Page 98 of 470
#2426 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 09/11/2014 02:44
by Svicko
I šta sad?
Ja sam vrlo jasno i konkretno naveo svoje argumente za i protiv (znači nisam rekao da je sve idealno). Za ovo i svako drugo naselje. I ponovio, dajte mi prijedloge drugih gdje se moglo nešto bolje riješiti pa da kažem da sam imao bolji izbor. Do sada niko nikakve argumente nije ponudio.
Naveo sam čime sam nezadovoljan, ali i zadovoljan, što je u konačnici bilo više nego dovoljno da prevagne. Uvijek sam otvoren za mogućnost da je u tom momentu negdje drugo u gradu bilo nešto bolje, ali još ne vidim šta to.
#2427 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 09/11/2014 19:11
by KatarinaKosaca
Od Tibre u gradu gore novogradnje nema. Doduse, nema ni jeftinije... Fuseraj, kranluk,divlji zapad, raj za lopovem kriminalce narkomane i ostale. O gradnji mi s ne da ponavljati, fuseraj na kvadrat
#2428 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 10/11/2014 10:39
by macmoodan
KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
#2429 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 10/11/2014 12:22
by OldMayor
Svicko wrote:I šta sad?
Ja sam vrlo jasno i konkretno naveo svoje argumente za i protiv (znači nisam rekao da je sve idealno). Za ovo i svako drugo naselje. I ponovio, dajte mi prijedloge drugih gdje se moglo nešto bolje riješiti pa da kažem da sam imao bolji izbor. Do sada niko nikakve argumente nije ponudio.
Naveo sam čime sam nezadovoljan, ali i zadovoljan, što je u konačnici bilo više nego dovoljno da prevagne. Uvijek sam otvoren za mogućnost da je u tom momentu negdje drugo u gradu bilo nešto bolje, ali još ne vidim šta to.
Ja se u potpunosti slazem s tobom.
Problem je sto ovdje ljudi grijese pa stanare Tibre krive za ono dole, kompleks zgrada koji nije lijep na oko, ni blizu. Ok, nekome mozda i jeste, ipak je to stvar licnog dojma, ali eto treba biti malo realan.
Ali ja opet kazem, nisi ti sad kriv sto nisi mogao naci povoljniju opciju za sebe. I zato mi je glupo kad ljudi napisu da im nisu jasni oni koji kupuju stan dole, to su sigurno ljudi koji su dobili od mame i cace stan i sad razglabaju sta treba, sta ne i pametuju.
I ne, ja nisam kupio stan u Tibri, ali znam 5 ljudi koji tu zive. I normalni su ljudi, nisu cobani, seljaci i sta ti ja znam.

Ljudi koji su imali opciju da po istoj ili nizoj cijeni dobiju stan u novogradnji, umjesto starogradnje. I jbg, imas odabir - stara zgrada sa infrastrukturom ili nova bez, po ponavljam nizoj cijeni.
Jer u konacnici cijena sve diktira - Tibra je jos jedan dokaz tome, pa nije sigurno sta ja znam neki stanar odabro tibru da bi imao pogled u neciji dnevni boravak. Da ima jeftinije ljudi bi hrlili tamo, ali nema i to je to. Ne znam zasto je to toliko tesko shvatiti.
A za ruglo treba pitati odgovorne koji su dali potpis da se napravi 13 spratova...
p.s. 60% grada je u totalnom haosu, pogledati samo ove padinske dijelove sta je uradjeno, prema njima Tibra izgleda kao primjer planiranja, urbanizma...
#2430 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 10/11/2014 13:12
by makse seljanko makse
Jel ima neko informacija o onoj Penny-evoj zgradi?
Cijene su dosta prihvatljive a i raspored stana nije los.Znam odprilike gdje se zgrada nalazi jer sam prolazio autom al ne znam kakva je povezanost sa gradskim saobracajem,ako neko zna bio bih mu zahvalan da napise

#2431 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 10/11/2014 20:17
by bilic
#2432 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 10/11/2014 20:21
by StupskaBitanga
makse seljanko makse wrote:Jel ima neko informacija o onoj Penny-evoj zgradi?
Cijene su dosta prihvatljive a i raspored stana nije los.Znam odprilike gdje se zgrada nalazi jer sam prolazio autom al ne znam kakva je povezanost sa gradskim saobracajem,ako neko zna bio bih mu zahvalan da napise

