Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2451 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

kakva crna blokada
to su 2 razlicita motora :D
na 190 KS mozes samo nachipovat ovog sto u startu ima 170
taj tvoj sa stage 2 nece preko 165 KS
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2452 Re: Alfa Romeo

Post by direstraits0078 »

Pirija wrote:kakva crna blokada
to su 2 razlicita motora :D
na 190 KS mozes samo nachipovat ovog sto u startu ima 170
taj tvoj sa stage 2 nece preko 165 KS
Ali kod krvoloka ce ga Ćipovati? Ta nije to obiĆno Ćipovanje. Taaaaa će obiĆno Ćipovanje...
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#2453 Re: Alfa Romeo

Post by preludezalude »

Ramzess Veliki wrote:
Arslan_11 wrote:
Ramzess Veliki wrote: Neka je sa srećom. :thumbup:
Ja sam svoju iz 2011-te platio 19.000 KM, a i to je ispod tržišne cijene za 5-6 hiljadarki. :thumbup:

Ne, ne mislim je prodavati. :D
Hvala veliki.
Jesi kod njih kupio 2.0 crvena koza? Ako jesi prepoznat cemo se po felgama. :)
Ja tek sutra odoh po svoju :( razvuklo se pravo. Nadjem musteriju za svoje i danas sutra danas sutra tek u subotu prodao auto.
2.0 JTDm crna šasija, kombinacija bež koža - tekstil. Crom i sport paket. Uzeo je u Kramaru, bez greške. :thumbup:
136 Hp, preporuka je da se ukine elektronska blokada i vrati na originalnih 170 Hp jer joj blokada zagušuje motor i na našem gorivu ima lošije sagorijevanje i veću potrošnju. Tako da ću uskoro da je mapujem na 190 Hp. :thumbup:
Kakve veze blokada ima sa snagom motora i sa zagusivanjem motora?
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#2454 Re: Alfa Romeo

Post by Arslan_11 »

Nego alfisti de vi meni recite gdje da sipam gorivo u Sa? Ili standardno EP, Petrol, INA?
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#2455 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Arslan_11 wrote:Nego alfisti de vi meni recite gdje da sipam gorivo u Sa? Ili standardno EP, Petrol, INA?
Ja sipam na Petrolu i Gazpromu, Grande Punto 1.3 Mjet. Primijetio sam jedino da motor tise radi kada naspem na Petrolu.

U firmi imamo Dobla 1.6 Multijet sa DPFom. Par mjeseci smo sipali Gazprom dizel i regeneracija DPF je radila svakih 150-200 km, što nije dobro. Na nagovor majstora prešli smo ponovo na Petrol i problemi su nestali, tj regeneraciju radi na cca 500 km. Zbog cesce regeneracije i potrosnja je visa za cca 1.5l. Uslovi voznje su isti.
1.6 Multijet je Euro 5 motor, a 1.3 Multijet Euro 4 pa je 1.6 osjetljiviji na gorivo.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2456 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
;-)
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#2457 Re: Alfa Romeo

Post by Lolobrigida »

Ovo je trenutno majka svih 159-ki na Pik-u. Ko god je trenutno u kupovini auta i razmatra 159-ku, neka ode pogledati ovu:

http://www.olx.ba/artikal/19186411/alfa-romeo-159-jtdm/
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2458 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Lolobrigida wrote:Ovo je trenutno majka svih 159-ki na Pik-u. Ko god je trenutno u kupovini auta i razmatra 159-ku, neka ode pogledati ovu:

http://www.olx.ba/artikal/19186411/alfa-romeo-159-jtdm/

Dobra , da imam pare nikad je ne bi kupio. :mrgreen:
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#2459 Re: Alfa Romeo

Post by Lolobrigida »

konektovan wrote:
Lolobrigida wrote:Ovo je trenutno majka svih 159-ki na Pik-u. Ko god je trenutno u kupovini auta i razmatra 159-ku, neka ode pogledati ovu:

http://www.olx.ba/artikal/19186411/alfa-romeo-159-jtdm/

Dobra , da imam pare nikad je ne bi kupio. :mrgreen:
:D Zato i nemaš para, nebesa te kažnjavaju zbog tako griješnih misli! :D
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2460 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Lolobrigida wrote:
konektovan wrote:
Lolobrigida wrote:Ovo je trenutno majka svih 159-ki na Pik-u. Ko god je trenutno u kupovini auta i razmatra 159-ku, neka ode pogledati ovu:

http://www.olx.ba/artikal/19186411/alfa-romeo-159-jtdm/

Dobra , da imam pare nikad je ne bi kupio. :mrgreen:
:D Zato i nemaš para, nebesa te kažnjavaju zbog tako griješnih misli! :D

Ma ja bi vise volio coupe varijantu, u obliku brere, al' i za nju nemam para. :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2461 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Alfa ko bombona, ali su mi felge poprilično ružne.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2462 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Nema bolje od bijele karavan TI ;-)
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#2463 Re: Alfa Romeo

