Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#2426 Re: Alfa Romeo

Post by IcedFlame »

Nek je sa srecom, i da slusa bolje od francuza :D
deda_jr
Posts: 273
Joined: 10/11/2011 13:32

#2427 Re: Alfa Romeo

Post by deda_jr »

Arslan_11 wrote:
Arslan_11 wrote:prelazno rijesenje je po meni samo minus, ako imas nesto love skupljeno prodaj francuza koliko moze i razliku uzmes na kredit.

evo spustili joj cijenu za 3-4000 ne mogu se sjetiti koliko je tacno bila. Ni meni se ne uzima na kredit/leasing al bih sad otisao po nju.
http://www.olx.ba/artikal/17998475/alfa ... aroakcija/
i tako ja odem po nju :D
E neka je sa srecom.. Da ja ne upitah za 156, mozda se ne bi ni odlucio, tako da cu smatrati da je jedna Alfa udomljena dijelom zahvaljujuci i meni :D
deda_jr
Posts: 273
Joined: 10/11/2011 13:32

#2428 Re: Alfa Romeo

Post by deda_jr »

Arslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.
Cekaj, malo preko 15.000 a cijena joj na ovom linku 19.990... Spustio za skoro 5.000? Svaka cast :thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2429 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

U AutoPlanetu,odnosno KIA salon,slabo placa kesom kad oni kupuju ili procjenjuju,ali su ocito i darezljivi (ako si dobar pregovarac) kad ti trebas od njih kupiti :D . Svaki auto koji vidite dole,moze se skinuti par hiljada KM.
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2430 Re: Alfa Romeo

Post by junior3 »

Nek' je sa srećom arslane. Felge na ljeto promjeni i lagano. :mrgreen:
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#2431 Re: Alfa Romeo

Post by Arslan_11 »

mali_milojica wrote:U AutoPlanetu,odnosno KIA salon,slabo placa kesom kad oni kupuju ili procjenjuju,ali su ocito i darezljivi (ako si dobar pregovarac) kad ti trebas od njih kupiti :D . Svaki auto koji vidite dole,moze se skinuti par hiljada KM.
Tako je.
Deda ja otisao dogovarati cijena 17.700, sutradan 16.990 na oglasu. :)
Moj juniore za nove felge morat cu I trci posao naci :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2432 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Nek je sa srecom.
:thumbup:
Koliko si je zavrsio na kraju,ako nije tajna?

Mozda jedno 15-ak hiljada najvise, ne vrijedi vise, iskreno.

Nek bude sa srecom, i da je se navoza novi vlasnik. :thumbup:
Vrijedi ona i sa ovom cijenom, realna je...druga stvar što se ovima žuri da uzmu keš...
eto, ne vrijedi 159 sa dobrom opremom toliko, ali zato Golf šest na klocevima vrijedi kao ova Alfa...how yes no...
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#2433 Re: Alfa Romeo

Post by Arslan_11 »

Tako je Johntra, na kraju vrijedi onoliko koliko sam je platio.
Kazu, kada auto duze vremena stoji cijena ide dole samo da se proda.
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2434 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

johntra wrote:
konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Nek je sa srecom.
:thumbup:
Koliko si je zavrsio na kraju,ako nije tajna?

Mozda jedno 15-ak hiljada najvise, ne vrijedi vise, iskreno.

Nek bude sa srecom, i da je se navoza novi vlasnik. :thumbup:
Vrijedi ona i sa ovom cijenom, realna je...druga stvar što se ovima žuri da uzmu keš...
eto, ne vrijedi 159 sa dobrom opremom toliko, ali zato Golf šest na klocevima vrijedi kao ova Alfa...how yes no...