najbliža tramvajska stanica ti je Stup i eto koliko treba do petlje pješke računaj sigurno jedno 10min
#2433 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 11/11/2014 09:40
by makse seljanko makse
Hvala.
A znas li slucajno jel ima neki autobus da tuda prolazi?
#2434 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 14:29
by Svicko
macmoodan wrote:KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
Kakvo je grijanje, je li centralno ili plin?
Koja je cijena kvadrata, kakav je otprilike raspored, postoje li neki tlocrti?
Sve te informacije za Tibru su dostupne. Mene je recimo od Dobrinje odbio totalno loš raspored u stanu gdje sam na hodnik gubio površinu jedne manje sobice, a svi stanovi preko 60m2 su imali takav hodnik. Za hodnik mi se nisu davale pare.
Eto ti kako se dolazi do odluke, između ostalog.
#2435 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 14:58
by makse seljanko makse
Pogledas samo raspored stana od 50-60 kvadrata u tibri,penny-u i sl i onda pogledas par drugih novogradnji na dobrinji.U prvim zgradam za 50 kvadrata imas dvije spavace sobe a u ostalim jednu al zato imas dnevni boravak od 30 kvadrata.
#2436 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 15:23
by razonoda
Mene cudi da i dalje prave zgrade sa balkonima. Malo ko to koristi kao balkon.Jeste, zgrada ljepse izgleda ali....
Ko ima djecu , onda je zaspored i br soba odlucujuci. Mislim da mi nismo stasali sa velikim dnevnim bor. a manje soba.
#2437 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 16:22
by makse seljanko makse
A ja iskreno nikad ne bi uzeo stan bez balkona,hoculi ga ja sutra zatvoriti ili ne je moja stvar al stan bez balkona meni ne dolazi u obzir.
Al generalno ljudi previse seru,razlika je ogromna kad se kupuje stan od 50-60 kvadrata sa jednom ili dvije spavace sobe,ogroman dnevni boravak jeste sminka i sve to al to nije odlucujuci faktor.
#2438 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 16:31
by razonoda
makse seljanko makse wrote:A ja iskreno nikad ne bi uzeo stan bez balkona,hoculi ga ja sutra zatvoriti ili ne je moja stvar al stan bez balkona meni ne dolazi u obzir.
Al generalno ljudi previse seru,razlika je ogromna kad se kupuje stan od 50-60 kvadrata sa jednom ili dvije spavace sobe,ogroman dnevni boravak jeste sminka i sve to al to nije odlucujuci faktor.
Pravo je umjece u 50 m2, smjestiti sve sto treba porodici sa djecom. Ostava za hranu, pa odjeca , koferi, igracke, uhh, tako mi taj balkon nekako na kraju ispade kao spajz.
Balkoni zgrade Dveri. Kako popiti kafu tu, i uzivati u pogledu.
#2439 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 16:40
by makse seljanko makse
da me ubijes ne znam na koju zgradu mislis
Ma nije bitno kako ces ga koristiti sve dok ga ima

One zgrade preko projekta za mlade bracne parove na dbr (bijela sa crvenim i zelenim balkonima) je odlicna sto se toga tice,al raspored stana je katastrofa u odnosu na kvadraturu.
Stanovi od 80m2 imaju dvije spavace,40m2 dnevnog i 10m2 balkona,taman za fudbala
Ovi manji stanovi nisu isplativi nikako

#2440 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 17:38
by razonoda
Dveri kod SHIDI shoping, marijin dvor.
#2441 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 18:12
by Ned071
macmoodan wrote:KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
izvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
#2442 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 19:03
by pop_corn
Svicko wrote:macmoodan wrote:KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
Kakvo je grijanje, je li centralno ili plin?
Koja je cijena kvadrata, kakav je otprilike raspored, postoje li neki tlocrti?
Sve te informacije za Tibru su dostupne. Mene je recimo od Dobrinje odbio totalno loš raspored u stanu gdje sam na hodnik gubio površinu jedne manje sobice, a svi stanovi preko 60m2 su imali takav hodnik. Za hodnik mi se nisu davale pare.
Eto ti kako se dolazi do odluke, između ostalog.
I nas je ovo odbilo.
U Tibri je svaki cm iskorišten. Za 62 m2 smo dobili 2 sobe, dnevni boravak+kuhinja (23 m2), kupatilo, hodnik i 2 balkona. Super bi bilo još garažu kupiti ali čekamo da snize cijenu

#2443 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 13/11/2014 19:21
by StupskaBitanga
Ned071 wrote:macmoodan wrote:KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
izvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
tačno
#2444 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 14/11/2014 05:37
by razonoda
Kakav je zakon sto se tice koristenja zajednickih prostorija , povrsina, stavlja se klima na fasadu , gdje ko hoce izgleda. Sada je to sve privatno vlasnistvo , udruzenih stanara. Za ocekivat je, da je svima u interesu da drze nivo objekta u dobroj kondiciji.Imam prijateljicu zivi u zgradi i u nj. ulazu niko ne placa odrzvanje. I, nece ni ona.Pitam je kako ces prodati stan , nesredjena situacija, kaze ona ..ma nista ne brini nadje se kupac za sve.
#2445 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 14/11/2014 09:52
by milojicabrzi
StupskaBitanga wrote:zvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
Slicna je to prica, samo malo manja zgrada i nesto skuplji stanovi, prilaz nikakav, ima i neki blok polu-razrusenih kuca...
#2446 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 14/11/2014 12:12
by makse seljanko makse
razonoda wrote:Dveri kod SHIDI shoping, marijin dvor.
Ma dobro ono je posebna tema,onde stan nikad ne bi kupio i kad bi imao pare da platim onu cijenu.
#2447 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 14/11/2014 12:32
by Ned071
milojicabrzi wrote:StupskaBitanga wrote:zvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
Slicna je to prica, samo malo manja zgrada i nesto skuplji stanovi, prilaz nikakav, ima i neki blok polu-razrusenih kuca...
sta fali prilazu? imas tri prilaza zgradi, prica ni blizu tibre. nije ti susjedna zgrada na metar od prozora, imas travnjak, prodavnice, stanicu sto metara od zgrade, skolu, vrtic... ne moze se porediti sa tibrom
#2448 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 14/11/2014 15:07
by StupskaBitanga
Crkva-KŠC centar sa obdaništem pa prekoputa televizija, niže dole vatrogasni dom. Ma svega
#2449 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 14/11/2014 15:33
by le piaf
PItanje za one koji su kupovali stan u novogradnji.
Zgrada u kojoj bi kupio stan je fakticki u izgradnji i u februaru se ocekuje zavrsetak radova.
Koji su nacini osiguranja za kupca, i koja je praksa za kaparu kod kupovine stana u izgradnji? NIsam nasao nista na slicnim temama. Hvala.
#2450 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Posted: 14/11/2014 16:19
by Svicko
Ned071 wrote:macmoodan wrote:KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
izvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
Izvini ti ali kakvi su to pobogu argumenti?
"Ima lijepu okolicu, fino je.."?
Grijanje? Kvadratura, raspored? Cijena? Papiri?