Page 98 of 1178
#2426 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 10:57
by Bakir1
jedino ako si ih kupio u bosanskoj krupi
lutas okolo umjesto da informacije trazis na pravom mjestu
nije vezano za gume

#2427 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 10:59
by Drvosjeca iz Dejcica
Bakir1 wrote:ovdje se moze slobodno zakljuciti da se najbolje zimske gume zovu ovako:

Da, gledao sam takve sa "kalošama" od guma kako se ne mogu pokrenuti iz mjesta.

#2428 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:00
by Maystor
Mislio uzeti Alpin A4, ali uzeh opet savu s3+ 205/55, tek došla iz fabrike. Iznenadio sam se koliko je dobra ovih prvih dana po snijegu i ledu. Ne znam je li to do tog + u nazivu (godinama zimi koristio s3 na različitim autima) ili je do novog auta esp/tcs (mada se nije ni upalio).
#2429 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:01
by Bakir1
@drvosjeca
ma dobro je, cak sta vise u redu je.
sto mi gurate rijeci u usta, rekao sam takav auto na zimskim gumama

#2430 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:02
by em11r
Bakir1 wrote:jedino ako si ih kupio u bosanskoj krupi
lutas okolo umjesto da informacije trazis na pravom mjestu
nije vezano za gume

hahaha

nisam
djesi bakire krme te ubolo
sorry za ot
#2431 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:05
by The BEN10
uskrsno_respo wrote:Pogledao auto metar snijega na njemu ovi okolo ciste bljuzga guzva
Okrenem se i na tramvaj fino
Bez guzve bez ciscenja bez nerviranja dodjem na posao za 10 minuta

A jesil' se šverco ?
#2432 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:07
by Drvosjeca iz Dejcica
Bakir1 wrote:@drvosjeca
ma dobro je, cak sta vise u redu je.
sto mi gurate rijeci u usta, rekao sam takav auto na zimskim gumama

Ja druže stanujem u brdu, vidi se po nicku

, i kada je prije par godina bio onaj kijamet od 1.5m snijega ja sam regularno sišao i opet se popeo na brdo sa dobrim zimskim gumama bez 4x4. Znam šta si htio reći ali prije svih pomagala guma je broj 1 na svakom auto, 4x4 je naravno neprikosnoven.
#2433 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:13
by Bakir1
ova slika je nastala po tom kijametu, na mom povratku iz bosanske krupe, negdje oko vlasica, jer sam stao da odmorim.
pogon ultimativno u kombinaciji sa bilo kakvom zimskom gumom koja je dobra u smislu sare i starosti, dalje guma, a svima je zajednicki faktor individua koja vozi taj auto.
moja supruga sa g klasom i gusjenicama umjesto tockova ne bi prosla kuda bi ja prosao sa fiestom i dobrim zimskim gumama.
tako da ovo naprdjivanje oko toga koja guma je sveti gral medju gumama ne vodi nicemu ako osoba za volanom nije vozac kakav bi trebala biti sve od nabrojanog baci niz rijeku.
sve se ne kraju svodi kakav je ko vozac u tim finesama izmedju tigra i michelin gume
#2434 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:24
by pirpa
Raja kakva su vam iskustva sa Hankook gumama ?
#2435 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:27
by Bakir1
moja dobra i odlicna, ali eto mene bi se moglo nazvati nekim ko nije mjerodavan jer se vozim na 4x4
#2436 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 11:32
by pirpa
#2437 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 15:33
by dinozzoM6
Ne znam smijem li staviti linkove sa pik-a ovdje, ali evo, prijatelj mi prodaje dva seta (po 4 kom) zimskih guma:
prvi set su (moje

)
Fulda Kristall Supremo 215/50 R17 DOT 2210 - dubina profila oko 4-5 mm (korištene dvije zime, ljeti skladištene)
http://www.pik.ba/artikal/9871733/fulda ... 15-50-r17/
drugi set su
Goodyear UltraGrip Performance2 245/40 R18 DOT1909 - dubina profila malo iznad 4 mm, isto tako dvije zime korištene.
http://www.pik.ba/artikal/9871868/goody ... 45-40-r18/
Broj telefona je na pik oglasima, pa eto kome trebaju gume

#2438 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 16:50
by jefferson
dinozzoM6 wrote:Ne znam smijem li staviti linkove sa pik-a ovdje, ali evo, prijatelj mi prodaje dva seta (po 4 kom) zimskih guma:
prvi set su (moje

)
Fulda Kristall Supremo 215/50 R17 DOT 2210 - dubina profila oko 4-5 mm (korištene dvije zime, ljeti skladištene)
http://www.pik.ba/artikal/9871733/fulda ... 15-50-r17/
drugi set su
Goodyear UltraGrip Performance2 245/40 R18 DOT1909 - dubina profila malo iznad 4 mm, isto tako dvije zime korištene.
http://www.pik.ba/artikal/9871868/goody ... 45-40-r18/
Broj telefona je na pik oglasima, pa eto kome trebaju gume

Mislim da prijatelj nije stavio slike svojih guma sa razlogom

#2439 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 16:56
by jefferson
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Bakir1 wrote:@drvosjeca
ma dobro je, cak sta vise u redu je.
sto mi gurate rijeci u usta, rekao sam takav auto na zimskim gumama

