hm... svi nas jebu u dupe, a stid nas priznat pred svijetom...vaca wrote:@Real Kahn - ne razumijem zašto porediš homoseksualce sa Bosancima?
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2426 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#2427 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.
- Real Khan
- Posts: 2552
- Joined: 23/11/2006 10:58
- Location: Cyber-skyscraper
#2428 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
vox-populi wrote:Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.
P.S. ...a mislio je Bojan Bajić da je raja glupa i da će nasjedati dugo na finte seoskih varalica... E, moj Bajiću
-
privremeni
- Posts: 1522
- Joined: 29/07/2003 00:00
#2429 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nisam mogao odoliti, jer ovo boldirano me je dobro nasmijalo,a smijeh je lijek, tako kaze nas pametan narod.Real Khan wrote:vox-populi wrote:Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.Ako misliš "...nego što će NS dobiti GLASOVA na izborima...", onda nisi u pravu jer će kako su krenuli biti uspjeh ako i uže stranačko rukovodstvo glasa za NS. Naime, čuo sam nekakve "zle jezike" da se u nekim općinskim vijećima dešavaju čudne stvari...Nije moguće da ovako kvalitetne programe i stranku koja "zna šta hoće" već sada napuštaju općinski vijećnici i prelaze u BOSS. Peđa, nije valjda ovo istina?! Ne mogu bilivit
![]()
P.S. ...a mislio je Bojan Bajić da je raja glupa i da će nasjedati dugo na finte seoskih varalica... E, moj BajićuNije politika samo "sita glupost" (kako bi je najkraće definirao M.Krleža) nego tu ima još mnogo toga...
Last edited by privremeni on 01/06/2010 15:56, edited 1 time in total.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#2430 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
veljaca
Bolje.
Hvala.
p.k.
Bolje.
Hvala.
p.k.
-
kecher II
- Posts: 557
- Joined: 26/10/2009 12:56
- Location: Holiday in Cambodia
#2431 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Real Khan wrote:Primjer: Bosancima kao kolektivitetu jasno kažete da Naša stranka nije prava adresa gdje oni mogu tražiti zaštitu svojih ustavom zagarantiranih prava, dok s druge strane nekim drugim kolektivitetima jasno kažete da ćete vi štititi njihova seksualna prava.
ti dasi skolovan barem upola od onog sto govoris barem bi znao razumiti kad neko nesto kaze onako kako jest a ne stvarati neke svoje vizije i mastanja ili jednostavno manjak intelignecije dolazi do izrazaja pa sve razumijes naopako.Pedja Kojovic je napisao/la:
3) "Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
Stav je Naše stranke da se ustavna rješenja radi izvršenja presude Suda u Strasbourgu ne smiju sastojati u pukom povećanju broja članova Predsjedništva BiH sa sadašnjih 3 na 4. U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."
-
red label
- Posts: 81
- Joined: 09/04/2010 09:56
#2432 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kakav je stav NS povodom zahtjeva za trečim entitetom ?
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#2433 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
red label
Ne. Mi nismo za treci entitet.
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
Nas cilj je jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima i osposobljavanje drzavnog nivoa vlasti da preuzme EU obaveze.
p.k.
Ne. Mi nismo za treci entitet.
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
Nas cilj je jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima i osposobljavanje drzavnog nivoa vlasti da preuzme EU obaveze.
p.k.
- zlatiborka
- Posts: 1820
- Joined: 12/12/2006 09:51
- Location: Sarajevo
#2434 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako je tako onda su entiteti generalno nepotrebni!Pedja Kojovic wrote:red label
Ne. Mi nismo za treci entitet.
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
Nas cilj je jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima i osposobljavanje drzavnog nivoa vlasti da preuzme EU obaveze.
p.k.
Zasto se NS u tom slucaju decidno ne izjasni da ce raditi na osposobljavanju drzavnog nivoa vlasti i paralelno na jacanju lokalne samouprave?
