Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2451 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

ahuseino wrote: Ti ces mene totalno preokrenuti od bivseg "lajt" pristalice Nase Stranke (sto ce mi ono lajt?) do ljutog protivnika... svojim atacima licne prirode i arogantnim provokatorskim tonom u glavnom proizaslom ili nerazumijevanjem onoga sto si procitao ili svjesnog izvlacenja iz kontexta.

Sav taj trud da se evo napisu dva paragrafa, koristeci elokventne fraze kao 'lingvisticki neodrziva' (nidje veze), 'nazzi price', 'kvazi odrednice' i meni najmiliji - 'FUJ' da kazes sta si mogao reci u dvije recenice... samo to sto si htjeo reci bi zvucalo previse banalno bez ovakvog elokventnog potkrepljenja.

Glede izvlacenja iz kontexta... nisam Alfons, ali moje razumjevanje je da se zna sta je mislio reci rekavsi 'Srbi'... Nisam jednom cuo slicnu izjavu gdje se manje politicki korektno, za tu stranu u sukobu kaze - 'Srbi'. Ako se ima IQ veci od 60, onda se olako moze zakljuciti na sta se misli... samo sto si se ti toga ufatio jer ti je to valjda jedini argument sta li?.. i time zanemario kompletnu substancu njegova posta.

Na poslijetku, ne zalazu li se upravo NS za tri jednake strane u sukobu i geopolitickom zivotu?... S toga je vrlo klizav teren glede pitanja da li je reci 'Srbi' u Alfonsovom kontekstu politicki korektno ili ne; ali znas ti dobro sta je bila srz izjave, al' eto 'vako imas koga optuzivat za nacizam... koliko ono puta, de ponovi ocat'
Vidi, to šta neko misli kada piše ili izgovara je manje bitno od kako to zvuči, kako se razumijeva i koje su posljedice toga. Pogotovo ako to radi javno pa makar i na forumu.

O IQ većem od 60 potrebnom da se shvati da kad neko kaže Srbi (Bošnjaci, Hrvati, Iračani...) ne misli na ono šta kaže nego nešto sasvim drugo - je neuko i nemušto opravdanje za lapsus (ako je lapsus). Da je tako, u tekstovima bi a pogotovo zvaničnim dokumentima (recimo onima iz Haga) bila dozvoljena "nepreciznost". Jer, zaboga, svi koji to čitaju, slušaju imaju potreban IQ za pravilno tumačenje. Znaju šta je "srž", samo im, eto, malo mrsko biti precizan bez obzira na eventualne posljedice.

Na stranu nesretnici ispod granice od 60 (kvalifikacije?) za koje nas, zvanično, zaboli dupe. Oni svakako i ne čitaju napisano, ne slučaju izgovoreno a posredno i ne učestvuju u našim životima. Tek s vremena na vrijeme potegnu nož i žicu pa, primjereno svojim kvalifikativima, odluče se malo, malčice umješati u naše živote.

Nadam se da je jasno da ovakva generalizacije, jednostavno, nije primjerena.

Ako je riječ o lapsusu ili o površnosti, onda se tako i kaže. U protivnom ja se naježim, sjetim svih generalizacija pogotovo onih "nacionalnih" i svega što je iz toga proizašlo.

Pri tome, ja reagujem na nešto što je vrlo često i opasno a uglavnom dolazi iz krugova otrovanim naci ludilom. Kada se to desi u okruženju koje sam ja lično probrao (forum!) tada sam obavezan ukazati. Ne pretendujem da ću šta promijeniti, ali imam potrebu reagovati (da ne bude ko Arsen Dedić - osjećam).

To sa NS nema nikakve veze niti sa njihovim stavovima o ovakvoj generalizaciji ili površnosti (a insistira se na apsolutnom puritanstvu i cjepidlači se svaka riječ koja sa NS strane dolazi!). Neka oni reaguju ako smatraju za potrebno ili su prozvani. Ovo je stav izvjesnog NKVD o onome što je citirao.

O ostatku posta, o tome kako ekonomiju neće razviti strani investitori nego mi sami (samo dok se oslobodimo samih sebe) bi mogli fino i naširoko pričati.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#2452 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlatiborka »

mary juana

Nas- Nase stranke- principijelni stav je da se vlast treba baviti onim sto je danas i onim sto ce biti sutra, a istoricari onim sto je bilo nekad.
Ja vam mogu reci svoj licni stav. Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.

