Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#2451 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

Beton.

Da ih sa srecom poderes, i bolje da promijenis. :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#2452 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Cestitke Amare :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#2453 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

Ja sam Contijem odusevljen. Narocito ljetnim kompletom CPC5.
Vidjeces kakve su na kisi, neces vjerovat, kao da im je bolje nego na suhom.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2454 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

amar1994 wrote:Nabacene CP6 , 3god garancije , prvi utisci beton gume :D

Bas se lijepe za cestu ,a takodje se lakse motaju u mjestu i manjim brzinama , djeluje da nemaju puno otpora okretanju . :lol: :cool:
Nisu ni bucne puno iako pise 71dB , a udobnije su dosta od toyo 205/50 gume , osjecaj na volanu je isto ok :thumbup:

Evo i slika , dakle 225/45 na 17x7 felgi , vidi se malo i glOvOnja na autu :oops: :lol:

Image

:run:
Ja konto da ces Dunlop
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2455 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Beton.

Da ih sa srecom poderes, i bolje da promijenis. :thumbup:
kabal1337 wrote:Cestitke Amare :thumbup:
Hvala :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2456 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

golfiista wrote:
Ja konto da ces Dunlop
Nisam ih htio jer su sve bile XL i Y preko 300km/h sto ne moze ni MPS postici :D , a i vec je model od prosle god.

Ovo je svjeze i taman je index nosivosti i brzine( 91V) :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2457 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Amare, tebi je dovoljan index T. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2458 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Amare, tebi je dovoljan index T. :mrgreen: :mrgreen:
te su zimske :mrgreen: , ovaj je taman , moze ona 200 po gps-u ali je nemam gdje tako brzo voziti :zzzz: :run:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2459 Re: Ljetne gume

Post by junior3 »

konektovan wrote:Amare, tebi je dovoljan index T. :mrgreen: :mrgreen:
Tebi N. :mrgreen: :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2460 Re: Ljetne gume

Post by Me_again »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Amare, tebi je dovoljan index T. :mrgreen: :mrgreen:
te su zimske :mrgreen: , ovaj je taman , moze ona 200 po gps-u ali je nemam gdje tako brzo voziti :zzzz: :run:
Kako nemas, pa prema Tuzli mozes barem 260 :skoljka: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2461 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Me_again wrote:
Kako nemas, pa prema Tuzli mozes barem 260 :skoljka: :mrgreen: :mrgreen:
Samo je pitanje , je li uz ili niz Konjuh :lol: :lol: :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2462 Re: Ljetne gume

Post by Me_again »

amar1994 wrote:
Me_again wrote:
Kako nemas, pa prema Tuzli mozes barem 260 :skoljka: :mrgreen: :mrgreen:
Samo je pitanje , je li uz ili niz Konjuh :lol: :lol: :mrgreen:
Na konkretno pitanje nemam konkretan odgovor :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2463 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Me_again wrote:
amar1994 wrote:
Me_again wrote:
Kako nemas, pa prema Tuzli mozes barem 260 :skoljka: :mrgreen: :mrgreen:
Samo je pitanje , je li uz ili niz Konjuh :lol: :lol: :mrgreen:
Na konkretno pitanje nemam konkretan odgovor :lol:
:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2464 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

junior3 wrote:
konektovan wrote:Amare, tebi je dovoljan index T. :mrgreen: :mrgreen:
Tebi N. :mrgreen: :mrgreen:
I to mi je puno, pasu jedan. :lol: :lol:
kikilika
Posts: 285
Joined: 10/01/2011 22:41

#2465 Re: Ljetne gume

Post by kikilika »

da li je iko imao iskustva sa BRAVURIS-3 HM BARUM ili SPORTIVA PERFORMANCE 98Y XL FR, koje bi preporučili, dimenzija je 225/50/17
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2466 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

amar1994 wrote:
golfiista wrote:
Ja konto da ces Dunlop
Nisam ih htio jer su sve bile XL i Y preko 300km/h sto ne moze ni MPS postici :D , a i vec je model od prosle god.

Ovo je svjeze i taman je index nosivosti i brzine( 91V) :thumbup:
Pa zar nije bolje sa vecom nosivosti i vecom brzinom?
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#2467 Re: Ljetne gume

Post by boshniak »

Streptokok wrote:Gdje je najbolja akcija ljetnih guma? Koliko vidim makbel jos nije izbacio akciju?
Vidi i na stranici total-trade.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2468 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

golfiista wrote:
amar1994 wrote:
golfiista wrote:
Ja konto da ces Dunlop
Nisam ih htio jer su sve bile XL i Y preko 300km/h sto ne moze ni MPS postici :D , a i vec je model od prosle god.

Ovo je svjeze i taman je index nosivosti i brzine( 91V) :thumbup:
Pa zar nije bolje sa vecom nosivosti i vecom brzinom?
Pa bolje su za sportski auto, ali ne za mazdu od 112 KS.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2469 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

Znaci, u toj mazdi i motor od 150 KS je bas bezveze, vrlo interesantno razmisljanje :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2470 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

golfiista wrote:Znaci, u toj mazdi i motor od 150 KS je bas bezveze, vrlo interesantno razmisljanje :skoljka:
Te gume jesu napravljene od kvalitetnije smjese, mogu izdrzati veca optetecenja na vecoj brzini, ali zasto da ide covjek na kupovinu guma sa indexom brzine vece od 200 km/h, a njegov auto po fabrici ima max 190 km/h.
Takodjer, ne treba ni zanemariti kako je teze takve gume zagrijati u nekim normalnim uslovima voznje. Ovo mi sve dobar vulkanizer objasnio, kod kupovine guma. :mrgreen:
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2471 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

za grand scenica sta da uzmem, cijena je u 15 km po gumi... Barum Bravuris, Sava Intensa HP, SPORTIVA PERFORMANCE?? Kelly ne bi, osjetno jeftinija

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2472 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

milann1971 wrote:za grand scenica sta da uzmem, cijena je u 15 km po gumi... Barum Bravuris, Sava Intensa HP, SPORTIVA PERFORMANCE?? Kelly ne bi, osjetno jeftinija

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Sve je to u pet deka sto bi rekli. Ja imam savu intrnsa hp, meni dobro sluze.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2473 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

hvala, mogu li preci 30 000 da su ok?? toliko cu preci za 3 ljetnje sezone
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#2474 Re: Ljetne gume

Post by sve na kvadrat »

milann1971 wrote:za grand scenica sta da uzmem, cijena je u 15 km po gumi... Barum Bravuris, Sava Intensa HP, SPORTIVA PERFORMANCE?? Kelly ne bi, osjetno jeftinija

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Mene da pitas bjezi od Save, plastika sve, po kisi nula bodova...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2475 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

golfiista wrote:
amar1994 wrote:
golfiista wrote:
Ja konto da ces Dunlop
Nisam ih htio jer su sve bile XL i Y preko 300km/h sto ne moze ni MPS postici :D , a i vec je model od prosle god.

Ovo je svjeze i taman je index nosivosti i brzine( 91V) :thumbup:
Pa zar nije bolje sa vecom nosivosti i vecom brzinom?
Pa mislim da nisu potrebne , ai jeftinije su i udobnije od XL guma :wink: , takodje ove sa manjim brzinskim indexom se navodno brze zagrijavaju :)
Raspitivao sam se 2 mjeseca o svemu , ako sam fulio onda sam glup :D
Post Reply