Logicki iz ove tvrdnje slijedi da bi NS trebala raditi na ukidanju entiteta. Zasto to NS jasno ne kaze, a ne ovako uvijeno kao sto je u citiranom postu P. Kojevica?
Ja poslije ovolikih postova mogu reci da NS ima jednu pricu za FBiH i sasvim drugciju za RS.
Eto, ispade NS stranka sa najmanje 2 lica, stranka za svaku priliku......
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#2435 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
zlatiborka
NS se jasno izjasnila o ovim pitanjima.
Ti stavovi se nalaze u nasim ustavnim principima, pa i u koalicionom ugovoru Nase stranke.
Dakle, jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima, kako bi punioci budzeta imali vecu kontrolu nad njegovim trosenjem i osposobljavanje drzave - dakle prenosenje potrebnih nadleznosti sa drzavni nivo za potrebe ulaska u EU su jedan od najvaznijih uslova za nasu saradnju sa drugim strankama i lokalnim pokretima.
Logika kojom vi zakljucujete da stranka ima dva ili cak i vise lica, kako kazete mi je nepronicljiva.
Mozda je najbolje da odete na forum "banjaluka", nadjete ovu istu temu i sami se uvjerite da to nije tacno.
p.k.
NS se jasno izjasnila o ovim pitanjima.
Ti stavovi se nalaze u nasim ustavnim principima, pa i u koalicionom ugovoru Nase stranke.
Dakle, jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima, kako bi punioci budzeta imali vecu kontrolu nad njegovim trosenjem i osposobljavanje drzave - dakle prenosenje potrebnih nadleznosti sa drzavni nivo za potrebe ulaska u EU su jedan od najvaznijih uslova za nasu saradnju sa drugim strankama i lokalnim pokretima.
Logika kojom vi zakljucujete da stranka ima dva ili cak i vise lica, kako kazete mi je nepronicljiva.
Mozda je najbolje da odete na forum "banjaluka", nadjete ovu istu temu i sami se uvjerite da to nije tacno.
p.k.
- zlatiborka
- Posts: 1820
- Joined: 12/12/2006 09:51
- Location: Sarajevo
#2436 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dobro, prihvatam da mi se moze desiti nepronicljivost (do sada u mom zivotu rijetko), ali neka bude.Pedja Kojovic wrote:zlatiborka
NS se jasno izjasnila o ovim pitanjima.
Ti stavovi se nalaze u nasim ustavnim principima, pa i u koalicionom ugovoru Nase stranke.
Dakle, jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima, kako bi punioci budzeta imali vecu kontrolu nad njegovim trosenjem i osposobljavanje drzave - dakle prenosenje potrebnih nadleznosti sa drzavni nivo za potrebe ulaska u EU su jedan od najvaznijih uslova za nasu saradnju sa drugim strankama i lokalnim pokretima.
Logika kojom vi zakljucujete da stranka ima dva ili cak i vise lica, kako kazete mi je nepronicljiva.
Mozda je najbolje da odete na forum "banjaluka", nadjete ovu istu temu i sami se uvjerite da to nije tacno.
p.k.
Ovo podvuceno svim srcem prihvatam, ali to je u kontradikciji sa daljnim postojanjem i opstankom "entiteta", slazes li se Pedja (ja nikoga ovdje na forumu ne persiram pa ni tebe, sto ne znaci manjak postovanja, dapace).
Zasto se NS toliko boji zauzeti jednostavan i iskren stav u pogledu buducnosti BiH i to u oba "entiteta"?
Da li je to zbog toga sto su se nacionalisticke stranke 20-tak godina razmahivale i sludjivale gradjane BiH i NS smatra da ne smije previse naglo i ishitreno pokusati da promijeni svijest ljudi u BiH?
Znamo da se nista nece promijeniti preko noci, da li NS ima neke tajne planove za rekonstrukciju BiH koje bi objelodanila ukoliko osvoji dobar dio vlasti?
Velika mi je zelja da se nacionalisti-lopovi-idioti skinu s vlasti. Clan sam i jedne gradjanske udruge koja promovise vama slicne ciljeve.