Sto se tice ponovnog pokretanja tuzbe protiv Srbije.
Mi mislimo da je srbijanska rezolucija o zlocinima koja je upravo donijeta vazna i da proces normalizacije odnosa sa Srbijom i etnickog pomirenja treba nastaviti jos hrabrije i brze.
U tom smislu bi bilo jako dobro da svi parlamenti u regionu urade slican potez kao Skupstina Srbije, da se svi rati zlocinci osude i da se svim zrtvama oda pocast.
Dakle, odgovor na vase pitanje je, ne.

http://www.banjaluka.com
Ne mogu da vjerujem, ovo sam pokupila sa 2-ge strane Pedjine teme na tom forumu. ..... :x
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2453 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Bitte_Halt_ja_ja wrote:
Real Khan wrote:
vox-populi wrote:Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.
:mrgreen: Ako misliš "...nego što će NS dobiti GLASOVA na izborima...", onda nisi u pravu jer će kako su krenuli biti uspjeh ako i uže stranačko rukovodstvo glasa za NS. Naime, čuo sam nekakve "zle jezike" da se u nekim općinskim vijećima dešavaju čudne stvari...Nije moguće da ovako kvalitetne programe i stranku koja "zna šta hoće" već sada napuštaju općinski vijećnici i prelaze u BOSS. Peđa, nije valjda ovo istina?! Ne mogu bilivit :shock:

P.S. ...a mislio je Bojan Bajić da je raja glupa i da će nasjedati dugo na finte seoskih varalica... E, moj Bajiću :mrgreen: Nije politika samo "sita glupost" (kako bi je najkraće definirao M.Krleža) nego tu ima još mnogo toga...

Zar ta jadna stranka jos postoji sa onom karikaturom Mirnesom? E svasta, pa ko bi dobrovoljno ili pod prijetnjom smrcu otisao u tu stranku?
E, možemo tek zamisliti koliko je tek jadna stranka iz koje ljudi prelaze u tu "jadnu stranku sa onom karikaturom Mirnesom"...pokušaj eto barem to zamisliti.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#2454 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vox-populi »

zlatiborka wrote:
mary juana

Nas- Nase stranke- principijelni stav je da se vlast treba baviti onim sto je danas i onim sto ce biti sutra, a istoricari onim sto je bilo nekad.
Ja vam mogu reci svoj licni stav. Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.

Sto se tice ponovnog pokretanja tuzbe protiv Srbije.
Mi mislimo da je srbijanska rezolucija o zlocinima koja je upravo donijeta vazna i da proces normalizacije odnosa sa Srbijom i etnickog pomirenja treba nastaviti jos hrabrije i brze.
U tom smislu bi bilo jako dobro da svi parlamenti u regionu urade slican potez kao Skupstina Srbije, da se svi rati zlocinci osude i da se svim zrtvama oda pocast.
Dakle, odgovor na vase pitanje je, ne.

http://www.banjaluka.com
Ne mogu da vjerujem, ovo sam pokupila sa 2-ge strane Pedjine teme na tom forumu. ..... :x
Kao sto rekoh, NS prica jedno za glasace u RS a drugo za glasace u Federaciji. I pri tom, u Federaciji ih zanimaju iskljucivo Bosnjaci jer u dijelu gdje su Hrvati vecina nemaju ni stranacku strukturu a ni liste za izbore. Zato komotno mogu reci "Mi nismo za treci entitet" jer Bosnjaci se sigurno nece naljutiti a Srbima ce vjerovatno biti svejedno, sve dok se ne dira RS. Tako u Federaciji mogu reci "mi mislimo da je srednji nivo vlasti neefikasan i skup" jer to ce djelimicno zadovoljiti bosnjacke glasace (ali nece ih sigurno naljutiti) dok u RS pazljivo izbjegavaju sve sto se tice napada na srednji nivo vlasti.

Deklarativno se sve stranke zalazu za bolje sutra, bolju ekonomiju. Deklarativno.

