Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2426 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

Sasvim_Obican wrote:Zašto bi bilo pretjerivanje vrijeđati "čovjeka" koji za šaku dolara i uz mutne poslove našeg saveza, proda državnu reprezentaciju, domovinu i samog sebe ?!
A zasto se neko ne upita zasto masa igraca izbjegava da igra za nasu reprezentaciju. Koliko je ozbiljna ta nasa igra reprezentativnih selekcija. Da nasu reprezentaciju trenira jedan Duda Ivkovic tukli bi se da dodjeu jer bi znali da necemo nigdje biti gubitnici a ovako sa Sabitom Hadzicem i jedan fenomenalni Mirza Teletovic izgleda kao najobicniji amater. Price o patriotizmu su postale vise izlizane jer za igrace igranje kosarke je egzistencija i pravi profesionalci hoce da igraju tamo gdje je profesionalno a a ne tamo gdje se desavaju lakrdije.
palermo
Posts: 25329
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2427 Re: reprezentacija

Post by palermo »

hrasno38 wrote:
Sasvim_Obican wrote:Zašto bi bilo pretjerivanje vrijeđati "čovjeka" koji za šaku dolara i uz mutne poslove našeg saveza, proda državnu reprezentaciju, domovinu i samog sebe ?!
A zasto se neko ne upita zasto masa igraca izbjegava da igra za nasu reprezentaciju. Koliko je ozbiljna ta nasa igra reprezentativnih selekcija. Da nasu reprezentaciju trenira jedan Duda Ivkovic tukli bi se da dodjeu jer bi znali da necemo nigdje biti gubitnici a ovako sa Sabitom Hadzicem i jedan fenomenalni Mirza Teletovic izgleda kao najobicniji amater. Price o patriotizmu su postale vise izlizane jer za igrace igranje kosarke je egzistencija i pravi profesionalci hoce da igraju tamo gdje je profesionalno a a ne tamo gdje se desavaju lakrdije.
Mirza Teletović je govno od čovjeka i glupan koji tamo izigrava neki patriotizam,a Emir Preldžić je primjer principjelnsoti i poštovanja samoga sebe jer nepristaje da radi u amaterskim uslovima.

jesi sada zadovoljan?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2428 Re: reprezentacija

Post by Chmoljo »

taj patriotizam... jedel' se to?
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#2429 Re: reprezentacija

Post by Sasvim_Obican »

Aman ljudi, nije stvar patriotizma. Stvar je elementarnog osjećaja za dostojanstvo. Sad svi ovi što igraju za BiH su kreteni, sirotinja koja nema šta da jede, samo zato što su se, prirodno, odlučili da obuku dres zemlje u kojoj su rođeni. Sa druge strane, razno-razne prelivode i pobjegulje su profesionalci bez premca koji za lovu melju po Evropi. O bogati.. :oops:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#2430 Re: reprezentacija

Post by KPNCTNJAH »

Chmoljo wrote:taj patriotizam... jedel' se to?
Ne znam, ali cuo sam da bi postao patriota da moras staviti ruku na srce kad cujes himnu ili neku muziku koja podsjeca na istu...
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2431 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

palermo wrote:
hrasno38 wrote:
Sasvim_Obican wrote:Zašto bi bilo pretjerivanje vrijeđati "čovjeka" koji za šaku dolara i uz mutne poslove našeg saveza, proda državnu reprezentaciju, domovinu i samog sebe ?!
A zasto se neko ne upita zasto masa igraca izbjegava da igra za nasu reprezentaciju. Koliko je ozbiljna ta nasa igra reprezentativnih selekcija. Da nasu reprezentaciju trenira jedan Duda Ivkovic tukli bi se da dodjeu jer bi znali da necemo nigdje biti gubitnici a ovako sa Sabitom Hadzicem i jedan fenomenalni Mirza Teletovic izgleda kao najobicniji amater. Price o patriotizmu su postale vise izlizane jer za igrace igranje kosarke je egzistencija i pravi profesionalci hoce da igraju tamo gdje je profesionalno a a ne tamo gdje se desavaju lakrdije.
Mirza Teletović je govno od čovjeka i glupan koji tamo izigrava neki patriotizam,a Emir Preldžić je primjer principjelnsoti i poštovanja samoga sebe jer nepristaje da radi u amaterskim uslovima.