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#2437 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Naravno da niste za treci entitet jer nemate apsolutno nikakav interes u dijelu BiH u kojem vecinski zive Hrvati. Koliko sam upucen, opcinske odbore imate samo u Livnu i Stolcu, dakle u dva mjesta gdje su Hrvati relativna vecina.Pedja Kojovic wrote:
Ne. Mi nismo za treci entitet.
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
Nas cilj je jacanje lokalne samouprave po evropskim standardima i osposobljavanje drzavnog nivoa vlasti da preuzme EU obaveze.
p.k.
A da pricate dvije price, pricate.
Politički principi za ustavno uređenje BiH
Monday, 31 August 2009
POLITIČKI PRINCIPI ZA USTAVNO UREĐENJE
BOSNE I HERCEGOVINE
1. Bosna i Hercegovina treba biti uređena kao demokratska, multietnička, složena, funkcionalna i decentralizirana država sa tri nivoa vlasti: lokalnim, regionalnim/entitetskim i državnim.
Ne idem na forum banjaluka, ali cisto sumnjam da si tamo rekao kako NS smatra da je srednji nivo vlasti skup i neefikasan. Ako grijesim, izvini.Pedja Kojovic wrote:
Mi mislimo da se srednji nivo vlasti, generalno, pokazao kao preskup i neefikasan.
p.k.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2438 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
evo ja sad malo pogledao... i pedja fakat mi te zao sad kad sam procitao s kakvom stokom imas posla... ja kontam mi ovdje grubi i volimo podjebavat... al mi smo za onu stoku druga kantonalna liga...vox-populi wrote: Ne idem na forum banjaluka, ali cisto sumnjam da si tamo rekao kako NS smatra da je srednji nivo vlasti skup i neefikasan. Ako grijesim, izvini.
ako je ono razmisljanje "progresivnih" ljudi u rs... a jeste... i to jos iz najveceg grada u rs... nekako mi se cini da ce ns tamo dobiti otprilike isto glasova kao u mom naselju... sorry, ali tako ispada
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#2439 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
zlatiborka
Nas stav da se "dejtonski sporazum" moze mjenjati samo na nacin koji je u njemu predvidjen se cesto tumaci kao nasa podrska postojanju entiteta. Ja sam u nekoliko prethodnih postova objasnio da se mi zalazemo za evropski model decentralizacije drzave.
Mi smatramo da je u sadasnjoj politickoj atmosferi, ispunjenoj nacioanalistickom retorikom i sukobima skoro nemoguce sprovesti kvalitetnu javnu debatu i donijeti demokratsku i racionalnu odluku o tome. Nas cilj i jeste ojacati institucije sistema, zastite ljudskih prava, poboljsati standard i ubrzano povesti zemlju u EU i tako stvoriti uslove u kojima ce javna i demokratska debata o tome biti moguca.
Ja zaista vjerujem, skoro sam siguran, da ce buduce, prosloscu neopterecene, generacije nasih sugradjana, na pitanje; da li je 14 vlada i 200 ministara najbolji nacin da se upravlja drzavom od 4 miliona ljudi?, odgovoriti NE.
p.k.
Nas stav da se "dejtonski sporazum" moze mjenjati samo na nacin koji je u njemu predvidjen se cesto tumaci kao nasa podrska postojanju entiteta. Ja sam u nekoliko prethodnih postova objasnio da se mi zalazemo za evropski model decentralizacije drzave.
Mi smatramo da je u sadasnjoj politickoj atmosferi, ispunjenoj nacioanalistickom retorikom i sukobima skoro nemoguce sprovesti kvalitetnu javnu debatu i donijeti demokratsku i racionalnu odluku o tome. Nas cilj i jeste ojacati institucije sistema, zastite ljudskih prava, poboljsati standard i ubrzano povesti zemlju u EU i tako stvoriti uslove u kojima ce javna i demokratska debata o tome biti moguca.
