Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2451

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:06, edited 1 time in total.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2452

Post by znanje »

ludost wrote:Haj' sad, dosta vise pre§eravanja s arheologijom iz satelita! :x

Malo osnovnog gradiva, koje bi navedenim arheolozima iz Fonacije, ukljucujuci i Hodovica, trebalo biti tablica mnozenja. :x

Iz knjige "Arhitektura kasnoantickog doba u Bosni i Hercegovini" Djure Baslera. Ko ne zna ko je Djuro Basler, nek se obrati Google-u. Kad mozete lupetati o meksickim piramidama i Denikenima, mozete se malo i s vlastitom zemljom bolje upoznati. Za pocetak.

str. 54:
U klancu Une, istocno od Brekovice, na cunjastoj stijeni povise lijeve obale rijeke, nalaze se rusevine zvane Kostel, sa ostacima utvrdjenja koje se prema ostacima zidova i nalaza moze datirati u kasnoanticko doba. Vec samo ime lokaliteta podsjeca nas na neki castellum. Tu se oko peterokutnog tornja vezu potezi zidova u raznim pravcima. Cjelina utvrdjenja nije ustanovljena, ali i ono poteza sto je vec uneseno u plan odaje kasnoanticko porijeklo. U unutrasnjosti razvaline i u rusevinama na padinama brijega nalaze se razasuti rimski arhitekturni fragmenti: tesano kamenje, ulomci opeka, tegula i tubula. . . . Slican kastel nalazio se i na mjestu na kome je u srednjem vijeku podignut zamak Izacic.
str. 55:
Veliki refugij nalazio se i na gradini Zecovi u Carakovu, juzno od Prijedora. I ovdje je, kao i u najvise slucajeva, za situiranje zastitne utvrde iskoriscena prethistorijska gradina - ovoga puta sa vrlo bogatim kulturnim slojevima iz eneolitskog i ilirskog doba. Gradina se nalazi na dominantnom brezuljku, gornji zaravanak je izduzenog oblika i malo nagnut prema sjeveru.
Itakodalje, itakoblize.

Hoce li, dakle, neko od ovih arheologa iz svemira konacno odgovoriti na moje pitanje postavljeno jos prije cca 40 stranica ove srapunjice?

Zasto piramida, a ne ilirska gradina ili podgradje srednjevjekovnog grada Visoki? Ili neka kasnoanticka struktura?

Gotovo u pravilu su takva srednjevjekovna naselja nastajala upravo na ostacima starijih, ilirskih ili kasnoantickih, kao sto se vidi iz prilozenih citata, i kao sto barem gospodin Hodovic treba znati, kad vec Indijana Dzons ne zna!

I jos jedno pitanje - kako vec navodih negdje na samom pocetku ove trakavice, na podrucju Visokog radi jedna ekipa njemackih arheologa koja istrazuje tamosnje ostatke neolitskog naselja, sto se samo dodatno uklapa u gore iznesene argumente. Gdje su oni sad i zasto oni nisu ukljuceni u 'rad Fondacije', koja okuplja 'preko stotinu stranih eksperata'?! Ako bi ko trebao biti upoznat s lokalitetom i radom na njemu, to bi trebali biti ovi arheolozi.

Kazu da majmun radi sto majmun vidi. Nije ni cudo sto se onda nekima, koji osim turistickih obilazaka meksickih piramida druge ekspertize i nemaju, prividja samo ono sto im je poznato. Cim sam je vidio, odmah sam je spazio.

Dosta vise ove planktonologije! Prije nego sto pocnete traziti Atlantide, alhemicarsko kamenje i piramide, bar se malo bolje informirajte o vlastitoj zemlji.

:x
Uvijek mi je žao kad vidim da se (mladi) ljudi nanerviraju vlastitom nemoći u pokušaju da izmijene nešto što se u principu samo silom može korigovati. Nijedan nepismeni vlastodržac, kog redovito odgaja prasica, krava, umjesto žene, majke, usađujući mu u sivu masu nagone destrukcije umjesto rapsodija kreacije, ne priznaje logiku logike već isključivo logiku sile.

Čuvaj živce. Ovo je tek početak.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2453

Post by Macuser »

Ima Semir jos karata u rukavu, pored Atlantide i Filozofskog kamena:

"Prije hiljadu godina, Američki pustinjski kanjoni su bili svjedoci razvijene civilizacije koja je misteriozno nestala davno prije dolaska Indijanaca. Sasvim neočekivano, autor otkriva iznenađujuće poruke našoj civilizaciji.

Knjiga opisuje tridesetak putovanja kroz proslost i buducnost, na razlicitim mjestima u svemiru.

