Omar mjesecar vecinom ne zna kako treba imena svojih branjenika, nije jednom na sudu zabunio se u imenu i prezimenu, na rocistima za izjasnjenje o krivici i na rocistima za prethodno saslusanje ima vazda isti tekst koji mantra svaki put ali bas svaki put uvijek isto. Ima naviku da se igra sa hemijskom olovkom dok odsutno gleda negdje u daljinu. Lik 10 puta vise izgubi nego dobije, nagodbe su njegova specijalnost on zna da tuziteljstvo ima posla preko glave, zna da se u vecini slucajeva tuzioci pripremaju na putu do sudnice, on zna da je u vecini slucajeva istraga provedena traljavo jer je istu radio inspektor koji je tu jer je amidzic, dajdzic kurac palac nekome iz MUP-a ili politike, on zna da su cesto i tuzioci tu jer su nekome nesto, on ide na tu da je svima ok, njegov branjenik je iovako kriv ako mu skine 2-3 godine njemu dobro, tuziocu dobro jer je predmet brzo rjesio i zatvorio, suda boli kita jer ga ceka jos 150 istih takvih u redu da se zavrse. Sve to moze jer mu njegovi klijenti vjeruju, bez sumnje i pogovora, oni ga vide kao jednog od njih a nigdje veze covjek zaradi par stotina hiljada godisnje (naravno isplacen sa budzeta).Admir_1984 wrote:neka upučeniji u te zakone i tužilaštvo odgovore, kako omar mjesečar može osloboditi robije ovog što je u hrasnom opljačkao banku, znači imaš sve dokaze, pištolj, pare, rukavice, kapu...uhvatio ga pola sata nakon pljačke, ranije osuđivan...šta to omar tamo kaže, a tužilac ne kaže pa ovi odu na slobodu. jel se ti tužioci mogu potkupiti, kako li to tamo fercera bog sami znahrasno38 wrote:Da ponovim sto napisah na portalu.....naravno pod uslovom da su to oni "100 godina zatvora i od toga 50 samice"...zaboravih da dodam...policija opet odradila posao u obje pljacke i na Ilidzi i u Hrasnom tako da im se nema sta progovoriti....sad nastupa Mjesecar i policija ostaje ko popisana!!!!
Oslobadanje od pritvora i nije neka velika stvar buduci da su uslovi za pritvora strogi a nasi pritvorski kapaciteti ograniceni.
Mislim da nasa javnost uopste nije svjesna u kakvom se stanju nalazi nas pravosudni sistem, sudovi i tuziteljstva nemaju ni dovoljno ljudi ni dovoljno sredstava na raspolaganju, kazneno popravni zavodi su nam na koljenima, policija nema ni dovoljno ljudi ni dovoljno kvaliteta ni dovoljno materijano tehnickih sredstava, cijelim sistemom vlada zakrzljalost svako gleda da nekome ne stane na zulj, korupcija i nepotizam su zastupljeni u pravilu sto nizi nivo to gore stoje stvari. U takvim uslovima buduci da nemamo 200-300 miliona da upumpamo u nas pravosudni sistem korisno bi bilo dati veca ovlastenja policiji i tuziteljstvu, naravno ne da biju naokolo nego evo u smislu uslova i trajanja pritvora, u smislu posebnih istarznih radnji u pravcu da se olaksa i prosiri njihova primjena, promjene u kazneno popravnom sistemu u pravcu otezavanja uslova izdrzavanja kazni da zatvor zaista bude kazna i to gorka kazna koje se vecina boji. Sve bi to moralo naravno biti praceno i strozijom internom kontrolom radi sprijecavanja zloupotreba.