Ja zaista vjerujem, skoro sam siguran, da ce buduce, prosloscu neopterecene, generacije nasih sugradjana, na pitanje; da li je 14 vlada i 200 ministara najbolji nacin da se upravlja drzavom od 4 miliona ljudi?, odgovoriti NE.
p.k.
- zlatiborka
- Posts: 1820
- Joined: 12/12/2006 09:51
- Location: Sarajevo
#2440 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Koje buduce generacije, one me ne zanimaju jer me onda nece biti! Ja hocu sada i ovdje, koliko god moze!Pedja Kojovic wrote:zlatiborka
Nas stav da se "dejtonski sporazum" moze mjenjati samo na nacin koji je u njemu predvidjen se cesto tumaci kao nasa podrska postojanju entiteta. Ja sam u nekoliko prethodnih postova objasnio da se mi zalazemo za evropski model decentralizacije drzave.
Mi smatramo da je u sadasnjoj politickoj atmosferi, ispunjenoj nacioanalistickom retorikom i sukobima skoro nemoguce sprovesti kvalitetnu javnu debatu i donijeti demokratsku i racionalnu odluku o tome. Nas cilj i jeste ojacati institucije sistema, zastite ljudskih prava, poboljsati standard i ubrzano povesti zemlju u EU i tako stvoriti uslove u kojima ce javna i demokratska debata o tome biti moguca.
Ja zaista vjerujem, skoro sam siguran, da ce buduce, prosloscu neopterecene, generacije nasih sugradjana, na pitanje; da li je 14 vlada i 200 ministara najbolji nacin da se upravlja drzavom od 4 miliona ljudi?, odgovoriti NE.
p.k.
Da jos prozivim zivot dostojan covjeka, onakvog kakvog sam ga imala prije rata i samo na osnovu svoga rada.
Kako poboljsati standard ljudi opcenito u BiH ako ne bude politicke i pravne stabilnosti?
Jasno je i slijepcu da se ekonomija moze razvijati samo u stabilnom politicko-pravnom sistemu. A to je mnogo daleko sve dok nas nacionalisti jasu.
Dakle, kako skinuti nacionaliste s vlasti i istovremeno postaviti sto pravedniji drustveni sistem?
Jer politika i ekonomija idu skupa, jedno vuce drugo, zavisi sta ce biti prvi zamajac.
Prvi zamajac je LOVA a ona ce doci tek kad se stvori pogodno politicko-pravno okruzenje, a to LOGICKI znaci da se trebaju USTAVOM obezbijediti ti uslovi!
Zasto NS bjezi od promjene USTAVA, zar ne znate da je to prvo sto treba da se uradi u BiH pa da se krene napokon naprijed?
Je li mislite da je Dejtonski sporazum vjecan i da se ne moze mijenjati? Dejton je samo zaustavio rat i ozakonio RS kao genocidnu tvorevinu, vrijeme je da se skinu maske i ukine RS i zajedno s njom i lopovska FBiH!
Pa da se napravi jedna postena drzava ravnopravnih gradjana BiH!
Lopove u zatvore!
Da li je NS za to da se lopovi corkiraju i da im se oduzme kriminalno stecena imovina?
-
new
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2009 00:16
#2441 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Razlika između vas, zlatiborka, i mene je u nijansama. Ja sam glasač i simpatizer NS ( sve zagriženiji ) i mislim da znam za koga i zašto glasam. Vaše razmišljanje o ekonomiji i boljoj budućnosti dijeli svaki stanovnik BiH i ne sumnjam da svi misle isto, razlike su u nijansama. Ono po čemu se razlikujemo je pitanje prioriteta za ustroj države. Samo na ovoj temi bilo je na stotine pitanja i svi se svode na : Ko je počeo rat ? Pa da li zaista mislite da će i jedna strana priznati da je ona kriva ? Sve dok svaki pojedinac u BiH ne skonta da su i jedni i drugi i treći imali ideale za koje su se borili, nama neće biti dobro i za sve će biti krivi oni tamo. I tako, vrijeme prolazi, mi polemišemo, a oni koji nas zavađaju uživaju.
