vazi wrote:
dalipagić i jelovac
vazi wrote:
Kad je Del Toro dosao na SFF, pitali su ga sta zna o BIH, on je rekao Drazen Dalipagic.kakavdanakneiskustvu wrote:vazi wrote:
dalipagić i jelovac
aratet wrote:Kad je Del Toro dosao na SFF, pitali su ga sta zna o BIH, on je rekao Drazen Dalipagic.kakavdanakneiskustvu wrote:vazi wrote:
dalipagić i jelovac
Da, rodjen je i djetinjstvo proveo na Porto Riku gdje je kosarka jako popularna, cak mu je i Arroyo rodjak.kakavdanakneiskustvu wrote:
zanimljivo,nisam znao za to
Kako ono ide, Slavnic, Kicanovic, Dalipagic, Jelovac, Tvrdic, Plecas...Cosicvazi wrote:
aratet wrote:Da, rodjen je i djetinjstvo proveo na Porto Riku gdje je kosarka jako popularna, cak mu je i Arroyo rodjak.kakavdanakneiskustvu wrote:
zanimljivo,nisam znao za to
Jos je dodao nesto u fazonu da kad su se kao djeca igrali kosarke davali su jedni drugima nadimke jugoslavenskih kosarkasa, dalipagic bio posebno popularan.
A i s merakom ga pogledas... Prvo bude u najavi na plakatima, pa uzbudenje i ceznja rastu, pa dode, pa guzva prvih dana, ne idem jer sam finih deset godina ulazio na lazne karte (cekam da se malo razbistri ili idem od cetri do sest kad je manje raje)... Rezultat bude da se sjecam detalja ko da sam sad iz kinaradostan dan wrote:goli u sedlu, vrh film...
Bilo ih je sto su se bas izivljavali... Profesori i milcioneri. Joj kako su se pokunjili bili ono malo prije rata kad je anarhija nastala a i u samom ratu. Oni koji su ostali. Neki su se i isparili, najvise zbog straha od osvete, vise to nego zbog pogresnog imenaEdin H. wrote:Connaisseur Karlin wrote:u Jugi su nastavnici / nastavnice izigravali Bogove i Bozice , nesto najgore sto se moglo desiti u obrazovnom sistemu
Nicija nije do zore gorilla.![]()
A sada panika, lijepi strah.![]()
Premda ovo bas i nije tacno, namarali su firauni Direktora skole "Petar Dokic" prije rata, premda se i on dobro marisao.
koje godine je ono kloniranje počelo...stakasa wrote:A i s merakom ga pogledas... Prvo bude u najavi na plakatima, pa uzbudenje i ceznja rastu, pa dode, pa guzva prvih dana, ne idem jer sam finih deset godina ulazio na lazne karte (cekam da se malo razbistri ili idem od cetri do sest kad je manje raje)... Rezultat bude da se sjecam detalja ko da sam sad iz kinaradostan dan wrote:goli u sedlu, vrh film...
Ovo si u pravu 100%, sjecam se naseg lokalnog drora (ako sta znaci muslimansko ime), manji od makova zrna kada je poceo rat, a dobro se prije mangupisao.stakasa wrote:Bilo ih je sto su se bas izivljavali... Profesori i milcioneri. Joj kako su se pokunjili bili ono malo prije rata kad je anarhija nastala a i u samom ratu. Oni koji su ostali. Neki su se i isparili, najvise zbog straha od osvete, vise to nego zbog pogresnog imenaEdin H. wrote:Connaisseur Karlin wrote:u Jugi su nastavnici / nastavnice izigravali Bogove i Bozice , nesto najgore sto se moglo desiti u obrazovnom sistemu
Nicija nije do zore gorilla.![]()
A sada panika, lijepi strah.![]()
Premda ovo bas i nije tacno, namarali su firauni Direktora skole "Petar Dokic" prije rata, premda se i on dobro marisao.
stakasa wrote:Pocelo je to jos devedeset prve, kad su vidili da drzava slabi. Pozdravlja preko ulice, nasmjesen. A sadista da ne moze bit veci
Upravu si...... svasta mi kroz ruke proslo.....al' Cehinja NEEdin H. wrote:Joj jesu Cehinje dobre bile
Kad vec spominjes Incel i pogodnosti rada u njemu tokom socijalizma, a za razliku kritike demokratije i kapitalizma, zaboravljas i drugu stranu medalje sto mozda i neki forumasi ne znaju, a to je:svi u napad wrote: Kad ti jos pocnu pricati o demokratiji i pogodnostima koje imas na poslu (besplatna kafa i sat za rekreaciju) dodje mi muka. U Yugi zene imale istu platu kao muski sto je na zapadu nezamislivo. U Incelu gdje sam radio besplatan prevoz na posao i kuci, klopa dzabe i nekoliko restorana u krugu fabrike, zubari i doktori (ambulante) u krugu fabrike, ljetovanje u odmaralistu na rate, imali svoj hotel na Vlasicu, zimnica preko sindikata na rate/otplatu i onda ti on sa ponosom kaze kako imas dzabe kafu/caj na poslu. U naseljima nikakve segregacije nije bilo. U istoj zgradi stanuje direktor (veci stan naravno) i radnici iz firme. U "demokratijama" je to nezamislivo a evo sada je tako i u nasoj BiH.
Moram prekinuti. Izvinite me al ja sam stariji covjek 58 kuka i kad pocnem da analiziram onaj "mrak i diktaturu" sa ovim demokratijama hoce nesto da mi bude. Zivi i zdravi mi bili.

Zasto mislis da je Jugoslavija bila opasna za Zapadsvi u napad wrote:Ommadawn napisa: " I kad su pare nestale - nestao je i socijalizam i Jugoslavija".
Dragi bivsi sugradjanine, nemam namjeru da preko foruma raspravljam o nekim stvarima ali izvukao sam ovu recenicu iz tvoje diskusije jer ti zelim najiskrenije reci da se Yuga nije raspala kad su nestale pare. Kad bi imali priliku da sjednemo i onako u cetri oka prodiskutujemo o raspadu Yuge i ovim "prednositma i pravdama" na zapadu bio bi vjeruj ugodno iznenadjen. Pored Incela gdje sam zapoceo svoju radnu karijeru ja sam u nasem bivsem gradu radio i na drugim mjestima i imao dodira sa vrlo vaznim ljudima u Yugi. Svjedok sam bio nekim vaznim dogadjajima uoci rata i pocetkom rata. Sad zivim na zapadu i isto tako imam i imao sam dobre poslove (ne toliko dobro placene kao ti jer si izgleda u bransi kompjutera) kao i neke kontakte sa politicarima ovdje gdje zivim. Izvini ako te ovo moje pisanje iritira i mislis da te potcjenjujem ili da sebe uzdizem. Zelim ti reci da je diskusija (to i sam znas) oko ove teme vrlo slozena i da je tesko biti objektivan, no bez obzira sto ti kao mladji zivis dobro (hvala bogu bilo ti i bolje - od sveg srca ti to zelim) vjeruj mi da je Yuga bila mocna drzava i opasna za Zapad, te ju je trebalo razvaliti (nasli su Slobu i nacionaliste da je sjebu) i da je to zaista bila drzava po mjeri obicnog malog covjeka.
Ziv i zdrav bio i ne hatori. Zivio ti meni 100 godina ako volis naseg Aliju (posto si iz BL znas kojeg Aliju).