SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#2451 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

ja-maja wrote:
Zelena Carapa wrote:nadjoh ga i na http://www.thecosmetichouse.co.uk/Bourj ... y_Bourjois

tamo je 3.5 funte ali ne znam kako ide njihova postarina ni koliko su pouzdani.
Narucivala sam ja sa ove stranice, brzo stigne a i postarina cini mi se nije velika.
Hoce li mi neko podobnije objasniti ovu kupovinu preko neta..
Tj, jel mi se ispalti narucivati samo jedan proizvod...Ja koliko vidim razlika u cijenama je oko 1/2km..a pretpostavljam da je postarina dosta velika,tako da se ne isplati..
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2452 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Ductus Holedocus wrote:
ja-maja wrote:
Zelena Carapa wrote:nadjoh ga i na http://www.thecosmetichouse.co.uk/Bourj ... y_Bourjois

tamo je 3.5 funte ali ne znam kako ide njihova postarina ni koliko su pouzdani.
Narucivala sam ja sa ove stranice, brzo stigne a i postarina cini mi se nije velika.
Hoce li mi neko podobnije objasniti ovu kupovinu preko neta..
Tj, jel mi se ispalti narucivati samo jedan proizvod...Ja koliko vidim razlika u cijenama je oko 1/2km..a pretpostavljam da je postarina dosta velika,tako da se ne isplati..
Pitala i zakljucila sama :-)
Ja kupujem preko ebay, neke stvari koje nemaju kod nas ili imaju ali su basnoslovno skupe - cuj maskara 47 KM (lancome)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2453 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca wrote:
semlaca wrote:Koristi li ko Almay kozmetiku?
Na ebay ima hrpa nekih kremica, sve pravo jeftino.
Čini mi se da je neko pominjao nekad na forumu al' nisam sigurna?
Kakva su iskustva?
Nađoh, naravno to je bila Michun naš ebay stručnjak. Michun hvališ smart shade, hoće li to meni odgovarati?
Super je smart shade, izmedju pudera i kremice. A jeftin pravo. I puder u kamenu im je super...jedino nemaju puno boja za zahtjevnije tonove lica...ja vazda najsvjetliju uzmem i to je to.

Ovaj kameni je dobar, ali mislim da je za starije napravljen.
http://global.ebay.com/ALMAY_Line_Smoot ... 59990/item

Ali ako ti nije masno lice, mislim da ce ti samo ovaj smart shade biti OK. Pogledaj na njihovoj str. pa onda na ebay :D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2454 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

ja-maja wrote:
Zelena Carapa wrote:nadjoh ga i na http://www.thecosmetichouse.co.uk/Bourj ... y_Bourjois

tamo je 3.5 funte ali ne znam kako ide njihova postarina ni koliko su pouzdani.
Narucivala sam ja sa ove stranice, brzo stigne a i postarina cini mi se nije velika.

Kakve su ovo cijene, je li ovo neka sala? :D
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#2455 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

Da li je neko koristio Iluminator u stiku - Giordani (zadnji Oriflame katalog)? Cini se na slici da je pretaman??? I ako moze savjet za neki Iluminator ali da nije bas preskup....
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2456 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Ductus Holedocus wrote:
ja-maja wrote:
Zelena Carapa wrote:nadjoh ga i na http://www.thecosmetichouse.co.uk/Bourj ... y_Bourjois

tamo je 3.5 funte ali ne znam kako ide njihova postarina ni koliko su pouzdani.
Narucivala sam ja sa ove stranice, brzo stigne a i postarina cini mi se nije velika.
Hoce li mi neko podobnije objasniti ovu kupovinu preko neta..
Tj, jel mi se ispalti narucivati samo jedan proizvod...Ja koliko vidim razlika u cijenama je oko 1/2km..a pretpostavljam da je postarina dosta velika,tako da se ne isplati..
Evo pojasnicu ti ja za strawberry jer sam njihov fun i redovna musterija godinama.

