Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#2451 Re: Federalna televizija

Post by lijan »

User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2452 Re: Federalna televizija

Post by nosara »

Duska, Duska... :-) Ili pravi emisiju kako treba ili nemoj nikako... Ako ne znas kako treba, pitaj Brankicu Stankovic...

Tema opasna po drzavu, emisija prekratka, Munja i Sefer standardno... Kad bi se ovo, o cemu su pokusali razgovarat, pocelo cistit, bojim se da bi nam smece zatrpalo tekovine borbe... :-)
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#2453 Re: Federalna televizija

Post by Morales »

Konkretno ko je osnivac ovih Seva?? Poznajem licno polovinu ovih ljudi sa spiska koji su bili pripadnici i sto je interesantno svi oni su na super polozajima.....
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2454 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

Konačno saznadosmo da je Bakir Izetbegović išao sa Muslimovićem kod Dobrice Ćosića još 1984 godine.
A kriminalna halka Alije Izetbegovića, čiji su dio bile i Ševe, zvala se Šura.
Jako korisna emisija.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#2455 Re: Federalna televizija

Post by snaga_znanja »

Meni fakat nije jasno zasto se ljudi iscudjavaju postojanjem takvih jedinica u vremenu rata. Drugacija vremena i drugacija pravila igre su tada bila.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2456 Re: Federalna televizija

Post by nosara »

snaga_znanja wrote:Meni fakat nije jasno zasto se ljudi iscudjavaju postojanjem takvih jedinica u vremenu rata. Drugacija vremena i drugacija pravila igre su tada bila.
Stvarno, cemu cudjenje nad cinjenicom da je kljucne ljude za sigurnost u ministarstvu odbrane tadasnje RBiH postavio aca vasiljevic...? To se i ocekuje od agresora... :lol:

http://semirhalilovic.blogger.ba/arhiva ... 22/3469057
Last edited by nosara on 19/02/2013 08:48, edited 1 time in total.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2457 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

snaga_znanja wrote:Meni fakat nije jasno zasto se ljudi iscudjavaju postojanjem takvih jedinica u vremenu rata. Drugacija vremena i drugacija pravila igre su tada bila.
Znam da je teško naći opravdanje, ali ne daj se.
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#2458 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

jedinica mozda i nije losa ideja, ali upotreba, rad i rezultati te jedinice upucuju na to da je radila protiv nase drzave.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#2459 Re: Federalna televizija

Post by snaga_znanja »

karanana wrote:jedinica mozda i nije losa ideja, ali upotreba, rad i rezultati te jedinice upucuju na to da je radila protiv nase drzave.
Rezultat rada takvih jedinica je nama obicnim smrtnicima uvijek nejasna.

Meni je vise zanimljivo to sto je SDA mislila da ima unutrasnjeg neprijatelja u Sarajevu 1992-1995. Ocigledno da je ratno stanje uzrokovalo paranoju sto je isto tako logicno.

A isto tako da se primjetiti da se sad svaka glupost u ovom ratu pokusava pripisati Seva-ma...
nikimostar
Posts: 653
Joined: 09/05/2010 15:42

#2460 Re: Federalna televizija

Post by nikimostar »

Kleli smo se u Aliju a danas samo kazem dabogda mu se kosti okretale u grobu,a njegovom sinu zelim sve najgore,fuj sve mi se gadi :sad:
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#2461 Re: Federalna televizija

Post by varijabilni »

ova duska je bezobrazna i pokvarena da nemam rijeci.

kad je alibabic htio da kaze ko su jos pored seva grupe za "specijalne operacije" ona ga prekinu, kad je htio da kaze o zlocinima u dobrovoljackoj, na igmanu i gdje sve ne, ona ga opet prekinu.
dobro joj je na kraju rekao, u fazonu: zovete me u emisiju a nedate mi da pricam.

jos rece da ima na desetine takvih grupa. :shock: :cry:
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#2462 Re: Federalna televizija

Post by snaga_znanja »

Adriatic wrote:
snaga_znanja wrote:Meni fakat nije jasno zasto se ljudi iscudjavaju postojanjem takvih jedinica u vremenu rata. Drugacija vremena i drugacija pravila igre su tada bila.
Znam da je teško naći opravdanje, ali ne daj se.
Taman posla da ja opravdavam nekoga. Samo kazem da je ocekivati da u ratnim vremenima postoje jedinice za posebene operacije.