jesi sada zadovoljan?
Ha znao sam da ce biti ovakvi odgovori ali taj isti Teletovic je vrlo vjesto eskivirao kvalifikacije za ovo evropsko prvenstvo. Zasto Mrsic vise nije htio da igra????? Ne ne branim ja Preldzica ali znam da najmanje 50% krivice sto ne igra za nas ima i u nasem savezu. Sta je sa Sinanovicem, mislite da ce se Varda opet odazvati???? Sta mislite kako razmisljaju Hodzic i Kapelan? Sta je sa mladjim Rizvicem koji je u kvalifikacajima odigrao 0 minuta. Neki ljudi nece jednostavno da budu dio cirkuske skupine i na to imaju pravo ali naravno do drzave je da razmisli o konsekvencama. I na kraju krajeva na ovom forumu ima masa ljudi koji Tursku izjednacavaju sa BiH pa onda ne vidim u cemu je problem (sarkasticno da ne bi bilo zabune).
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2432 Re: reprezentacija

Post by Chmoljo »

meni pamet nije tako kratka da ne pamtim izmotavanja istog Mirze Teletovića da ne igra u reprezentaciji. sukobi sa trenerom, tersluk, inat ili nešto treće, nije ni bitno.

kakav ba patriotizam, kakvi principi? dok budete išli za tim stvarima, ostali će ići tamo gdje su konkretne stvari.

dok god se budete pozivali na te stvari tolerisaće se Konakovići.

dok god budete zaslijepljeni time da svi moraju osjećati isto prema široj društvenoj zajednici koju obično zovemo država, a koja je naših najboljim igračima (fudbalerima ili košarkašima) u pravilu ODMAGALA, ne da nije ništa činila, nego je ODMAGALA, dotle će ostali ići gdje im je bolje.

nisu tenkove oko Sarajeva uništavali patriotizmom, nego osama, zoljama i strijelama. poredajte prioritete, pogledajte šta i kliko možemo, pa onda se poslije pobjeda busati patriotizmom, a ne u porazima vaziti o principima i dostojanstvu.

prošla su vremena kavaljerstva (ako ga je ikad i bilo).
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2433 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

KPNCTNJAH wrote:
Chmoljo wrote:taj patriotizam... jedel' se to?
Ne znam, ali cuo sam da bi postao patriota da moras staviti ruku na srce kad cujes himnu ili neku muziku koja podsjeca na istu...
Ko kaze i gdje to pise? Ja za svojih 26 godina provedenih u Jugi rijetko kad da sam vidio da za vrijeme himne neko stavlja ruku na srce ali izgleda i to doslo sa ludim 90-tim. Isto tako se podrazumjeva kad svira himna druge drzave da stojis mirno i postujes je ali to kod nas jos ne dozivjeh pogotovo na sportskim terenima.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#2434 Re: reprezentacija

Post by udrch »

hrasno38 wrote:
Sasvim_Obican wrote:Zašto bi bilo pretjerivanje vrijeđati "čovjeka" koji za šaku dolara i uz mutne poslove našeg saveza, proda državnu reprezentaciju, domovinu i samog sebe ?!
A zasto se neko ne upita zasto masa igraca izbjegava da igra za nasu reprezentaciju. Koliko je ozbiljna ta nasa igra reprezentativnih selekcija. Da nasu reprezentaciju trenira jedan Duda Ivkovic tukli bi se da dodjeu jer bi znali da necemo nigdje biti gubitnici a ovako sa Sabitom Hadzicem i jedan fenomenalni Mirza Teletovic izgleda kao najobicniji amater. Price o patriotizmu su postale vise izlizane jer za igrace igranje kosarke je egzistencija i pravi profesionalci hoce da igraju tamo gdje je profesionalno a a ne tamo gdje se desavaju lakrdije.
Nijedan se igrač nije materijalno obogatio igrama za reprezentaciju niti će se kad obogatiti..
Igrom za zemlju svojih roditelja obogatiš svoju dušu, napuniš srce sebi, svojim roditeljima, prijateljima, rodbini i svim sugrađanima..nakon karijere možeš sebi reći zaradio sam pare i igro sam za svoju zemlju..sjedeš sa rajom bilo gdje i ljudi te spominju kao Delibašića, Markovića, Sušića, Terzića, Krehića, Džeku i bilo koga drugog..staviš dijete u krilo i kažeš i tvoj je babo igro pod ovom zastavom, samo ja sam igrao košarku..

