SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
trambusek88
Posts: 5149
Joined: 03/10/2009 23:51

#24576 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by trambusek88 »

insomnia78 wrote:Pa, realno ona i jeste uhapsena ni kriva ni duzna :lol:
Nevina :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#24577 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by VjecitiStudent »

O'zone wrote:E jbo im ja mater pa ovi se fakati zajebaju

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sud-nije ... /151109059
Sud nije obavijestio Tužilaštvo KS: Na slobodi granični policajac koji je pijan usmrtio motociklistu

Piše: M. N.

Kantonalno tužilaštvo KS oglasilo se saopćenjem povodom puštanja na slobodu tri osobe koje se dovode u vezu sa pljačkom Raiffeisen banke na Ilidži. U saopćenju se navodi kako je Kantonalni sud Sarajevo donio odluku o tome na ročištu o kojem nije obavijestio Kantonalno tužilaštvo kao stranku u postupku.
Sud nije obavijestio Tužilaštvo KS: Na slobodi granični policajac koji je pijan usmrtio motociklistu

...
Kad muž udari udari dobre temelje
http://www.ohr.int/decisions/removalssd ... ent_id=292

a supruga nastavi da ih njeguje i održava
http://doznajemo.com/2013/05/29/nevjero ... u-bolnici/
http://www.avaz.ba/clanak/193414/afera- ... -zahiragic

U jedinstvu je snaga ...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#24578 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by uglavnomja »

O'zone wrote:E jbo im ja mater pa ovi se fakati zajebaju

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sud-nije ... /151109059
Sud nije obavijestio Tužilaštvo KS: Na slobodi granični policajac koji je pijan usmrtio motociklistu

Piše: M. N.

Kantonalno tužilaštvo KS oglasilo se saopćenjem povodom puštanja na slobodu tri osobe koje se dovode u vezu sa pljačkom Raiffeisen banke na Ilidži. U saopćenju se navodi kako je Kantonalni sud Sarajevo donio odluku o tome na ročištu o kojem nije obavijestio Kantonalno tužilaštvo kao stranku u postupku.
Sud nije obavijestio Tužilaštvo KS: Na slobodi granični policajac koji je pijan usmrtio motociklistu

"Istovremeno, nakon održanog ročišta, Kantonalni sud u Sarajevu je odlučio da na slobodu pusti osumnjičene Nizamu Beširović i Harisa Hajrovića smatrajući da nisu ispunjeni posebni razlozi koji ukazuju da bi ovo dvoje osumnjičenih ometali istragu puštanjem na slobodu, niti razlozi koji ukazuju da bi se osumnjičeni Haris Hajrović krio ili pobjegao, pa tako ometao krivični postupak. Naime, Rješenjem Kantonalnog suda u Sarajevu, a koje je ovo tužilaštvo zaprimilo danas, određen je pritvor prema osumnjičenima Sejfović Amelu, kao i prema Hajradinović Arifu i Hajrović Anelu (koji su u trenutku podnošenja prijedloga bili u bjekstvu) iz svih osnova koje propisuje zakon, dok su osumnjičeni Nizama Beširović i Haris Hajrović jučer pušteni na slobodu", navodi se u saopćenju Ureda glavne kantonalne tužiteljice.

Iz Tužilaštva su najavili žalbu na ovu odluku o kojoj će odlučivati vanraspravno vijeće Kantonalnog suda u Sarajevu.

No, prema navodima ove pravosudne ustanove, ovo nije prvi i jedini slučaj u kojem Tužilaštvo nije obaviješteno o ročištu kao stranka u postupku.

"Istovremeno, na isti način bez da Kantonli sud u Sarajevu obavijesti Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu o ročištu koje je održalo, sudija za prethodni postupak je pustio na slobodu i osumnjičenog Čorbo Admira, policijskog službenika Granične policije BiH, a kojeg Tužilaštvo tereti da je počinio teško krivično djelo protiv sigurnosti javnog prometa i krivično djelo neukazivanja pomoći osobi povrijeđenoj u saobraćajnoj nesreći, a sve povodom događaja kada je osumnjičeni kao vozač pod dejstvom alkohola, prema dokazima kojima raspolaže Tužilaštvo, usmrtio vozača motocikla u Reljevu i napustio lice mjesta 5.11.2015. godine", rekao je za Klix.ba Alem Hamzić, portparol Tužilaštva KS.

Podsjetimo, Čorbo (1980) iz Breze se sudario na raskrsnici ulica Reljevska i Rajlovačka sa mopedom kojim je upravljao Alen Šehović, te je pobjegao. Šehović je na mjestu preminuo od povreda.