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2442 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
uh uh uh... blago se nama ako 15 godina nakon rata najprogresivnija opoziciona stranka racuna na "strane" u drustvu...new wrote:Razlika između vas, zlatiborka, i mene je u nijansama. Ja sam glasač i simpatizer NS ( sve zagriženiji ) i mislim da znam za koga i zašto glasam. Vaše razmišljanje o ekonomiji i boljoj budućnosti dijeli svaki stanovnik BiH i ne sumnjam da svi misle isto, razlike su u nijansama. Ono po čemu se razlikujemo je pitanje prioriteta za ustroj države. Samo na ovoj temi bilo je na stotine pitanja i svi se svode na : Ko je počeo rat ? Pa da li zaista mislite da će i jedna strana priznati da je ona kriva ? Sve dok svaki pojedinac u BiH ne skonta da su i jedni i drugi i treći imali ideale za koje su se borili, nama neće biti dobro i za sve će biti krivi oni tamo. I tako, vrijeme prolazi, mi polemišemo, a oni koji nas zavađaju uživaju.
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .
ekonomiju nece razviti strani investitori,
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi... u sloveniji, hrvatskoj, bih i kosovu... eto nisu u makedoniji ako ti to sta znaci... to sto srpski politicari kontaju da je istorija neka relativna kategorija ne znaci da bosanci trebaju ugasiti pola mozga i glumiti budale da se ne zamjere fasistima koji prizeljkuju novi rat...
- ahuseino
- Posts: 2183
- Joined: 19/10/2004 05:44
- Location: singularity
#2443 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Oces - u lijevoj ruci imam zelenu pilulu... ili u desanki crvenu...Alfons Kauders wrote:uh uh uh... blago se nama ako 15 godina nakon rata najprogresivnija opoziciona stranka racuna na "strane" u drustvu...new wrote:Razlika između vas, zlatiborka, i mene je u nijansama. Ja sam glasač i simpatizer NS ( sve zagriženiji ) i mislim da znam za koga i zašto glasam. Vaše razmišljanje o ekonomiji i boljoj budućnosti dijeli svaki stanovnik BiH i ne sumnjam da svi misle isto, razlike su u nijansama. Ono po čemu se razlikujemo je pitanje prioriteta za ustroj države. Samo na ovoj temi bilo je na stotine pitanja i svi se svode na : Ko je počeo rat ? Pa da li zaista mislite da će i jedna strana priznati da je ona kriva ? Sve dok svaki pojedinac u BiH ne skonta da su i jedni i drugi i treći imali ideale za koje su se borili, nama neće biti dobro i za sve će biti krivi oni tamo. I tako, vrijeme prolazi, mi polemišemo, a oni koji nas zavađaju uživaju.
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .sretna vam nova 1996...
![]()
ekonomiju nece razviti strani investitori,imaju pametnija posla, valji svaki kvartal investitorima pokazati bottom line...
ekonomiju ce razviti narod onog trenutka kad skonta da nema "strana" i kad se zapita zasto 40% zaposlenih zivi od budzetske sise i prima vece plate od nas u privredi...
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi... u sloveniji, hrvatskoj, bih i kosovu... eto nisu u makedoniji ako ti to sta znaci... to sto srpski politicari kontaju da je istorija neka relativna kategorija ne znaci da bosanci trebaju ugasiti pola mozga i glumiti budale da se ne zamjere fasistima koji prizeljkuju novi rat...
...Ali moras biti siguran...
