#2426 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Posted: 01/06/2010 11:12
hm... svi nas jebu u dupe, a stid nas priznat pred svijetom...vaca wrote:@Real Kahn - ne razumijem zašto porediš homoseksualce sa Bosancima?
hm... svi nas jebu u dupe, a stid nas priznat pred svijetom...vaca wrote:@Real Kahn - ne razumijem zašto porediš homoseksualce sa Bosancima?
vox-populi wrote:Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.
Nisam mogao odoliti, jer ovo boldirano me je dobro nasmijalo,a smijeh je lijek, tako kaze nas pametan narod.Real Khan wrote:vox-populi wrote:Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.Ako misliš "...nego što će NS dobiti GLASOVA na izborima...", onda nisi u pravu jer će kako su krenuli biti uspjeh ako i uže stranačko rukovodstvo glasa za NS. Naime, čuo sam nekakve "zle jezike" da se u nekim općinskim vijećima dešavaju čudne stvari...Nije moguće da ovako kvalitetne programe i stranku koja "zna šta hoće" već sada napuštaju općinski vijećnici i prelaze u BOSS. Peđa, nije valjda ovo istina?! Ne mogu bilivit
![]()
P.S. ...a mislio je Bojan Bajić da je raja glupa i da će nasjedati dugo na finte seoskih varalica... E, moj BajićuNije politika samo "sita glupost" (kako bi je najkraće definirao M.Krleža) nego tu ima još mnogo toga...
Real Khan wrote:Primjer: Bosancima kao kolektivitetu jasno kažete da Naša stranka nije prava adresa gdje oni mogu tražiti zaštitu svojih ustavom zagarantiranih prava, dok s druge strane nekim drugim kolektivitetima jasno kažete da ćete vi štititi njihova seksualna prava.
ti dasi skolovan barem upola od onog sto govoris barem bi znao razumiti kad neko nesto kaze onako kako jest a ne stvarati neke svoje vizije i mastanja ili jednostavno manjak intelignecije dolazi do izrazaja pa sve razumijes naopako.Pedja Kojovic je napisao/la:
3) "Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
Stav je Naše stranke da se ustavna rješenja radi izvršenja presude Suda u Strasbourgu ne smiju sastojati u pukom povećanju broja članova Predsjedništva BiH sa sadašnjih 3 na 4. U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."
Ako je tako onda su entiteti generalno nepotrebni!Pedja Kojovic wrote:red label
Ne. Mi nismo za treci entitet.
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
Nas cilj je jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima i osposobljavanje drzavnog nivoa vlasti da preuzme EU obaveze.
p.k.
Dobro, prihvatam da mi se moze desiti nepronicljivost (do sada u mom zivotu rijetko), ali neka bude.Pedja Kojovic wrote:zlatiborka
NS se jasno izjasnila o ovim pitanjima.
Ti stavovi se nalaze u nasim ustavnim principima, pa i u koalicionom ugovoru Nase stranke.
Dakle, jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima, kako bi punioci budzeta imali vecu kontrolu nad njegovim trosenjem i osposobljavanje drzave - dakle prenosenje potrebnih nadleznosti sa drzavni nivo za potrebe ulaska u EU su jedan od najvaznijih uslova za nasu saradnju sa drugim strankama i lokalnim pokretima.
Logika kojom vi zakljucujete da stranka ima dva ili cak i vise lica, kako kazete mi je nepronicljiva.
Mozda je najbolje da odete na forum "banjaluka", nadjete ovu istu temu i sami se uvjerite da to nije tacno.
p.k.
Naravno da niste za treci entitet jer nemate apsolutno nikakav interes u dijelu BiH u kojem vecinski zive Hrvati. Koliko sam upucen, opcinske odbore imate samo u Livnu i Stolcu, dakle u dva mjesta gdje su Hrvati relativna vecina.Pedja Kojovic wrote:
Ne. Mi nismo za treci entitet.
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
Nas cilj je jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima i osposobljavanje drzavnog nivoa vlasti da preuzme EU obaveze.
p.k.
