Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
kloniran wrote:Meni je drago ako ljudi toliko uzimaju
Jos da se neko javi sa cijenom krecenja 5KM po kvadratu i da zapecatimo noc sa provalama
Meni moler uzme 200 Km da okreci stan od 55 kvadrata i to uradi za 2 dana laganini uz kafe cigare i muziku. Dnevnica 100 KM jer moj je materijal. 30 dana 3000 km ali eto nek ne radi vikend i još koji radni dan opet bude oko 2000 km. Zar to nije dovoljno, nit treba škola niti znanje niti iskustvo, samo dobra volja
super, sezona krečenja traje recimo tri mjeseca u godini, i pod uslovom da svaki dan ima posla (a to je nemoguće) to je 6000KM. dok uplati penziono i zdravstveno ostane mu oko 4000KM. sasvim dovoljno za četveročlanu porodicu a supruga mu je bezbeli nezaposlena.
A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
almir90 wrote:Odoše ljudi, a pare liju k'o kiša na sve strane, samo lijeno i neće da beru; 'ta kažu, moderno to pa odoše.
Ja što ovdje neki mogu srati, nema teretnjaka da povuče sva ta govna.....
Koliko je to samo bezobrazno i bezosjecajno. No i sebicno, jer danasnja gospoda nece biti gospoda ako fukara ode. Valjat ce se onda i njima i njihovoj djeci ufatit motike.
nepoznati988 wrote:
Koliko je to samo bezobrazno i bezosjecajno. No i sebicno, jer danasnja gospoda nece biti gospoda ako fukara ode. Valjat ce se onda i njima i njihovoj djeci ufatit motike.
Samo da kažem na ovu temu da moja rodica zarađuje više kao radnik u DE nego što je ovdje kao privatnik, i dobila već ponude da se doškoluje i napreduje u karijeri. Al' neki bi rekli da se ovdje nije trudila, a ima para samo treba brati....
I ima li neko statistiku koliko se u BiH na godišnjem nivou izda građevisnkih dozvola za privatne i komercijalne objekte, kad je to toliko posla u tom sektoru?
Kod nas građevisnke firme u gradu bi davno propale da nisu samo instrument za izvlačenje para iz budžeta kroz jave radove. Nekome brat ministar, drugome gradonačelnik najbolji drug itd....
nepoznati988 wrote:
Koliko je to samo bezobrazno i bezosjecajno. No i sebicno, jer danasnja gospoda nece biti gospoda ako fukara ode. Valjat ce se onda i njima i njihovoj djeci ufatit motike.
Samo da kažem na ovu temu da moja rodica zarađuje više kao radnik u DE nego što je ovdje kao privatnik, i dobila već ponude da se doškoluje i napreduje u karijeri. Al' neki bi rekli da se ovdje nije trudila, a ima para samo treba brati....
Ko hoce da radi u njemackoj ce brzo profitirati i napredovati. Tamo nema tetica i daidzica, il si radnik ili nisi. A ovdje te samo uzjase a para nigdje.
Ljudi, pa ovo su smiješni brojevi iako se radi o tromjesečju, i još se ta grana nešto ovdje uzdiže kao profitabilna (jest, ali za mali krug ljudi.) Mala bara puna krokodila, da ne pričamo o potrebnim investicijama u ovakve poslove i to što 60% naroda u BiH ne može dobiti veći kredit od 20-30,000 KM.
Last edited by almir90 on 22/12/2018 12:22, edited 1 time in total.
Majka tj nana ili baka mu je iz Kraljeva u Srbiji ali živi ovdje 40 godina, roditelji su naši tj pouzdano tvrdim da niko od njih nema nikakvo drugo drzavljanstvo osim bh izuzev spomenute majke.
I prijavi se u BG i termin za 2 sedmice
P.S.
On se jeste tamo prijavio kao da ide studirati doduše.
Jimmy McNulty wrote:Majka tj nana ili baka mu je iz Kraljeva u Srbiji ali živi ovdje 40 godina, roditelji su naši tj pouzdano tvrdim da niko od njih nema nikakvo drugo drzavljanstvo osim bh izuzev spomenute majke.
I prijavi se u BG i termin za 2 sedmice
P.S.
On se jeste tamo prijavio kao da ide studirati doduše.
I ovdje nema mnogo čekanja kada su u pitanju vize za školovanje, jezičke kurseve i sl. Radne se čekaju dugo.
Ako si drzavljanin BIH i prijavljen da zivis ovdje predajes za radnu vizu u konzulat u Sarajevu. Cekajuci na radnu vizu rodis mecku jer je puno zahtjeva, ove za skolovanje, kurseve i slicnu boraniju se dobijaju za cas, jer nema puno zahtjeva.
A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
Zato sto je u ovoj drzavi nezaposlenost 40%.
Jeste po biroVu 40% ali stvarna nezaposlenost je sigurno i manja od 20% jer žene od oba moja brata, tetka i još desetak žena znam koje su na birou samo zato eto da se negdje vode i zbog zdravstvenog a sad da im biro ponudi lijep posao za platu od 1000 KM ne bi prihvatila nijedna! Muževi rintaju ko konji a one lendohane u kući, malo turske serije, malo kod kone na kafu i eto naprave veceru i usisaju tek toliko da opravdaju zvanje domacice
A zašto mu je supruga nezaposlena!? Samo je u Bosni normalno da je supruga nezaposlena a damužjak rinta 18 sati dnevno!