Da smo mi neka ama baš amaterska reprezentacija, pa bih ja shvatio izbjegavanje i želju da igraš na nekom velikom takmičenju..nismo mi ni u fudbalu neka veličina, ali patriote kao što su Ibišević ili Džeko nisu ni pomislili da igraju za neke druge, oni igraju za svoju PIZDU MATERINU pa kakva je god..i ne samo to, nego svaki koš ili gol proslavljaju kao što je to Džeko radio sinoć..
Teletović ne igra u najjačoj evropskoj ligi zato što je igrao na nekom prvenstvu, već zato što je fakat dobar..
Preldžića će Turci odjebati nakon 2,3 godine, kupiće nekog drugog, a za nas je mogao igrati bar sljedećih 10..
Na kraju bi mu se to svelo na isto finansijski..čak bi i profitirao kad ga nakon 30-te krene nizbrdo, pa bi mu ovakva prvenstva dobro došla da nađe neki klub koji je spreman da ga plati..

A znaš šta je Preldžić za Džeku.........miš nebitni..

Neko bi ubio da obuče dres samo 5 minuta..
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2435 Re: reprezentacija

Post by Baudelaire »

Pa sjećam se da se po Mirzi ne tako davno pljuvalo i krv mu se pila, sad je odjednom najdraži i najveći. Da ne bude nekad u budućnosti i za Preldžića isto.
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2436 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

Mirza Teletović je govno od čovjeka i glupan koji tamo izigrava neki patriotizam,a Emir Preldžić je primjer principjelnsoti i poštovanja samoga sebe jer nepristaje da radi u amaterskim uslovima.

jesi sada zadovoljan?[/quote]

Ha znao sam da ce biti ovakvi odgovori ali taj isti Teletovic je vrlo vjesto eskivirao kvalifikacije za ovo evropsko prvenstvo. Zasto Mrsic vise nije htio da igra????? Ne ne branim ja Preldzica ali znam da najmanje 50% krivice sto ne igra za nas ima i u nasem savezu. Sta je sa Sinanovicem, mislite da ce se Varda opet odazvati???? Sta mislite kako razmisljaju Hodzic i Kapelan? Sta je sa mladjim Rizvicem koji je u kvalifikacajima odigrao 0 minuta. Neki ljudi nece jednostavno da budu dio cirkuske skupine i na to imaju pravo ali naravno do drzave je da razmisli o konsekvencama. I na kraju krajeva na ovom forumu ima masa ljudi koji Tursku izjednacavaju sa BiH pa onda ne vidim u cemu je problem (sarkasticno da ne bi bilo zabune).[/quote]



možda zato što je rođen prije 41 godinu,ostario


ti koji to izjednačavaju su najblaže rečeno budale i idioti
[/quote]

Nece biti jer upravo ova tema je otvorena radi Mrsica kad je imao 37 i jos uvijek razvaljivao.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2437 Re: reprezentacija

Post by The 51st State »

Chmoljo wrote:taj patriotizam... jedel' se to?
kakav ti je to argument? eto, svi su kokuzi sto igraju za nas. realno to je samo pitanje samosvijesti i odnosa prema drzavi, nicega drugog, uvijek ce kenedijeva biti aktuelna pa i u kosarci.
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2438 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

Baudelaire wrote:Pa sjećam se da se po Mirzi ne tako davno pljuvalo i krv mu se pila, sad je odjednom najdraži i najveći. Da ne bude nekad u budućnosti i za Preldžića isto.
problem je sto kod nas sjecanja brzo izblijede!!!
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2439 Re: reprezentacija

Post by Chmoljo »

The 51st State wrote:
Chmoljo wrote:taj patriotizam... jedel' se to?
kakav ti je to argument? eto, svi su kokuzi sto igraju za nas. realno to je samo pitanje samosvijesti i odnosa prema drzavi, nicega drugog, uvijek ce kenedijeva biti aktuelna pa i u kosarci.
Kenedi, patriota nad patriotama, roknut, od mafije (vjerovatno), koja ga i je dovela tu gdje jeste bio, u zemlji koja ima najmutniji izborni sistem od svih demokracija... jes' jes'... uvijek će biti aktuelna, Kenedi me dotuko :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2440 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

