Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Svicko
Posts: 314
Joined: 19/09/2007 15:30

#2426 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Svicko »

I šta sad?

Ja sam vrlo jasno i konkretno naveo svoje argumente za i protiv (znači nisam rekao da je sve idealno). Za ovo i svako drugo naselje. I ponovio, dajte mi prijedloge drugih gdje se moglo nešto bolje riješiti pa da kažem da sam imao bolji izbor. Do sada niko nikakve argumente nije ponudio.

Naveo sam čime sam nezadovoljan, ali i zadovoljan, što je u konačnici bilo više nego dovoljno da prevagne. Uvijek sam otvoren za mogućnost da je u tom momentu negdje drugo u gradu bilo nešto bolje, ali još ne vidim šta to.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2427 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by KatarinaKosaca »

Od Tibre u gradu gore novogradnje nema. Doduse, nema ni jeftinije... Fuseraj, kranluk,divlji zapad, raj za lopovem kriminalce narkomane i ostale. O gradnji mi s ne da ponavljati, fuseraj na kvadrat
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#2428 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by macmoodan »

KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#2429 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by OldMayor »

Svicko wrote:I šta sad?

Ja sam vrlo jasno i konkretno naveo svoje argumente za i protiv (znači nisam rekao da je sve idealno). Za ovo i svako drugo naselje. I ponovio, dajte mi prijedloge drugih gdje se moglo nešto bolje riješiti pa da kažem da sam imao bolji izbor. Do sada niko nikakve argumente nije ponudio.

Naveo sam čime sam nezadovoljan, ali i zadovoljan, što je u konačnici bilo više nego dovoljno da prevagne. Uvijek sam otvoren za mogućnost da je u tom momentu negdje drugo u gradu bilo nešto bolje, ali još ne vidim šta to.
Ja se u potpunosti slazem s tobom.

Problem je sto ovdje ljudi grijese pa stanare Tibre krive za ono dole, kompleks zgrada koji nije lijep na oko, ni blizu. Ok, nekome mozda i jeste, ipak je to stvar licnog dojma, ali eto treba biti malo realan.

Ali ja opet kazem, nisi ti sad kriv sto nisi mogao naci povoljniju opciju za sebe. I zato mi je glupo kad ljudi napisu da im nisu jasni oni koji kupuju stan dole, to su sigurno ljudi koji su dobili od mame i cace stan i sad razglabaju sta treba, sta ne i pametuju.

I ne, ja nisam kupio stan u Tibri, ali znam 5 ljudi koji tu zive. I normalni su ljudi, nisu cobani, seljaci i sta ti ja znam. :roll: Ljudi koji su imali opciju da po istoj ili nizoj cijeni dobiju stan u novogradnji, umjesto starogradnje. I jbg, imas odabir - stara zgrada sa infrastrukturom ili nova bez, po ponavljam nizoj cijeni.

Jer u konacnici cijena sve diktira - Tibra je jos jedan dokaz tome, pa nije sigurno sta ja znam neki stanar odabro tibru da bi imao pogled u neciji dnevni boravak. Da ima jeftinije ljudi bi hrlili tamo, ali nema i to je to. Ne znam zasto je to toliko tesko shvatiti.

A za ruglo treba pitati odgovorne koji su dali potpis da se napravi 13 spratova...

p.s. 60% grada je u totalnom haosu, pogledati samo ove padinske dijelove sta je uradjeno, prema njima Tibra izgleda kao primjer planiranja, urbanizma...
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#2430 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by makse seljanko makse »

Jel ima neko informacija o onoj Penny-evoj zgradi?
Cijene su dosta prihvatljive a i raspored stana nije los.Znam odprilike gdje se zgrada nalazi jer sam prolazio autom al ne znam kakva je povezanost sa gradskim saobracajem,ako neko zna bio bih mu zahvalan da napise :D
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#2431 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