NS je opoziciona stranka i kao takva je vec bez muda. Ne smijem ni zamisliti kakvi bi tek bili na vlasti.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2455 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

kecher II wrote:
Real Khan wrote:Primjer: Bosancima kao kolektivitetu jasno kažete da Naša stranka nije prava adresa gdje oni mogu tražiti zaštitu svojih ustavom zagarantiranih prava, dok s druge strane nekim drugim kolektivitetima jasno kažete da ćete vi štititi njihova seksualna prava.
Pedja Kojovic je napisao/la:
3) "Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)

Stav je Naše stranke da se ustavna rješenja radi izvršenja presude Suda u Strasbourgu ne smiju sastojati u pukom povećanju broja članova Predsjedništva BiH sa sadašnjih 3 na 4. U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."
ti dasi skolovan barem upola od onog sto govoris barem bi znao razumiti kad neko nesto kaze onako kako jest a ne stvarati neke svoje vizije i mastanja ili jednostavno manjak intelignecije dolazi do izrazaja pa sve razumijes naopako.

Kecheru, da si ti pismen ne bi pisao "dasi" nego "da si"...
Drugo, da si barem pročitao (a siguran sam da jesi, nego misliš da se to negdje izgubilo) izjavu tvog gurua Peđe Kojovića glede Bosanaca, uvidio bi koliko je patetičan tvoj pokušaj da ga "opereš" ovim citatima iznad. Ja uporno govorim i ukazujem kako jedno piše u papirima Naše stranke a sasvim nešto drugo nam se protura ovdje na forumu. Molim te obrati pažnju na izjavu Peđe Kojovića sa 95. stranice ove forumske teme i uporedi je sa citatima koje si ljubazno postavio u odbranu dotičnog...
by Pedja Kojovic on 26/05/2010 21:00

Abacija

1 ) "Jednakiji od drugih" je poznati motiv iz poznate knjige Georga Orwella, "Zivotinjska Farma".
2) Mi ne zelimo uticati na demografiju u negativnom smislu. To su "bolesne" ideje Mao ce Tunga.
Nas cilj je izgradnja politickog sistema u kojem drustveni polozaj Bosnjaka, Srba Hrvata i "Ostalih" nece zavisiti od njihove brojnosti(demografije) nego ce svaki gradjanin BiH biti u potpunosti zasticen bez obzira na svoju nacionalnu, vjersku ili bilo kakvu drugu pripadnost.
3) "Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade
)


4) To tamo ne pise, ali se to (prirodno) pravo moze dedukcijom izvesti iz evropske deklaracije.

U prijedlogu reformi socijalnog sistema Nasa stranka ce se zalagati za promjene - od porodiljskog odsustva, preko pomoci za djecu do obdanista i skola - koje ce sadasnji trend u natalitetu u citavoj BiH pokrenuti u pozitivnom pravcu.

p.k.
Evo ti i link do tog thread-a http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... start=2350

Meni ovo sasvim jasno i nedvojbeno ukazuje na kontradikciju...how about you?!
Usput da napomenem, još uvijek nisam pročitao da Peđa Kojović demantira svoju izjavu i kaže kako sam ga pogrešno citirao, ali zato stranački vojnici ubiše se od pokušaja da opravdaju nešto što je opravdati nemoguće. Jednostavno rečeno, ako je Peđa Kojović izjavio ovdje na forumu kako Bosanci trebaju sebi tražiti "selameta" u drugim strankama(parafraziram, naravno da nije rekao bukvalno "selamet"), postavlja se logično pitanje: ŠTA KOJI KLINAC RADI NAŠA STRANKA?! Što se predstavljaju kao "građanska stranka" kada ne stoje u zaštiti prava svih ljudi u BiH (ne samo deklarativno kao što je gore citirano iz stranačkog programa). Ne znam je li ovo previše komplikovano za razumjeti...ili se radi o slijepoj podršci i potrebi da se samog sebe ubijedi kako ste izabrali "pravu stranku" ili je u pitanju svjesni bezobrazluk... Stvarno mi je žao što vam otvaram oči, jer nekima je sasvim dobar osjećaj kada ga vuku za nos. Ja ne volim da me vuku, pa ni za nos...
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#2456 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by delightful »

real khan, opomena zbog vrijedjanja sagovornika
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2457 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

zlatiborka wrote:
Ne mogu da vjerujem, ovo sam pokupila sa 2-ge strane Pedjine teme na tom forumu. ..... :x
U čemu je problem sa građanskim ratom koji je izazvan agresijom?

Ili se isključivo pod agresijom piše sve ono što se dešavalo četiri i kusur godina (a i dalje se dešava) na teritoriji cijele BiH?

