Page 98 of 488

#2426 Re: Ljetne gume

Posted: 03/04/2017 19:43
by Enticer
hopi wrote:pa idi onda na 205 55 r16, najveći je izbor i najpovoljnije su od tih dimenzija
ako ne znaš koje a i nemaš neke posebne želje, uzmi šta od top marki (ionako često nemaju baš sve na stanju), montiraj i miran
Ove 205/55/16 pretpostavljam da je auto sa njima stabilnije u krivinama, dok za ove 195/60/16 nemam pojma za sta su bolje. :?

#2427 Re: Ljetne gume

Posted: 03/04/2017 19:56
by Throttle
Zar na monovolumen idu kombi gume?

#2428 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 08:23
by jefferson
Enticer wrote:
hopi wrote:pa idi onda na 205 55 r16, najveći je izbor i najpovoljnije su od tih dimenzija
ako ne znaš koje a i nemaš neke posebne želje, uzmi šta od top marki (ionako često nemaju baš sve na stanju), montiraj i miran
Ove 205/55/16 pretpostavljam da je auto sa njima stabilnije u krivinama, dok za ove 195/60/16 nemam pojma za sta su bolje. :?
195/60 R16 ce biti udobnije i bolje pri prolasku kroz vodu.
Ali 195/60 R16 je bas cudna dimenzija na putnickom autu.

#2429 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 12:40
by 530i
To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.

#2430 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 12:42
by amar1994
Javljam se po pitanju udobnosti iduce sedm , poredit cu 195/65/r15 , 205/50/r17 i 225/45/r17 :D

Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa :-) , zao mi ih bi haha :oops: :mrgreen:

#2431 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 12:45
by condy
Da ih nisi spalio :D

#2432 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 12:47
by 530i
amar1994 wrote:
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa :-) , zao mi ih bi haha :oops: :mrgreen:
Šta si im radio?! Ja redovno svoje vozim do 15.4. i nema (još) problema. Ljetne su, naravno, tiše.

#2433 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 12:55
by amar1994
530i wrote:
amar1994 wrote:
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa :-) , zao mi ih bi haha :oops: :mrgreen:
Šta si im radio?! Ja redovno svoje vozim do 15.4. i nema (još) problema. Ljetne su, naravno, tiše.
Nista posebno :D , uvijek tako kad je bas toplo 20+ , a inace imam kvalitetnu izolaciju(ne) tockova pa zato se cuje :lol: :lol: :mrgreen:

Inace cim se ohlade , sidjem sa ap i sl ne cuju se vise , index brzine je T :D

#2434 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 12:56
by amar1994
condy wrote:Da ih nisi spalio :D
ma jok , imam kvalitetnu izolaciju tockova :mrgreen:

#2435 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 13:18
by 530i
amar1994 wrote: Nista posebno :D , uvijek tako kad je bas toplo 20+ , a inace imam kvalitetnu izolaciju(ne) tockova pa zato se cuje :lol: :lol: :mrgreen:

Inace cim se ohlade , sidjem sa ap i sl ne cuju se vise , index brzine je T :D
Nije ni kod mene neka aman-zaman izolacija al fakat ne čujem nikakve čudne zvukove od guma. Prošle sedmice dvaput po autoputu bez problema, laganim tempom 140 :D

#2436 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 13:31
by amar1994
530i wrote:
amar1994 wrote: Nista posebno :D , uvijek tako kad je bas toplo 20+ , a inace imam kvalitetnu izolaciju(ne) tockova pa zato se cuje :lol: :lol: :mrgreen:

Inace cim se ohlade , sidjem sa ap i sl ne cuju se vise , index brzine je T :D
Nije ni kod mene neka aman-zaman izolacija al fakat ne čujem nikakve čudne zvukove od guma. Prošle sedmice dvaput po autoputu bez problema, laganim tempom 140 :D
ma ne znam , i po kisi koda polijecem :D

#2437 Re: Ljetne gume

Posted: 04/04/2017 13:32
by amar1994
http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/

stigle continentalke , ode toyo na prodaju :D

za forumase specijalna cijena :D

#2438 Re: Ljetne gume

Posted: 05/04/2017 15:37
by Seawolf
530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.

