Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#2426 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by bumerangss »

nepoznati988 wrote:
bumerangss wrote:
kloniran wrote:Meni je drago ako ljudi toliko uzimaju

Jos da se neko javi sa cijenom krecenja 5KM po kvadratu i da zapecatimo noc sa provalama :mrgreen:
Meni moler uzme 200 Km da okreci stan od 55 kvadrata i to uradi za 2 dana laganini uz kafe cigare i muziku. Dnevnica 100 KM jer moj je materijal. 30 dana 3000 km ali eto nek ne radi vikend i još koji radni dan opet bude oko 2000 km. Zar to nije dovoljno, nit treba škola niti znanje niti iskustvo, samo dobra volja
super, sezona krečenja traje recimo tri mjeseca u godini, i pod uslovom da svaki dan ima posla (a to je nemoguće) to je 6000KM. dok uplati penziono i zdravstveno ostane mu oko 4000KM. sasvim dovoljno za četveročlanu porodicu a supruga mu je bezbeli nezaposlena.

A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2427 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

bumerangss wrote:

A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
mužjak :lol: :lol: :lol:

hvala za smijeh...... :thumbup:
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#2428 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nepoznati988 »

bumerangss wrote:[


A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
Zato sto je u ovoj drzavi nezaposlenost 40%.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2429 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

Odoše ljudi, a pare liju k'o kiša na sve strane, samo lijeno i neće da beru; 'ta kažu, moderno to pa odoše. :lol: :lol: :lol:

Ja što ovdje neki mogu srati, nema teretnjaka da povuče sva ta govna..... :oops: :oops: :oops: :oops:
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#2430 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nepoznati988 »

almir90 wrote:Odoše ljudi, a pare liju k'o kiša na sve strane, samo lijeno i neće da beru; 'ta kažu, moderno to pa odoše. :lol: :lol: :lol:

Ja što ovdje neki mogu srati, nema teretnjaka da povuče sva ta govna..... :oops: :oops: :oops: :oops:
Koliko je to samo bezobrazno i bezosjecajno. No i sebicno, jer danasnja gospoda nece biti gospoda ako fukara ode. Valjat ce se onda i njima i njihovoj djeci ufatit motike.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2431 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

nepoznati988 wrote:
Koliko je to samo bezobrazno i bezosjecajno. No i sebicno, jer danasnja gospoda nece biti gospoda ako fukara ode. Valjat ce se onda i njima i njihovoj djeci ufatit motike.
Samo da kažem na ovu temu da moja rodica zarađuje više kao radnik u DE nego što je ovdje kao privatnik, i dobila već ponude da se doškoluje i napreduje u karijeri. Al' neki bi rekli da se ovdje nije trudila, a ima para samo treba brati.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2432 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

I ima li neko statistiku koliko se u BiH na godišnjem nivou izda građevisnkih dozvola za privatne i komercijalne objekte, kad je to toliko posla u tom sektoru?

Kod nas građevisnke firme u gradu bi davno propale da nisu samo instrument za izvlačenje para iz budžeta kroz jave radove. Nekome brat ministar, drugome gradonačelnik najbolji drug itd....
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#2433 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nepoznati988 »

almir90 wrote:
nepoznati988 wrote:
Koliko je to samo bezobrazno i bezosjecajno. No i sebicno, jer danasnja gospoda nece biti gospoda ako fukara ode. Valjat ce se onda i njima i njihovoj djeci ufatit motike.
Samo da kažem na ovu temu da moja rodica zarađuje više kao radnik u DE nego što je ovdje kao privatnik, i dobila već ponude da se doškoluje i napreduje u karijeri. Al' neki bi rekli da se ovdje nije trudila, a ima para samo treba brati.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ko hoce da radi u njemackoj ce brzo profitirati i napredovati. Tamo nema tetica i daidzica, il si radnik ili nisi. A ovdje te samo uzjase a para nigdje.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2434 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

Evo nađoh statistiku vezano za dozvole u FBiH: https://docs.google.com/viewerng/viewer ... /2.4.3.pdf

Ljudi, pa ovo su smiješni brojevi iako se radi o tromjesečju, i još se ta grana nešto ovdje uzdiže kao profitabilna (jest, ali za mali krug ljudi.) Mala bara puna krokodila, da ne pričamo o potrebnim investicijama u ovakve poslove i to što 60% naroda u BiH ne može dobiti veći kredit od 20-30,000 KM.
Last edited by almir90 on 22/12/2018 12:22, edited 1 time in total.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2435 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Ne znam na koji način, ali rođak mi aplicirao za vizu u Beogradu, cekao samo dvije sedmice termin.

