Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2426 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
pa ako ti ne smetaju, ne pisi glspoti da bi sad iz straha odbio raditi sa zenom radnom kolegicom
Budućnost: Kolega i kolegica moraju ostati sami da rade. Kolega zahtijeva prisustvo trećih lica kao svjedoka, audio-vizuelno snimanje ili da se potpiše da oboje preuzimaju odgovornost za ostajanje sami jedno s drugim. Po članu 15 zakona o ravnopravnosti spolova, sprečavanja seksualnog uznemiravanja i sprečavanja lažnog optuživanja i svjedočenja za seksualno uznemiravanje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2427 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Akcija uvijek rađa reakciju.

KKako su ponašanja muškaraca uzrokovala reakciju žena, ponašanja žena će uzrokovati reakciju muškaraca.

Ko preživi, evociraće uspomene.
ih, pa starije generacij zena dosla sa Blkana u Ameriku, Kanadu, u ostatk svijeta, i vjeruj mi, one su davno evocirale uspomene jer su dozivjele da su bolje tretirane od kad su otisle sa Balkana :) zakoni ih jos diskiminiraju , ako i muskarci :) u srcu Evrope

na Zapadu, da je sve krasno, ne bi bilo ovakvih rakcija od strane zena :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2428 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pa ako ti ne smetaju, ne pisi glspoti da bi sad iz straha odbio raditi sa zenom radnom kolegicom
Budućnost: Kolega i kolegica moraju ostati sami da rade. Kolega zahtijeva prisustvo trećih lica kao svjedoka, audio-vizuelno snimanje ili da se potpiše da oboje preuzimaju odgovornost za ostajanje sami jedno s drugim. Po članu 15 zakona o ravnopravnosti spolova, sprečavanja seksualnog uznemiravanja i sprečavanja lažnog optuživanja i svjedočenja za seksualno uznemiravanje.
prihvaceno :thumbup:
Last edited by Connaisseur Karlin on 09/02/2018 17:04, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2429 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote: pa zasto kukate, ako ce te uvijek bolje prolaziti :D

ja samo kazem, da se status muskaraca u drustvima mijenja, i da vam takve promjene ne dogovraju, zato ovako burno reagirate :)

u svakom slucaju, status zena se mijenja na bolje i to je poanta moje price :thumbup:
Ko kuka? Ja ne kukam. Samo kažem kako je.

Kukale ste da ste bile napastvovane, sada kukate da ste nevidljive.

Vazda žensko kuka.
ama kukate, jer vam se status mijenja ,a niste spremni za promjene

fino si reako : "
Muškarci će uvijek bolje prolaziti.
pa se kao cudis sto zene kukaju :-) :lol: naravno da vi necete kukati, vama je fino, zasto bi se mjenjali, ali je fazon, kad zene mjenjanju svoj status u drustvu, to znaci, da se status msuakraca automatski mijenja , to ne mozete kontorlirati :kiss:

da zene nisu kukale, na bi danas bile u boljem polozaju :D
NIje to kukanje. Koliko god da se stvari promijene, uvijek će muškarci bolje proći. To je biološka činjenica.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2430 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pa ako ti ne smetaju, ne pisi glspoti da bi sad iz straha odbio raditi sa zenom radnom kolegicom
Budućnost: Kolega i kolegica moraju ostati sami da rade. Kolega zahtijeva prisustvo trećih lica kao svjedoka, audio-vizuelno snimanje ili da se potpiše da oboje preuzimaju odgovornost za ostajanje sami jedno s drugim. Po članu 15 zakona o ravnopravnosti spolova, sprečavanja seksualnog uznemiravanja i sprečavanja lažnog optuživanja i svjedočenja za seksualno uznemiravanje.
prihvaceno :thumbup:
A troškove boravka svjedoka, opreme za snimanje ili pravne troškove tog ugovora snosi strana koja se osjeća ugroženom ili ko?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2431 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Ko kuka? Ja ne kukam. Samo kažem kako je.

Kukale ste da ste bile napastvovane, sada kukate da ste nevidljive.