... jer nije sala, savijati space-time fabric i selektivno zaboravljati...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2444 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
ja ne zaboravljam selektivno...ahuseino wrote:Oces - u lijevoj ruci imam zelenu pilulu... ili u desanki crvenu...Alfons Kauders wrote:uh uh uh... blago se nama ako 15 godina nakon rata najprogresivnija opoziciona stranka racuna na "strane" u drustvu...new wrote:Razlika između vas, zlatiborka, i mene je u nijansama. Ja sam glasač i simpatizer NS ( sve zagriženiji ) i mislim da znam za koga i zašto glasam. Vaše razmišljanje o ekonomiji i boljoj budućnosti dijeli svaki stanovnik BiH i ne sumnjam da svi misle isto, razlike su u nijansama. Ono po čemu se razlikujemo je pitanje prioriteta za ustroj države. Samo na ovoj temi bilo je na stotine pitanja i svi se svode na : Ko je počeo rat ? Pa da li zaista mislite da će i jedna strana priznati da je ona kriva ? Sve dok svaki pojedinac u BiH ne skonta da su i jedni i drugi i treći imali ideale za koje su se borili, nama neće biti dobro i za sve će biti krivi oni tamo. I tako, vrijeme prolazi, mi polemišemo, a oni koji nas zavađaju uživaju.
Ono što je mene privuklo kod NS-a je da oni žele da se problemima bave institucije države. Za svaki zločin neko MORA odgovarati. Ustav se može prilagođavati i mijenjati samo tako da se niko ne osjeća oštećenim, nikako na silu, a to će biti onda kada razumni ljudi dođu na vlast. Svakom čovjeku na bilo kom dijelu BiH ne smiju biti uskraćena ljudska prava.....Oni što su obećavali 100% BiH ili otcijepljenu RS, još uvijek su tu i nikada im nije bilo bolje.
Preduslov i prioritet je pravljenje sistema, kojega nema i ekonomija. Kada svaki stanovnik bude imao platu 1000 eura, koga će biti briga za masu gluposti koje pitaju ovi sitnosopstvenički provokatori sa foruma, koji opet tako uporno guraju svoje opcije.
Ekonomiju može razviti samo strani investitor, kojem ne pada na pamet ulagati u zemlju koja je bure baruta. Prva stvar za kojom dolazi investitor ja stabilna politička situacija. Dok su sadašnji političari tu gdje jesu, nama nama ljepše budućnosti, jer stabilna situacija znači samo da su oni suvišni .sretna vam nova 1996...
![]()
ekonomiju nece razviti strani investitori,imaju pametnija posla, valji svaki kvartal investitorima pokazati bottom line...
ekonomiju ce razviti narod onog trenutka kad skonta da nema "strana" i kad se zapita zasto 40% zaposlenih zivi od budzetske sise i prima vece plate od nas u privredi...
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi... u sloveniji, hrvatskoj, bih i kosovu... eto nisu u makedoniji ako ti to sta znaci... to sto srpski politicari kontaju da je istorija neka relativna kategorija ne znaci da bosanci trebaju ugasiti pola mozga i glumiti budale da se ne zamjere fasistima koji prizeljkuju novi rat...![]()
...Ali moras biti siguran...
... jer nije sala, savijati space-time fabric i selektivno zaboravljati...![]()
![]()
ja pamtim selektivno...
- ahuseino
- Posts: 2183
- Joined: 19/10/2004 05:44
- Location: singularity
#2445 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
E, da bi se svidio anamoonima,Alfons Kauders wrote:
ja ne zaboravljam selektivno...
ja pamtim selektivno...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2446 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
nit si u pravu nit nisi...ahuseino wrote:E, da bi se svidio anamoonima,Alfons Kauders wrote:
ja ne zaboravljam selektivno...
ja pamtim selektivno...podilazenja i glasova radi
, moras to da izokrenes
... jer necemo nidze dospjeti ako se svi sjecaju sta je bilo. Nije li tako ili jest?.. nisam li u pravu ili jesam?
al nekako mi se ne daje glas licemjerima... ne zato jer ne vjerujem u njihove dobre namjere... al svijet ne mijenjaju ljudi bez muda...
bolje mi je apstinirati ili glasati za lokalne dezurne gubitnike bez dlake na jeziku, princip je kurva...
