Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2451 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

Fact wrote:
archi_a wrote:
Apsolutno ih ne interesuju ugrozeni u Maglaju, Zavidovicima, Lukavcu, Zivinicama, Tuzli, Zenici, dijelu opcine Brcko u kojoj su naseljeni Bosnjaci ili Hrvati.
Nije istina!Naravno primarno izvještavaju o RS-u,ipak su entitetska televizija,ali spomenu svako malo FBiH.Bilo je jutros na RTRS-u telefonsko javljanje iz Maglaja o stanju u tome gradu.Tako da ne stoji ti teza.
bio je niksic jutros, semizovac, maglaj, vogosca...

vise na rtrs ima o stanju kod nas nego na nasim televizijama, po obicaju
amcibald
Posts: 50
Joined: 11/12/2012 20:52

#2452 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by amcibald »

molim vas,
kakva je situacija kod jezera Rama,imam ekipu koja ide prema Kupresu pa će na Jablanicu i nazad u Sa. (od jutros puju iz Banja Luke).
electric
Posts: 320
Joined: 21/01/2011 17:24
Location: Tuzla

#2453 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by electric »

Zna li neko hoce li biti organizpvane kakve volonterske akcije iz Tuzle i vise nego voljan sam da pomognem,a ne znam gdje i kako hvala na svakoj informaciji
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#2454 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by WildRedRose »

hebo te jos i ovo

BiH: Centar za uklanjanje mina BiH upozorava da postoji mogućnost da su vodene bujice pomjerile minska polja i oznake
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2455 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

za jednu porodicu sa malom djecom iz maglaja ima obezbjeđen smjestaj u sarajevu ...dakle, mlađi par sa jednim ili dva mala djeteta

poruke mi šaljite na pp
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2456 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Gdje intenzivno pada kiša? Najavljuju li nove padavine?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2457 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

Studenti sa filozofije su već napunili jedan kamion!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2458 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:Studenti sa filozofije su već napunili jedan kamion!
svaka cast :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2459 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by skafiskafsnjak »

amcibald wrote:molim vas,
kakva je situacija kod jezera Rama,imam ekipu koja ide prema Kupresu pa će na Jablanicu i nazad u Sa. (od jutros puju iz Banja Luke).
Jablanica i Prozor sve ok. U Jablanici evo i ne pada.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2460 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

kako se organizuje prevoz volontera do ugroženih područja kojima će trebati pomoć u čišćenju??

sutra mogu da odem pa da vidim gdje kako sa kim, ili šta :roll:
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#2461 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

electric wrote:Zna li neko hoce li biti organizpvane kakve volonterske akcije iz Tuzle i vise nego voljan sam da pomognem,a ne znam gdje i kako hvala na svakoj informaciji
Nesto sumnjam, jer svako ko je nudio pomoc u volonterskom obliku, oni su odgovarali da im trebaju camci itd.
Ko kada se svi hoce da uhljebe na drzavnim jaslama, nema veze sto nemaju sa cime da obavljaju posao, pa je bolje 1000 ljudi imati i nemati opremu, nego imati 100 i imati opremu...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2462 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ladyblue18 »

WildRedRose wrote:hebo te jos i ovo

BiH: Centar za uklanjanje mina BiH upozorava da postoji mogućnost da su vodene bujice pomjerile minska polja i oznake
A neko ovo sinoc spomenu i ja kontam kako se pretjeruje :-?

Maglaj: Spasioci ušli u grad, put ponovo blokiran

http://www.klix.ba/vijesti/bih/maglaj-s ... /140516055
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2544
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#2463 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by cenecimoveocino »

LJUDI IZ MAGLAJA,TOPĆIĆ POLJA I OSTALIH MJESTA DOLAZE U KASARNU U ZENICI
amcibald
Posts: 50
Joined: 11/12/2012 20:52

#2464 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by amcibald »

skafiskafsnjak wrote:
amcibald wrote:molim vas,
kakva je situacija kod jezera Rama,imam ekipu koja ide prema Kupresu pa će na Jablanicu i nazad u Sa. (od jutros puju iz Banja Luke).
Jablanica i Prozor sve ok. U Jablanici evo i ne pada.

hvala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2465 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

StupskaBitanga wrote:Gdje intenzivno pada kiša? Najavljuju li nove padavine?
Pada još u Krajini, no i tamo bi se trebalo smiriti do kraja dana. Una je ok, Sana će vjerovatno poplaviti, ako već nije.
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2466 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

cenecimoveocino wrote:LJUDI IZ MAGLAJA,TOPĆIĆ POLJA I OSTALIH MJESTA DOLAZE U KASARNU U ZENICI
ok, onda neko drugi ...uglavnom mlađi par sa djecom ima smještaj u privatnoj kući, naravno besplatno ....
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#2467 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by emmir1 »

Evo apeluju sa Pofalića ponestalo im lepina za ćevape pa ako je neko u situaciji da hitno dostavi.

Ređo je već nervozan.