Kod njih ti je postarina besplatna. Znaci cijena koju vidis na njihovoj stranici je ono sto u stvari placas ( s tim sto imas i neki loyality bonus koji ostvarujes u zavisnosti koja ti je kupovina po redu - nije velik od 1-10%). Za prvu kupovinu uvijek dobijes nesto gratis. Pocesto dobijes nesto gratis i onako (sjenu ili olovku ali neku poznatiju marku). Postaru platim 1-3 marke na vratima (zato sto je donio paketic predpostavljam) u zavisnosti od velicine paketa. Na strawberry se ispalti pratiti snizenja jer jako cesto imaju i 70% off. Takodjer one poklon pakete itd. :)

Sto se tice ovih drugih linkova, cijene na prvu smjesne ali te na postarini uzmu. A ja ne volim iznenadjenja. :wink:

da i jos da kazem da dodje jako brzo. Uglavnom cekam od 5-12 dana
Last edited by Zelena Carapa on 17/02/2011 11:23, edited 1 time in total.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2457 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

baby24 wrote:Da li je neko koristio Iluminator u stiku - Giordani (zadnji Oriflame katalog)? Cini se na slici da je pretaman??? I ako moze savjet za neki Iluminator ali da nije bas preskup....
Ja imam taj giordani u stiku ali ga jako rijetko koristim, on ti je bas onako kao bronzer i ja ga i stavim malo na moru onako na obraze, moze se i na usne staviti pa cak i na gornji rub kapka ono ispod obrve, nije on los, ali eto nista psecijalno. Ja sam sad narucila onaj trobojni iz oriflame-a da vidim kakav je on. inace najbolji neskupi je meni bio giordani tecni iluminator
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#2458 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

Nadinka wrote:
baby24 wrote:Da li je neko koristio Iluminator u stiku - Giordani (zadnji Oriflame katalog)? Cini se na slici da je pretaman??? I ako moze savjet za neki Iluminator ali da nije bas preskup....
Ja imam taj giordani u stiku ali ga jako rijetko koristim, on ti je bas onako kao bronzer i ja ga i stavim malo na moru onako na obraze, moze se i na usne staviti pa cak i na gornji rub kapka ono ispod obrve, nije on los, ali eto nista psecijalno. Ja sam sad narucila onaj trobojni iz oriflame-a da vidim kakav je on. inace najbolji neskupi je meni bio giordani tecni iluminator
znaci li to da je ovaj u stiku previse taman? ja imam svijetao ten i onda mi to ni slucajno ne bi odgovaralo... hvala ti u svakom slucaju.... pokusacu da otkazem narudzbu :-)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2459 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

baby24 wrote:
Nadinka wrote:
baby24 wrote:Da li je neko koristio Iluminator u stiku - Giordani (zadnji Oriflame katalog)? Cini se na slici da je pretaman??? I ako moze savjet za neki Iluminator ali da nije bas preskup....
Ja imam taj giordani u stiku ali ga jako rijetko koristim, on ti je bas onako kao bronzer i ja ga i stavim malo na moru onako na obraze, moze se i na usne staviti pa cak i na gornji rub kapka ono ispod obrve, nije on los, ali eto nista psecijalno. Ja sam sad narucila onaj trobojni iz oriflame-a da vidim kakav je on. inace najbolji neskupi je meni bio giordani tecni iluminator
znaci li to da je ovaj u stiku previse taman? ja imam svijetao ten i onda mi to ni slucajno ne bi odgovaralo... hvala ti u svakom slucaju.... pokusacu da otkazem narudzbu :-)
Pa ako si svijetla...ne treba ti neki skupi. Zavisi gdje hoces da stavljas. Ako su samo jagodice i celo onda mozes bilo koju bijelu sjajnu sjenu i cetkicom nanijeti (ona ko lepeza, ako imas).
Ako ces na cijelo lice, imas ovih jeftinijih marki pap ogledaj sta nude. Revlon je imao nekada divan bijeli, roze i nude. Znam da essence ima puder sa sljokicama.
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#2460 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

Ja imam taj giordani u stiku ali ga jako rijetko koristim, on ti je bas onako kao bronzer i ja ga i stavim malo na moru onako na obraze, moze se i na usne staviti pa cak i na gornji rub kapka ono ispod obrve, nije on los, ali eto nista psecijalno. Ja sam sad narucila onaj trobojni iz oriflame-a da vidim kakav je on. inace najbolji neskupi je meni bio giordani tecni iluminator[/quote]

znaci li to da je ovaj u stiku previse taman? ja imam svijetao ten i onda mi to ni slucajno ne bi odgovaralo... hvala ti u svakom slucaju.... pokusacu da otkazem narudzbu :-)[/quote]