Ja druže stanujem u brdu, vidi se po nicku

, i kada je prije par godina bio onaj kijamet od 1.5m snijega ja sam regularno sišao i opet se popeo na brdo sa dobrim zimskim gumama bez 4x4. Znam šta si htio reći ali prije svih pomagala guma je broj 1 na svakom auto, 4x4 je naravno neprikosnoven.
Ja sam licno testirao na snijegu razliku izmedju auta sa zimskim gumama i 4X4 sa cjelogodisnjim gumama.
Gdje radim ima jedna gadna uzbrdica, i tu stanem i pokusam krenuti. Auto sa samo prednjom vucom i zimskim gumama bez ikakvih problema, Tiguan sa cjelogodisnjim gumama vec se bori, te hoce nece, i tek kada sam iskljucio TC iskopao se. O kocenju je bespredmetno pricati.
Zato i Tig dobija zimske gume

#2440 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 17:10
by dinozzoM6
jefferson wrote:Mislim da prijatelj nije stavio slike svojih guma sa razlogom

A nije ih slikao, čeka mene da dođem iz Sarajeva pa da ih uslikam i postavim xD
Btw. ne znam stvarno kakve su ove Goodyear, ali znam za moje Fulde da su u baš dobrom stanju

#2441 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 17:17
by jefferson
dinozzoM6 wrote:jefferson wrote:Mislim da prijatelj nije stavio slike svojih guma sa razlogom

A nije ih slikao, čeka mene da dođem iz Sarajeva pa da ih uslikam i postavim xD
Btw. ne znam stvarno kakve su ove Goodyear, ali znam za moje Fulde da su u baš dobrom stanju

Cim se to vrti oko 4-5mm nema tu nafake, posebno takav tip guma koji je vise okrenut performansama pa im je smjesa svakako tvrdja nego npr GY Ultra Grip.
#2442 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 21:29
by hadzidado
Danas vozio sa UG8 195/65R15 kroz čist neutaban snijeg od cca 30cm, led i uklizan snijeg i kroz bljuzgu aman do koljena(Doboj).
Prošao sve bez problema.
Par puta sam skrenuo žestoko u raskrsnici po bljuzgi i snijegu,čisto da vidim šta će se desiti - i ništa!
Nekako mi dosadna vožnja

#2443 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 27/11/2013 22:01
by kloniran
hadzidado wrote:Danas vozio sa UG8 195/65R15 kroz čist neutaban snijeg od cca 30cm, led i uklizan snijeg i kroz bljuzgu aman do koljena(Doboj).
Prošao sve bez problema.
Par puta sam skrenuo žestoko u raskrsnici po bljuzgi i snijegu,čisto da vidim šta će se desiti - i ništa!
Nekako mi dosadna vožnja

Ako ti je dosadno preporučujem Rogoj ujutro i naveče i ljetni stil vožnje, garantovano ti više neće biti dosadno

#2444 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 28/11/2013 09:07
by agent_zero
Šta znače one oznake na cjenovnicima, u konkretnom slučaju kod save: 91h, 91t, 95t xl i koja je razlika između s3 i hp verzija?
Isto je pitanje i za vredestein.
#2445 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 28/11/2013 09:18
by goran16v
agent_zero wrote:Šta znače one oznake na cjenovnicima, u konkretnom slučaju kod save: 91h, 91t, 95t xl i koja je razlika između s3 i hp verzija?
Isto je pitanje i za vredestein.
91 - Indeks nosivosti u ovom slucaju 91=615, 95=690 kg po gumi
H, T - je ideks brzine H = 210 km/h, T = 190 kmh
XL = oznaka za dodatno opterecenje (Extra Load)
HP obicno oznacava High performance i to je ko biva trebala biti guma sa boljim performansama od standardne.
#2446 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 28/11/2013 09:26
by daxon
edit:
nisam vidio da je već odgovoreno, ali evo jedan sajt sa objašnjenjima oznaka:
http://www.vujacic-company.me/oznake-na ... ar-guma_7/
#2447 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 28/11/2013 11:26
by agent_zero
Tenk ju gajz

#2448 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 01/12/2013 12:29
by peli
prijatelji forumasi,
planiram da kupim 2 zimske gume i stavim ih naprijed, a da nazad ostanu ljetne gume. da li ima neko slicno iskustvo?
auto se vozi po gradu, najvise relacija cen. vila - centar, nema brdskih padina nit takvih slicnih voznji. mozda ponekad do zenice i to je to.
zahvaljujem unaprijed.
lp
#2449 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 01/12/2013 12:52
by xamp
Imas par stranica prije klipove... Pogledaj ih pa se mozda predomislis

#2450 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posted: 01/12/2013 15:01
by kloniran
peli wrote:prijatelji forumasi,
planiram da kupim 2 zimske gume i stavim ih naprijed, a da nazad ostanu ljetne gume. da li ima neko slicno iskustvo?
auto se vozi po gradu, najvise relacija cen. vila - centar, nema brdskih padina nit takvih slicnih voznji. mozda ponekad do zenice i to je to.
zahvaljujem unaprijed.
lp
Bolje ti je na otpad i kupi 4 polovne zimske nego da vozis na dvije nove zimske i dvije ljetne