Zato sto je u ovoj drzavi nezaposlenost 40%.
Jeste po biroVu 40% ali stvarna nezaposlenost je sigurno i manja od 20% jer žene od oba moja brata, tetka i još desetak žena znam koje su na birou samo zato eto da se negdje vode i zbog zdravstvenog a sad da im biro ponudi lijep posao za platu od 1000 KM ne bi prihvatila nijedna! Muževi rintaju ko konji a one lendohane u kući, malo turske serije, malo kod kone na kafu i eto naprave veceru i usisaju tek toliko da opravdaju zvanje domacice
Sto i dalje ne smanjuje vrijednost niti relevantnost cinjenice da je nezaposlenost 40%. Upravo jer biro i ne nudi posao nikome, te ni tim zenama koje ti znas.
Pa zato sto su uglavnom nestrucne i nisu nikada nigdje radile. Kakav god posao da im ponudis nisu sposobne da ga rade osim ciscenja. Zato te zene kada odu na zapad uglavnom uzimaju poslove ciscenja jer se na zapadu nemoze zivjeti sa jednom platom kao u Bosni.
Uglavnom u Bosni vecina zena ni nema radnu naviku niti zele da rade.
Hitler likes this jbt vi ko da pod Lekinim zakonom zivite Nece zene da rade...pa 90% zaposlenih po usluznom, bankarskom i administrativnom sektoru su zene! Ja sam godinama radio u firmi gdje su zene u vecini, i to ih je bilo na visokim pozicijama. Sve te "feminizirane" sto prde o nezastupljenosti zena u drustvu bi poslao da kopaju ugalj. Platicnom lopaticom
Meni je fascinantan mantalitet varanja sistema po svaku cijenu, od biroa i korištenja zdravstvenog do fiktivnog prijavljivanja u firmama radi ostvarivanja beneficija do “poklona” radi usluge i bahatosti u svim sferama javnog života - od bacanja smeća po javim površinama do parkiranja na sred ulice da se izleti u bankomat ili u apoteku. O divljoj gradnji i komunalijama da ne pričam. Najporaznije je što 95% društva misli da je to uredu i da je ispravan način života.
Lajavikrelac wrote:Hitler likes this jbt vi ko da pod Lekinim zakonom zivite Nece zene da rade...pa 90% zaposlenih po usluznom, bankarskom i administrativnom sektoru su zene! Ja sam godinama radio u firmi gdje su zene u vecini, i to ih je bilo na visokim pozicijama. Sve te "feminizirane" sto prde o nezastupljenosti zena u drustvu bi poslao da kopaju ugalj. Platicnom lopaticom
Sve zavisi gdje zivis. Ali ako uzmes ukupan broj zena u BiH vidjeti ces da ih vise neradi nego sto radi.
U mojoj mahali u Zenici kada brojim od svoje kuce po ostalim kucama lijevo i desno od 10 kuca samo jedna zena radi ostale se vrte tu po mahali citav dan. Udane su, zive u zajednici, svekar i svekrva ali nehvataju se firme dok muskarci rade normalo uglavnom po Mittalu.
Ako je u pitanju kategorija ljudi koja je "veselih 90tih" doselila iz krajeva slikovito opisanih u filmu Ovo malo duse onda se i nije cuditi. Ima takvih i u mojoj varosi, sto je rekao Milic Vukasinovic "teze su mi od granata posljedice rata"
elcaliente wrote:
Sve zavisi gdje zivis. Ali ako uzmes ukupan broj zena u BiH vidjeti ces da ih vise neradi nego sto radi.
U mojoj mahali u Zenici kada brojim od svoje kuce po ostalim kucama lijevo i desno od 10 kuca samo jedna zena radi ostale se vrte tu po mahali citav dan. Udane su, zive u zajednici, svekar i svekrva ali nehvataju se firme dok muskarci rade normalo uglavnom po Mittalu.
Napravio si 'statistiku' na osnovu deset kuća iz svoje mahale? De jarane malo se uozbilji ako hoćeš voditi ozbiljnu diskusiju na ovu temu. Daj nam službenu statistiku koliko se žena vodi na birou.
elcaliente wrote:
Sve zavisi gdje zivis. Ali ako uzmes ukupan broj zena u BiH vidjeti ces da ih vise neradi nego sto radi.
U mojoj mahali u Zenici kada brojim od svoje kuce po ostalim kucama lijevo i desno od 10 kuca samo jedna zena radi ostale se vrte tu po mahali citav dan. Udane su, zive u zajednici, svekar i svekrva ali nehvataju se firme dok muskarci rade normalo uglavnom po Mittalu.
Napravio si 'statistiku' na osnovu deset kuća iz svoje mahale? De jarane malo se uozbilji ako hoćeš voditi ozbiljnu diskusiju na ovu temu. Daj nam službenu statistiku koliko se žena vodi na birou.
Sluzbena statistika u BiH???
Izgleda da ti nisi ozbiljan ili ti fali dosta zivotnog iskustva, pa 80 posto ljudi koji su na birou u BiH ustvari rade.
A ja vjerujem onome sto vidim svojim ocima i zivot me je naucio da nevjerujem ni jednoj statistici koju nisam sam lazirao.