Kaze on da mozes to u bilo kojoj njemackoj ambasadi na Balkanu?

Je li istina to?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#2436 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by TDK-90 »

Jimmy McNulty wrote:Ne znam na koji način, ali rođak mi aplicirao za vizu u Beogradu, cekao samo dvije sedmice termin.

Kaze on da mozes to u bilo kojoj njemackoj ambasadi na Balkanu?

Je li istina to?
Srbijansko drzavljanstvo ? prijavljen u Srbiji ?

-Realno :-D , od hiljada bosanaca bi barem par stotina pokusali u nekoj susjednoj zemlji aplicirati za vizu :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2437 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Majka tj nana ili baka mu je iz Kraljeva u Srbiji ali živi ovdje 40 godina, roditelji su naši tj pouzdano tvrdim da niko od njih nema nikakvo drugo drzavljanstvo osim bh izuzev spomenute majke.

I prijavi se u BG i termin za 2 sedmice :-)

P.S.
On se jeste tamo prijavio kao da ide studirati doduše.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2438 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by irac300 »

Jimmy McNulty wrote:Majka tj nana ili baka mu je iz Kraljeva u Srbiji ali živi ovdje 40 godina, roditelji su naši tj pouzdano tvrdim da niko od njih nema nikakvo drugo drzavljanstvo osim bh izuzev spomenute majke.

I prijavi se u BG i termin za 2 sedmice :-)

P.S.
On se jeste tamo prijavio kao da ide studirati doduše.
I ovdje nema mnogo čekanja kada su u pitanju vize za školovanje, jezičke kurseve i sl. Radne se čekaju dugo.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2439 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Ako si drzavljanin BIH i prijavljen da zivis ovdje predajes za radnu vizu u konzulat u Sarajevu. Cekajuci na radnu vizu rodis mecku jer je puno zahtjeva, ove za skolovanje, kurseve i slicnu boraniju se dobijaju za cas, jer nema puno zahtjeva.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#2440 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by bumerangss »

nepoznati988 wrote:
bumerangss wrote:[


A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
Zato sto je u ovoj drzavi nezaposlenost 40%.
Jeste po biroVu 40% ali stvarna nezaposlenost je sigurno i manja od 20% jer žene od oba moja brata, tetka i još desetak žena znam koje su na birou samo zato eto da se negdje vode i zbog zdravstvenog a sad da im biro ponudi lijep posao za platu od 1000 KM ne bi prihvatila nijedna! Muževi rintaju ko konji a one lendohane u kući, malo turske serije, malo kod kone na kafu i eto naprave veceru i usisaju tek toliko da opravdaju zvanje domacice :-)
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#2441 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

bumerangss wrote:
nepoznati988 wrote:
bumerangss wrote:[


A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
Zato sto je u ovoj drzavi nezaposlenost 40%.
Jeste po biroVu 40% ali stvarna nezaposlenost je sigurno i manja od 20% jer žene od oba moja brata, tetka i još desetak žena znam koje su na birou samo zato eto da se negdje vode i zbog zdravstvenog a sad da im biro ponudi lijep posao za platu od 1000 KM ne bi prihvatila nijedna! Muževi rintaju ko konji a one lendohane u kući, malo turske serije, malo kod kone na kafu i eto naprave veceru i usisaju tek toliko da opravdaju zvanje domacice :-)
Sto i dalje ne smanjuje vrijednost niti relevantnost cinjenice da je nezaposlenost 40%. Upravo jer biro i ne nudi posao nikome, te ni tim zenama koje ti znas.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#2442 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by elcaliente »

Pa zato sto su uglavnom nestrucne i nisu nikada nigdje radile. Kakav god posao da im ponudis nisu sposobne da ga rade osim ciscenja. Zato te zene kada odu na zapad uglavnom uzimaju poslove ciscenja jer se na zapadu nemoze zivjeti sa jednom platom kao u Bosni.
Uglavnom u Bosni vecina zena ni nema radnu naviku niti zele da rade.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2443 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Hitler likes this :-) jbt vi ko da pod Lekinim zakonom zivite :roll: Nece zene da rade...pa 90% zaposlenih po usluznom, bankarskom i administrativnom sektoru su zene! Ja sam godinama radio u firmi gdje su zene u vecini, i to ih je bilo na visokim pozicijama. Sve te "feminizirane" sto prde o nezastupljenosti zena u drustvu bi poslao da kopaju ugalj. Platicnom lopaticom :oops:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#2444 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by JanuaryJones »