NKVD-ov je stav jasan - agresija, i to do dana današnjeg (barem ona sa srbijanske strane) ali i sa dosta elemenata građanskog rata. Ja tu ne vidim nikakvih nejasnoća - to zločin i čin agresije niti umanjuje niti je poništava, obezvrijeđuje. Čak šta više, njenu su posljedice razornije. Uostalom, podsjeti se definicije građanskog rata.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#2458 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vox-populi »

NKVD wrote: U čemu je problem sa građanskim ratom koji je izazvan agresijom?
Problem je u tome sto su vojska i oficiri RS-a primali platu iz Srbije tokom cijelog rata, a i par godina poslije. Problem je sto su regularne snage Srbije redovno dolazile u BiH i tu ratovale. To je problem.
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#2459 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by doktor78 »

Istom definicijom kolege sa banjaluckog foruma nisu bili zadovoljni. Njima je ovaj drugi dio problematican...
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2460 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

vox-populi wrote:
NKVD wrote: U čemu je problem sa građanskim ratom koji je izazvan agresijom?
Problem je u tome sto su vojska i oficiri RS-a primali platu iz Srbije tokom cijelog rata, a i par godina poslije. Problem je sto su regularne snage Srbije redovno dolazile u BiH i tu ratovale. To je problem.
Ja, i? Jel' to neko možda osporava ovdje? Čitaš li ti napisano - agresija, itekako! Pod jedan, pa onda dosta praznih mjesta. Pri tome, već preporučeno a preciznosti radi - pogledaj šta piše u knjigama pod "građanski rat"!?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2461 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

NKVD wrote:
Alfons Kauders wrote:
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi...
Iako nije direktno vezano za temom... Ovakva nedopustiva i neprivhatljiva generalizacija, koje ima na svim raspamećenim stranama, je vrlo opasna i pogrešna. Na stranu njena lingvistička i logička neodrživost (istorija kaže).

Ako je mišljenje od kojeg se neće odstupiti da su Srbi, dakle cjelokupan narod, počeli rat pa se onda još i trvdi da istorija tako "kaže" onda od selameta ima samo - alahimanet pameti! Od tog mutnog izvora su dva putića - jedan da svi Srbi, poimenice i kolektivno, pristanu i priznaju činjenicu da su započeli rat, plate šta su polupali pa da im mi ostali (narodi - fuj!) eventualno oprostimo i razmotrimo činjenicu o zajedničkom životu. Druga je varijanta, izvjesnija, da se, u nazzi priči iz koje se teško izlazi, nastavimo igrati sa kvazi odrednicama i prepucavanjima o narodima kao nosiocima i suvereniteta ali i krivice.

Na stranu sve presude, rezolucije i zaključci u kojima se za agresiju, rat i zločine koje su uslijedili optužuje i kažnjava masa pojedinaca i institucija (vosjke, vlade...) ako je pojedinac Alfons probrao da je "istorija" rekla da su za rat krivi Srbi. Iz toga slijedi i amnestija za sve stvarne zločince (nosioci projekta velikosrpske hegemonije, monstumi na terenu, debili na stranama koje su napadnute...) i krivica se prebacuje na kolektiv. Pa je onda i svaki član tog kolektiva, jelte, kriv dok barem 1800 puta to ne prizna. Onda će Alfons razmotriti da li bi, eventualno, podigao prag na 2800 kolektivnih priznanja. Ali, sve u kategorijama naroda. Koji će nam, nesretnim a na silu proklamovanim predstavnicima istih, doći i glave. Adio pameti, ali baš!
sta je ovo? uvod u politicku korektnost?

srbi, srbija, srpska strana, kako god hoces...

jel sad svaki put treba napisati paragraf imenujuci pojedinacne clanove tadasnje vlasti, njihove politicke opcije i ideologe sanu, ili samo reci srbi/srbija...

i drugi svjetski su zapocele svabe, ne pada mi na pamet da zato pisem hitlerovu biografiju od 11.11.1918 do 1.9.1939 ili da analiziram politicka previranja u vajmarskoj republici...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2462 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

NKVD wrote:
zlatiborka wrote:
Ne mogu da vjerujem, ovo sam pokupila sa 2-ge strane Pedjine teme na tom forumu. ..... :x
U čemu je problem sa građanskim ratom koji je izazvan agresijom?

Ili se isključivo pod agresijom piše sve ono što se dešavalo četiri i kusur godina (a i dalje se dešava) na teritoriji cijele BiH?

