FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#2451 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by enkoo83 »

_mufljuz_ wrote:imam pitanje opet jebi ga...

ko mi moze u zenici odradit zamjenu "selen" bloka na oscilirajucem ramenu (dakle da "svuce" rame - izbaci stari "selen" i upresuje novi) ?

cijenim opet pomoc :mrgreen: :skoljka:
Opet ja ispast će da reklamiram Strong djelove al posto imaju ljudi i automehanicarsku radnju i dobro rade ja bi ti njih preporucio.ili Sofa MM u vitezu ovlasteni serviser fiata

Sent from my Xperia Tipo using Tapatalk
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#2452 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by enkoo83 »

_mufljuz_ wrote:imam pitanje opet jebi ga...

ko mi moze u zenici odradit zamjenu "selen" bloka na oscilirajucem ramenu (dakle da "svuce" rame - izbaci stari "selen" i upresuje novi) ?

cijenim opet pomoc :mrgreen: :skoljka:
Opet ja ispast će da reklamiram Strong djelove al posto imaju ljudi i automehanicarsku radnju i dobro rade ja bi ti njih preporucio.ili Sofa MM u vitezu ovlasteni serviser fiata

Sent from my Xperia Tipo using Tapatalk
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2453 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

fala u svakom slucaju
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#2454 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Market Auto je "uvalio" nekoliko 500L modela A2B Express-u i MTEL-u. Generalno, prave solidne rezultate.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2455 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Taj 500L mi je odličan, pogotovo onaj Nacionale za nekih 11000 eura.
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#2456 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Iskreno sam se razocarao u kvalitet materijala enterijera 500L. Plastika je ista kao kod Grande Punta/Punta Evo i nove Pande, cak i u Lounge paketu. Za tu cijenu trebalo bi da je puno kvalitetnija.
Takodje, na Fiat forumu SRB, ljudi se žale na U-Connect interfejs koji cesto nece da se upali ili ugasi, povrsinsku koroziju na hromiranim lajsnama za koju u fabrici kazu da je odgovorna hemija iz autopraonica...

Ali dobro, to je Fiat. :)
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2457 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

ElRe wrote:Iskreno sam se razocarao u kvalitet materijala enterijera 500L. Plastika je ista kao kod Grande Punta/Punta Evo i nove Pande, cak i u Lounge paketu. Za tu cijenu trebalo bi da je puno kvalitetnija.
Takodje, na Fiat forumu SRB, ljudi se žale na U-Connect interfejs koji cesto nece da se upali ili ugasi, povrsinsku koroziju na hromiranim lajsnama za koju u fabrici kazu da je odgovorna hemija iz autopraonica...

Ali dobro, to je Fiat. :)
zao mi je a pocecu nosat telefon sa dobrom kamerom da vidis kako je struh'o "premiJum" SLK Mercedes koji je kostao kao 2-3 500L-a a prekjuce zakjucer - sam vidio CLK koji je kostao sigurno 70-80 hiljada maraka nov (radi se o nekim 98-99 godistima ako cemo najstarije primjerke uzeti) sa struhlim rubovima vrata obrvama blatobrana uglovima blatobrana i karambolke....Mercedes Sprinter vidjeh - ako je 4-5 godina star (ima ona duga velika svjetla iza)...sav isaran korozijom...
ne vidjeh ni jednog Dukata, Iveca da je onako nastrado u nekom rasponu 5-10 godina....

mislim FIAT nije savrsen - bugovita su auta iz cijele korporacije ali razvalise ti tzv PremiJumi sa tom korozijom...
ne bi nista bilo sporno - te ljude koji vozaju ta auta boli kurac vjerovatno za tu koroziju njima je bitno da ih sluze i da ih voze - samo je bosnji balkanoidu koji jedva ima para za JGL-a TAS italijanski oksidirani krom problem....

a tek da vidis sine na E-Classu sto otpada lazni tzv "krom" sa šteka vrata... a 2008-09 godiste...a ispod se zuti ona halenjska plastika od koje se prave sjedala za halu.. (to mi je prvo palo napamet).... al i tog coeka boli kurac za to - njemu je dobra i sto joj je propo trap iza k'o da je na pijaci radio sa njom - al on njega sluzi 270 000 km presao i njemu je ok....
prosjecan balkanoid se upire iz kurcevih zila da dokaze kako je Mercedes nesto... bio je - vise nije - samo konfekcija....
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#2458 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Evidento je da Fiat konstantno pravi isti greske iz generacije u generaciju, sto nekome smeta.

Licno vozim Grande Punta i OK je automobil. Daleko je bio od najboljih u klasi i kada se pojavio, a ne sada. Koliko novca toliko muzike. Oko 500L su trebali da se potrude, jer je ipak znatno skuplji od konkurencije.

Na sajmu u BG sam ulazio u Giuliettu i Hondu Civic. Moram da priznam da je i Civic napravljen od kvalitetnijih materijala. Po meni nedopostivo je da na vratima Giuliete zateknete tvrdu recikliranu plastiku pa i u najosnovnijoj opremi. Pluc, sto se u Civicu znatno bolje sjedi.

Ali, cekamo nove generacije Alfi i Fiata, mozda se nesto i promijeni.
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2459 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by corsa »

E cuj samo bosanci dizu mercedes u nebesa!? :-) Pa eto merecedes je samo u Bosni skuplji od fiata, inace svugdje u svijetu fiat drzi primat! :mrgreen: Ok je da neko moze drzati cijenu na osnovu stare slave, ali ne moze vjecno, tako da je ta prica o mercedesovoj tolikoj nekvaliteti u najmanju ruku smijesna. Pa i lancia je BILA premium, ali ljudi su skontali da je to vremenom otislo u k....c i niko nije lud da je placa skupo radi njene stare slave.
U svakom slucaju smijesno je porediti te dvije marke i uopste nije vrijedno rasprave. Nisu nikad bili niti ce ikad biti konkurencija! :wink:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2460 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:Evidento je da Fiat konstantno pravi isti greske iz generacije u generaciju, sto nekome smeta.