The 51st State wrote:
Chmoljo wrote:taj patriotizam... jedel' se to?
kakav ti je to argument? eto, svi su kokuzi sto igraju za nas. realno to je samo pitanje samosvijesti i odnosa prema drzavi, nicega drugog, uvijek ce kenedijeva biti aktuelna pa i u kosarci.
Razlika izmedju kenedijeve i nase drzave prema patriotama je nebo i zemlja. Na kraju krajeva svaki dan kad prodjes gradom mozes vidjeti masu nasih istinskih patriota kako ti prilaze sa ispruzenom rukom ili sa glavom u kontejneru.
palermo
Posts: 25329
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2441 Re: reprezentacija

Post by palermo »

udrch wrote: Nijedan se igrač nije materijalno obogatio igrama za reprezentaciju niti će se kad obogatiti..
Igrom za zemlju svojih roditelja obogatiš svoju dušu, napuniš srce sebi, svojim roditeljima, prijateljima, rodbini i svim sugrađanima..nakon karijere možeš sebi reći zaradio sam pare i igro sam za svoju zemlju..sjedeš sa rajom bilo gdje i ljudi te spominju kao Delibašića, Markovića, Sušića, Terzića, Krehića, Džeku i bilo koga drugog..staviš dijete u krilo i kažeš i tvoj je babo igro pod ovom zastavom, samo ja sam igrao košarku..

Da smo mi neka ama baš amaterska reprezentacija, pa bih ja shvatio izbjegavanje i želju da igraš na nekom velikom takmičenju..nismo mi ni u fudbalu neka veličina, ali patriote kao što su Ibišević ili Džeko nisu ni pomislili da igraju za neke druge, oni igraju za svoju PIZDU MATERINU pa kakva je god..i ne samo to, nego svaki koš ili gol proslavljaju kao što je to Džeko radio sinoć..
Teletović ne igra u najjačoj evropskoj ligi zato što je igrao na nekom prvenstvu, već zato što je fakat dobar..
Preldžića će Turci odjebati nakon 2,3 godine, kupiće nekog drugog, a za nas je mogao igrati bar sljedećih 10..
Na kraju bi mu se to svelo na isto finansijski..čak bi i profitirao kad ga nakon 30-te krene nizbrdo, pa bi mu ovakva prvenstva dobro došla da nađe neki klub koji je spreman da ga plati..

A znaš šta je Preldžić za Džeku.........miš nebitni..

Neko bi ubio da obuče dres samo 5 minuta..
Hvala ti na ovim riječima
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#2442 Re: reprezentacija

Post by Šandor »

Chmoljo wrote:Kenedi, patriota nad patriotama, roknut, od mafije (vjerovatno), koja ga i je dovela tu gdje jeste bio, u zemlji koja ima najmutniji izborni sistem od svih demokracija... jes' jes'... uvijek će biti aktuelna, Kenedi me dotuko :oops:
Nisi baš do kraja u pravu. Primjera radi, Miralem Pjanić je otišao u Luksemburg u majčinom naručju. Jedva je i hodao tad. Nuđeno mu je da igra za Francusku, molili su ga i kumili. Čovjek je odbio.

Sami Kedira je odbio da igra prijateljsku s Izraelom. Predsjednik saveza je razgovarao s njim. Bez uspjeha.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2443 Re: reprezentacija

Post by Baudelaire »

Najlakše tako šuplju bacati o principijelnosti, a niko ne zna pravi razlog što se Preldžić ne odaziva. Mi smo izgleda dobri samo kad treba drugog iskritikovati. Ja ne mogu zamjeriti nikom od igrača što hoće ili neće da se odazove u naše selekcije, jer nam je sport trenutno nula. Košarka pogotovo. Ne vidim zašto, po kom osnovu ljudi ne bi trebali gledati prvo sebe, pa onda BiH. Većinu naših sportista BiH nije aman zaman zadužila, naprotiv, da nisu ko mladi pobjegli vani od kriminalaca, nehljebara i mešetara koji su se uhljebili po našim sportskim klubovima i institucijama, sad bi kao i mi piskarali uz forum. Al' šta da vam pričam, vama je i Zlatan Ibtahimović prodana duša, a Hasan Salihamidžić đubre neviđeno.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#2444 Re: reprezentacija