1. MOJ PRVI POSJET MARSU

Date: 29.09.1993.
Place: Training office
Data: Type 4
Target coordinates: 5987/9221

2. UFO ABDUCTION

(Koja je nasa rijec za "abduction"? Kada te mimo tvoje volje odvedu i vrse eksperimente na tebi? Slicno sto mi radimo pokusnim misevima.)

CB: Dobro, vidim zgradu, ogradu, nesto slicno pruznim tracnicama. Zivotinje su unutar ograde. Nekoliko ljudi. Ljudi nesto rade. Oni imaju osjecaj da svoj posao moraju zavrsiti. Detektiram visok stupanj odlucnosti i intenziteta. Kao kod borbe sa bikovima.
M: Ne interpretiraj. Samo snimi podatke.
CB: Dobro, vidim ljude sa zivotinjama. Osjecaj da je neko iskoristen. Takodje, osjecam mnostvo posmatraca. Ovo mi se ne svidja.
M: Digni se pet hiljada fita u visinu.
CB: Vidim srebrne, metalne stvari ovdje. Detektiram UFO brodove. Sta da radim slijedece?
M: Udji u trag tim brodovima.
CB: Kao da su ljudi u tim brodovima. Izgledaju kao avioni, sjajni i metalni.
M: Vrati se na pocetni polozaj, unutar ograde, na Zemlji.
CB: Zivotinje se osjecaju ugrozene. Kao da se ljudi poigravaju s njima. Ali, imam jasan signal da ljudi unutar ograde ne zele da povrijede zivotinje.
M: Fokusiraj se na svrhu ljudskog odnosa sa zivotinjama.
CB: Oni pokusavaju da kontroliraju zivotinje, da ih predvode. Ovo je kamp za obuku. Oni treniraju zivotinje da rade odredjene stvari.
M: Podji malo unaprijed u vrijeme.
CB: Zivotinje vise ne panicare. Umjesto toga, dobijaju hranu i ljubav od
svojih trenera.
M: U redu. Zavrsimo sesiju. Ovo ti je bio cilj: "Remote viewing UFO abductions". (CB: Moja interpretacija ove sesije je da zivotinje predstavljaju ljude. Ljudi unutar ograde su vanzemaljci koji rade s ljudima sa svrhom da ih treniraju necemu. Ljudi u svemirskim brodovima su, vjerovatno, galakticki posmatraci. Ovo je jedina sesija u kojoj je signal bio promijenjen od strane vanzemaljaca, jer su oni bili svjesni moga prisustva.)

3. PREZIVJELI SA MARSA

CB: Ljudi... Bijelci... Obuceni... Planina, i vjetar. Primam signale straha, ali i uzbudjenja. Mnogo emocija. Svemirski brodovi.
M: Podji na vrh planine.
CB: Svemirski brod. Sjajan, metalni, topao. Ide tacno na planinu. Prolazi kroz nju?! Sta je ovo?
M: Podji na matricu sestog nivoa.
CB: Bica u brodu. Nisu svi isti. Zidovi. Uredjaji. Dobijam signale iz umova bica. Ovo je bila misija za snabdijevanje. Rutinska. Ova bica su covjekolika. Tehnicari. Svi imaju uniforme... Sada sam unutar neke vrste pecine ili ogromne rupe u planini... Brod je sletio u centar. Ovo izgleda kao hangar. Oni ne znaju da sam ovdje. Izgleda da prevoze vaznu tekucinu. Koja ima posebnu zadacu za njih. Biolosku... Krecem se okolo. Osjecaj da muskarci rukovode operacijama. Zene nisu u tehnickim oblastima... Vidim djecu. Nisu dobro. Bolesna su. Mirno sjede, ali su jako uplasena.

4. VRHUNAC CIVILIZACIJE NA MARSU

CB: Pjescano je, i vjetrovito... Cujem glasove, muziku, razgovor. Ambijent podsjeca na stari grad Mombasu u Keniji. Vidim put sa zgradama na obje strane. Jedna osoba stoji pokraj kruzne gradjevine. Nalik malom amfiteatru...
M: Idi na cetvrti nivo.
CB: Vidim ljude, dosta njih. Muskarce. Fokusiram se na lica. Nemaju kose i imaju vece oci nego ljudi. Koza im je svijetla. Vidim kuce. Napravljene od gline. Izgledaju siromasni po zemaljskim standardima, ali sretni. Dosta vode uokolo. Vole vodu. Imaju osnovne alate. Nivo me podsjeca na Afriku...