Je l' mozda vidis negdje, da je neko spomenuo golfa u ovoj prici???? Ja sam jednu alfu gledao na pik-u, i jos uvijek je gledam, :mrgreen: 2009 godiste, sa slicnom kilometrazom, doduše karavan, sa panorama krovom, istim motorom, a cijena 9 300 KM?! Pa koja je sad cijena realna, to najbolje zna onaj, koji ima lovu u novcaniku...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2435 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Nisam mislio da si ti to rekao, nego sam više mislio na to da se Golf kod nas gleda kao mjerna jedinica za uspjeh...odnosno, mjerna jedinica za nema dalje...
ta od 9.300 nije dobra nikako, osim ako se vlasniku baš ne žuri za pare ili ide u inozemstvo...trećeg nema...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2436 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Prodaje je auto kuca iz BL.
Ne bih nista rekao za auto,ali zar nije malo sumnjivo da je od sljedece najeftinije,ona jeftinija 3000 KM.
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2437 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:Prodaje je auto kuca iz BL.
Ne bih nista rekao za auto,ali zar nije malo sumnjivo da je od sljedece najeftinije,ona jeftinija 3000 KM.

Al' izgleda hebitacno, zar ne???? :mrgreen: Malo unutrasnjost nije pazena, ostalo izgleda korektno, a temeljna provjera pozeljna prije kupovine.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2438 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Ma svaka alfa mocno izgleda. Od onog sto ne vidis te moze glava zaboljeti.
4ZR4IL
Posts: 44
Joined: 02/12/2012 22:54

#2439 Re: Alfa Romeo

Post by 4ZR4IL »

Pozdrav!
Zanima me koliko su skupi dijelovi za Alfu GT i da li joj dogovaraju dijelovi sa Afle 147 jer su skoro iste?
Konkretno me zanima blatobran, hauba i prednja maska.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2440 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

To sto trazis,nije ni slicno kao na 147 i platit ces masno,ako nadjes uopste na otpadu.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2441 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

4ZR4IL wrote:Pozdrav!
Zanima me koliko su skupi dijelovi za Alfu GT i da li joj dogovaraju dijelovi sa Afle 147 jer su skoro iste?
Konkretno me zanima blatobran, hauba i prednja maska.
GT (pogotovo JTS) ima smijesnu cijenu tako da mozes citav auto dobiti za male pare.... elementi koje si nabrojao naravno nisu isti :) Haubu mozes dobiti i novu za 400KM. Nije "ricambi originali" ali je sasvim ok. :wink:
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2442 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

deda_jr wrote:Dragi Alfisti...

Lijepo je bilo propratiti sve ovo, ali ja bih malo da se vratim u bosansku realnost :bih:

Planirao sam sam ostvariti davni san i uzeti 159-ku... Necu da se upustam u kredite i lizinge, skupljaju se pare polako... Medjutim moj trenutacni francuz odluci da mi pokvari planove odlucivsi da ne zeli da saradjuje vise. Tako sam dosao u situaciju da moram da mijenjam auto prije nego sam planirao...

E sada, moje pitanje. Ili molba za vasa razmisljanja... Koliko pametno/izvodivo je da razmisljam o kupovini 156-ce za nekih 5-6 hiljada, da bih onda za nekih godinu dana bez vecih problema istu prodao i kupio 159-ku?

Znaci ono sto me interesuje, koliko dobru 156-cu mogu uzeti za ove pare? Koliko siguran mogu biti da nece praviti vece probleme u godinu dana (znam da se nista zasigurno nemoze reci i da zavisi od auta do auta, ali generalno kakva su iskustva)? Koliko tesko/lako ce biti prodati 156-cu za godinu dana? Koliko ce izgubiti na vrijednosti? Koliko je pametno da se upustam u ovakve egzibicije prelaska sa francuza na 156-cu, prema 159-ki?

Naravno sve ovo uz pretpostavku da mi 156-ca nece toliko prirasti srcu da je necu htjeti mijenjati za godinu dana, sto i nije toliko nemoguce, posto je ona neka prva ljubav :-D

I eto, jos jednom... Znam da ovo sto pitam niko ne moze dati neki konkretan odgovor, ali cisto me interesuju razmisljanja...