Vazda žensko kuka.
ama kukate, jer vam se status mijenja ,a niste spremni za promjene

fino si reako : "
Muškarci će uvijek bolje prolaziti.
pa se kao cudis sto zene kukaju :-) :lol: naravno da vi necete kukati, vama je fino, zasto bi se mjenjali, ali je fazon, kad zene mjenjanju svoj status u drustvu, to znaci, da se status msuakraca automatski mijenja , to ne mozete kontorlirati :kiss:

da zene nisu kukale, na bi danas bile u boljem polozaju :D
NIje to kukanje. Koliko god da se stvari promijene, uvijek će muškarci bolje proći. To je biološka činjenica.
kakva bioloska cinjenica :shock: o cemu pricas :shock:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2432 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Budućnost: Kolega i kolegica moraju ostati sami da rade. Kolega zahtijeva prisustvo trećih lica kao svjedoka, audio-vizuelno snimanje ili da se potpiše da oboje preuzimaju odgovornost za ostajanje sami jedno s drugim. Po članu 15 zakona o ravnopravnosti spolova, sprečavanja seksualnog uznemiravanja i sprečavanja lažnog optuživanja i svjedočenja za seksualno uznemiravanje.
prihvaceno :thumbup:
A troškove boravka svjedoka, opreme za snimanje ili pravne troškove tog ugovora snosi strana koja se osjeća ugroženom ili ko?
sto se ti brines ko ce platiti :D ne brini to rade kompanije , ti se samo fino ponasaj :lol:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2433 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote: Budućnost: Kolega i kolegica moraju ostati sami da rade. Kolega zahtijeva prisustvo trećih lica kao svjedoka, audio-vizuelno snimanje ili da se potpiše da oboje preuzimaju odgovornost za ostajanje sami jedno s drugim. Po članu 15 zakona o ravnopravnosti spolova, sprečavanja seksualnog uznemiravanja i sprečavanja lažnog optuživanja i svjedočenja za seksualno uznemiravanje.
prihvaceno :thumbup:
A troškove boravka svjedoka, opreme za snimanje ili pravne troškove tog ugovora snosi strana koja se osjeća ugroženom ili ko?
Drzavni zavod za zastitu od seksualnog uznemiravanja. Na iznos plate se mjesecno uplacuje 7% kao doprinos.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2434 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
A troškove boravka svjedoka, opreme za snimanje ili pravne troškove tog ugovora snosi strana koja se osjeća ugroženom ili ko?
sto se ti brines ko ce platiti :D ne brini to rade kompanije , ti se samo fino ponasaj :lol:
Moja kompanija to ne bi platila. Zaštitu neka plaća ona(j) ko je traži. Nije to zaštita od opasnosti zbog radnog procesa da je firma dužna da obezbijedi zaštitu.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2435 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KIseljak12 wrote:
Hakiz wrote:
A troškove boravka svjedoka, opreme za snimanje ili pravne troškove tog ugovora snosi strana koja se osjeća ugroženom ili ko?
Drzavni zavod za zastitu od seksualnog uznemiravanja. Na iznos plate se mjesecno uplacuje 7% kao doprinos.
Jok. Ne plaća ti firma osiguranje života, kuće, auta, bilo čega ličnog. Tražiš ličnu bezbjednost, lično je i plati.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8152
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2436 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Connaisseur Karlin wrote:
naravno da je pogresno, jer ti iskljucivo tvrdis da ce organizcija pogorasti situaciju , a uporno ignoriras moje obrazlozenje :) svi pokrti ovakovg karaktra izaivjau reakcije u svijetu , a to je nesto sto je potrebno ,jer sao tako ce se pocesti desavati prmenjene u drsutvu :thumbup:

pokret MeToo, je nov, jos se razvija, a kako ce se dalje razviti, to ti ne mogu reci, moze biti svasta korisno ,a moze biti na kraju zavrsiti kao obcina nula, to ovisi od razmisljanja clanica doticnog pokreta :)

Ja ne tvrdim da ce organizacija pogorsati situaciju.