Politički principi za ustavno uređenje BiH
Monday, 31 August 2009
POLITIČKI PRINCIPI ZA USTAVNO UREĐENJE
BOSNE I HERCEGOVINE
1. Bosna i Hercegovina treba biti uređena kao demokratska, multietnička, složena, funkcionalna i decentralizirana država sa tri nivoa vlasti: lokalnim, regionalnim/entitetskim i državnim.
Ne idem na forum banjaluka, ali cisto sumnjam da si tamo rekao kako NS smatra da je srednji nivo vlasti skup i neefikasan. Ako grijesim, izvini.Pedja Kojovic wrote:
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
p.k.
evo ja sad malo pogledao... i pedja fakat mi te zao sad kad sam procitao s kakvom stokom imas posla... ja kontam mi ovdje grubi i volimo podjebavat... al mi smo za onu stoku druga kantonalna liga...vox-populi wrote: Ne idem na forum banjaluka, ali cisto sumnjam da si tamo rekao kako NS smatra da je srednji nivo vlasti skup i neefikasan. Ako grijesim, izvini.
Koje buduce generacije, one me ne zanimaju jer me onda nece biti! Ja hocu sada i ovdje, koliko god moze!Pedja Kojovic wrote:zlatiborka
Nas stav da se "dejtonski sporazum" moze mjenjati samo na nacin koji je u njemu predvidjen se cesto tumaci kao nasa podrska postojanju entiteta. Ja sam u nekoliko prethodnih postova objasnio da se mi zalazemo za evropski model decentralizacije drzave.
Mi smatramo da je u sadasnjoj politickoj atmosferi, ispunjenoj nacioanalistickom retorikom i sukobima skoro nemoguce sprovesti kvalitetnu javnu debatu i donijeti demokratsku i racionalnu odluku o tome. Nas cilj i jeste ojacati institucije sistema, zastite ljudskih prava, poboljsati standard i ubrzano povesti zemlju u EU i tako stvoriti uslove u kojima ce javna i demokratska debata o tome biti moguca.
Ja zaista vjerujem, skoro sam siguran, da ce buduce, prosloscu neopterecene, generacije nasih sugradjana, na pitanje; da li je 14 vlada i 200 ministara najbolji nacin da se upravlja drzavom od 4 miliona ljudi?, odgovoriti NE.
p.k.
uh uh uh... blago se nama ako 15 godina nakon rata najprogresivnija opoziciona stranka racuna na "strane" u drustvu...new wrote:Razlika između vas, zlatiborka, i mene je u nijansama. Ja sam glasač i simpatizer NS ( sve zagriženiji ) i mislim da znam za koga i zašto glasam. Vaše razmišljanje o ekonomiji i boljoj budućnosti dijeli svaki stanovnik BiH i ne sumnjam da svi misle isto, razlike su u nijansama. Ono po čemu se razlikujemo je pitanje prioriteta za ustroj države. Samo na ovoj temi bilo je na stotine pitanja i svi se svode na : Ko je počeo rat ? Pa da li zaista mislite da će i jedna strana priznati da je ona kriva ? Sve dok svaki pojedinac u BiH ne skonta da su i jedni i drugi i treći imali ideale za koje su se borili, nama neće biti dobro i za sve će biti krivi oni tamo. I tako, vrijeme prolazi, mi polemišemo, a oni koji nas zavađaju uživaju.
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .
Oces - u lijevoj ruci imam zelenu pilulu... ili u desanki crvenu...Alfons Kauders wrote:uh uh uh... blago se nama ako 15 godina nakon rata najprogresivnija opoziciona stranka racuna na "strane" u drustvu...new wrote:Razlika između vas, zlatiborka, i mene je u nijansama. Ja sam glasač i simpatizer NS ( sve zagriženiji ) i mislim da znam za koga i zašto glasam. Vaše razmišljanje o ekonomiji i boljoj budućnosti dijeli svaki stanovnik BiH i ne sumnjam da svi misle isto, razlike su u nijansama. Ono po čemu se razlikujemo je pitanje prioriteta za ustroj države. Samo na ovoj temi bilo je na stotine pitanja i svi se svode na : Ko je počeo rat ? Pa da li zaista mislite da će i jedna strana priznati da je ona kriva ? Sve dok svaki pojedinac u BiH ne skonta da su i jedni i drugi i treći imali ideale za koje su se borili, nama neće biti dobro i za sve će biti krivi oni tamo. I tako, vrijeme prolazi, mi polemišemo, a oni koji nas zavađaju uživaju.
