Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2451 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

pirmin wrote:"Rad je stvorio covjeka a nerad gospodina"
Jos nisam sreo nekoga ko bi demantovao ovu tvrdnju.
:thumbup:
zivio biro koji nicem ne sluzi :thumbup:
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#2452 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nepoznati988 »

elcaliente wrote:
almir90 wrote:
elcaliente wrote: Sve zavisi gdje zivis. Ali ako uzmes ukupan broj zena u BiH vidjeti ces da ih vise neradi nego sto radi.
U mojoj mahali u Zenici kada brojim od svoje kuce po ostalim kucama lijevo i desno od 10 kuca samo jedna zena radi ostale se vrte tu po mahali citav dan. Udane su, zive u zajednici, svekar i svekrva ali nehvataju se firme dok muskarci rade normalo uglavnom po Mittalu.
Napravio si 'statistiku' na osnovu deset kuća iz svoje mahale? De jarane malo se uozbilji ako hoćeš voditi ozbiljnu diskusiju na ovu temu. Daj nam službenu statistiku koliko se žena vodi na birou.
Sluzbena statistika u BiH???
Izgleda da ti nisi ozbiljan ili ti fali dosta zivotnog iskustva, pa 80 posto ljudi koji su na birou u BiH ustvari rade.
A ja vjerujem onome sto vidim svojim ocima i zivot me je naucio da nevjerujem ni jednoj statistici koju nisam sam lazirao.
Pa mora nesto raditi ili ti mislis fa dok ceka posao zivi od have? No to nije zaposlenje, nije prijavljen i nema pristojnu platu.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#2453 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by elcaliente »

Ceka posao ili trazi posao?
Dobija li platu za to dok tako 20 godina ceka posao ili od cega voza auto i ode na more dok ceka?
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2454 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

pirmin wrote:"Rad je stvorio covjeka a nerad gospodina"
Jos nisam sreo nekoga ko bi demantovao ovu tvrdnju.
Oprostite,ko je gospodin? Sta ga cini gospodinom?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2455 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pirmin »

HAVANA wrote:
pirmin wrote:"Rad je stvorio covjeka a nerad gospodina"
Jos nisam sreo nekoga ko bi demantovao ovu tvrdnju.
Oprostite,ko je gospodin? Sta ga cini gospodinom?
Poslao bih ti slike iz firme gospode koja hladi testise dok se kolege i ja slomismo da nam svima zaradimo platu ali ne znas ih jbg.
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#2456 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

pirmin wrote:
HAVANA wrote:
pirmin wrote:"Rad je stvorio covjeka a nerad gospodina"
Jos nisam sreo nekoga ko bi demantovao ovu tvrdnju.
Oprostite,ko je gospodin? Sta ga cini gospodinom?
Poslao bih ti slike iz firme gospode koja hladi testise dok se kolege i ja slomismo da nam svima zaradimo platu ali ne znas ih jbg.
Pa to nisu gospoda, to su paraziti.
Last edited by DzordzHodzic on 23/12/2018 18:00, edited 1 time in total.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2457 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

HAVANA wrote:Oprostite,ko je gospodin? Sta ga cini gospodinom?
Dođe na posao u pola 9 iako je radno vrijeme od 8.
- Bleee ima'l kafeee? promumla bunovan i krmelja uz kafu do 9.
Ode na svoje radno mjesto i radi do 11-11.30 h.
Pozovu ga (direktor-rođo ili ahbab kao i on), ode nekuda s njima i ne vrati se do kraja radnog vremena.

Ima veću platu od nas koji radimo i polomišmo se od posla, plus što munjevito napreduje u karijeri i dobija preporuke kićenije od papine poslanice :oops:

Ukratko iz mog iskustva... :ginisovac:
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#2458 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nepoznati988 »

elcaliente wrote:Ceka posao ili trazi posao?
Dobija li platu za to dok tako 20 godina ceka posao ili od cega voza auto i ode na more dok ceka?
Nije govno no se pas posro. Svejedno bi se po tebi trebao zagrnuti pod zemlju dok ne nadje posao.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2459 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Aha.Ok.Za moj pojam je nesto drugo gospodin.To je mudo od ovce a ne gospodin.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2460 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

I mudo od ovce se baš nasikira zbog toga...