Licno vozim Grande Punta i OK je automobil. Daleko je bio od najboljih u klasi i kada se pojavio, a ne sada. Koliko novca toliko muzike. Oko 500L su trebali da se potrude, jer je ipak znatno skuplji od konkurencije.

Na sajmu u BG sam ulazio u Giuliettu i Hondu Civic. Moram da priznam da je i Civic napravljen od kvalitetnijih materijala. Po meni nedopostivo je da na vratima Giuliete zateknete tvrdu recikliranu plastiku pa i u najosnovnijoj opremi. Pluc, sto se u Civicu znatno bolje sjedi.

Ali, cekamo nove generacije Alfi i Fiata, mozda se nesto i promijeni.
Ja sam ulazio i u BMW 1 i 3,Audi A3 i A4 pa je donji dio tapacirunga,ispod rucke i naslonjaca na vratima bila tvrda plastika koja je na kucanje po njoj zvonila.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2461 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

corsa wrote:E cuj samo bosanci dizu mercedes u nebesa!? :-) Pa eto merecedes je samo u Bosni skuplji od fiata, inace svugdje u svijetu fiat drzi primat! :mrgreen: Ok je da neko moze drzati cijenu na osnovu stare slave, ali ne moze vjecno, tako da je ta prica o mercedesovoj tolikoj nekvaliteti u najmanju ruku smijesna. Pa i lancia je BILA premium, ali ljudi su skontali da je to vremenom otislo u k....c i niko nije lud da je placa skupo radi njene stare slave.
U svakom slucaju smijesno je porediti te dvije marke i uopste nije vrijedno rasprave. Nisu nikad bili niti ce ikad biti konkurencija! :wink:
bojim se da je moja poenta bila sasvim drugacija
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2462 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Bakir1 »

jesam ja danas mogao vidjeti papamobil u lasvi na brkic petrolu
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2463 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

Bakir1 wrote:jesam ja danas mogao vidjeti papamobil u lasvi na brkic petrolu
neko mi krade identitet :mrgreen:

:mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2464 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Bakir1 »

ma ja, zenicka mafijo :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2465 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

Bakir1 wrote:ma ja, zenicka mafijo :D
visocki sverceru :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2466 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Bakir1 »

sve same istine :D
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2467 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by corsa »

_mufljuz_ wrote:
corsa wrote:E cuj samo bosanci dizu mercedes u nebesa!? :-) Pa eto merecedes je samo u Bosni skuplji od fiata, inace svugdje u svijetu fiat drzi primat! :mrgreen: Ok je da neko moze drzati cijenu na osnovu stare slave, ali ne moze vjecno, tako da je ta prica o mercedesovoj tolikoj nekvaliteti u najmanju ruku smijesna. Pa i lancia je BILA premium, ali ljudi su skontali da je to vremenom otislo u k....c i niko nije lud da je placa skupo radi njene stare slave.
U svakom slucaju smijesno je porediti te dvije marke i uopste nije vrijedno rasprave. Nisu nikad bili niti ce ikad biti konkurencija! :wink:
bojim se da je moja poenta bila sasvim drugacija
E ako nisam shvatio poentu, onda je do mene, ali meni je izgledalo ovako.... :?
Indira28
Posts: 7
Joined: 02/04/2014 01:58

#2468 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Indira28 »

Dečki,koliko košta set lamela,korpa.. i koliko ugradnja otprilike? Fiat Punto 1996 :-D :thumbup: :zjev:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2469 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Napisali su ti ljudi...oko 200, pa na gore...ne bi više trebalo od 250 KM...
Indira28
Posts: 7
Joined: 02/04/2014 01:58

#2470 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Indira28 »

Ok,napisali,ali eto oprosti kaj mi bilo mrsko pročitati svih 99 stranica.. :-D Svakako,hvalaaaa :thumbup:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2471 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Ma nisam mislio na ovu temu, nego ti je neko napisao na onoj drugoj, na kojoj si opisala svoj kvar... :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2472 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SONY_91 »

Da netko nije slučajno u zadnje vrijeme mijenjao termostat na 1.9 MJT 88kW, ako jeste neka napiše koliko je para koštalo to zadovoljstvo. Naime, na mojoj Astri 1.9 ostao termostat u otvorenom polozaju pa imam problema sa dostizanjem radne temperature a pošto se radi o istim motorima valjda ide isti i termostat pa zbog toga ovdje pitam

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2473 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

SONY_91 wrote:Da netko nije slučajno u zadnje vrijeme mijenjao termostat na 1.9 MJT 88kW, ako jeste neka napiše koliko je para koštalo to zadovoljstvo. Naime, na mojoj Astri 1.9 ostao termostat u otvorenom polozaju pa imam problema sa dostizanjem radne temperature a pošto se radi o istim motorima valjda ide isti i termostat pa zbog toga ovdje pitam

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Oko 110KM plus 20KM ruke... Tako nesto.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2474 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SONY_91 »

@xamp - tako znači, ja sam računao da će me do stoje izaći tako da sam bio tu negdje. Hvala na info ;)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2475 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

u zadnje vrijeme čujem skripu i nekakvo drobljenje sa jednog od zadnjih točkova . čuje se ,pa utiša.o čemu se radi otprilike,zna li neko ?
Post Reply