Post by Sasvim_Obican »

Odosmo mi daleko... Moj stav je i dalje nepromijenjen - Preldžićeva odluka da igra za BiH kraj svoje domovine je izdaja, a on je pokazao da je govno od čovjeka i košarkaša u svakom pogledu. Nije bitan razlog neodazivanja jer svaki razlog bude i prođe, a osjećaj da trebaš igrati za svoju državu bi trebao uvijek ostati. Ako mu se nešto ne sviđa, onda ko Papac - ne igra dok se to ne promijeni. Njegovim nastupima za Tursku on je pokazao da ne želi igrati za BiH nikada i bez obzira na stanje i razloge.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2445 Re: reprezentacija

Post by JThomas »

realnost je da većina ljudi na ovom svijetu nisu super patriote i super principijelni i da na dobrotu, patriotizam i principijelnost jednostavno ne možeš računati. ako se nađu, dobro i jeste, ali ne možeš računati na njih. i zato da bi imao jaku reprezentaciju moraš imati sistem i institucije.
palermo
Posts: 25329
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2446 Re: reprezentacija

Post by palermo »

Baudelaire wrote:Najlakše tako šuplju bacati o principijelnosti, a niko ne zna pravi razlog što se Preldžić ne odaziva. Mi smo izgleda dobri samo kad treba drugog iskritikovati. Ja ne mogu zamjeriti nikom od igrača što hoće ili neće da se odazove u naše selekcije, jer nam je sport trenutno nula. Košarka pogotovo. Ne vidim zašto, po kom osnovu ljudi ne bi trebali gledati prvo sebe, pa onda BiH. Većinu naših sportista BiH nije aman zaman zadužila, naprotiv, da nisu ko mladi pobjegli vani od kriminalaca, nehljebara i mešetara koji su se uhljebili po našim sportskim klubovima i institucijama, sad bi kao i mi piskarali uz forum. Al' šta da vam pričam, vama je i Zlatan Ibtahimović prodana duša, a Hasan Salihamidžić đubre neviđeno.
Kao bolan ne znaš pravi razlog. jednostavan je. On je jednostavno govno od čovjeka koji u sebi nema nimalo dostojanstva niti morala.

Spominjati Hasu Salihamidžića i Preldžiča u istoj rečenici je booghulno i vrlo ružno.
User avatar
hrasno38
Posts: 34065
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2447 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

JThomas wrote:realnost je da većina ljudi na ovom svijetu nisu super patriote i super principijelni i da na dobrotu, patriotizam i principijelnost jednostavno ne možeš računati. ako se nađu, dobro i jeste, ali ne možeš računati na njih. i zato da bi imao jaku reprezentaciju moraš imati sistem i institucije.
Prokleto tacno!!!!!
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2448 Re: reprezentacija

Post by Baudelaire »

JThomas wrote:realnost je da većina ljudi na ovom svijetu nisu super patriote i super principijelni i da na dobrotu, patriotizam i principijelnost jednostavno ne možeš računati. ako se nađu, dobro i jeste, ali ne možeš računati na njih. i zato da bi imao jaku reprezentaciju moraš imati sistem i institucije.
Za početak je dobro da ljude ne sortiraš na dobre(patriote) i loše(nepatriote).
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#2449 Re: reprezentacija

Post by BiH-x »

Ne vidim zašto, po kom osnovu ljudi ne bi trebali gledati prvo sebe, pa onda BiH.
Pravi bosnjacki nacin razmisljanja :thumbup: Zato nam je i sport u k.rcu :bih:
palermo
Posts: 25329
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2450 Re: reprezentacija

Post by palermo »

Baudelaire wrote:
JThomas wrote:realnost je da većina ljudi na ovom svijetu nisu super patriote i super principijelni i da na dobrotu, patriotizam i principijelnost jednostavno ne možeš računati. ako se nađu, dobro i jeste, ali ne možeš računati na njih. i zato da bi imao jaku reprezentaciju moraš imati sistem i institucije.
Za početak je dobro da ljude ne sortiraš na dobre(patriote) i loše(nepatriote).
Ali ljudi jesu dobri i loši. Ako ne postoji razlika između dobrih i loših ljudi onda je čitav svijet otišao u kurac.

U mom svijetu postoji jasna razlika između dobrih i loših ljudi
Post Reply