E ovako da i ovdje napišem svoje iskustvo, možda nekom pomogne.
Nakon bezuspješnih pokušaja da uradim root na 036 verziji odlučio sam da pomoću YGDP alata instaliram noviju verziju softvera (041). Tad je počeo dernek

Instalacija je stala na 10%. Nakon pola sata čekanja odlučio sam da odstpojim telefon nakon čega sam zapeo na bootlogu. Nakon ponovnog pokušaja pojavio mi se plav okvir na ekranu na koje je pisalo "1. modem 1/1".
Zahvaljujuči pomoći kolega sa drugog foruma uspio sam riješiti problem na sljedeći način:
Spojio mob na PC i onda:
1. Start Menu - Run, utipkao: cmd pa Enter
2. Utipkao: cd/
3. Utipkao: adb shell fctest system reboot
Enter
Dakle, uspio sam instalirati 041 verziju softvera na kojoj je root pomoću vroot-a prošao od prve