"Na ovu odluku Tužilaštvo će podnijeti žalbu kojoj će odlučivati vanraspravno vijeće Kantonalnog suda u Sarajevu", dodao je Hamzić.

:sad: :roll:

a ona kokos sudijska sto ima intervju par stranica ranije, kaze kriva policija, ne rjesavaju ukradene kasetofone i ogrebane aute pa oni ne mogu da rade svoj vazni i bogomdani preplaceni posao ...


a policiji :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24579 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

Pa nek tužilaštvo KS skupi dokaze i prijavi dotičnu VSTV i/ili OHR-u a do tada ovo je samo zajebancija između njih
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#24580 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by studiorum_tuzlaensis »

O'zone wrote:Pa nek tužilaštvo KS skupi dokaze i prijavi dotičnu VSTV i/ili OHR-u a do tada ovo je samo zajebancija između njih
Ne smiju, ko što ne smiju nikom meda u ovom gradu. Kriminal je ušao u sve pore, od najvećih glavešina dok ovih kockastih tvorevina što su uhapšeni neki dan. Ko zadnji izađe nek ugasi svjetlo. :zoka:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#24581 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mario001 »

DON_eARL wrote:
mali_milojica wrote: Jel se ova banda slikala pred tim kaficom,cini mi se to je to.
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56BBD1BA
Ne čini ti se... :roll:
Omerta Stup..Kajevic je vlasnik tog objekta
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24582 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

studiorum_tuzlaensis wrote:
O'zone wrote:Pa nek tužilaštvo KS skupi dokaze i prijavi dotičnu VSTV i/ili OHR-u a do tada ovo je samo zajebancija između njih
Ne smiju, ko što ne smiju nikom meda u ovom gradu. Kriminal je ušao u sve pore, od najvećih glavešina dok ovih kockastih tvorevina što su uhapšeni neki dan. Ko zadnji izađe nek ugasi svjetlo. :zoka:
Kad su mogli Azru Miletić da uhapse i stave u prdekanu mogu i ovog retarda koji opetovano pušta kriminalce na ulicu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24583 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tomahawk11 »

Thorgerson wrote:Mene ne brine to sto je ova ofajla na slobodi.

Mene brinu komentari idiota ispod njenog posta i broj lajkova na ovu glupacu.

Isto vazi i za fotografije ostalih klosara.


Ne znam da li je to samo ono ofucano ulizivanje, ali ima tu wannabe gangstera hrpa. I umjesto da se to sasjece u korjenu, da sad ove sredis, pa da ovi koji ih gledaju ko idole se useru u gace - ne.

Desava se suprotno. Njihovi idoli vozaju napucane automobile, vodaju koke, glavne face u raji i nisu u zatvoru - puni love, ne rade nista...

To je zabrinjavajuce. I naravno da ce biti porast kriminala.

Ja mislim da je ovo nista sta nas ocekuje za par godina, dok stasa nova generacija.
To je taj mentalitet.
Kako se doslo na ideju pljacke banke?

Brateee, idemo lovu maznut, koke, auta, folovi? Aaaa, bracaaaaa....s puskama uletimo, uzmemo lovu, par dana izvan grada i rega....onda idemo trosit.
Moze, brudaaa, nikakav problem. Kad idemo?

Jer gledaju razne bandite onako kako si ih gore opisao, dobra auta, ove glupace se lijepe na kockoglave potkosuljase, pravis belaj, a niko ti nista ne moze.....snimis par pjesama modernih repera koji snimaju na potezu Stup-Vogosca i ko je ko ti. Slikas pistolj, kljuceve od BMW, Merca, Audija....pa na fb, ko je ko ti.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#24584 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by VjecitiStudent »

O'zone wrote:Pa nek tužilaštvo KS skupi dokaze i prijavi dotičnu VSTV i/ili OHR-u a do tada ovo je samo zajebancija između njih
Ono VSTV čije članove postavljaju SDA, SNSD, HDZ?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24585 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

VjecitiStudent wrote:
O'zone wrote:Pa nek tužilaštvo KS skupi dokaze i prijavi dotičnu VSTV i/ili OHR-u a do tada ovo je samo zajebancija između njih
Ono VSTV čije članove postavljaju SDA, SNSD, HDZ?
One SDA, SNSD, HDZ koje postavlja ovaj isti narod koji sad kuka kako mu nije dobro?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24586 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

