to su 2 razlicita motora
na 190 KS mozes samo nachipovat ovog sto u startu ima 170
taj tvoj sa stage 2 nece preko 165 KS
Moderators: _BataZiv_0809, anex
Ali kod krvoloka ce ga Ćipovati? Ta nije to obiĆno Ćipovanje. Taaaaa će obiĆno Ćipovanje...Pirija wrote:kakva crna blokada
to su 2 razlicita motora
na 190 KS mozes samo nachipovat ovog sto u startu ima 170
taj tvoj sa stage 2 nece preko 165 KS
Kakve veze blokada ima sa snagom motora i sa zagusivanjem motora?Ramzess Veliki wrote:2.0 JTDm crna šasija, kombinacija bež koža - tekstil. Crom i sport paket. Uzeo je u Kramaru, bez greške.Arslan_11 wrote:Hvala veliki.Ramzess Veliki wrote: Neka je sa srećom.![]()
Ja sam svoju iz 2011-te platio 19.000 KM, a i to je ispod tržišne cijene za 5-6 hiljadarki.![]()
Ne, ne mislim je prodavati.
Jesi kod njih kupio 2.0 crvena koza? Ako jesi prepoznat cemo se po felgama.![]()
Ja tek sutra odoh po svojurazvuklo se pravo. Nadjem musteriju za svoje i danas sutra danas sutra tek u subotu prodao auto.
![]()
136 Hp, preporuka je da se ukine elektronska blokada i vrati na originalnih 170 Hp jer joj blokada zagušuje motor i na našem gorivu ima lošije sagorijevanje i veću potrošnju. Tako da ću uskoro da je mapujem na 190 Hp.
Ja sipam na Petrolu i Gazpromu, Grande Punto 1.3 Mjet. Primijetio sam jedino da motor tise radi kada naspem na Petrolu.Arslan_11 wrote:Nego alfisti de vi meni recite gdje da sipam gorivo u Sa? Ili standardno EP, Petrol, INA?
Lolobrigida wrote:Ovo je trenutno majka svih 159-ki na Pik-u. Ko god je trenutno u kupovini auta i razmatra 159-ku, neka ode pogledati ovu:
http://www.olx.ba/artikal/19186411/alfa-romeo-159-jtdm/
konektovan wrote:Lolobrigida wrote:Ovo je trenutno majka svih 159-ki na Pik-u. Ko god je trenutno u kupovini auta i razmatra 159-ku, neka ode pogledati ovu:
http://www.olx.ba/artikal/19186411/alfa-romeo-159-jtdm/
Dobra , da imam pare nikad je ne bi kupio.
Lolobrigida wrote:konektovan wrote:Lolobrigida wrote:Ovo je trenutno majka svih 159-ki na Pik-u. Ko god je trenutno u kupovini auta i razmatra 159-ku, neka ode pogledati ovu:
http://www.olx.ba/artikal/19186411/alfa-romeo-159-jtdm/
Dobra , da imam pare nikad je ne bi kupio.Zato i nemaš para, nebesa te kažnjavaju zbog tako griješnih misli!
Da, felge nisu čemu, ako bi se ganjala neka top šminka onda bi trebalo nabacit neke nove...puno većecitroen xm wrote:Alfa ko bombona, ali su mi felge poprilično ružne.
Ova? http://www.olx.ba/artikal/14572992/alfa ... 159-sw-ti/mali_milojica wrote:Nema bolje od bijele karavan TI
Francuz, vozan samo po Azurnoj obali ...RLewis wrote:Cestitam na kupnji, morat cemo se nekada dogovoriti za kafu da uporedimo taj 2,0 i 2,4 jer je taj bas nahvaljen motor. Nego jeli bio Belgijanac posto znam da za njihovo trziste prckaju po snazi
Ja sam građevinac pa mi ne zamjerite. Tako mi je prenio tip koji radi mapiranje i tuning. Usput sam ga pitao i za ugradnju hipperchargera, dodatnih letvi, intercoolera ... pa kontam šta će mi ...preludezalude wrote:Kakve veze blokada ima sa snagom motora i sa zagusivanjem motora?Ramzess Veliki wrote:2.0 JTDm crna šasija, kombinacija bež koža - tekstil. Crom i sport paket. Uzeo je u Kramaru, bez greške.Arslan_11 wrote: Hvala veliki.