Image
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2461 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by valjuga »

Lajavikrelac wrote:I mudo od ovce se baš nasikira zbog toga...

Image
:D :D
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2462 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by valjuga »

Lajavikrelac wrote:I mudo od ovce se baš nasikira zbog toga...
Dobro krelče,šta radiš trenutno.U čem si dobar?
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2463 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Sad ne radim ništa bio mjesec dana u DE ganjao posao, uganjao i čekam termin u ambasadi... :-?

A to šta sam sve radio i šta znam to je poduga lista: Ko klinac konobarisao i radio u pekari, bio komercijalista, trgovac-fakturista MP i VP, logističar, radio kao izbacivač jedno vrijeme, bio poslovođa beMzinske, organizovao proslava i žurki koliko hoćeš (Carbage Run 2016 jedna od njih), imao svoju teretanu...zadnjih 8 godina radio u marketing sektoru jedne velike kompanije u BL i usput sa prijateljem radio marketing za turističku ponudu BL i rijeku Vrbas u Mađarskoj (potpisali ugovor sa jednom njihovom kompanijom išlo do sad solidno bilo je gostiju) i zadnje što sam radio je web novinar i vodio rubriku polovnih vozila za auto moto časopis. Bruka seminara, predavanja, radonica, pički materinih, a po zanimanju sam dipl. komunikolog - PR.

Šta da ti kažem bolje da sam bio pjanac i narkoman bolje bi u životu prošao... :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2464 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Kazu da je organizator zurki skroz deficitarno zanimanje u Njemackoj
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2465 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

I palamudolog na BH forumu u Francuskoj. Benificirani radni staž ide ko za deminere ;-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2466 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Samo marketing :D
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2467 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

I promidžba, ne? :mrgreen: A dobro ovo je ugrubo spisak, naučio sam ja tu svega još usput od dobrog engleskog pa do sitnijih popravaka na autu :)
User avatar
Edin H.
Posts: 53589
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2468 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

BREAKING NEWS - Halid B. se ne seli u Njemacku :P
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2469 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

E sad mi je lakse.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2470 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Reko ako on ode,odo i ja.Sve su moje potonule ladje. :pijani:
User avatar
muha_sa
Posts: 140422
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2471 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:Reko ako on ode,odo i ja.Sve su moje potonule ladje. :pijani:
+1
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2472 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Edin H. wrote:BREAKING NEWS - Halid B. se ne seli u Njemacku :P
U Dine zena kaze dobila dobar poso tamo :mrgreen:
Muha sve vice da njemu kažu kako idu, eto nek pita Halida :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2473 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:
HAVANA wrote:Reko ako on ode,odo i ja.Sve su moje potonule ladje. :pijani:
+1
Ti si meni drag.Ako budemo morali ic,ja cu te ozenit.Onda ces bit belgijanka.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2474 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Boli nas kurac.
User avatar
muha_sa
Posts: 140422
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2475 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

detroit-mercy wrote:
Edin H. wrote:BREAKING NEWS - Halid B. se ne seli u Njemacku :P
U Dine zena kaze dobila dobar poso tamo :mrgreen:
Muha sve vice da njemu kažu kako idu, eto nek pita Halida :mrgreen:
ne ide :( nisu ga u firmu primili-garant ga neki naš cojo zajebo :-)

HAVANA wrote:
muha_sa wrote:
HAVANA wrote:Reko ako on ode,odo i ja.Sve su moje potonule ladje. :pijani:
+1
Ti si meni drag.Ako budemo morali ic,ja cu te ozenit.Onda ces bit belgijanka.
nek te dragi nagradi na ovom a boMMe i na onom svijetu--nek ti se u sevap upiše :kiss: :kiss:
Post Reply