A to sto bi po pravilu trebalo da su zadaci takve jedinice okrenuti prema neprijatelju je druga prica.

Evidentno je da su Seve koristene i za djelovanja protiv onih koji nisu bili na strani agresora. Zasto i zbog cega to vjerovatno necemo nikad saznati jer takve stvari ne izlaze u javnost, a kad izadju izlazi samo mali dio informacija na osnovu kojih ne mozemo donjeti kvalitetan zakljucak sta se stvarno desavalo.

Meni je isto tako zanimljivo da su mirnodopski policajci isljedjivali jednog od pripadnika Seva na nacin da su ga zavezali lisicama, ispalili dva metka u koljeno, a kad su shvatili da nece govoriti opalili mu jos dva metka u glavu i bacili ga u saht.

Dakle ocigledno svako ima svoje, a prave razloge necemo nikad saznati...
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#2463 Re: Federalna televizija

Post by Mustang1 »

Ko je ovaj komentator nocas ? Kakvi su ostali ovaj je zlatan :D
User avatar
NeronLux
Posts: 7
Joined: 24/01/2013 13:56
Location: B i Herz

#2464 Re: Federalna televizija

Post by NeronLux »

Bubalo1 wrote:Ko je ovaj komentator nocas ? Kakvi su ostali ovaj je zlatan :D
Dario Mehmedović,sa federalnog radia.
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#2465 Re: Federalna televizija

Post by evo mene »

NeronLux wrote:
Bubalo1 wrote:Ko je ovaj komentator nocas ? Kakvi su ostali ovaj je zlatan :D
Dario Mehmedović,sa federalnog radia.
Nek je Dario, to je bitno! Al, to je mostarski Bošnjak!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2466 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Sve je tamo odavno haos
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#2467 Re: Federalna televizija

Post by evo mene »

StupskaBitanga wrote:Sve je tamo odavno haos
Malo reći haos. Svaku veče vodi ona Almira, kako bi SDA kontrolisala svaki info. Nikada lošiji dnevnik, katastrofa. Gori su nego kad je SDP vladao. Užas.
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#2468 Re: Federalna televizija

Post by lijan »

evo mene wrote:
StupskaBitanga wrote:Sve je tamo odavno haos
Malo reći haos. Svaku veče vodi ona Almira, kako bi SDA kontrolisala svaki info. Nikada lošiji dnevnik, katastrofa. Gori su nego kad je SDP vladao. Užas.
Ne sviraj ..... kad se sjetim sta su radili Lukacu i ostalima sa guranjem mikrofona u nos, dodje mi da povratim po kravati Zlatana Zalagumdzije :)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2469 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Kad se čiji je Lukač kućni prijatelj nije ni čudo što je obratom na FTV postao najpoželjniji gost
User avatar
Mate Simmons
Posts: 1204
Joined: 20/02/2013 19:21
Location: Negdje gdje sam sam..

#2470 AW: Federalna televizija

Post by Mate Simmons »

Ovo je najgora TV ,pobogu,hajd sto im je snimak i slika ko iz 90tih ,al sad pogledah dok sam vecerao o ovom dedi (nesto u vezi ZAVNOBiH)
Nikad goreg moderatora nisam cuo,ma to se nemoze tekstualno prenijeti ,prekida i dugovlacenja...

Jel snimaju onom rucnom kamerom sto izgleda kao pistolj?
Image

Imam ja dva ovakva ,ako hoce da kupe,Bujrum
Sent from my Frizider using Taptalk 2
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#2471 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li i večeras dnevnik vodila husejnovićka?
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#2472 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

Cini mi se da vidjeh jelenu veceras.
User avatar
Mate Simmons
Posts: 1204
Joined: 20/02/2013 19:21
Location: Negdje gdje sam sam..

#2473 Re: AW: Federalna televizija

Post by Mate Simmons »

Nez kako se zove ,jer to samo ponekad pratim ono slucajno,ja mislim da je neka plava zena vodila ,ako sam dobro pogledao :mrgreen:

Sent from my Frizider using Taptalk 2
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2474 Re: Federalna televizija

Post by basicm »

Jesam li ja dobro cuo da je ova u vremenskoj upravo rekla da ce temperature biti nesto "visocije" nego proteklih dana?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#2475 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

basicm wrote:Jesam li ja dobro cuo da je ova u vremenskoj upravo rekla da ce temperature biti nesto "visocije" nego proteklih dana?



to je valjda i ispravno u bosanskom jeziku,koliko sam čuo
Post Reply