Jesi kod njih kupio 2.0 crvena koza? Ako jesi prepoznat cemo se po felgama.![]()
Ja tek sutra odoh po svojurazvuklo se pravo. Nadjem musteriju za svoje i danas sutra danas sutra tek u subotu prodao auto.
![]()
136 Hp, preporuka je da se ukine elektronska blokada i vrati na originalnih 170 Hp jer joj blokada zagušuje motor i na našem gorivu ima lošije sagorijevanje i veću potrošnju. Tako da ću uskoro da je mapujem na 190 Hp.
Ne znam, bolje se razumijem u ugradnju asfalta nego u ono što se po njemu kreće.preludezalude wrote: Kakve veze blokada ima sa snagom motora i sa zagusivanjem motora?
To sto neko kaze cip,misli se na remap kod svih auta novije proizvodnje. Neki kazu da se pravo lose te Alfe pokazu nakon remapiranja. Ne znam,nisam je imao i ne mogu 100% tvrditi da je to istina.I procesor se ne mjenja,a na valjcima samo mjeris snagu prije/poslije. Nista vise.Ramzess Veliki wrote: Ja sam građevinac pa mi ne zamjerite. Tako mi je prenio tip koji radi mapiranje i tuning. Usput sam ga pitao i za ugradnju hipperchargera, dodatnih letvi, intercoolera ... pa kontam šta će mi ...
Ne govorim o čipu nego o mapiranju i zamjeni procesora, na valjcima. Valjda neko zna više ...
mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.htmlCompared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.
Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
Ovo je za Giulijetu.Pirija wrote: nije isti turbina haveru...
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.htmlCompared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.
Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
Ramzess Veliki wrote:Na istom tom forumu čitam - "Kupi 136 Hp i samo čipuj na 200."
Ja sam govorio da je motor od 136 konja isti onaj od 140 konja,samo je zbog poreza drugacije deklarisan i da je auto zbog toga vjerovatno iz Belgije.Pirija wrote:mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
nije isti turbina haveru...
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.htmlCompared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.
Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
bolidarno ti je gdje tvrdis da STAGE 1 daje 215 KSmali_milojica wrote:Ja sam govorio da je motor od 136 konja isti onaj od 140 konja,samo je zbog poreza drugacije deklarisan i da je auto zbog toga vjerovatno iz Belgije.Pirija wrote:mali_milojica wrote:Ta od 136 konja je ustvari motor od 140 ks,ali se tako deklarise zbog poreza,jer je auto vjerovatno iz Belgije.
Celtic Tuning iz Engleske (platis ljudima karticom,posalju mapu preko maila koja se ubaci) u Economy modu chipuje taj auto na 170 konja,a u Stage 1 modu moze ici i do 215 konja.
http://www.celtictuning.co.uk/en/compon ... t3-content
nije isti turbina haveru...
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... 170-a.htmlCompared to the 170 hp unit, the 140 HP has:
- A dedicated engine control unit;
- A dedicated and smaller variable geometry turbine;
- A dedicated air intake chamber without swirl valves;
- A dedicated, variable displacement oil pump.
Many drivers suggest the power delivery on the 170 is more progressive, delivering torque further up the rev range. That's going to be a bonus to people who prefer petrol-like power delivery, like me. I'd agree from my test drive that the 170 unit has a relatively nice power spread.
Gdje tacno ljudi navode da treba druga turbina?Pirija wrote: bolidarno ti je gdje tvrdis da STAGE 1 daje 215 KS