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .sretna vam nova 1996...
![]()
ekonomiju nece razviti strani investitori,imaju pametnija posla, valji svaki kvartal investitorima pokazati bottom line...
ekonomiju ce razviti narod onog trenutka kad skonta da nema "strana" i kad se zapita zasto 40% zaposlenih zivi od budzetske sise i prima vece plate od nas u privredi...
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi... u sloveniji, hrvatskoj, bih i kosovu... eto nisu u makedoniji ako ti to sta znaci... to sto srpski politicari kontaju da je istorija neka relativna kategorija ne znaci da bosanci trebaju ugasiti pola mozga i glumiti budale da se ne zamjere fasistima koji prizeljkuju novi rat...
ja ne zaboravljam selektivno...ahuseino wrote:Oces - u lijevoj ruci imam zelenu pilulu... ili u desanki crvenu...Alfons Kauders wrote:uh uh uh... blago se nama ako 15 godina nakon rata najprogresivnija opoziciona stranka racuna na "strane" u drustvu...new wrote:Razlika između vas, zlatiborka, i mene je u nijansama. Ja sam glasač i simpatizer NS ( sve zagriženiji ) i mislim da znam za koga i zašto glasam. Vaše razmišljanje o ekonomiji i boljoj budućnosti dijeli svaki stanovnik BiH i ne sumnjam da svi misle isto, razlike su u nijansama. Ono po čemu se razlikujemo je pitanje prioriteta za ustroj države. Samo na ovoj temi bilo je na stotine pitanja i svi se svode na : Ko je počeo rat ? Pa da li zaista mislite da će i jedna strana priznati da je ona kriva ? Sve dok svaki pojedinac u BiH ne skonta da su i jedni i drugi i treći imali ideale za koje su se borili, nama neće biti dobro i za sve će biti krivi oni tamo. I tako, vrijeme prolazi, mi polemišemo, a oni koji nas zavađaju uživaju.
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .sretna vam nova 1996...
![]()
ekonomiju nece razviti strani investitori,imaju pametnija posla, valji svaki kvartal investitorima pokazati bottom line...
ekonomiju ce razviti narod onog trenutka kad skonta da nema "strana" i kad se zapita zasto 40% zaposlenih zivi od budzetske sise i prima vece plate od nas u privredi...
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi... u sloveniji, hrvatskoj, bih i kosovu... eto nisu u makedoniji ako ti to sta znaci... to sto srpski politicari kontaju da je istorija neka relativna kategorija ne znaci da bosanci trebaju ugasiti pola mozga i glumiti budale da se ne zamjere fasistima koji prizeljkuju novi rat...![]()
...Ali moras biti siguran...
... jer nije sala, savijati space-time fabric i selektivno zaboravljati...![]()
![]()
E, da bi se svidio anamoonima,Alfons Kauders wrote:
ja ne zaboravljam selektivno...
ja pamtim selektivno...
nit si u pravu nit nisi...ahuseino wrote:E, da bi se svidio anamoonima,Alfons Kauders wrote:
ja ne zaboravljam selektivno...
ja pamtim selektivno...podilazenja i glasova radi
, moras to da izokrenes
... jer necemo nidze dospjeti ako se svi sjecaju sta je bilo. Nije li tako ili jest?.. nisam li u pravu ili jesam?