Fokusiram se na njihove misli. Imaju neke telepatske sposobnosti. Zene su uglavnom u kucama vecinu vremena. Ne izlaze s djecom. M: Mozes li detektirati nesto u vezi njihove kulture? CB: Imaju neku vrst sastanaka, samo muskarci... Ulazim u jednu kucu. Tri sobe. Kupatilo. Osjecaju se udobno u kuci. Vidim posudje. Cetvoro ljudi, muskarci i zene.
M: Mozes li naci neki simbol?
CB: Sta se desilo? Kao da sam dislociran u vremenu. Ubacen u drugi period. Stvari su drugacije ovdje. Sta se zbiva ovdje?
M: Nemoj analizirati. Reci mi sta vidis?
CB: Buljim u neki znak. Polirana bijela povrsina. Metal je okolo, u zraku je sivi i crni dim. Vidim znacajan tehnoloski napredak. Vidim i druga bica, sada. Oni su manji, nizi. Dobijam impuls da su radnici, kao na nekoj misiji. Motivirani su. Hitno moraju obavljati misiju. Ova bica imaju svemirske brodove. Imaju uniforme sa znakovima. Neki od njih su piloti. Vise ne vidim Marsovce.
M: Pokusaj ih naci.
CB: U tome i jeste stvar. Marsovci su nestali. Gotovo je s njima. Ja sam jos uvijek na Marsu, ali to je napusteni grad. Samo ova niska, ali napredna bica . Oni su izgradili svoje moderne zgrade sa tehnoloskim uredjajima.
M: Fokusiraj se na svrhu njihovog boravka.
CB: Ovdje su u prvoj fazi nekog veceg projekta. Imam osjecaj da sve pakiraju.

(Moj instruktor je trazio da mu skiciram simbol koji sam vidio. Ima srcolik oblik sa zmijom u centru. Ivica je zlatna, pozadina bijela, glava zmije je crvena.)

M: Dobro. Idemo na nivo sest matricu.
CB: Primam impulse od dvije vrste bica. Marsovci razmisljaju o ovim drugima kao o drugom plemenu. Ne kao o drugom svemirskom narodu. Oni to ne razumiju. Bila je panika kada su ova bica dosla na Mars. Ovi nizi su mlijecno bijele boje. Oni su bozanska bica za Marsovce... Marsovci kao da se pakiraju. Ovo je cudno. Izgleda da ova naprednija bica planiraju da naprave fizicke promjene kod Marsovaca i da ih zamrznu. Ova niska bica izgledaju kao Greys?i.
M: OK, Courtney. Zavrsimo ovdje.

(Naravno, moji izvodi su kraci nego sto traju stvarne sesije. Slijedi puno objasnjenje vidjenog.)

CB: Na svom vrhuncu, civilizacija na Marsu je bila slicna onoj u drevnom Egiptu. Uvjeti im nisu bili laki. Ali, mogli su prehranjivati svoje familije, zivjeti u gradovima, participirati u drustvenom zivotu. Zene su bile uglavnom u kucama s djecom. Njihovo drustvo je dozivjelo veliku katastrofu. Mnogo ih je stradalo. Neki su spaseni od strane Greys?a koji su stigli u poslednjem momentu. Nekako su uspjeli da sacuvaju, zamrznu Marsovce. Kljucno je bilo sacuvati genetski materijal stanovnika Marsa.

Ovo se desavalo prije nekoliko miliona godina."

Ima i Galakticka Federacija, ali pustimo sad to...Jos ce Bosanci ispasti Marsovci. :lol: :lol: :lol:
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2454

Post by kekec »

ludost wrote:care mili, to je samo jedan u nizu vec tipskih novinskih izvjesca koje okolo siba sama fondacija - isti tekstici pojavljuju se svuda, od lokalnih web stranicica do takvih, kako kazes, uglednih medija. mali podsjetnik, ako novine nekad nesto objave, to ne znaci da i same stoje iza toga, vec rade svoj posao, objavljuju poslani im materijal. prema tome, ne zanosi se previse. da se cika indy zadrzao na jednoj piramidi, pa hajde.. nego, zamisli, ima ih citavih pet komada! moglo bi se komotno rec - oko, ba, ekspertno, budimo realni!
:lol:
Danas svi pisu i objavljuju, ali mnogo ne komentarisu.

A na proljece ili ljeto, kada se ispod gornjeg sloja ukaze
obicni kamen i samo kamen, vidjeti cemo komentara.
Sta ce tek onda viceva o ... Bosancima nastati. :sad:
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#2455

Post by mačak u čizmama »

:shock:
nisam pratila temu neko rijeme...vidim sad priču o 5 piramida :D
pa kad ima ljudi koji su progutali priču o jednoj, pa drugoj, evo sad i 5
komada...
do proljeća, mogu mislit...
:-)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2456

Post by Fair Life »

Image
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2457

Post by Goran_35 »

A wrote:Pa savrsene strane piramide su erodirale, jer su dugo bile pod morem, otkud potreba za strucnjakom za fosile planktona 8-)
Pa ako ima vecih strucnjaka,a vidim da ima :oops: pun forum :oops::D ,sto se ne ukljuce u istrazivanje?