NKVD-ov je stav jasan - agresija, i to do dana današnjeg (barem ona sa srbijanske strane) ali i sa dosta elemenata građanskog rata. Ja tu ne vidim nikakvih nejasnoća - to zločin i čin agresije niti umanjuje niti je poništava, obezvrijeđuje. Čak šta više, njenu su posljedice razornije. Uostalom, podsjeti se definicije građanskog rata.
meni nije sporno da je agresija prerasla u gradjanski rat sa stranom podrskom...

ali mi nije jasno kako je moguce da je rat izazvala "hrvatska agresija" ?

wtf, rat je poceo u proljece 1992... koja crna hrvatska agresija...

hrvatska jeste angazovala jedinice u bih u tom periodu, ali nije napadala bih, vec neprijateljsku oruzanu silu koja je kontrolisala dio teritorija bih i aktivno ucestvovala u razaranju hrvatske!

ako je to agresija, onda hrvatska moze npr. traziti da izrucimo dudakovica jer je i on slao jedinice u rsk za vrijeme rata...

smijesno
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#2463 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nokia6170 »

Alfons Kauders wrote:
NKVD wrote:
zlatiborka wrote:
Ne mogu da vjerujem, ovo sam pokupila sa 2-ge strane Pedjine teme na tom forumu. ..... :x
U čemu je problem sa građanskim ratom koji je izazvan agresijom?

Ili se isključivo pod agresijom piše sve ono što se dešavalo četiri i kusur godina (a i dalje se dešava) na teritoriji cijele BiH?

NKVD-ov je stav jasan - agresija, i to do dana današnjeg (barem ona sa srbijanske strane) ali i sa dosta elemenata građanskog rata. Ja tu ne vidim nikakvih nejasnoća - to zločin i čin agresije niti umanjuje niti je poništava, obezvrijeđuje. Čak šta više, njenu su posljedice razornije. Uostalom, podsjeti se definicije građanskog rata.
meni nije sporno da je agresija prerasla u gradjanski rat sa stranom podrskom...

ali mi nije jasno kako je moguce da je rat izazvala "hrvatska agresija" ?

wtf, rat je poceo u proljece 1992... koja crna hrvatska agresija...

hrvatska jeste angazovala jedinice u bih u tom periodu, ali nije napadala bih, vec neprijateljsku oruzanu silu koja je kontrolisala dio teritorija bih i aktivno ucestvovala u razaranju hrvatske!

ako je to agresija, onda hrvatska moze npr. traziti da izrucimo dudakovica jer je i on slao jedinice u rsk za vrijeme rata...

smijesno
nema potrebe toliko raspravljati:

Ako strana vojska ima odobrenje zvanicnih medjunarodno priznatih vlasti neke druge drzave da bude na njenom teritoriju, onda nema govora o agresiji. tacka :)
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2464 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Imajući u vidu dosadašnju korespodenciju i uvid u normativne akte Naše stranke i korelaciju istih sa javno izgovorenim riječima na ovom forumu od strane Peđe Kojovića, očigledno je da Naša stranka propagira nekakav neutralizam (relativizaciju) u odnosu na neke ključne pojmove i pojave u našem društvu. To je razlog zašto sam nazivao Našu stranku "političkim apaurinom"... i moram priznati da me je tako nešto duboko razočaralo. Očekivao sam da će ta nova, "naša", "građanska", "liberalna sa socijalnim senzibilitetom" stranka imati mnogo više za ponuditi u odnosu na sve dosadašnje političke subjekte. Na žalost, moja očekivanja su doslovice umrla u direktnom diskursu ovdje sa Peđom, kao i ostalim stranačkim aktivistima i simpatizerima ovdje ili van foruma. Opet na žalost, ispostavilo se da i NS, kao i sve druge stranke, radije pribjegava "kulturi" političkog populizma i demonstraciji mentaliteta fudbalske utakmice (to je ono slijepo navijanje za svoj tim i pljuvanje po svemu drugom) nego što se trudi da ponudi barem naznaku zrelog političkog promišljanje i artikuliracije bunta protiv postojeće društvene "kolake" (ovaj posljednji izraz sam posudio od Krleže, čovjeka koji je na najbolji način ironizirao politiku, i stoga ga stavljam u znake navoda).

