Radi se o krajnje iracionalnom modelu ponasanja koji se u toku 60 godina razvio izmedju ova dva naroda.priroda wrote:čuj ufurani u ulogu žrtve
Znas sta je FUJ ? Fuj je je hinjiti ljubav prema Palestini na forumu. To je licemjerstvo par exellance. Plus je veoma morbidno perpetualno postirati slike mrtve djece ( ovaj put ste izborom nadisli sami sebe ), i to smatrati borbom za Palestince. Povraticu od muke.FUJ
Misli sta hoces. Da mogu spasila bih svakog Palestinca, ovog trenutka. Ali ne mogu, bas kao ni ti, niti bilo ko drugi. Danima govorim da se ovi narodi opsjednuti jedni drugima ( s jedne strane ideja ekspanzionizma po bilo koju cijenu, s druge strane ideja zrtvovanja po svaku cijenu ) moraju razdvojiti. Fizicki i dovoljnim prostorom da vise nikada ne budu jedni drugima u dometu. U protivnom cemo za desetak godina gledati kako posljednji Palestinac umire za ideju otpora. Ko to moze gledati, neka gleda._veleposlanik wrote:Latina, pretjerala si na kilometrima...
ne mogu da vjerujem sta se moze cuti i od tebe...
p.s. Ovaj post vrijedi vise od 50% postova na ovoj temi.
fukara_tz wrote:Porodica Avdibegović spremna ustupiti stan
Nakon što je pročitao u "Dnevnom avazu" najavu federalnog ministra zdravstva Safeta Omerovića da bi se jedan broj ranjenika iz Palestine mogao liječiti u našoj zemlji, Rasim Avdibegović iz Vogošće izrazio je želju da se priključi humanoj akciji.
Slike koje prenose mediji, kako kaže, bude bolna sjećanja iz našeg rata. Rasim je u ratu bio jedan od komandira borbenih jedinica, a ranjen je dva puta. Sjeća se takozvanog "Plavog puta" kuda su izlazili ranjenici.
- Tada su brojne zemlje primale naše izbjeglice i ranjenike i pružale pomoć. Ovo što se dešava u Gazi je repriza Sarajeva. Mi im ne možemo pružiti liječničku pomoć ili njegu, ali stan bi bio pogodan za izbjeglice ili ukoliko sa ranjenicima dođe neko u pratnji - kaže Rasim, koji je voljan ustupiti jednosoban stan u Vogošći u kojem je nekada živjela njegova četvoročlana porodica.
Supruga Zahida daje mu u ovome podršku i kaže da bi voljela primiti djecu.
- Čak i stan u kome moja porodica trenutno živi bila bih spremna dijeliti sa njima. Suosjećam sa majkama koje strepe za živote svoje djece, a da ne govorim o tome u kolikom broju svakodnevno ginu - kazala je Zahida.
(AVAZ)



