SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2426 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

macka ce ti umrijeti od gladi a ti ces biti najljepsa u mahali :D

p.s. vec XY puta sam pokusala da pronadjem str. CK sminke...ne postoji! Ili sam ja smotana :? :-)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2427 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LaCici »

BJB wrote:
suspect_zero wrote:
ladyblue18 wrote:Zene, samo da kazem da ste fakat zlo. :oops:

Usla danas u CM-u da kupim labelo, i hajd da vidim imal usput one podloge za sjene, kaze djevojka dolazi tek za 2 sedmice, sve ste pokupile. :twisted: :D

Uglavnom na kraju sam izasla sa ovim :skoljka:

Image

A labelo zbog kojeg sam i usla nisam ni uzela, zaboravila. :skoljka: :D

Koliko su im ove singl sjene?..........ima li bijela sedefasta?

Ja kupila njihov brončani sjaj sa četkicom, predobro ide na dekolte :-D
:mrgreen: :mrgreen: Bas mi je drago sto smo te zarazili. :D NEgo, koliko je podloga za sjene i je l' na snizenju?

Lijepi ovi lakovi, lijepe su i sjene..A meni se uzasno svidjaa Smokeyeyes od Essence-a kojeg sam danas vidjela kod kolegice, siva blago sedefasta i siva masna..predobro.. :D Istina ne smijem ni pomisliti vise na sjene, imam ih za vojsku zena..Ah da, kod iste kolegice sam vidjela cetku za rumenilo Catrice-odlicna, ne ispadaju dlake, mislim ako ko trazi cetku.
Evo nasla sam sliku Image
Danas kupila ovu sjenu samo smedju, ucinila mi se dobrom a samo je 5,5 KM. Ali me interesuje kako se nanosi, je li ima neki fol da se nanosi suhi dio a na odredjeni dio oka masni ili su to kao odvojene sjene, da se moze korsistiti samo ili jedna ili samo druga?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2428 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Michun wrote:macka ce ti umrijeti od gladi a ti ces biti najljepsa u mahali :D

p.s. vec XY puta sam pokusala da pronadjem str. CK sminke...ne postoji! Ili sam ja smotana :? :-)
jel mislis na celvin klein (kako se vec pise)?? ja sam njih kupovala u martimexu, sjajila us im bila fina i znam da je ovdje u zenici dugo snizenje za njihovu paletu
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2429 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Nadinka wrote:
Michun wrote:macka ce ti umrijeti od gladi a ti ces biti najljepsa u mahali :D

p.s. vec XY puta sam pokusala da pronadjem str. CK sminke...ne postoji! Ili sam ja smotana :? :-)
jel mislis na celvin klein (kako se vec pise)?? ja sam njih kupovala u martimexu, sjajila us im bila fina i znam da je ovdje u zenici dugo snizenje za njihovu paletu
da, da...na njih.
nema u SA nigdje. doduse ne svracam u martimex ovdje jer ne volim prodavacice.
zanimala me str. da malo prosvrljam :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2430 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Michun wrote: Ovaj imam godinama i sad se prestao proizvoditi i kako je krenulo na ebay cu kupiti nekih 10 kom
Image
Lijep je pravo. Koji je broj? Bourjois Lovely?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2431 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Zelena Carapa wrote:
Michun wrote: Ovaj imam godinama i sad se prestao proizvoditi i kako je krenulo na ebay cu kupiti nekih 10 kom
Image
Lijep je pravo. Koji je broj? Bourjois Lovely?
mislim da se vise ne prozvode.
mozes probati on line, 06 rose balneaire.
*mima*

#2432 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

i meni se dopada ta boja
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2433 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Hvala, nasla sam ga. 13 USD na jagodici. porucicu.

Ma meni je najbolje kad sam na putu pa vas ne citam :D

Ovako ravno u bankrot. cekam jos onaj primer sa jagode.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2434 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Zelena Carapa wrote:Hvala, nasla sam ga. 13 USD na jagodici. porucicu.

Ma meni je najbolje kad sam na putu pa vas ne citam :D

Ovako ravno u bankrot. cekam jos onaj primer sa jagode.
na ebay su po 1.50 funtu i dostava toliko - znaci oko 6 KM.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2435 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Michun wrote:
Zelena Carapa wrote:Hvala, nasla sam ga. 13 USD na jagodici. porucicu.

Ma meni je najbolje kad sam na putu pa vas ne citam :D

Ovako ravno u bankrot. cekam jos onaj primer sa jagode.
na ebay su po 1.50 funtu i dostava toliko - znaci oko 6 KM.
imam neki otpor prema ebayu. jednom sam cekala dva mjeseca na nesto sto je trebalo biti rodjendanski poklon. i na kraju nije doslo, vratise mi pare ali mi prisjelo.

Hvala na informaciji u svakom slucaju. Ja vec porucila ;)

da vidjela sam da su jeftini i na fragnance direct - ali nema nijansi koje se meni svidjaju.
Last edited by Zelena Carapa on 16/02/2011 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2436 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Zelena Carapa wrote:
Michun wrote:
Zelena Carapa wrote:Hvala, nasla sam ga. 13 USD na jagodici. porucicu.

Ma meni je najbolje kad sam na putu pa vas ne citam :D

Ovako ravno u bankrot. cekam jos onaj primer sa jagode.
na ebay su po 1.50 funtu i dostava toliko - znaci oko 6 KM.
imam neki otpor prema ebayu. jednom sam cekala dva mjeseca na nesto sto je trebalo biti rodjendanski poklon. i na kraju nije doslo, vratise mi pare ali mi prisjelo.

