Highlander wrote:[quote="hercegovac_pravi"I da ne zaboravim, ono što ti doživljavaš kao provokaciju, nije provokacija. To ti je realnost.
"
R - Realnost je BILO Kosovo izvan Srbije, pod Osmanlijama i marionetama (1459-1912),
Realnost je BILO Kosovo izvan Srbije tokom austrijske i njemačke invazije na Srbiju, (1914-1917),
Relanost je BILO Kosovo izvan Srbije, pod Musolinijem i Hitlerom, (1941-43-45),
Ispisaće se i
in-memoriam američkoj okupaciji Kosova, prije ili poslije.
Sile prolaze, a Kosovo u Srbiji - ostaje, vidjeli vi to ili ne, podržavali ili ne, bolilo vas ili ne.
Lijep pozdrav.[/quote]
Nerealno,nerealno sasvim. Cista srpska mitologija bez poznavanja istorije i bez priznavanja zdrave pameti.
1459 na Kosovu su zivjeli Srbi,1912 kada je Srbija okupirala Kosovo ,na Kosovu je bila turska vojska ,koja ga nije branila uopste.Citav zapad je bio uz Srbiju. Albanci na Kosovu su bili inferiorni tehnoloski i kulturoloski naspram Srba,to je bila 1912. 1918 je bilo manje-vise isto,u srpskoj mitologiji su Srbi probili solunski front,jesu doduse ali to je bilo simbolicno,jer srpska vojska je cinila samo 10 % posto saveznicke vojske na tom frontu. Zbog i dalje potpune tehnoloske i kulturoloske inferiornosti Albanaca,nije bilo nikakvoga sukoba sa Albancima. 1945 Kosovo je bilo pod italijanskom okupacijom,KPJ i Tito je nudio Kosovarima puno vise nego italijanski okupator,Albanci Kosova su uglavnom bili za Jugoslaviju,nije tu bilo nikakvoga oslobadjanja od strane srpske vojske.
U periodu od 1945 do 1980 Albanci su stigli Srbe,kulturoloski i tehnoloski. Od 1980 do 1989 Albanci su prestigli Srbe po tim pitanjima. Od 1989 Srbija pokusava vojno pacifizirati Kosovo,bez ikakvoga uspjeha. 1998 pocinje vojna pobuna Albanaca,Srbija ih nije u stanju vojno pobijediti,odlucuje se na ocajnicki potez etnickoga ciscenja,koji svijet kaznjava vojnim udarima,u ljeto 1999 Srbija kukavicki bjezi sa Kosova pred par njemackih i italijanskih transportera.
U danasnje doba sa 2 miliona Albanaca na Kosovu i 8 miliona stanovnika Srbije ( gdje Srbi ne cine vise od 70 % ) mogucnost da Srbija vojno zauzme Kosovo je ravna nuli . Kada bi sutra Amerikanci otisli,Srbija nema nikakav potencijal da ponovo okupira Kosovo.