-
Bitte_Halt_ja_ja
- Posts: 670
- Joined: 08/03/2009 12:25
#2447 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Real Khan wrote:vox-populi wrote:Dogura ova tema na vise stranica nego sto ce NS dobiti na izborima.Ako misliš "...nego što će NS dobiti GLASOVA na izborima...", onda nisi u pravu jer će kako su krenuli biti uspjeh ako i uže stranačko rukovodstvo glasa za NS. Naime, čuo sam nekakve "zle jezike" da se u nekim općinskim vijećima dešavaju čudne stvari...Nije moguće da ovako kvalitetne programe i stranku koja "zna šta hoće" već sada napuštaju općinski vijećnici i prelaze u BOSS. Peđa, nije valjda ovo istina?! Ne mogu bilivit
![]()
P.S. ...a mislio je Bojan Bajić da je raja glupa i da će nasjedati dugo na finte seoskih varalica... E, moj BajićuNije politika samo "sita glupost" (kako bi je najkraće definirao M.Krleža) nego tu ima još mnogo toga...
Zar ta jadna stranka jos postoji sa onom karikaturom Mirnesom? E svasta, pa ko bi dobrovoljno ili pod prijetnjom smrcu otisao u tu stranku?
- ahuseino
- Posts: 2183
- Joined: 19/10/2004 05:44
- Location: singularity
#2448 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Alfons Kauders wrote:nit si u pravu nit nisi...ahuseino wrote:E, da bi se svidio anamoonima,Alfons Kauders wrote:
ja ne zaboravljam selektivno...
ja pamtim selektivno...podilazenja i glasova radi
, moras to da izokrenes
... jer necemo nidze dospjeti ako se svi sjecaju sta je bilo. Nije li tako ili jest?.. nisam li u pravu ili jesam?
al nekako mi se ne daje glas licemjerima... ne zato jer ne vjerujem u njihove dobre namjere... al svijet ne mijenjaju ljudi bez muda...
bolje mi je apstinirati ili glasati za lokalne dezurne gubitnike bez dlake na jeziku, princip je kurva...govorio je to i djed kad mu mahnuse komunjare zemlju, a on ratovo za njih...
I nemoj... sto vise citam ovaj forum vise sam siguran da necu ni ja.
-
NKVD
- Posts: 697
- Joined: 18/01/2007 09:27
#2449 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Iako nije direktno vezano za temom... Ovakva nedopustiva i neprivhatljiva generalizacija, koje ima na svim raspamećenim stranama, je vrlo opasna i pogrešna. Na stranu njena lingvistička i logička neodrživost (istorija kaže).Alfons Kauders wrote:
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi...
Ako je mišljenje od kojeg se neće odstupiti da su Srbi, dakle cjelokupan narod, počeli rat pa se onda još i trvdi da istorija tako "kaže" onda od selameta ima samo - alahimanet pameti! Od tog mutnog izvora su dva putića - jedan da svi Srbi, poimenice i kolektivno, pristanu i priznaju činjenicu da su započeli rat, plate šta su polupali pa da im mi ostali (narodi - fuj!) eventualno oprostimo i razmotrimo činjenicu o zajedničkom životu. Druga je varijanta, izvjesnija, da se, u nazzi priči iz koje se teško izlazi, nastavimo igrati sa kvazi odrednicama i prepucavanjima o narodima kao nosiocima i suvereniteta ali i krivice.
Na stranu sve presude, rezolucije i zaključci u kojima se za agresiju, rat i zločine koje su uslijedili optužuje i kažnjava masa pojedinaca i institucija (vosjke, vlade...) ako je pojedinac Alfons probrao da je "istorija" rekla da su za rat krivi Srbi. Iz toga slijedi i amnestija za sve stvarne zločince (nosioci projekta velikosrpske hegemonije, monstumi na terenu, debili na stranama koje su napadnute...) i krivica se prebacuje na kolektiv. Pa je onda i svaki član tog kolektiva, jelte, kriv dok barem 1800 puta to ne prizna. Onda će Alfons razmotriti da li bi, eventualno, podigao prag na 2800 kolektivnih priznanja. Ali, sve u kategorijama naroda. Koji će nam, nesretnim a na silu proklamovanim predstavnicima istih, doći i glave. Adio pameti, ali baš!