:roll:
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2458

Post by Goran_35 »

pravimjernik wrote:gorane ne odgovori ti meni kako to da kamen može erodirat pod morem u visokom al ne i u japanu?

i ako su erodirale dvije strane gdje su kameni zidovi ispod ,što se ne vide?

a ako je erodiralo onda nije kamen, a ako nije kamen šta je onda?

(ovo jedino kad bi me zanimo tvoj odgovor :D )
posto te ne zanima moj odgovor,samo da ti kazem,da nemam pojma o cemu pricas,a niti sam japanac :oops: a niti je Srbija do Tokija :oops:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2459

Post by Prenj »

Goran_35 wrote:
A wrote:Pa savrsene strane piramide su erodirale, jer su dugo bile pod morem, otkud potreba za strucnjakom za fosile planktona 8-)
Pa ako ima vecih strucnjaka,a vidim da ima :oops: pun forum :oops::D ,sto se ne ukljuce u istrazivanje?

:roll:
Nedostaje nam osnovni alat piramidologa ...nemamo :D ekspertno :D oko :D:D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2460

Post by Fair Life »

Prenj wrote:
Goran_35 wrote:
A wrote:Pa savrsene strane piramide su erodirale, jer su dugo bile pod morem, otkud potreba za strucnjakom za fosile planktona 8-)
Pa ako ima vecih strucnjaka,a vidim da ima :oops: pun forum :oops::D ,sto se ne ukljuce u istrazivanje?

:roll:
Nedostaje nam osnovni alat piramidologa ...nemamo :D ekspertno :D oko :D:D
Evo i oko... ekspertno.

Image
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2461

Post by Goran_35 »

Za pocetak :oops: nebi bilo lose prouciti,kratki prirucnik za arheologiju :oops:

http://www.piramidasunca.ba/

:D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2462

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:07, edited 1 time in total.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#2463

Post by Mahalac »

Koliko samo energije trosi ova negacijska ekipa mogla je dosad smisliti autenticni suvenir za ovu nasu piramidu :oops:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2464

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:08, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2465

Post by Prenj »

ludost wrote:hajde alternativci iz satelitske orbite, sta je sad? papala maca jezik? :lol:
Tisina je jer cekaju ... instrukcije ekspertnog oka :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2466

Post by Goran_35 »

ja bih prije rek'o :oops: da je mozda dosadilo nekima da igraju kamena s' ramena ? :oops: :D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2467

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:08, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2468

Post by Goran_35 »

Dzabe :oops: ,neki bacaju kamenje i kad nema protivnicke ekipe :oops:

ej ludi evo ti stranica ne moras vise ici na alternativnu historiju :oops: ....Tu imas plan rada ;) a i kratki prirucnik arheologije :oops: :D


http://www.piramidasunca.ba/
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2469

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:09, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2470

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:09, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2471

Post by Goran_35 »

ludost wrote:
Goran_35 wrote:Dzabe :oops: ,neki bacaju kamenje i kad nema protivnicke ekipe :oops:

ej ludi evo ti stranica ne moras vise ici na alternativnu historiju :oops: ....Tu imas plan rada ;) a i kratki prirucnik arheologije :oops: :D


http://www.piramidasunca.ba/
gogi_35, haj kad vec tako rado po cevape ides, moze li i meni deset u pola? :)

pise li negdje u tom prirucniku i uci li se na toj stokholmskoj arheologiji da se lokacija arheoloskog istrazivanja koje je u toku zatvori za bilo kakve posjetioce - a posebno vece grupe turista - sve dok radovi ne budu potpuno zavrseni?

ili se u stokholmu na arheologiji uci kako se prije radova na terenu izasfaltira cesta?

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nisam u timu :oops: tite mi :oops: ali sam navijac ;) pa da odgovorim na ovo veoma inteligentno :oops: pitanje :oops:

Dakle,stoljecima su tu prolazili kojekakvi :oops: ,mjenjale se kulture :oops: ,neki cak izgradise i srednjovjekovni grad na vrhu :oops:

Pa prema tome,kad je to moglo biti tako sve ove godine,zasto sada zabraniti eventualnim turistima da dodju?Koliko ja znam ne zivimo ni u kakvoj diktaturi ? :oops:

Ili se varam? :roll:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2472

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:10, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2473

Post by Goran_35 »

Polako mladicu :oops: dok se otkopa :oops:

za sada je bezbjedno dok je prekriveno svom tom silnom zemljom :oops:

Deset u pola,bice :oops: ,kad se savlada prva lekcija iz logike :oops: ;)
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2474

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:11, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2475

Post by Goran_35 »

ludost wrote:mislis, kad je ti savladas? :lol:
meni cevapi ne trebaju :oops: iz cega se moze izvuci logican zakljucak da nisam gladan :oops:

sto ce reci,nemam potrebu da ismijavam,ponizavam nikoga niti da lijecim komplekse i frustracije :oops:
Locked