E pa ne mogu da vjerujem da derneče u ovoj situaciji.

sramota
User avatar
H4r1s0vsk1
Posts: 17
Joined: 05/05/2013 16:38
Location: za kompom (vazda)

#2468 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by H4r1s0vsk1 »

ladyblue18 wrote:Zna li mi neko reci radi li mobilna mreza u TK, tacnije u Zivinicama i Gracanici.
Zovem, saljem poruke ali nikakvog hajra.

Telofoni u Gracanici rade sasvim normalno (bar mobilna bh telecom)... Problem je u tome sto 2 dana nema niti struje niti vode , tako da fixni ne rade... A mobila radi ukoliko im nisu istroshene baterije ili imaju neki drugi nacin punjenja. U Gracanici samoj i nije tako strasno, osim na ulazu u Gracanici u industrijska zona gdje su mnogi objekti poplavljeni..

Rijeka Sokolusha je izbila na par mjesta i aktivirana su mnoga klizista... Uglavnom svi su isprepadani i kazu da je stanje "kao u ratu" :/ :?

Ali ne damo se mi, izdrzacemo!
Last edited by H4r1s0vsk1 on 16/05/2014 12:40, edited 1 time in total.
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2469 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

O'zone wrote:
Za vikend najavljena radna akcija u Maglaju, Zavidovićima i drugim poplavljenim područjima!!! Traže se volonteri i volonterke iz Sarajeva. Javiti se u lokalni štab CZ.

KANTON SARAJEVO
Kantonalna uprava civilne zaštite
Tel: 033/201 595
033/443 720
033/560452
Fax: 033/560453

033/443 720
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Stari Grad
Tel: 033/282 395
033/282 336
033/226 892
Fax: 033/205 817
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Centar
Tel: 033/ 562 342
Fax:033/562 437
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Novo Sarajevo
Tel: 033/ 492 142
033/492 140
Fax:033/492 141
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Novi Grad
Tel: 033/ 291 114
033/291 309
033/291 135
Fax: 033/291 265
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Ilidža
Tel: 033/ 637-229
033/ 775-614
033/ 775-615
033/775616
Fax: 033/ 637-229
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Hadžići
Tel: 033/421-006
Fax: 033/ 428-550
e-mail: [email protected]

Općinska služba civilne zaštite Vogošća
Tel: 033/586-443
Fax: 033/ 586-418
e-mail: [email protected]

Općinska služba civilne zaštite Ilijaš
Tel: 033/580-695
Fax: 033/ 400-785
e-mail: [email protected]

Općinska služba civilne zaštite Trnovo
Tel: 033/586-701
Fax: 033/ 586-701
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2470 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by groove »

emmir1 wrote:Evo apeluju sa Pofalića ponestalo im lepina za ćevape pa ako je neko u situaciji da hitno dostavi.

Ređo je već nervozan.


E pa ne mogu da vjerujem da derneče u ovoj situaciji.

sramota
sta slave?
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#2471 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by LieToMe »

Zna li neko molim vas kako do Semizovca onoj djecici od godinu dana sto su u pidjamama poslati garderobu, hranu, pelene... :( ???
Ima li ista organizovano iza 5-6 da se na neki nacin iz Novog Sarajeva dobaci do tamo. Ako iko bude isao ili ako postoji ista organizovano molim vas javite mi na pp rado bih toj djecici poslala garderobu, pelene, djeciju kozmetiku...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2472 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by hladan.preminger »

VjecitiStudent wrote:
StupskaBitanga wrote:Gdje intenzivno pada kiša? Najavljuju li nove padavine?
Pada još u Krajini, no i tamo bi se trebalo smiriti do kraja dana. Una je ok, Sana će vjerovatno poplaviti, ako već nije.
Izlila se Sana u S. Mostu i Ključu ali nije tolika katastrofa.
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2473 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Obuca9 »

Ovim putem pozivamo sve naše navijače, simpatizere, članove, kao i druge građane Sarajeva, da doniraju grijalice, hranu, sokove, deke, odjeću...za hitnu pomoć Maglaju, Olovu i drugim mjestima.

FK Sarajevo vas poziva da sve što možete dostavite u prostorije Bordo caffea, bifea u prostorijama FK Sarajevo u ul. M.Tita 38b, u petak, 16.05.2014. godine od 8:00 do 19:00 sati. Potom će osoblje Kluba sve što se prikupi dostaviti u kancelarije CPCD-a. Akcija je u toku i odaziv građana i navijača bordo kluba je veliki!


Image
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#2474 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by vanjki »

Info sa facebook stranice Lata Travel:

HITNO !!!
U hotelu Bešlić-Semizovac,
nalaze se smještene porodice kojima je klizište uništilo domove. Medju njima se nalaze i male bebe u pidžamici umotane samo u deku
Ljudima pomoć treba SADA!! Ne za 10 dana, ne narednog mjeseca! SADA!
Ko god može da se odrekne par komada dječije garderobe, ima viška deku-dvije, nešto hrane, pelene.isl. neka mi se javi. Mi ćemo za dva sata krenuti prema hotelu...
Tel 061 686 347
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2475 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Sad ce u svim mercatorima i dp marketima stavit korpe u koje ce se moc ubacivat pomoc
Post Reply