Page 98 of 488
#2426 Re: Ljetne gume
Posted: 03/04/2017 19:43
by Enticer
hopi wrote:pa idi onda na 205 55 r16, najveći je izbor i najpovoljnije su od tih dimenzija
ako ne znaš koje a i nemaš neke posebne želje, uzmi šta od top marki (ionako često nemaju baš sve na stanju), montiraj i miran
Ove 205/55/16 pretpostavljam da je auto sa njima stabilnije u krivinama, dok za ove 195/60/16 nemam pojma za sta su bolje.

#2427 Re: Ljetne gume
Posted: 03/04/2017 19:56
by Throttle
Zar na monovolumen idu kombi gume?
#2428 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 08:23
by jefferson
Enticer wrote:hopi wrote:pa idi onda na 205 55 r16, najveći je izbor i najpovoljnije su od tih dimenzija
ako ne znaš koje a i nemaš neke posebne želje, uzmi šta od top marki (ionako često nemaju baš sve na stanju), montiraj i miran
Ove 205/55/16 pretpostavljam da je auto sa njima stabilnije u krivinama, dok za ove 195/60/16 nemam pojma za sta su bolje.

195/60 R16 ce biti udobnije i bolje pri prolasku kroz vodu.
Ali 195/60 R16 je bas cudna dimenzija na putnickom autu.
#2429 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 12:40
by 530i
To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
#2430 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 12:42
by amar1994
Javljam se po pitanju udobnosti iduce sedm , poredit cu 195/65/r15 , 205/50/r17 i 225/45/r17
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa

, zao mi ih bi haha

#2431 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 12:45
by condy
Da ih nisi spalio

#2432 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 12:47
by 530i
amar1994 wrote:
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa

, zao mi ih bi haha

Šta si im radio?! Ja redovno svoje vozim do 15.4. i nema (još) problema. Ljetne su, naravno, tiše.
#2433 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 12:55
by amar1994
530i wrote:amar1994 wrote:
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa

, zao mi ih bi haha

Šta si im radio?! Ja redovno svoje vozim do 15.4. i nema (još) problema. Ljetne su, naravno, tiše.
Nista posebno

, uvijek tako kad je bas toplo 20+ , a inace imam kvalitetnu izolaciju(ne) tockova pa zato se cuje
Inace cim se ohlade , sidjem sa ap i sl ne cuju se vise , index brzine je T

#2434 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 12:56
by amar1994
condy wrote:Da ih nisi spalio

ma jok , imam kvalitetnu izolaciju tockova

#2435 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 13:18
by 530i
Nije ni kod mene neka aman-zaman izolacija al fakat ne čujem nikakve čudne zvukove od guma. Prošle sedmice dvaput po autoputu bez problema, laganim tempom 140

#2436 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 13:31
by amar1994
530i wrote:
Nije ni kod mene neka aman-zaman izolacija al fakat ne čujem nikakve čudne zvukove od guma. Prošle sedmice dvaput po autoputu bez problema, laganim tempom 140

ma ne znam , i po kisi koda polijecem

#2437 Re: Ljetne gume
Posted: 04/04/2017 13:32
by amar1994
http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/
stigle continentalke , ode toyo na prodaju
za forumase specijalna cijena

#2438 Re: Ljetne gume
Posted: 05/04/2017 15:37
by Seawolf
530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.
#2439 Re: Ljetne gume
Posted: 05/04/2017 15:42
by amar1994
evo 60KM ili ih bacam u petak

#2440 Re: Ljetne gume
Posted: 05/04/2017 15:54
by Leon16v
amar1994 wrote:
evo 60KM ili ih bacam u petak

Moze meni ta kanĐa
Ja rezervisao svoje, odlucio sam se pocastiti CPC 5 idu, u petak ih stavljam, valjda me nece zaustavit
E : Vidim, samo sa ženama trguješ

#2441 Re: Ljetne gume
Posted: 05/04/2017 16:39
by amar1994
#2442 Re: Ljetne gume
Posted: 05/04/2017 17:45
by Optimist
Ja jucer skinuo svoje zimske, a ovih dana bas val zahladjenja i kisa.
#2443 Re: Ljetne gume
Posted: 05/04/2017 19:59
by 530i
Seawolf wrote:530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.
Tačno, obratio sam pažnju na prvobitnu poruku. Ne znam koji je to monovolumen u pitanju, ali kada neku od datih dimenzija ukucam na google izbacuje rezultate "LKW reifen" što će reći gume za teretna vozila
Inače, jedna novotarija ovih prodavača guma od ove sezone je da navode cijene guma bez montaže i balansa. Nekada se to podrazumijevalo, a valjda sad imaju i onih mušterija koji u kućnoj radinosti montiraju i balansiraju kupljene gume

#2444 Re: Ljetne gume
Posted: 05/04/2017 20:23
by Seawolf
530i wrote:Seawolf wrote:530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.
Tačno, obratio sam pažnju na prvobitnu poruku. Ne znam koji je to monovolumen u pitanju, ali kada neku od datih dimenzija ukucam na google izbacuje rezultate "LKW reifen" što će reći gume za teretna vozila
Inače, jedna novotarija ovih prodavača guma od ove sezone je da navode cijene guma bez montaže i balansa. Nekada se to podrazumijevalo, a valjda sad imaju i onih mušterija koji u kućnoj radinosti montiraju i balansiraju kupljene gume

Čim u oznaci gume postoje dva broja kojima se označava indeks nosivosti, to znači da se radi o gumi za teretna vozila.
Veći broj označava indeks nosivosti pri ugradnji na pozicije sa jednostrukim točkovima, a manji broj je indeks nosivosti kada su gume na udvojenim točkovima.
#2445 Re: Ljetne gume
Posted: 06/04/2017 19:41
by Streptokok
Gdje je najbolja akcija ljetnih guma? Koliko vidim makbel jos nije izbacio akciju?
#2446 Re: Ljetne gume
Posted: 07/04/2017 07:32
by dufa
Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK
#2447 Re: Ljetne gume
Posted: 07/04/2017 08:49
by Streptokok
dufa wrote:Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK
pa jesu li konačno na akciji?
#2448 Re: Ljetne gume
Posted: 07/04/2017 09:01
by Dzontra_Volta
Streptokok wrote:dufa wrote:Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK
pa jesu li konačno na akciji?
Odavno su tamo na akciji u Makbelu: 20% za gotovinu, 15% za kartično plaćanje i 10% na rate.
U Unitrade su (premium) gume koju markicu jeftinije (kad se na cijenu doda montaža 5KM), tako da mislim da ću se tamo uputiti.

#2449 Re: Ljetne gume
Posted: 07/04/2017 09:11
by Streptokok
.
#2450 Re: Ljetne gume
Posted: 07/04/2017 19:34
by amar1994