Šta me je tu razočaralo? Pa činjenica je da "politički apaurin", tj. idejni neutralizam , relativizacija i populističko dodvoravanje nikada ne može poroditi nekakvu konkretnu akciju koja je neophodna za bilo kakve promjene. A puna su nam usta "promjena", zar ne? Neutralizam i populizam upakovan u pisane deklaracije su samo pojavni oblici malograđanske i epikurejske ideologije koja je u suštini antropološki pasivna, ali interesno izrazito ANGAŽIRANA.
Moj skromni zaključak je da se "ideja" Naše stranke u suštini "vrti" oko ličnih interesa nekolicine (činjenica je) isluženih i potrošenih bivših članova SDP-a, jer kako drugačije objasniti toliko podilaženje i pravljenje bolesnih kompromisa sa nečim što čitava planeta osuđuje, osim sa svjesnom namjerom da se ne zamjere svojim potencijalnim biračima u genocidnom entitetu zarad dobijanja nekoliko glasova više. Po mom skromnom mišljenju, to je suviše jeftino, jer prodati čovječnost za nekoliko glasova iz zločinačkog entiteta je neoprostivo.
Da li će neko glasati ili neće za ovu stranku, mene lično ne zanima...svako ima oči, uši, mozak i ruku, pa neka svako prema svojoj savjesti glasa. Međutim, meni je lično ova komunikacija pomogla da dokučim suštinu bivstvovanja ovog političkog subjekta...i zato vam svima od srca zahvaljujem i na lijepim i na ružnim riječima, i na pohvalama i pljuvanju, jer sve to zajedno pomaže političkom analitičaru u sklapanju političke slagalice.

:D
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#2465 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by delightful »

jadni krleza.
rijec je 'kloaka'
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2466 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

nokia6170 wrote: nema potrebe toliko raspravljati:

Ako strana vojska ima odobrenje zvanicnih medjunarodno priznatih vlasti neke druge drzave da bude na njenom teritoriju, onda nema govora o agresiji. tacka :)
cak i bez odobrenja... 1991/1992 bih nije bila samostalna... a jna je koristila njen teritorij za napade na hrvatsku i opskrbu svojih jedinica tamo... naravno da je hrvatska imala svako pravo da ulazi na teritorij bih i napada jna...

cak i da su u diverzijama rusili nasu infrastrukturu koju je koristila jna, i to bi bilo legalno...
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2467 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

delightful wrote:jadni krleza.
rijec je 'kloaka'
Hvala na ispravci, pisao sam u žurbi. Da, jadan Krleža...

Ima li još nešto sporno u mom postu, osim štamparske greške :D ?
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2468 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

Alfons Kauders wrote:
nokia6170 wrote: nema potrebe toliko raspravljati:

Ako strana vojska ima odobrenje zvanicnih medjunarodno priznatih vlasti neke druge drzave da bude na njenom teritoriju, onda nema govora o agresiji. tacka :)
cak i bez odobrenja... 1991/1992 bih nije bila samostalna... a jna je koristila njen teritorij za napade na hrvatsku i opskrbu svojih jedinica tamo... naravno da je hrvatska imala svako pravo da ulazi na teritorij bih i napada jna...

cak i da su u diverzijama rusili nasu infrastrukturu koju je koristila jna, i to bi bilo legalno...
Govori se o Zapadnoj Hercegovini, Srednjoj Bosni i drugim mjestima gdje se HV i ostale jedinice iz RH nisu zajedno sa ARBiH borile protiv zajedničkog neprijatelja (kao u Krajini devedesetipete, recimo) već pomagala zločinačkoj Bobanovoj i Kviskovoj paradržavi da u haosu rata još štošta "priskrbi" i jami...

(...ako ćeš mak na konac, u Sijekovcu su rane devedesetidruge nepozvane i neregularne jedinice iz Hrvatke počinile "određene" zločine nad tamošnjim stanovništvom srpske nacionalnosti... mislim, čisto da ne bude dvostrukih aršina... ovdje nije riječ ni o kakvoj relativizaciji, nje niti može i ne smije biti nego o činjeničmon stanju...)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2469 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

NKVD wrote:
Alfons Kauders wrote:
nokia6170 wrote: nema potrebe toliko raspravljati:

Ako strana vojska ima odobrenje zvanicnih medjunarodno priznatih vlasti neke druge drzave da bude na njenom teritoriju, onda nema govora o agresiji. tacka :)
cak i bez odobrenja... 1991/1992 bih nije bila samostalna... a jna je koristila njen teritorij za napade na hrvatsku i opskrbu svojih jedinica tamo... naravno da je hrvatska imala svako pravo da ulazi na teritorij bih i napada jna...