:izet:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2432 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

makse seljanko makse wrote:Jel ima neko informacija o onoj Penny-evoj zgradi?
Cijene su dosta prihvatljive a i raspored stana nije los.Znam odprilike gdje se zgrada nalazi jer sam prolazio autom al ne znam kakva je povezanost sa gradskim saobracajem,ako neko zna bio bih mu zahvalan da napise :D
najbliža tramvajska stanica ti je Stup i eto koliko treba do petlje pješke računaj sigurno jedno 10min
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#2433 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by makse seljanko makse »

Hvala.
A znas li slucajno jel ima neki autobus da tuda prolazi?
User avatar
Svicko
Posts: 314
Joined: 19/09/2007 15:30

#2434 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Svicko »

macmoodan wrote:
KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
Kakvo je grijanje, je li centralno ili plin?

Koja je cijena kvadrata, kakav je otprilike raspored, postoje li neki tlocrti?

Sve te informacije za Tibru su dostupne. Mene je recimo od Dobrinje odbio totalno loš raspored u stanu gdje sam na hodnik gubio površinu jedne manje sobice, a svi stanovi preko 60m2 su imali takav hodnik. Za hodnik mi se nisu davale pare.

Eto ti kako se dolazi do odluke, između ostalog.
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#2435 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by makse seljanko makse »

Pogledas samo raspored stana od 50-60 kvadrata u tibri,penny-u i sl i onda pogledas par drugih novogradnji na dobrinji.U prvim zgradam za 50 kvadrata imas dvije spavace sobe a u ostalim jednu al zato imas dnevni boravak od 30 kvadrata.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#2436 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by razonoda »

Mene cudi da i dalje prave zgrade sa balkonima. Malo ko to koristi kao balkon.Jeste, zgrada ljepse izgleda ali....
Ko ima djecu , onda je zaspored i br soba odlucujuci. Mislim da mi nismo stasali sa velikim dnevnim bor. a manje soba.
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#2437 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by makse seljanko makse »

A ja iskreno nikad ne bi uzeo stan bez balkona,hoculi ga ja sutra zatvoriti ili ne je moja stvar al stan bez balkona meni ne dolazi u obzir.
Al generalno ljudi previse seru,razlika je ogromna kad se kupuje stan od 50-60 kvadrata sa jednom ili dvije spavace sobe,ogroman dnevni boravak jeste sminka i sve to al to nije odlucujuci faktor.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#2438 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by razonoda »

makse seljanko makse wrote:A ja iskreno nikad ne bi uzeo stan bez balkona,hoculi ga ja sutra zatvoriti ili ne je moja stvar al stan bez balkona meni ne dolazi u obzir.
Al generalno ljudi previse seru,razlika je ogromna kad se kupuje stan od 50-60 kvadrata sa jednom ili dvije spavace sobe,ogroman dnevni boravak jeste sminka i sve to al to nije odlucujuci faktor.
Pravo je umjece u 50 m2, smjestiti sve sto treba porodici sa djecom. Ostava za hranu, pa odjeca , koferi, igracke, uhh, tako mi taj balkon nekako na kraju ispade kao spajz. :-D
Balkoni zgrade Dveri. Kako popiti kafu tu, i uzivati u pogledu.
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#2439 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by makse seljanko makse »

da me ubijes ne znam na koju zgradu mislis :D
Ma nije bitno kako ces ga koristiti sve dok ga ima :)
One zgrade preko projekta za mlade bracne parove na dbr (bijela sa crvenim i zelenim balkonima) je odlicna sto se toga tice,al raspored stana je katastrofa u odnosu na kvadraturu.
Stanovi od 80m2 imaju dvije spavace,40m2 dnevnog i 10m2 balkona,taman za fudbala :D
Ovi manji stanovi nisu isplativi nikako :D
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#2440 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by razonoda »

Dveri kod SHIDI shoping, marijin dvor.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2441 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Ned071 »

macmoodan wrote:
KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
izvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#2442 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn »

Svicko wrote:
macmoodan wrote:
KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
Kakvo je grijanje, je li centralno ili plin?