- ahuseino
- Posts: 2183
- Joined: 19/10/2004 05:44
- Location: singularity
#2450 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ti ces mene totalno preokrenuti od bivseg "lajt" pristalice Nase Stranke (sto ce mi ono lajt?) do ljutog protivnika... svojim atacima licne prirode i arogantnim provokatorskim tonom u glavnom proizaslom ili nerazumijevanjem onoga sto si procitao ili svjesnog izvlacenja iz kontexta.NKVD wrote:Iako nije direktno vezano za temom... Ovakva nedopustiva i neprivhatljiva generalizacija, koje ima na svim raspamećenim stranama, je vrlo opasna i pogrešna. Na stranu njena lingvistička i logička neodrživost (istorija kaže).Alfons Kauders wrote:
usput, istorija kaze da su rat poceli srbi...
Ako je mišljenje od kojeg se neće odstupiti da su Srbi, dakle cjelokupan narod, počeli rat pa se onda još i trvdi da istorija tako "kaže" onda od selameta ima samo - alahimanet pameti! Od tog mutnog izvora su dva putića - jedan da svi Srbi, poimenice i kolektivno, pristanu i priznaju činjenicu da su započeli rat, plate šta su polupali pa da im mi ostali (narodi - fuj!) eventualno oprostimo i razmotrimo činjenicu o zajedničkom životu. Druga je varijanta, izvjesnija, da se, u nazzi priči iz koje se teško izlazi, nastavimo igrati sa kvazi odrednicama i prepucavanjima o narodima kao nosiocima i suvereniteta ali i krivice.
Na stranu sve presude, rezolucije i zaključci u kojima se za agresiju, rat i zločine koje su uslijedili optužuje i kažnjava masa pojedinaca i institucija (vosjke, vlade...) ako je pojedinac Alfons probrao da je "istorija" rekla da su za rat krivi Srbi. Iz toga slijedi i amnestija za sve stvarne zločince (nosioci projekta velikosrpske hegemonije, monstumi na terenu, debili na stranama koje su napadnute...) i krivica se prebacuje na kolektiv. Pa je onda i svaki član tog kolektiva, jelte, kriv dok barem 1800 puta to ne prizna. Onda će Alfons razmotriti da li bi, eventualno, podigao prag na 2800 kolektivnih priznanja. Ali, sve u kategorijama naroda. Koji će nam, nesretnim a na silu proklamovanim predstavnicima istih, doći i glave. Adio pameti, ali baš!
Sav taj trud da se evo napisu dva paragrafa, koristeci elokventne fraze kao 'lingvisticki neodrziva' (nidje veze), 'nazzi price', 'kvazi odrednice' i meni najmiliji - 'FUJ' da kazes sta si mogao reci u dvije recenice... samo to sto si htjeo reci bi zvucalo previse banalno bez ovakvog elokventnog potkrepljenja.
Glede izvlacenja iz kontexta... nisam Alfons, ali moje razumjevanje je da se zna sta je mislio reci rekavsi 'Srbi'... Nisam jednom cuo slicnu izjavu gdje se manje politicki korektno, za tu stranu u sukobu kaze - 'Srbi'. Ako se ima IQ veci od 60, onda se olako moze zakljuciti na sta se misli... samo sto si se ti toga ufatio jer ti je to valjda jedini argument sta li?.. i time zanemario kompletnu substancu njegova posta.
Na poslijetku, ne zalazu li se upravo NS za tri jednake strane u sukobu i geopolitickom zivotu?... S toga je vrlo klizav teren glede pitanja da li je reci 'Srbi' u Alfonsovom kontekstu politicki korektno ili ne; ali znas ti dobro sta je bila srz izjave, al' eto 'vako imas koga optuzivat za nacizam... koliko ono puta, de ponovi ocat'