Sad će bit "saobraćajne nesreće se svuda događaju nije to crna hronika" :mrgreen:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevo ... /151109101
DON_eARL
Posts: 3847
Joined: 31/10/2010 22:26

#24587 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by DON_eARL »

mario001 wrote:
Omerta Stup..Kajevic je vlasnik tog objekta
Na slici je bašta Argelinija, Omerta je tridesetak metara dalje.
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#24588 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zipoo »

Uhapsili covjeka za pljacku koja se desila na dan kad je čovjek bio još u zatvoru. :shock:

A po gradu se i dalje pljačka i krade :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24589 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by insomnia78 »

Thorgerson wrote:pa zar im nije bilo lakse da su dole uzeli papiric karticu..valjda ga mozes uzeti bez auta..

Hmm...dobar fazon...znao sam da rampa ima senzor, ali sam konto da se odmah spusti kad prodje vozilo...haha..ali izgleda da senzor reaguje bez obzira sto je vozilo jedno proslo...
Ne mozes uzeti karticu bez auta
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#24590 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by VjecitiStudent »

Kad Vlada kantona objavljuje vijesti o radu tzv. 'nezavisnog odbora za izbor i reviziju policijskog komesara' ... :-)
http://www.ks.gov.ba/aktuelnosti/novost ... olicijskog
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24591 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tomahawk11 »

Sta bi sa ovom ekipom uhapsenih, je li iko od njih kriv ili ih sve pustise?
User avatar
Thorgerson
Posts: 9908
Joined: 15/04/2015 11:26

#24592 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Thorgerson »

insomnia78 wrote:
Thorgerson wrote:pa zar im nije bilo lakse da su dole uzeli papiric karticu..valjda ga mozes uzeti bez auta..

Hmm...dobar fazon...znao sam da rampa ima senzor, ali sam konto da se odmah spusti kad prodje vozilo...haha..ali izgleda da senzor reaguje bez obzira sto je vozilo jedno proslo...
Ne mozes uzeti karticu bez auta
Zasto? Pretpostavljam da onda imaju neki senzori tezine blizu oni rampi?
User avatar
Thorgerson
Posts: 9908
Joined: 15/04/2015 11:26

#24593 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Thorgerson »

Tomahawk11 wrote:Sta bi sa ovom ekipom uhapsenih, je li iko od njih kriv ili ih sve pustise?
Koliko sam ja shvatio ovi pohapseni imaju veze sa onom pljackom, onoliko koliko je nedavno i ono brasno bilo heroin.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24594 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by insomnia78 »

Thorgerson wrote:
insomnia78 wrote:
Thorgerson wrote:pa zar im nije bilo lakse da su dole uzeli papiric karticu..valjda ga mozes uzeti bez auta..

Hmm...dobar fazon...znao sam da rampa ima senzor, ali sam konto da se odmah spusti kad prodje vozilo...haha..ali izgleda da senzor reaguje bez obzira sto je vozilo jedno proslo...
Ne mozes uzeti karticu bez auta
Zasto? Pretpostavljam da onda imaju neki senzori tezine blizu oni rampi?
Pa da
U suprotnom bi mog'o ostaviti auto danima na parkingu i onda po dolasku uzeti novu karticu i platiti 15 min
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24595 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tomahawk11 »

Thorgerson wrote:
Tomahawk11 wrote:Sta bi sa ovom ekipom uhapsenih, je li iko od njih kriv ili ih sve pustise?
Koliko sam ja shvatio ovi pohapseni imaju veze sa onom pljackom, onoliko koliko je nedavno i ono brasno bilo heroin.
Hahaha....Boze sacuvaj. Znaci, cirkus Colorado i dalje nastupa :lol: :roll:
Izvinte, omaklo se :shock: :-) u pitanju je greska. Ma bjezi.... :run:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#24596 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by shalla »

Šta li se sada dešava na Ilidži, preko puta Brajlovića stoji policija sa rotacijama već pola sata, da nije opet nešto vezano za četvrtak?
User avatar
Thorgerson
Posts: 9908
Joined: 15/04/2015 11:26

#24597 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Thorgerson »

insomnia78 wrote:Pa da
U suprotnom bi mog'o ostaviti auto danima na parkingu i onda po dolasku uzeti novu karticu i platiti 15 min
'bem ti.

vjerovatno je to zbog bosnje i izmisljeno...

sigurno je to neki nas ahbab radio po njemačkoj 1994.