cak i da su u diverzijama rusili nasu infrastrukturu koju je koristila jna, i to bi bilo legalno...
Govori se o Zapadnoj Hercegovini, Srednjoj Bosni i drugim mjestima gdje se HV i ostale jedinice iz RH nisu zajedno sa ARBiH borile protiv zajedničkog neprijatelja (kao u Krajini devedesetipete, recimo) već pomagala zločinačkoj Bobanovoj i Kviskovoj paradržavi da u haosu rata još štošta "priskrbi" i jami...

(...ako ćeš mak na konac, u Sijekovcu su rane devedesetidruge nepozvane i neregularne jedinice iz Hrvatke počinile "određene" zločine nad tamošnjim stanovništvom srpske nacionalnosti... mislim, čisto da ne bude dvostrukih aršina... ovdje nije riječ ni o kakvoj relativizaciji, nje niti može i ne smije biti nego o činjeničmon stanju...)
jel ti mene zajebavas? govori se o pocetku rata...
Radilo se o gradjanskom ratu koji je izazvan agresijom Srbije i Hrvatske na BiH.
a pokolj u sijekovcu nije nikakav dokaz "agresije" hrvatske na bih pocetkom 1992... isto kao sto nije ni angazman hrvatskih jedinica u hercegovini ili na kupresu... nidje veze
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#2470 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nokia6170 »

NKVD wrote:
Alfons Kauders wrote:
nokia6170 wrote: nema potrebe toliko raspravljati:

Ako strana vojska ima odobrenje zvanicnih medjunarodno priznatih vlasti neke druge drzave da bude na njenom teritoriju, onda nema govora o agresiji. tacka :)
cak i bez odobrenja... 1991/1992 bih nije bila samostalna... a jna je koristila njen teritorij za napade na hrvatsku i opskrbu svojih jedinica tamo... naravno da je hrvatska imala svako pravo da ulazi na teritorij bih i napada jna...

cak i da su u diverzijama rusili nasu infrastrukturu koju je koristila jna, i to bi bilo legalno...
Govori se o Zapadnoj Hercegovini, Srednjoj Bosni i drugim mjestima gdje se HV i ostale jedinice iz RH nisu zajedno sa ARBiH borile protiv zajedničkog neprijatelja (kao u Krajini devedesetipete, recimo) već pomagala zločinačkoj Bobanovoj i Kviskovoj paradržavi da u haosu rata još štošta "priskrbi" i jami...

(...ako ćeš mak na konac, u Sijekovcu su rane devedesetidruge nepozvane i neregularne jedinice iz Hrvatke počinile "određene" zločine nad tamošnjim stanovništvom srpske nacionalnosti... mislim, čisto da ne bude dvostrukih aršina... ovdje nije riječ ni o kakvoj relativizaciji, nje niti može i ne smije biti nego o činjeničmon stanju...)
slozio bi se sa tobom, ali bi ti sada neko mogao vrlo lako reci da dokazes da li su bas te vojne formacije sto su pocinile zlocin u sijekovcu bile i formacije pod direktnom kontrolom zagreba i hrvatske vlade...jer sjeti da je upravo srbija oslobodjena za genocid u srebrenici, jer je medj. sud pravde rekao da, iako su skorpioni bili vojna formacija u sastavu mup-a srbije...da ti isti skorpioni nisu bili tog dana (kad je pocinjen genocid) pod kontrolom vlasti iz beograda, vec pod kontrolom vlasti rs-a.

to je tzv. princip "efektivne kontrole" u pogledu pripisivanja odgovornosti nekome za bilo sta.
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2471 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

Real Khan wrote:
delightful wrote:jadni krleza.
rijec je 'kloaka'
Hvala na ispravci, pisao sam u žurbi. Da, jadan Krleža...

