleme, a sada je uspio, ne znam na koji način, izgubiti 140 kilograma. Na operaciji nije bio. No, iskreno, ja ga nisam navikao vidjeti mršavog i, čim izađe na slobodan vikend, vodim ga na burek – kazao je kroz smijeh njegov advokat Mehmedbašić.
Podsjećamo, Vuković, Srećko Trifković, Srećko Mandić, Mlađen Veljović i Milosav Samardžić (36), nakon potpisivanja sporazuma o priznanju krivice, osuđeni su krajem januara 2012. u Kantonalnom sudu u Sarajevu na ukupno devet godina i tri mjeseca zatvora zbog krađe automobila i iznude, koje su počinili na području Kantona Sarajevo.

Image


Image

Ovaj desni je glavni. Peđa Spajić. Rijetko ga možemo vidjeti bez fantomke na glavi. Glavni u hobotnici zvanoj "auto mafija".
Uglavnom, sve se zna, ovi i dalje kradu ( u talu sa policijom), s tim da im se "firma" povećala za još više dobro obučenih lopova, ali se i dalje ništa ne poduzima da ovi budu iza rešetaka u narednih 40 godina, jer su toliko vozila pokrali da bi im i to bilo malo.


Sreća moja pa vozim Hyndai. :izet:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#24690 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Dozer »

Kradje auta ce se desavati sve dok par tih krimosa na zaginu prilikom te kradje, tj. dok ih vlasnik ne uprati na vrijeme i ne oplete.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#24691 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by DaffyDuck »

walk_M-A-N wrote:
Stihy wrote:Evo teletabisi su odlučili da pokažu kako nešto rade... nova serija kazni za parkiranje i zaustavljanje vozila u popodnevnim satima.
Samo čekam vijest na klixu, opljačkana PU Ilidža, razbojnici oteli dnevne zalihe pite...
Jutros, u vrijeme ovog sigurnosnog haosa, gledam one kazne za parkiranje na trotoaru u naselju koje kuburi sa prostorom za parkiranje. Radi se o parkiranju na proširenom dijelu trotoara koje nikome ne bi trebalo smetati. Nisu mene kaznili ali svejedno, kao da jesu.
I sam zovem policiju kad je neko bezobrazan pa se parkira gdje smeta, ali ovako zaći i kažnjavati ljude radi kazne i prihoda, je baš bezobrazno. A to je policija koja ima učinak, redovne saobraćajne kazne, samo ih nemoj da uspješno otkriju kriminal.

Pogledajte samo gluposti koje MUP piše na rahmetli Solakovićevo pitanje http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... r.mup_.pdf ili ove jalove radnje koje preduzimaju http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... aliste.pdf . Koliko bespotrebih detalja, valjda da bi oni koji ne znaju čitati ostali impresionirani.

Onaj po "NN" koji prijave Tužilaštvu se ne računa. Zato nema odgovora na http://skupstina.ks.gov.ba/content/pita ... nepoznatom.
Ne faleći mu stranku, ubo je sa pitanjima: http://skupstina.ks.gov.ba/content/pita ... stva-ks-za i http://skupstina.ks.gov.ba/content/moli ... nepoznatom.
ovo zasluzuje da se zabiljezi jermnogi nece otvoriti da citaju:
14. Januara 2015.godine je odjeknula ekskluzivna vijest od strane MUP-a KS da su
pronađeni i uhvaćeni sudionici koji su prenosili 10 kg heroina u vrijednosti od 600.000 KM
prilikom čega su uhvaćeni Jašarević Seid, vozač koji je vozio iz Holandije i Šurković
Mevludin koji je preuzeo ruksak u kojim su se nalazili narkotici od istoimenovanog vozača.
MUP je prilikom svoje izjave rekao: “Da će se analizom utvrditi da li je to čisti ili izmiksani
heroin i da li je za širu prodaju“. Prilikom toga od MUP-a KS: komesar KS, portparol KS i
tadašnji ministar MUP-a su dobili 30% dodatka na platu jer ovo spada pod djelo izvanrednih
rezultata rada. Međutim utvrđeno je da se nije radilo uopšte o heroinu nego o takozvanoj
„heljdi“ ili sportskoj hrani proteini koje uzimaju sportisti. Postavljam pitanje da li će se vratiti
novac za stimulans koji su dobili pripasnici MUP-a i ko će snositi novac za tužbe jer će ovi
ljudi sigurno dobiti parnicu na sudu za navedeno. “
i hit objasnjenje, trebalo im puna dva i po mjeseca da daju uzorke na analizu?!?! Al eto, nasli su i hrpu oruzja- za koje se utanovilo da NEKA nemaju dozvolu. Izvlacim zakljucak da je to neka sica :skoljka:
Prijedlog ovim krijumcarima da od sad pakuju drogu kao zlatni puder :roll:
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#24692 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by archi_a »