I da, zamolio bih sve vas koji nemate iskustva sa Alfama, da svoje misljenje zadrzite za sebe, ne treba mi prepirka tipa bolje uzmi ovo ili ono... Mene zaista interesuje samo ova prica o Alfi :)

Eto, hvala svima... :run:
Plan nije bas pametan osim ako nemas bas neku dobru u ponudi. A vjerovatno nemas jer su dobre 156tice raritet i u EU. Znaci uzmi neku skromnu TS preFL 156 i stedi pare za 159. Po mogucnosti 2.4 8-)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2443 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Čovjek kupio 159, vrati se par postova iznad. ;)
mokhac
Posts: 445
Joined: 02/06/2012 21:15

#2444 Re: Alfa Romeo

Post by mokhac »

4ZR4IL wrote:Pozdrav!
Zanima me koliko su skupi dijelovi za Alfu GT i da li joj dogovaraju dijelovi sa Afle 147 jer su skoro iste?
Konkretno me zanima blatobran, hauba i prednja maska.
Mehanicki je skoro sve isto kao i u 147-ce ili 156-ce i to nije neki problem niti je nesto neobicno skupo, po otpadima se moze dosta toga naci naci. Limarija je druga prica, na nasim otpadima haman da i nema GT-jke i za takve stvari moras potegnuti najmanje do Sapca ili Beograda.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2445 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

citroen xm wrote:Čovjek kupio 159, vrati se par postova iznad. ;)
Kupio covjek koji mu je savjetovao da je kupi. Arslan savjetovao,Arslan kupio. ;-)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2446 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Pardon, moja greška. :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#2447 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

Arslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.
Neka je sa srećom. :thumbup:
Ja sam svoju iz 2011-te platio 19.000 KM, a i to je ispod tržišne cijene za 5-6 hiljadarki. :thumbup:

Ne, ne mislim je prodavati. :D
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#2448 Re: Alfa Romeo

Post by Arslan_11 »

Ramzess Veliki wrote:
Arslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.
Neka je sa srećom. :thumbup:
Ja sam svoju iz 2011-te platio 19.000 KM, a i to je ispod tržišne cijene za 5-6 hiljadarki. :thumbup:

Ne, ne mislim je prodavati. :D
Hvala veliki.
Jesi kod njih kupio 2.0 crvena koza? Ako jesi prepoznat cemo se po felgama. :)
Ja tek sutra odoh po svoju :( razvuklo se pravo. Nadjem musteriju za svoje i danas sutra danas sutra tek u subotu prodao auto.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#2449 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

Arslan_11 wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Arslan_11 wrote:Hvala vam, trajat ce jos par dana dok je preuzmem al je gotova stvar. Sto se tice cijene jos imam fore da prodjem sa malo jace od 15000, uslov je da prodam svoje auto. Ako ne prodam ide moje uz doplatu, a tu je cijena malo veca, al su mi procijenili auto koliko sam ga ja platio prije 3 godine.
Neka je sa srećom. :thumbup:
Ja sam svoju iz 2011-te platio 19.000 KM, a i to je ispod tržišne cijene za 5-6 hiljadarki. :thumbup:

Ne, ne mislim je prodavati. :D
Hvala veliki.
Jesi kod njih kupio 2.0 crvena koza? Ako jesi prepoznat cemo se po felgama. :)
Ja tek sutra odoh po svoju :( razvuklo se pravo. Nadjem musteriju za svoje i danas sutra danas sutra tek u subotu prodao auto.
2.0 JTDm crna šasija, kombinacija bež koža - tekstil. Crom i sport paket. Uzeo je u Kramaru, bez greške. :thumbup:
136 Hp, preporuka je da se ukine elektronska blokada i vrati na originalnih 170 Hp jer joj blokada zagušuje motor i na našem gorivu ima lošije sagorijevanje i veću potrošnju. Tako da ću uskoro da je mapujem na 190 Hp. :thumbup:
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#2450 Re: Alfa Romeo

Post by RLewis »

Cestitam na kupnji, morat cemo se nekada dogovoriti za kafu da uporedimo taj 2,0 i 2,4 jer je taj bas nahvaljen motor. Nego jeli bio Belgijanac posto znam da za njihovo trziste prckaju po snazi
Post Reply