Ja kazem ja je organizacija vec pogorsala situaciju.


Ponavljam, bilo koja zena moze unistiti bilo koga muskarca kojega je ikada srela u zivotu bez sudskog procesa i bez ikakvih dokaza.


Ako tebi ovo nije pogresno stvarno ne znam sta da kazem.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2437 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: kakva bioloska cinjenica :shock: o cemu pricas :shock:
I biološka i istorijska. Da nije tako, ne bi sada vodili ovu diskusiju. Vama je krivo što mi uvijek bolje prođemo.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2438 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

AleksoMKD wrote:

Ponavljam, bilo koja zena moze unistiti bilo koga muskarca kojega je ikada srela u zivotu bez sudskog procesa i bez ikakvih dokaza.
Ovo je istina.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2439 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

Hakiz wrote:
KIseljak12 wrote:
Hakiz wrote:
A troškove boravka svjedoka, opreme za snimanje ili pravne troškove tog ugovora snosi strana koja se osjeća ugroženom ili ko?
Drzavni zavod za zastitu od seksualnog uznemiravanja. Na iznos plate se mjesecno uplacuje 7% kao doprinos.
Jok. Ne plaća ti firma osiguranje života, kuće, auta, bilo čega ličnog. Tražiš ličnu bezbjednost, lično je i plati.
Na radnom je mjestu, ako snosi troskove osiguranja od povrede na skeli, nek snosi i ovo. Worker's Compensation, anyone?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2440 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
naravno da je pogresno, jer ti iskljucivo tvrdis da ce organizcija pogorasti situaciju , a uporno ignoriras moje obrazlozenje :) svi pokrti ovakovg karaktra izaivjau reakcije u svijetu , a to je nesto sto je potrebno ,jer sao tako ce se pocesti desavati prmenjene u drsutvu :thumbup:

pokret MeToo, je nov, jos se razvija, a kako ce se dalje razviti, to ti ne mogu reci, moze biti svasta korisno ,a moze biti na kraju zavrsiti kao obcina nula, to ovisi od razmisljanja clanica doticnog pokreta :)

Ja ne tvrdim da ce organizacija pogorsati situaciju.

Ja kazem ja je organizacija vec pogorsala situaciju.


Ponavljam, bilo koja zena moze unistiti bilo koga muskarca kojega je ikada srela u zivotu bez sudskog procesa i bez ikakvih dokaza.


Ako tebi ovo nije pogresno stvarno ne znam sta da kazem.
ti ne kuzis moja obrazlozenja, a pisati da ce tako sve zene u buducnosti moci unistiti muskaraca je presmijesno :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2441 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Tito_i_Partija wrote:
seln wrote:
Zasto "agresivne"? Ja bih rekao, dovoljno slobodne da mogu otvoreno formulisati zelju za tjelesnom bliskoscu.
Jedna je stvar ako te treba pita jesi li za djidji midji...al' jarane, ako te treba uhvati za guzicu da te lafo primakne ekranu, a ne povlaci ruku...eh to je vec agresivno po mom misljenju.
Pa dobro, jeste... i sta da joj radim?
Nisam reagovao, valjda je skontala da nisam zainteresiran, a meni nije guzica otpala od tog dodira.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#2442 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ultima_palabra »

.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2443 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KIseljak12 wrote:
Hakiz wrote:
Jok. Ne plaća ti firma osiguranje života, kuće, auta, bilo čega ličnog. Tražiš ličnu bezbjednost, lično je i plati.
Na radnom je mjestu, ako snosi troskove osiguranja od povrede na skeli, nek snosi i ovo. Worker's Compensation, anyone?
Ne. Sjednemo kolegica i ja u kancelariju. Papiri, olovke, kompjuteri. Nema otrovnih materija, nema teških visećih predmeta, nema ništa u tom procesu rada što ugrožava život ili zdravlje, a bez čega nas dvoje ne bi mogli uraditi posao, pa da je firma dužna da nas zaštiti. Ona se možda osjeća ugroženom od mene, ja možda od nje, ali ni ona ni ja nismo ugroženi procesom rada. Dakle, naš strah, naš problem, mi ga plaćamo.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8152
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2444 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Connaisseur Karlin wrote:
ti ne kuzis moja obrazlozenja, a pisati da ce tako sve zene u buducnosti moci unistiti muskaraca je presmijesno :lol:
Ne u buducnosti, MeToo je platforma koja vec daje mogucnost zenama da uniste bilo koga muskarca koga su ikada srele u zivotu bez sudskog procesa i bez dokaza.