Pa ako si svijetla...ne treba ti neki skupi. Zavisi gdje hoces da stavljas. Ako su samo jagodice i celo onda mozes bilo koju bijelu sjajnu sjenu i cetkicom nanijeti (ona ko lepeza, ako imas).
Ako ces na cijelo lice, imas ovih jeftinijih marki pap ogledaj sta nude. Revlon je imao nekada divan bijeli, roze i nude. Znam da essence ima puder sa sljokicama.[/quote]

ma da, ja sam to mislila samo na jagodice i ono malo ispod obrve.... zato bi neku neutralnu boju, njeznu... a nikad to ranije nisam koristila... ja vidjela ovo, ali pojam nemam valja li.... http://www.thecosmetichouse.co.uk/Powde ... ing_Powder

...a je li taj essence puder sa sljokicama u prahu? ima li u cm-u? hvala ti michun puno....
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2461 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

imam pitanje laika ... kakav je to foundation (jel to puder??) koji se nanosi spuzvicom i tapkanjem??

hvalaaaa
:)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2462 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Partizzanka wrote:imam pitanje laika ... kakav je to foundation (jel to puder??) koji se nanosi spuzvicom i tapkanjem??

hvalaaaa
:)
To ti je tecni puder - da da, to sto si mislila.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2463 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

baby24 wrote: ma da, ja sam to mislila samo na jagodice i ono malo ispod obrve.... zato bi neku neutralnu boju, njeznu... a nikad to ranije nisam koristila... ja vidjela ovo, ali pojam nemam valja li.... http://www.thecosmetichouse.co.uk/Powde ... ing_Powder

...a je li taj essence puder sa sljokicama u prahu? ima li u cm-u? hvala ti michun puno....
valja to puder u prahu sa sljokicama...al ne znam ima li kod nas. nisam zagledala loreal stand imaaaa pola god.
a ovaj essence je kameni, jos lakse za nanositi cetkicom ili spuzvicom.
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#2464 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pacificgirl »

Zelena Carapa wrote:


Evo pojasnicu ti ja za strawberry jer sam njihov fun i redovna musterija godinama.

Kod njih ti je postarina besplatna. Znaci cijena koju vidis na njihovoj stranici je ono sto u stvari placas ( s tim sto imas i neki loyality bonus koji ostvarujes u zavisnosti koja ti je kupovina po redu - nije velik od 1-10%). Za prvu kupovinu uvijek dobijes nesto gratis. Pocesto dobijes nesto gratis i onako (sjenu ili olovku ali neku poznatiju marku). Postaru platim 1-3 marke na vratima (zato sto je donio paketic predpostavljam) u zavisnosti od velicine paketa. Na strawberry se ispalti pratiti snizenja jer jako cesto imaju i 70% off. Takodjer one poklon pakete itd. :)

Sto se tice ovih drugih linkova, cijene na prvu smjesne ali te na postarini uzmu. A ja ne volim iznenadjenja. :wink:
Ne uzmu te na postarini na cosmetichouse, kad ti je sjajilo 2 eura a postarina npr 3 eura, to je zajedno jos uvijek puno puno manje nego cijene na strawberryu, ja tamo nikad nisam vidjela nista ispod 20 dolara. Ja sam narucivala sa cosmetic house, stranica je jaaaako povoljna, i zato nemoj ovakvim postovima tjerati ljude da potrose brdo para na strawberryu, taj free shipping koji oni nude je obicna navlakusa kad su im proizvodi puno skuplji.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2465 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

Pacificgirl wrote:
Zelena Carapa wrote:


Evo pojasnicu ti ja za strawberry jer sam njihov fun i redovna musterija godinama.

Kod njih ti je postarina besplatna. Znaci cijena koju vidis na njihovoj stranici je ono sto u stvari placas ( s tim sto imas i neki loyality bonus koji ostvarujes u zavisnosti koja ti je kupovina po redu - nije velik od 1-10%). Za prvu kupovinu uvijek dobijes nesto gratis. Pocesto dobijes nesto gratis i onako (sjenu ili olovku ali neku poznatiju marku). Postaru platim 1-3 marke na vratima (zato sto je donio paketic predpostavljam) u zavisnosti od velicine paketa. Na strawberry se ispalti pratiti snizenja jer jako cesto imaju i 70% off. Takodjer one poklon pakete itd. :)