Real Khan wrote:vox-populi wrote:Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.Ako misliš "...nego što će NS dobiti GLASOVA na izborima...", onda nisi u pravu jer će kako su krenuli biti uspjeh ako i uže stranačko rukovodstvo glasa za NS. Naime, čuo sam nekakve "zle jezike" da se u nekim općinskim vijećima dešavaju čudne stvari...Nije moguće da ovako kvalitetne programe i stranku koja "zna šta hoće" već sada napuštaju općinski vijećnici i prelaze u BOSS. Peđa, nije valjda ovo istina?! Ne mogu bilivit
![]()
P.S. ...a mislio je Bojan Bajić da je raja glupa i da će nasjedati dugo na finte seoskih varalica... E, moj BajićuNije politika samo "sita glupost" (kako bi je najkraće definirao M.Krleža) nego tu ima još mnogo toga...
Alfons Kauders wrote:nit si u pravu nit nisi...ahuseino wrote:E, da bi se svidio anamoonima,Alfons Kauders wrote:
ja ne zaboravljam selektivno...
ja pamtim selektivno...podilazenja i glasova radi
, moras to da izokrenes
... jer necemo nidze dospjeti ako se svi sjecaju sta je bilo. Nije li tako ili jest?.. nisam li u pravu ili jesam?
al nekako mi se ne daje glas licemjerima... ne zato jer ne vjerujem u njihove dobre namjere... al svijet ne mijenjaju ljudi bez muda...
bolje mi je apstinirati ili glasati za lokalne dezurne gubitnike bez dlake na jeziku, princip je kurva...govorio je to i djed kad mu mahnuse komunjare zemlju, a on ratovo za njih...
Iako nije direktno vezano za temom... Ovakva nedopustiva i neprivhatljiva generalizacija, koje ima na svim raspamećenim stranama, je vrlo opasna i pogrešna. Na stranu njena lingvistička i logička neodrživost (istorija kaže).Alfons Kauders wrote:
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi...
Ti ces mene totalno preokrenuti od bivseg "lajt" pristalice Nase Stranke (sto ce mi ono lajt?) do ljutog protivnika... svojim atacima licne prirode i arogantnim provokatorskim tonom u glavnom proizaslom ili nerazumijevanjem onoga sto si procitao ili svjesnog izvlacenja iz kontexta.NKVD wrote:Iako nije direktno vezano za temom... Ovakva nedopustiva i neprivhatljiva generalizacija, koje ima na svim raspamećenim stranama, je vrlo opasna i pogrešna. Na stranu njena lingvistička i logička neodrživost (istorija kaže).Alfons Kauders wrote:
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi...
Ako je mišljenje od kojeg se neće odstupiti da su Srbi, dakle cjelokupan narod, počeli rat pa se onda još i trvdi da istorija tako "kaže" onda od selameta ima samo - alahimanet pameti! Od tog mutnog izvora su dva putića - jedan da svi Srbi, poimenice i kolektivno, pristanu i priznaju činjenicu da su započeli rat, plate šta su polupali pa da im mi ostali (narodi - fuj!) eventualno oprostimo i razmotrimo činjenicu o zajedničkom životu. Druga je varijanta, izvjesnija, da se, u nazzi priči iz koje se teško izlazi, nastavimo igrati sa kvazi odrednicama i prepucavanjima o narodima kao nosiocima i suvereniteta ali i krivice.
Na stranu sve presude, rezolucije i zaključci u kojima se za agresiju, rat i zločine koje su uslijedili optužuje i kažnjava masa pojedinaca i institucija (vosjke, vlade...) ako je pojedinac Alfons probrao da je "istorija" rekla da su za rat krivi Srbi. Iz toga slijedi i amnestija za sve stvarne zločince (nosioci projekta velikosrpske hegemonije, monstumi na terenu, debili na stranama koje su napadnute...) i krivica se prebacuje na kolektiv. Pa je onda i svaki član tog kolektiva, jelte, kriv dok barem 1800 puta to ne prizna. Onda će Alfons razmotriti da li bi, eventualno, podigao prag na 2800 kolektivnih priznanja. Ali, sve u kategorijama naroda. Koji će nam, nesretnim a na silu proklamovanim predstavnicima istih, doći i glave. Adio pameti, ali baš!