Post by Lolobrigida »

citroen xm wrote:Alfa ko bombona, ali su mi felge poprilično ružne.
Da, felge nisu čemu, ako bi se ganjala neka top šminka onda bi trebalo nabacit neke nove...puno veće :D
mali_milojica wrote:Nema bolje od bijele karavan TI ;-)
Ova? http://www.olx.ba/artikal/14572992/alfa ... 159-sw-ti/

Dobra je i ta, strašno me privlače napucani lubeničari, pogotovo ako su lijepo dizajneri kao što je 159 SW :) Ali ja bih, iz više razloga, prije uzeo onu crnu. I nabacio joj veće felge :)
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#2464 Re: Alfa Romeo

Post by Mlad i Nevin »

I za pet godina ces je prodati za pet hiljada...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#2465 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

RLewis wrote:Cestitam na kupnji, morat cemo se nekada dogovoriti za kafu da uporedimo taj 2,0 i 2,4 jer je taj bas nahvaljen motor. Nego jeli bio Belgijanac posto znam da za njihovo trziste prckaju po snazi
Francuz, vozan samo po Azurnoj obali ... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#2466 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

preludezalude wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Arslan_11 wrote: Hvala veliki.
Jesi kod njih kupio 2.0 crvena koza? Ako jesi prepoznat cemo se po felgama. :)
Ja tek sutra odoh po svoju :( razvuklo se pravo. Nadjem musteriju za svoje i danas sutra danas sutra tek u subotu prodao auto.
2.0 JTDm crna šasija, kombinacija bež koža - tekstil. Crom i sport paket. Uzeo je u Kramaru, bez greške. :thumbup:
136 Hp, preporuka je da se ukine elektronska blokada i vrati na originalnih 170 Hp jer joj blokada zagušuje motor i na našem gorivu ima lošije sagorijevanje i veću potrošnju. Tako da ću uskoro da je mapujem na 190 Hp. :thumbup:
Kakve veze blokada ima sa snagom motora i sa zagusivanjem motora?
Ja sam građevinac pa mi ne zamjerite. Tako mi je prenio tip koji radi mapiranje i tuning. Usput sam ga pitao i za ugradnju hipperchargera, dodatnih letvi, intercoolera ... pa kontam šta će mi ...
Ne govorim o čipu nego o mapiranju i zamjeni procesora, na valjcima. Valjda neko zna više ...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#2467 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

preludezalude wrote: Kakve veze blokada ima sa snagom motora i sa zagusivanjem motora?
Ne znam, bolje se razumijem u ugradnju asfalta nego u ono što se po njemu kreće.
Možda sam se loše izrazio - meni djeluje kao zagušen na prvoj i drugoj. Kad ga okrenem nizbrdo u prvoj samo što ne stane.
Prva je pravo kratka, a i druga je samo da se pokrene. Zatim se ispuca u trećoj.
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2468 Re: Alfa Romeo

Post by ElDzidziIbnDzo »

Ramzess Veliki wrote: Ja sam građevinac pa mi ne zamjerite. Tako mi je prenio tip koji radi mapiranje i tuning. Usput sam ga pitao i za ugradnju hipperchargera, dodatnih letvi, intercoolera ... pa kontam šta će mi ...
Ne govorim o čipu nego o mapiranju i zamjeni procesora, na valjcima. Valjda neko zna više ...
To sto neko kaze cip,misli se na remap kod svih auta novije proizvodnje. Neki kazu da se pravo lose te Alfe pokazu nakon remapiranja. Ne znam,nisam je imao i ne mogu 100% tvrditi da je to istina.I procesor se ne mjenja,a na valjcima samo mjeris snagu prije/poslije. Nista vise.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2469 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
;-)

nije isti turbina haveru...
Compared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.

Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.html
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#2470 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

Pirija wrote: nije isti turbina haveru...
Compared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.

Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.html
Ovo je za Giulijetu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#2471 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

Na istom tom forumu čitam - "Kupi 136 Hp i samo čipuj na 200."
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2472 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

Ramzess Veliki wrote:Na istom tom forumu čitam - "Kupi 136 Hp i samo čipuj na 200."

sretno sa chipovanje
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2473 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Pirija wrote:
mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
;-)

nije isti turbina haveru...
Compared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.

Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.html
Ja sam govorio da je motor od 136 konja isti onaj od 140 konja,samo je zbog poreza drugacije deklarisan i da je auto zbog toga vjerovatno iz Belgije.
;-)
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#2474 Re: Alfa Romeo

Post by Pirija »

mali_milojica wrote:
Pirija wrote:
mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
;-)

nije isti turbina haveru...
Compared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.

Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.html
Ja sam govorio da je motor od 136 konja isti onaj od 140 konja,samo je zbog poreza drugacije deklarisan i da je auto zbog toga vjerovatno iz Belgije.
;-)
bolidarno ti je gdje tvrdis da STAGE 1 daje 215 KS
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2475 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Pirija wrote: bolidarno ti je gdje tvrdis da STAGE 1 daje 215 KS
Gdje tacno ljudi navode da treba druga turbina?
Post Reply