Sta u ovoj izjavi nije istina?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2445 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote: kakva bioloska cinjenica :shock: o cemu pricas :shock:
I biološka i istorijska. Da nije tako, ne bi sada vodili ovu diskusiju. Vama je krivo što mi uvijek bolje prođemo.
pa dobro Hakize, nitko ne negira da su muskarc postali dominatniji radi biloskih kvalitta, jer tad su bili neophodni , no danas, taj pecisnki kvalitet postaje manje vazan, a povijesno se i to moze dokazati :kiss:

Ja sam primjetila da vi bolje prodjete u pojedinim drustvima, a znatno losije u durgim drustvima :-D

tako da nije tocno da uvijek bolje prodjete :kiss:
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2446 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
ti ne kuzis moja obrazlozenja, a pisati da ce tako sve zene u buducnosti moci unistiti muskaraca je presmijesno :lol:
Nije rečeno da hoće. Rečeno je da mogu. Razlika je velika, IYKWIM.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2447 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ti ne kuzis moja obrazlozenja, a pisati da ce tako sve zene u buducnosti moci unistiti muskaraca je presmijesno :lol:
Ne u buducnosti, MeToo je platforma koja vec daje mogucnost zenama da uniste bilo koga muskarca koga su ikada srele u zivotu bez sudskog procesa i bez dokaza.

Sta u ovoj izjavi nije istina?
kako im daje mogucnost :-) :lol:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2448 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

Hakiz wrote:
KIseljak12 wrote:
Hakiz wrote:
Jok. Ne plaća ti firma osiguranje života, kuće, auta, bilo čega ličnog. Tražiš ličnu bezbjednost, lično je i plati.
Na radnom je mjestu, ako snosi troskove osiguranja od povrede na skeli, nek snosi i ovo. Worker's Compensation, anyone?
Ne. Sjednemo kolegica i ja u kancelariju. Papiri, olovke, kompjuteri. Nema otrovnih materija, nema teških visećih predmeta, nema ništa u tom procesu rada što ugrožava život ili zdravlje, a bez čega nas dvoje ne bi mogli uraditi posao, pa da je firma dužna da nas zaštiti. Ona se možda osjeća ugroženom od mene, ja možda od nje, ali ni ona ni ja nismo ugroženi procesom rada. Dakle, naš strah, naš problem, mi ga plaćamo.
Ipak si u pravu, taj trosak ne treba da snosi ni kompanija, ni osiguranje. Ja imam tu srecu pa radim na radnom mjestu gdje mogu zahtjevati takve uslove ako dodje do potrebe za njima.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2449 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ti ne kuzis moja obrazlozenja, a pisati da ce tako sve zene u buducnosti moci unistiti muskaraca je presmijesno :lol:
Nije rečeno da hoće. Rečeno je da mogu. Razlika je velika, IYKWIM.
ama ni ne mogu, otkud vam takav zakljuucak :lol:
Last edited by Connaisseur Karlin on 09/02/2018 17:21, edited 1 time in total.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2450 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ti ne kuzis moja obrazlozenja, a pisati da ce tako sve zene u buducnosti moci unistiti muskaraca je presmijesno :lol:
Ne u buducnosti, MeToo je platforma koja vec daje mogucnost zenama da uniste bilo koga muskarca koga su ikada srele u zivotu bez sudskog procesa i bez dokaza.

Sta u ovoj izjavi nije istina?
To ti je isto ko pusacu objasnjavat da su cigare stetne i pokusavati voditi normalnu raspravu sa istim, znaci pisanje uz vjetar.
Post Reply