#2426 Re: Alfa Romeo
Posted: 15/12/2015 14:53
Nek je sa srecom, i da slusa bolje od francuza 
E neka je sa srecom.. Da ja ne upitah za 156, mozda se ne bi ni odlucio, tako da cu smatrati da je jedna Alfa udomljena dijelom zahvaljujuci i meniArslan_11 wrote:i tako ja odem po njuArslan_11 wrote:prelazno rijesenje je po meni samo minus, ako imas nesto love skupljeno prodaj francuza koliko moze i razliku uzmes na kredit.
evo spustili joj cijenu za 3-4000 ne mogu se sjetiti koliko je tacno bila. Ni meni se ne uzima na kredit/leasing al bih sad otisao po nju.
http://www.olx.ba/artikal/17998475/alfa ... aroakcija/
Cekaj, malo preko 15.000 a cijena joj na ovom linku 19.990... Spustio za skoro 5.000? Svaka castArslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.
Tako je.mali_milojica wrote:U AutoPlanetu,odnosno KIA salon,slabo placa kesom kad oni kupuju ili procjenjuju,ali su ocito i darezljivi (ako si dobar pregovarac) kad ti trebas od njih kupiti. Svaki auto koji vidite dole,moze se skinuti par hiljada KM.
Vrijedi ona i sa ovom cijenom, realna je...druga stvar što se ovima žuri da uzmu keš...konektovan wrote:mali_milojica wrote:Nek je sa srecom.
![]()
Koliko si je zavrsio na kraju,ako nije tajna?
Mozda jedno 15-ak hiljada najvise, ne vrijedi vise, iskreno.
Nek bude sa srecom, i da je se navoza novi vlasnik.
johntra wrote:Vrijedi ona i sa ovom cijenom, realna je...druga stvar što se ovima žuri da uzmu keš...konektovan wrote:mali_milojica wrote:Nek je sa srecom.
![]()
Koliko si je zavrsio na kraju,ako nije tajna?
Mozda jedno 15-ak hiljada najvise, ne vrijedi vise, iskreno.
Nek bude sa srecom, i da je se navoza novi vlasnik.
eto, ne vrijedi 159 sa dobrom opremom toliko, ali zato Golf šest na klocevima vrijedi kao ova Alfa...how yes no...
mali_milojica wrote:Prodaje je auto kuca iz BL.
Ne bih nista rekao za auto,ali zar nije malo sumnjivo da je od sljedece najeftinije,ona jeftinija 3000 KM.
GT (pogotovo JTS) ima smijesnu cijenu tako da mozes citav auto dobiti za male pare.... elementi koje si nabrojao naravno nisu isti4ZR4IL wrote:Pozdrav!
Zanima me koliko su skupi dijelovi za Alfu GT i da li joj dogovaraju dijelovi sa Afle 147 jer su skoro iste?
Konkretno me zanima blatobran, hauba i prednja maska.
Plan nije bas pametan osim ako nemas bas neku dobru u ponudi. A vjerovatno nemas jer su dobre 156tice raritet i u EU. Znaci uzmi neku skromnu TS preFL 156 i stedi pare za 159. Po mogucnosti 2.4deda_jr wrote:Dragi Alfisti...
Lijepo je bilo propratiti sve ovo, ali ja bih malo da se vratim u bosansku realnost![]()
Planirao sam sam ostvariti davni san i uzeti 159-ku... Necu da se upustam u kredite i lizinge, skupljaju se pare polako... Medjutim moj trenutacni francuz odluci da mi pokvari planove odlucivsi da ne zeli da saradjuje vise. Tako sam dosao u situaciju da moram da mijenjam auto prije nego sam planirao...
E sada, moje pitanje. Ili molba za vasa razmisljanja... Koliko pametno/izvodivo je da razmisljam o kupovini 156-ce za nekih 5-6 hiljada, da bih onda za nekih godinu dana bez vecih problema istu prodao i kupio 159-ku?
Znaci ono sto me interesuje, koliko dobru 156-cu mogu uzeti za ove pare? Koliko siguran mogu biti da nece praviti vece probleme u godinu dana (znam da se nista zasigurno nemoze reci i da zavisi od auta do auta, ali generalno kakva su iskustva)? Koliko tesko/lako ce biti prodati 156-cu za godinu dana? Koliko ce izgubiti na vrijednosti? Koliko je pametno da se upustam u ovakve egzibicije prelaska sa francuza na 156-cu, prema 159-ki?
Naravno sve ovo uz pretpostavku da mi 156-ca nece toliko prirasti srcu da je necu htjeti mijenjati za godinu dana, sto i nije toliko nemoguce, posto je ona neka prva ljubav![]()
I eto, jos jednom... Znam da ovo sto pitam niko ne moze dati neki konkretan odgovor, ali cisto me interesuju razmisljanja...
I da, zamolio bih sve vas koji nemate iskustva sa Alfama, da svoje misljenje zadrzite za sebe, ne treba mi prepirka tipa bolje uzmi ovo ili ono... Mene zaista interesuje samo ova prica o Alfi![]()
Eto, hvala svima...
Mehanicki je skoro sve isto kao i u 147-ce ili 156-ce i to nije neki problem niti je nesto neobicno skupo, po otpadima se moze dosta toga naci naci. Limarija je druga prica, na nasim otpadima haman da i nema GT-jke i za takve stvari moras potegnuti najmanje do Sapca ili Beograda.4ZR4IL wrote:Pozdrav!
Zanima me koliko su skupi dijelovi za Alfu GT i da li joj dogovaraju dijelovi sa Afle 147 jer su skoro iste?
Konkretno me zanima blatobran, hauba i prednja maska.
Kupio covjek koji mu je savjetovao da je kupi. Arslan savjetovao,Arslan kupio.citroen xm wrote:Čovjek kupio 159, vrati se par postova iznad.
Neka je sa srećom.Arslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.
Hvala veliki.Ramzess Veliki wrote:Neka je sa srećom.Arslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.![]()
Ja sam svoju iz 2011-te platio 19.000 KM, a i to je ispod tržišne cijene za 5-6 hiljadarki.![]()
Ne, ne mislim je prodavati.
2.0 JTDm crna šasija, kombinacija bež koža - tekstil. Crom i sport paket. Uzeo je u Kramaru, bez greške.Arslan_11 wrote:Hvala veliki.Ramzess Veliki wrote:Neka je sa srećom.Arslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.![]()
Ja sam svoju iz 2011-te platio 19.000 KM, a i to je ispod tržišne cijene za 5-6 hiljadarki.![]()
Ne, ne mislim je prodavati.
Jesi kod njih kupio 2.0 crvena koza? Ako jesi prepoznat cemo se po felgama.![]()
Ja tek sutra odoh po svojurazvuklo se pravo. Nadjem musteriju za svoje i danas sutra danas sutra tek u subotu prodao auto.