Koja je cijena kvadrata, kakav je otprilike raspored, postoje li neki tlocrti?

Sve te informacije za Tibru su dostupne. Mene je recimo od Dobrinje odbio totalno loš raspored u stanu gdje sam na hodnik gubio površinu jedne manje sobice, a svi stanovi preko 60m2 su imali takav hodnik. Za hodnik mi se nisu davale pare.

Eto ti kako se dolazi do odluke, između ostalog.
I nas je ovo odbilo.
U Tibri je svaki cm iskorišten. Za 62 m2 smo dobili 2 sobe, dnevni boravak+kuhinja (23 m2), kupatilo, hodnik i 2 balkona. Super bi bilo još garažu kupiti ali čekamo da snize cijenu :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2443 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

Ned071 wrote:
macmoodan wrote:
KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
izvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
tačno
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#2444 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by razonoda »

Kakav je zakon sto se tice koristenja zajednickih prostorija , povrsina, stavlja se klima na fasadu , gdje ko hoce izgleda. Sada je to sve privatno vlasnistvo , udruzenih stanara. Za ocekivat je, da je svima u interesu da drze nivo objekta u dobroj kondiciji.Imam prijateljicu zivi u zgradi i u nj. ulazu niko ne placa odrzvanje. I, nece ni ona.Pitam je kako ces prodati stan , nesredjena situacija, kaze ona ..ma nista ne brini nadje se kupac za sve.
milojicabrzi
Posts: 2620
Joined: 18/11/2009 12:43

#2445 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by milojicabrzi »

StupskaBitanga wrote:zvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
Slicna je to prica, samo malo manja zgrada i nesto skuplji stanovi, prilaz nikakav, ima i neki blok polu-razrusenih kuca...
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#2446 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by makse seljanko makse »

razonoda wrote:Dveri kod SHIDI shoping, marijin dvor.
Ma dobro ono je posebna tema,onde stan nikad ne bi kupio i kad bi imao pare da platim onu cijenu.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2447 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Ned071 »

milojicabrzi wrote:
StupskaBitanga wrote:zvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
Slicna je to prica, samo malo manja zgrada i nesto skuplji stanovi, prilaz nikakav, ima i neki blok polu-razrusenih kuca...
sta fali prilazu? imas tri prilaza zgradi, prica ni blizu tibre. nije ti susjedna zgrada na metar od prozora, imas travnjak, prodavnice, stanicu sto metara od zgrade, skolu, vrtic... ne moze se porediti sa tibrom
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2448 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

Crkva-KŠC centar sa obdaništem pa prekoputa televizija, niže dole vatrogasni dom. Ma svega
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#2449 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by le piaf »

PItanje za one koji su kupovali stan u novogradnji.
Zgrada u kojoj bi kupio stan je fakticki u izgradnji i u februaru se ocekuje zavrsetak radova.

Koji su nacini osiguranja za kupca, i koja je praksa za kaparu kod kupovine stana u izgradnji? NIsam nasao nista na slicnim temama. Hvala.
User avatar
Svicko
Posts: 314
Joined: 19/09/2007 15:30

#2450 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Svicko »

Ned071 wrote:
macmoodan wrote:
KatarinaKosaca wrote:Od Tibre u gradu gore novogradnje nema.
Benis? Nina-stan?
izvini ali benis kod kšc ne mozes porediti sa tibrom. ne zivim tamo niti imam ikakve veze sa tim stanovima. ali tamo sam svaki dan, pratio sam gradnju od temelja i zgrada je poprilicno kvalitetno uradjena, ima lijepu okolicu, garaze parking i nema komsije na metar od tebe...
Izvini ti ali kakvi su to pobogu argumenti?
"Ima lijepu okolicu, fino je.."?

Grijanje? Kvadratura, raspored? Cijena? Papiri?
Post Reply