Sto se tice ovih drugih linkova, cijene na prvu smjesne ali te na postarini uzmu. A ja ne volim iznenadjenja. :wink:
Ne uzmu te na postarini na cosmetichouse, kad ti je sjajilo 2 eura a postarina npr 3 eura, to je zajedno jos uvijek puno puno manje nego cijene na strawberryu, ja tamo nikad nisam vidjela nista ispod 20 dolara. Ja sam narucivala sa cosmetic house, stranica je jaaaako povoljna, i zato nemoj ovakvim postovima tjerati ljude da potrose brdo para na strawberryu, taj free shipping koji oni nude je obicna navlakusa kad su im proizvodi puno skuplji.
Bourjois maskara 1001 Lashes
Bourjois sjajilo
Vodootporni kreon

sa dostavom 11,85 funti ili 27 KM, moram li napomenuti da maskara u Sarajevu kosta cca 24 KM-a?
*mima*

#2466 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

ministarko...jel to i porucujes?
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2467 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

*mima* wrote:ministarko...jel to i porucujes?
U fazi sam stednje nakon sto sam kupila sve sto mi treba od kozmetike :D , cekam da se mjesec priblizi kraju pa da se bacim na rasipanje ali na cipelice. A ovo narucujem ako Bog da pocetkom marta. :)
*mima*

#2468 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

:D al su te zarazile
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2469 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

*mima* wrote::D al su te zarazile
Ko god je otvorio ovu temu taj se i "kontaminirao " :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2470 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Pacificgirl wrote:
... zato nemoj ovakvim postovima tjerati ljude da potrose brdo para na strawberryu, taj free shipping koji oni nude je obicna navlakusa kad su im proizvodi puno skuplji.
Izvini, ispade sad ja radim za strawberry..nije bas tako. Ne tjeram nikoga ni na sta. :wink: Cura pitala za iskustva - ja podjelila svoje. :D

Puderi, maskare, sjenila koja ja koristim su jeftinija na strawberry nego kod nas u Sarajevu. A meni je to vazno.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2471 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Gospoda Ministarka wrote:
*mima* wrote:ministarko...jel to i porucujes?
U fazi sam stednje nakon sto sam kupila sve sto mi treba od kozmetike :D , cekam da se mjesec priblizi kraju pa da se bacim na rasipanje ali na cipelice. A ovo narucujem ako Bog da pocetkom marta. :)
Joj sad sam gledala cipelice (malo je off the topic al se svodi na isto-trosenje tesko zaradjenih para :)), eh jos je i dobro dok kupujemo sjajila zene, kad sad krenu cipelice, proljecne jaknice i ostalo, tek cemo onda bankrotirati :)

hej jasno vamje kolko zudim za proljecem kad sam vec treci dan an poslu u cipelicama :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2472 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

Nadinka wrote:hej jasno vamje kolko zudim za proljecem kad sam vec treci dan an poslu u cipelicama
Trazila sam odgovarajucu temu samo kako bih izjavila da jedva cekam proljece.
Rastuzise me sad, rekose da nam dolazi ponovno hladnije vrijeme i snijeg ali mart je blizu... :-D
oooo jedva cekam, cipelice i suknjice bez strampli. :D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2473 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

Gospoda Ministarka wrote:
Nadinka wrote:hej jasno vamje kolko zudim za proljecem kad sam vec treci dan an poslu u cipelicama
Trazila sam odgovarajucu temu samo kako bih izjavila da jedva cekam proljece.
Rastuzise me sad, rekose da nam dolazi ponovno hladnije vrijeme i snijeg ali mart je blizu... :-D
oooo jedva cekam, cipelice i suknjice bez strampli. :D
Da, najavili su snijeg sad za subotu. I meni je muka vise od zime, jedva cekam baletanke, lahurave pantalone i haljinice :-)
*mima*

#2474 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

Gospoda Ministarka wrote:
Nadinka wrote:hej jasno vamje kolko zudim za proljecem kad sam vec treci dan an poslu u cipelicama
Trazila sam odgovarajucu temu samo kako bih izjavila da jedva cekam proljece.
Rastuzise me sad, rekose da nam dolazi ponovno hladnije vrijeme i snijeg ali mart je blizu... :-D
oooo jedva cekam, cipelice i suknjice bez strampli. :D

sram te bilo
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2475 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

haha, jest vala, odmah bi ona i strample skinula :) vidjela sam slatke baletanke u azelu, mekane, onako tamne slajste al velike mi :( a ima finih i u targi..ok fulala sma temu ovo je sad bas zachatavanje
Post Reply