Meni je fascinantan mantalitet varanja sistema po svaku cijenu, od biroa i korištenja zdravstvenog do fiktivnog prijavljivanja u firmama radi ostvarivanja beneficija do “poklona” radi usluge i bahatosti u svim sferama javnog života - od bacanja smeća po javim površinama do parkiranja na sred ulice da se izleti u bankomat ili u apoteku. O divljoj gradnji i komunalijama da ne pričam. Najporaznije je što 95% društva misli da je to uredu i da je ispravan način života.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#2445 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by elcaliente »

Lajavikrelac wrote:Hitler likes this :-) jbt vi ko da pod Lekinim zakonom zivite :roll: Nece zene da rade...pa 90% zaposlenih po usluznom, bankarskom i administrativnom sektoru su zene! Ja sam godinama radio u firmi gdje su zene u vecini, i to ih je bilo na visokim pozicijama. Sve te "feminizirane" sto prde o nezastupljenosti zena u drustvu bi poslao da kopaju ugalj. Platicnom lopaticom :oops:
Sve zavisi gdje zivis. Ali ako uzmes ukupan broj zena u BiH vidjeti ces da ih vise neradi nego sto radi.
U mojoj mahali u Zenici kada brojim od svoje kuce po ostalim kucama lijevo i desno od 10 kuca samo jedna zena radi ostale se vrte tu po mahali citav dan. Udane su, zive u zajednici, svekar i svekrva ali nehvataju se firme dok muskarci rade normalo uglavnom po Mittalu.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2446 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Ako je u pitanju kategorija ljudi koja je "veselih 90tih" doselila iz krajeva slikovito opisanih u filmu Ovo malo duse onda se i nije cuditi. Ima takvih i u mojoj varosi, sto je rekao Milic Vukasinovic "teze su mi od granata posljedice rata" :-?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2447 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

elcaliente wrote: Sve zavisi gdje zivis. Ali ako uzmes ukupan broj zena u BiH vidjeti ces da ih vise neradi nego sto radi.
U mojoj mahali u Zenici kada brojim od svoje kuce po ostalim kucama lijevo i desno od 10 kuca samo jedna zena radi ostale se vrte tu po mahali citav dan. Udane su, zive u zajednici, svekar i svekrva ali nehvataju se firme dok muskarci rade normalo uglavnom po Mittalu.
Napravio si 'statistiku' na osnovu deset kuća iz svoje mahale? De jarane malo se uozbilji ako hoćeš voditi ozbiljnu diskusiju na ovu temu. Daj nam službenu statistiku koliko se žena vodi na birou.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2448 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pirmin »

"Rad je stvorio covjeka a nerad gospodina"
Jos nisam sreo nekoga ko bi demantovao ovu tvrdnju.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#2449 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by elcaliente »

almir90 wrote:
elcaliente wrote: Sve zavisi gdje zivis. Ali ako uzmes ukupan broj zena u BiH vidjeti ces da ih vise neradi nego sto radi.
U mojoj mahali u Zenici kada brojim od svoje kuce po ostalim kucama lijevo i desno od 10 kuca samo jedna zena radi ostale se vrte tu po mahali citav dan. Udane su, zive u zajednici, svekar i svekrva ali nehvataju se firme dok muskarci rade normalo uglavnom po Mittalu.
Napravio si 'statistiku' na osnovu deset kuća iz svoje mahale? De jarane malo se uozbilji ako hoćeš voditi ozbiljnu diskusiju na ovu temu. Daj nam službenu statistiku koliko se žena vodi na birou.
Sluzbena statistika u BiH???
Izgleda da ti nisi ozbiljan ili ti fali dosta zivotnog iskustva, pa 80 posto ljudi koji su na birou u BiH ustvari rade.
A ja vjerujem onome sto vidim svojim ocima i zivot me je naucio da nevjerujem ni jednoj statistici koju nisam sam lazirao.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2450 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

Da, eto priznajem da si ti ovdje najstručniji da pričaš ko sjedi kod kuće, a ko radi, nećemo vjerovati tamo nekim zadovima koji se brinu o tome. :oops: :oops: :oops:
Post Reply