Ima li još nešto sporno u mom postu, osim štamparske greške :D ?
Nije to štamparska(!?) greška nego posljedica jedne očigledne površnosti i instant bazduljanije po kojoj prepoznajemo još jedan sloj naše tragedije - nepostojanje institucija, formalnih i inih, koji će valorizovati i verifikovati nečije eventualno (ne)znanje. Posljedica su priučenost i površnost koja se nameće kao bogomdanost. Dovoljno je otvoriti novine, iz njih prosto iskaču ovi što se, sa sve "štamparskim" greškama, naslanjaju na krleže izdižući se (Tito dragi!) iznad mase. Pod nazor navučenim sakoom se, naravno, osjeti danf..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#2472 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Nisam znao da je Krleža potreban da se nauči šta je kloaka :oops: To se obično nauči u petom osnovne, iz biologije...
Al čega se pametan stidi...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2473 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

NKVD wrote:
Real Khan wrote:
delightful wrote:jadni krleza.
rijec je 'kloaka'
Hvala na ispravci, pisao sam u žurbi. Da, jadan Krleža...

Ima li još nešto sporno u mom postu, osim štamparske greške :D ?
Nije to štamparska(!?) greška nego posljedica jedne očigledne površnosti i instant bazduljanije po kojoj prepoznajemo još jedan sloj naše tragedije - nepostojanje institucija, formalnih i inih, koji će valorizovati i verifikovati nečije eventualno (ne)znanje. Posljedica su priučenost i površnost koja se nameće kao bogomdanost. Dovoljno je otvoriti novine, iz njih prosto iskaču ovi što se, sa sve "štamparskim" greškama, naslanjaju na krleže izdižući se (Tito dragi!) iznad mase. Pod nazor navučenim sakoom se, naravno, osjeti danf..
jes jes, et sad cojk neobrazovan, nepismen i povrsan jer je napravio obicni typo... :D i jos pride dismr ispod "nazor nafucenog sakoa"... :D

kad presuse argumenti, uvijek pali ona stara "jooo hamo vidi mu glave..."
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2474 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

NKVD wrote:
Real Khan wrote:
delightful wrote:jadni krleza.
rijec je 'kloaka'
Hvala na ispravci, pisao sam u žurbi. Da, jadan Krleža...

Ima li još nešto sporno u mom postu, osim štamparske greške :D ?
Nije to štamparska(!?) greška nego posljedica jedne očigledne površnosti i instant bazduljanije po kojoj prepoznajemo još jedan sloj naše tragedije - nepostojanje institucija, formalnih i inih, koji će valorizovati i verifikovati nečije eventualno (ne)znanje. Posljedica su priučenost i površnost koja se nameće kao bogomdanost. Dovoljno je otvoriti novine, iz njih prosto iskaču ovi što se, sa sve "štamparskim" greškama, naslanjaju na krleže izdižući se (Tito dragi!) iznad mase. Pod nazor navučenim sakoom se, naravno, osjeti danf..
Ma bravo majtore :mrgreen: Napokon si me otkrio i to na osnovu zločinačke zamjene redoslijeda dva slova u žurbi :D
U povjerenju, ja sam po zanimanju tokar (kupio diplomu zanata, uredno platio nešto u kešu i ostatak janjetinom :D ) a politikom se bavim onako iz neznanja i potpuno amaterski :D ...samo nemoj kome ovo ispričati (ups, pa ovo svi čitaju :D )
:D :thumbup:
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2475 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Alfons Kauders wrote:
NKVD wrote:
Real Khan wrote:
Hvala na ispravci, pisao sam u žurbi. Da, jadan Krleža...

Ima li još nešto sporno u mom postu, osim štamparske greške :D ?
Nije to štamparska(!?) greška nego posljedica jedne očigledne površnosti i instant bazduljanije po kojoj prepoznajemo još jedan sloj naše tragedije - nepostojanje institucija, formalnih i inih, koji će valorizovati i verifikovati nečije eventualno (ne)znanje. Posljedica su priučenost i površnost koja se nameće kao bogomdanost. Dovoljno je otvoriti novine, iz njih prosto iskaču ovi što se, sa sve "štamparskim" greškama, naslanjaju na krleže izdižući se (Tito dragi!) iznad mase. Pod nazor navučenim sakoom se, naravno, osjeti danf..
jes jes, et sad cojk neobrazovan, nepismen i povrsan jer je napravio obicni typo... :D i jos pride dismr ispod "nazor nafucenog sakoa"... :D

kad presuse argumenti, uvijek pali ona stara "jooo hamo vidi mu glave..."
:mrgreen: Neka, stipu ih da loma likuju...ne mogu mi drugačije dohakati nego se uhvatili ova dva slova...a ono ostalo što piše nije bitno (a valjda ni sporno) :D
Locked