Hvala na informaciji u svakom slucaju. Ja vec porucila ;)
svaka cast na brzini :D
User avatar
ja-maja
Posts: 84
Joined: 22/04/2010 20:44

#2437 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ja-maja »

Michun wrote:p.s. vec XY puta sam pokusala da pronadjem str. CK sminke...ne postoji! Ili sam ja smotana :? :-)
Nije njihova stranica ali imas na http://www.thecosmetichouse.co.uk. njihove kozmetike, a sad imaju i popust 10%. Pogledaj, mozda ti se nesto svidi :-D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2438 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Hej, kad je trosenje para u pitanju najefikasnija sam :D :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2439 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Michun wrote:
Zelena Carapa wrote:
Hvala na informaciji u svakom slucaju. Ja vec porucila ;)
svaka cast na brzini :D
nadjoh ga i na http://www.thecosmetichouse.co.uk/Bourj ... y_Bourjois

tamo je 3.5 funte ali ne znam kako ide njihova postarina ni koliko su pouzdani.
User avatar
ja-maja
Posts: 84
Joined: 22/04/2010 20:44

#2440 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ja-maja »

Zelena Carapa wrote:nadjoh ga i na http://www.thecosmetichouse.co.uk/Bourj ... y_Bourjois

tamo je 3.5 funte ali ne znam kako ide njihova postarina ni koliko su pouzdani.
Narucivala sam ja sa ove stranice, brzo stigne a i postarina cini mi se nije velika.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2441 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

fino, zakljucak je da sam se zaletila ali nema veze...svidja mi se karmin :D
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#2442 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

ja-maja wrote:
Zelena Carapa wrote:nadjoh ga i na http://www.thecosmetichouse.co.uk/Bourj ... y_Bourjois

tamo je 3.5 funte ali ne znam kako ide njihova postarina ni koliko su pouzdani.
Narucivala sam ja sa ove stranice, brzo stigne a i postarina cini mi se nije velika.
pa nije losa ponuda uopste, tj cijene
moglo bi se naruciti sta :)
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#2443 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pacificgirl »

Ja sam sa thecosmetichouse narucivala puder Revlon colorstay i Loreal Glam shine sjajila, jako su pouzdani, brzo stigne, postarina je mala, par funti. Slobodno narucite! :thumbup:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2444 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

:D Hajde, prezivjeces...Sad ces se dva mjeseca konstantno mackati i kaciti nama da vidimo kako to lijepo izgleda..
Bices najljepsa na poslu, :D :mrgreen: najljepsa svugdje gdje budes placala racune :D :D, u svakoj pekari gdje budes kupovala kifle.. :D Jesam li te imalo utjesila?
Ja sam danas onaj dio ispod gornjih trepavica namackala crnom olovkom od Bourjois, i oci su mi bile :shock: , zelene sjene stavila..
Ni ja ne smijem puno trositi, al' vec vidim da od tog plana nema nista :oops: ..Jedino da zaboravim karticu, i ponesem vrlo malo gotovine kad podjem u Mostar..Kupim 2-3 stvari, popijem kafu, prosetam i vratim se.. :oops: Nema sanse. :oops:
Koliko kostaju oni Catrice lakovi??
I koliko kosta ona Catrice cetka za sjene?
I odgovara li ona make-up base of Oriflame-a?
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2445 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

A lakovi Catrice? Nisu vise od 4? Trebam kupiti sebi, pa jos za pokloncice.. :-)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#2446 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

BJB wrote:A lakovi Catrice? Nisu vise od 4? Trebam kupiti sebi, pa jos za pokloncice.. :-)
Nisu vise od 4KM koliko ja znam, a meni su super! :thumbup:

Dobri su mi i Carlo&Roma lakovi, isto u CM-u.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2447 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Lakovi 4,95. :D

Odlicni su, ne sjecam se da sam ikada imala ljepsi lak na noktima :shock:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2448 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zapisala sam 6 boja..
Al' imena su im super...
060 Bloody Mary to Go
070 Caught on the Red Carpet
090 Devil Wears Red
320 Back to Black
160 Sweets for my Sweets
240 Sold Out for Ever
OOO zasto 4,95, da su 4 :roll: :sad:
210 Just Married...jaooj boje :D :lol: :lol:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2449 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Mislim da se to tebi samo pricinjava, kad dodjes kuci i pocnes skidati sminku vlaznom maramicom, bude li ista na njoj?
Mislim da ako radis do 19:00 a pocinjes u 8:00, normalno da nece biti savrseno kao ujutro, al' ako iole nasminkano izgledas u 7, onda valja..Osvjezis malo onim mineralnim ArtDeco oko petice i to je to..

Ako hoces ustediti lovu, najbolje ne priblizavaj se ni CM-u, ni DM-u..NE ulazi unutra i gotovo. :D
Meni je gore, ja kad odem u Mostar znam da mi je to sansa da isceifim, pa onda bas pretjeram..HE'm sve za higijenu kupujem u DM-u i CM-u, pa znam da cu uci, jer moram..
SAd gledam ovu svoju crnu listu, sve skupa bruka para..
p.s. I nije sto ja perem kosu s njima, ali Indola i Bonacure samponi,balzami, ma sve im je super..
Ko ima gustu, divlju, ofarbanu kosu, oni od po' litre za coloured hair, kosa bude prelijepa..Prosli mjesec su bili na snizenju, sve u pola cijene..Ja kupila 2minutnu masku od indole, stavila, svi misle da sam se tek ofarbala, a proslo mjesec dana od toga. :lol: :lol:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2450 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Jedna moja kolegica shminkerica oberclase (prati temu ponekad) svako malo osvjezava rumenilo. Bjezi joj s obraza. :D
Post Reply