Ovo je definitivno za crne hronike, možda ne SARAJEVSKE, više BOSANSKOHERCEGOVAČKE crne hronike. Nevjerovatno. :roll:

Nikola Poplašen imenovan za člana Upravnog odbora Agencije za visoko obrazovanje BiH

Image

Image

Image
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#24693 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by karanana »

kakva je sad to agencija?
a sve nece drzavne institucije a osnivaju ih i uzimaju dze stignu. i to ko uzima.....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24694 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

archi_a wrote:Ovo je definitivno za crne hronike, možda ne SARAJEVSKE, više BOSANSKOHERCEGOVAČKE crne hronike. Nevjerovatno. :roll:

Nikola Poplašen imenovan za člana Upravnog odbora Agencije za visoko obrazovanje BiH
Akademik čovek

A u isto vrijeme samo sa druge strane

http://www.radiosarajevo.ba/novost/206594/
Heroju Armije BiH prijeti deložacija: Dajte mi samo sobicu, da ne umrem na ulici kao pas
Sve je ovo crna hronika
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#24695 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

O'zone wrote: A u isto vrijeme samo sa druge strane

http://www.radiosarajevo.ba/novost/206594/
Heroju Armije BiH prijeti deložacija: Dajte mi samo sobicu, da ne umrem na ulici kao pas
Sve je ovo crna hronika
Ovo je najcrnja hronika. Crnja od bilo koje druge...tuga i jad...al neka, bolje ni zasluzili
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#24696 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by bubi_mama »

Zivot ovdje nam je Crna hronika. Poplasen u visokom obrazovanju???? Ne da smo na dnu, nemam rijeci na ovo sam zanijemila.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24697 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Tercius

mjesec

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» vješalica

sedam dana
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#24698 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by KatarinaKosaca »

Dozer wrote:Kradje auta ce se desavati sve dok par tih krimosa na zaginu prilikom te kradje, tj. dok ih vlasnik ne uprati na vrijeme i ne oplete.
Vlasnika će u tvorza, Avaz će biti pun posljednjih pozdrava krimosu, murija će vaziti kako ne treba pravdu u svoje ruke itd... :roll:
Inače znam situaciju da su pratili kradljivce auta sa svojim vozilom jer nisu stali na rutinskoj kontroli, ovi su bježali , ovi pozadi (rijamu) ih nije stigla sa jačim i boljim autom :-) :-) , pa su se slupali, pa su tako ranjeni uspjeli izaći i pobjeći, dok je murija repetirala pištolje i malo se prepala po svjedočenju očevica u čiju su avlijsku ogradu udarili auto i slupali. :roll:

Sve dok se divimo što su uhvatili neke pljačkaše banke, dakle umješali se us voj posao, a to nam ne bude standard i normala posla za koji dobijaju plaću, naravno uz sinhroniziranu akciju tužilaštva biće krađe auta i svega ostalog
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#24699 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Dozer »

A kakvu cerku, Jelenu, Poplasen imaaaa :izet: :D
Malo cvaka, k'o i on, ali je Havion :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25551
Joined: 12/08/2013 12:51

#24700 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by insaneinthebrain »

oglasila se i nizama :oops:

Image
Locked