:D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24598 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by insomnia78 »

Thorgerson wrote:
insomnia78 wrote:Pa da
U suprotnom bi mog'o ostaviti auto danima na parkingu i onda po dolasku uzeti novu karticu i platiti 15 min
'bem ti.

vjerovatno je to zbog bosnje i izmisljeno...

sigurno je to neki nas ahbab radio po njemačkoj 1994.

:D
Uvijek mozes ovako
mali_balon
Posts: 14566
Joined: 12/09/2012 09:57

#24599 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mali_balon »

shalla wrote:Šta li se sada dešava na Ilidži, preko puta Brajlovića stoji policija sa rotacijama već pola sata, da nije opet nešto vezano za četvrtak?
Cuj sta, povezi sam, policija, brajlovic, nema parking ispred...
Last edited by mali_balon on 09/11/2015 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#24600 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by vješalica »

uglavnomja wrote:
O'zone wrote:E jbo im ja mater pa ovi se fakati zajebaju

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sud-nije ... /151109059
Sud nije obavijestio Tužilaštvo KS: Na slobodi granični policajac koji je pijan usmrtio motociklistu

Piše: M. N.

Kantonalno tužilaštvo KS oglasilo se saopćenjem povodom puštanja na slobodu tri osobe koje se dovode u vezu sa pljačkom Raiffeisen banke na Ilidži. U saopćenju se navodi kako je Kantonalni sud Sarajevo donio odluku o tome na ročištu o kojem nije obavijestio Kantonalno tužilaštvo kao stranku u postupku.
Sud nije obavijestio Tužilaštvo KS: Na slobodi granični policajac koji je pijan usmrtio motociklistu

"Istovremeno, nakon održanog ročišta, Kantonalni sud u Sarajevu je odlučio da na slobodu pusti osumnjičene Nizamu Beširović i Harisa Hajrovića smatrajući da nisu ispunjeni posebni razlozi koji ukazuju da bi ovo dvoje osumnjičenih ometali istragu puštanjem na slobodu, niti razlozi koji ukazuju da bi se osumnjičeni Haris Hajrović krio ili pobjegao, pa tako ometao krivični postupak. Naime, Rješenjem Kantonalnog suda u Sarajevu, a koje je ovo tužilaštvo zaprimilo danas, određen je pritvor prema osumnjičenima Sejfović Amelu, kao i prema Hajradinović Arifu i Hajrović Anelu (koji su u trenutku podnošenja prijedloga bili u bjekstvu) iz svih osnova koje propisuje zakon, dok su osumnjičeni Nizama Beširović i Haris Hajrović jučer pušteni na slobodu", navodi se u saopćenju Ureda glavne kantonalne tužiteljice.

Iz Tužilaštva su najavili žalbu na ovu odluku o kojoj će odlučivati vanraspravno vijeće Kantonalnog suda u Sarajevu.

No, prema navodima ove pravosudne ustanove, ovo nije prvi i jedini slučaj u kojem Tužilaštvo nije obaviješteno o ročištu kao stranka u postupku.

"Istovremeno, na isti način bez da Kantonli sud u Sarajevu obavijesti Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu o ročištu koje je održalo, sudija za prethodni postupak je pustio na slobodu i osumnjičenog Čorbo Admira, policijskog službenika Granične policije BiH, a kojeg Tužilaštvo tereti da je počinio teško krivično djelo protiv sigurnosti javnog prometa i krivično djelo neukazivanja pomoći osobi povrijeđenoj u saobraćajnoj nesreći, a sve povodom događaja kada je osumnjičeni kao vozač pod dejstvom alkohola, prema dokazima kojima raspolaže Tužilaštvo, usmrtio vozača motocikla u Reljevu i napustio lice mjesta 5.11.2015. godine", rekao je za Klix.ba Alem Hamzić, portparol Tužilaštva KS.

Podsjetimo, Čorbo (1980) iz Breze se sudario na raskrsnici ulica Reljevska i Rajlovačka sa mopedom kojim je upravljao Alen Šehović, te je pobjegao. Šehović je na mjestu preminuo od povreda.

"Na ovu odluku Tužilaštvo će podnijeti žalbu kojoj će odlučivati vanraspravno vijeće Kantonalnog suda u Sarajevu", dodao je Hamzić.

:sad: :roll:

a ona kokos sudijska sto ima intervju par stranica ranije, kaze kriva policija, ne rjesavaju ukradene kasetofone i ogrebane aute pa oni ne mogu da rade svoj vazni i bogomdani preplaceni posao ...


a policiji :thumbup:
Hahh nije Dalida sudija nego Tuzilac vidis kako pises nebuloze
Locked