#2439 Re: Ljetne gume

Posted: 05/04/2017 15:42
by amar1994
amar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/

stigle continentalke , ode toyo na prodaju :D

za forumase specijalna cijena :D
evo 60KM ili ih bacam u petak :lol:

#2440 Re: Ljetne gume

Posted: 05/04/2017 15:54
by Leon16v
amar1994 wrote:
amar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/

stigle continentalke , ode toyo na prodaju :D

za forumase specijalna cijena :D
evo 60KM ili ih bacam u petak :lol:
Moze meni ta kanĐa :D

Ja rezervisao svoje, odlucio sam se pocastiti CPC 5 idu, u petak ih stavljam, valjda me nece zaustavit :-D

E : Vidim, samo sa ženama trguješ :lol:

#2441 Re: Ljetne gume

Posted: 05/04/2017 16:39
by amar1994
Leon16v wrote:
amar1994 wrote:
amar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/

stigle continentalke , ode toyo na prodaju :D

za forumase specijalna cijena :D
evo 60KM ili ih bacam u petak :lol:
Moze meni ta kanĐa :D

Ja rezervisao svoje, odlucio sam se pocastiti CPC 5 idu, u petak ih stavljam, valjda me nece zaustavit :-D

E : Vidim, samo sa ženama trguješ :lol:
:lol: :lol: :lol:

i ja u petak stavljam :D

#2442 Re: Ljetne gume

Posted: 05/04/2017 17:45
by Optimist
Ja jucer skinuo svoje zimske, a ovih dana bas val zahladjenja i kisa.

#2443 Re: Ljetne gume

Posted: 05/04/2017 19:59
by 530i
Seawolf wrote:
530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.

Tačno, obratio sam pažnju na prvobitnu poruku. Ne znam koji je to monovolumen u pitanju, ali kada neku od datih dimenzija ukucam na google izbacuje rezultate "LKW reifen" što će reći gume za teretna vozila :-)


Inače, jedna novotarija ovih prodavača guma od ove sezone je da navode cijene guma bez montaže i balansa. Nekada se to podrazumijevalo, a valjda sad imaju i onih mušterija koji u kućnoj radinosti montiraju i balansiraju kupljene gume :roll:

#2444 Re: Ljetne gume

Posted: 05/04/2017 20:23
by Seawolf
530i wrote:
Seawolf wrote:
530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.

Tačno, obratio sam pažnju na prvobitnu poruku. Ne znam koji je to monovolumen u pitanju, ali kada neku od datih dimenzija ukucam na google izbacuje rezultate "LKW reifen" što će reći gume za teretna vozila :-)


Inače, jedna novotarija ovih prodavača guma od ove sezone je da navode cijene guma bez montaže i balansa. Nekada se to podrazumijevalo, a valjda sad imaju i onih mušterija koji u kućnoj radinosti montiraju i balansiraju kupljene gume :roll:
Čim u oznaci gume postoje dva broja kojima se označava indeks nosivosti, to znači da se radi o gumi za teretna vozila.

Veći broj označava indeks nosivosti pri ugradnji na pozicije sa jednostrukim točkovima, a manji broj je indeks nosivosti kada su gume na udvojenim točkovima.

#2445 Re: Ljetne gume

Posted: 06/04/2017 19:41
by Streptokok
Gdje je najbolja akcija ljetnih guma? Koliko vidim makbel jos nije izbacio akciju?

#2446 Re: Ljetne gume

Posted: 07/04/2017 07:32
by dufa
Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK

#2447 Re: Ljetne gume

Posted: 07/04/2017 08:49
by Streptokok
dufa wrote:Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK
pa jesu li konačno na akciji?

#2448 Re: Ljetne gume

Posted: 07/04/2017 09:01
by Dzontra_Volta
Streptokok wrote:
dufa wrote:Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK
pa jesu li konačno na akciji?
Odavno su tamo na akciji u Makbelu: 20% za gotovinu, 15% za kartično plaćanje i 10% na rate.

Image

U Unitrade su (premium) gume koju markicu jeftinije (kad se na cijenu doda montaža 5KM), tako da mislim da ću se tamo uputiti.

Image

#2449 Re: Ljetne gume

Posted: 07/04/2017 09:11
by Streptokok
.

#2450 Re: Ljetne gume

Posted: 07/04/2017 19:34
by amar1994
Nabacene CP6 , 3god garancije , prvi utisci beton gume :D

Bas se lijepe za cestu ,a takodje se lakse motaju u mjestu i manjim brzinama , djeluje da nemaju puno otpora okretanju . :lol: :cool:
Nisu ni bucne puno iako pise 71dB , a udobnije su dosta od toyo 205/50 gume , osjecaj na volanu je isto ok :thumbup:

Evo i slika , dakle 225/45 na 17x7 felgi , vidi se malo i glOvOnja na autu :oops: :lol:

Image

:run: