Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24151 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
bitno je da ima zuta kad crkne sijalica,da se prepadnu ljudi i odu u servis 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#24153 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ovaj Mreha dosadan 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24154 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Malo je lik ho-ruk al zna nekad izvalit dobro 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#24155 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni je na pocetku dobar bio..al kasnije sve isto. Svaki jebeni klip sejtan kontrolThrottle wrote:Malo je lik ho-ruk al zna nekad izvalit dobro
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#24156 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Okretanje traktora sa prikolicom na pola nepregledne krivine, parkiranje pola pored ceste pola na cesti, hitna pomoć koja traži prolaz kroz dvije saobraćajne trake ali ni svjetla ni sirena nisu aktivni, na dijelu autoputa u renoviranju zaustavljen automobil između dvije trake u mrkloj noći, prolasci kroz crveno svjetlo, opasna preticanja na zabranjenim mjestima, skretanja u zabranjenom smjeru...
Standardne gluposti i u ovoj sedmici:
Standardne gluposti i u ovoj sedmici:
-
Mlad i Nevin
- Posts: 2365
- Joined: 07/11/2010 16:05
#24157 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U mene kolega, isto profesionalni vozac neki dan me vozi kuci, lik ide petom 50-60, a meni odmah hoce nesto bitkonektovan wrote:Al' ga i ti drzis u "obrtajima".....Throttle wrote:70 ograničenje, na petlji je još malo spustio, prazna cesta![]()
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#24158 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kada imas auto sa vise od 120 konja moze se bez ikakvih problema jer kada stisnes papucicu gasa auto fino ubrza, a sta cemo sa onima koji drugom 60 voze konstantno, bez ubrzavanja da dalje prebaci brzinu. Ili prvom uzbrdo pa ti iza deset puta saltas brzine prva, druga,treca pa vracaj jer ovaj prvom ide ispred tebe ni tamo ni vamo.Mlad i Nevin wrote:U mene kolega, isto profesionalni vozac neki dan me vozi kuci, lik ide petom 50-60, a meni odmah hoce nesto bitkonektovan wrote:Al' ga i ti drzis u "obrtajima".....Throttle wrote:70 ograničenje, na petlji je još malo spustio, prazna cesta![]()
ne shvatam takve vozace, 90% ih tako vozi.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24159 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ovdje laganica usporavamo tako da ni ne treba snaga. Ima 147KS al je benzin pa u nizim obrtajima i nema bas snage. Inace su visi obrtaji, preko 2000 bar ide pristojno, ispod nista
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24160 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.
- Logovan
- Posts: 102861
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#24161 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zar ovo može uopšte hahakakaljin wrote: Kada imas auto sa vise od 120 konja moze se bez ikakvih problema jer kada stisnes papucicu gasa auto fino ubrza, a sta cemo sa onima koji drugom 60 voze konstantno, bez ubrzavanja da dalje prebaci brzinu. Ili prvom uzbrdo pa ti iza deset puta saltas brzine prva, druga,treca pa vracaj jer ovaj prvom ide ispred tebe ni tamo ni vamo.
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#24162 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naglasak je na konstantnoLogovan wrote:Zar ovo može uopšte hahakakaljin wrote: Kada imas auto sa vise od 120 konja moze se bez ikakvih problema jer kada stisnes papucicu gasa auto fino ubrza, a sta cemo sa onima koji drugom 60 voze konstantno, bez ubrzavanja da dalje prebaci brzinu. Ili prvom uzbrdo pa ti iza deset puta saltas brzine prva, druga,treca pa vracaj jer ovaj prvom ide ispred tebe ni tamo ni vamo.![]()
Mogu ja drugom i 90, ali ovdje govorim konstantnoj voznji 60, a cujes kako motor vristi jer je u drugoj brzini.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24163 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ide i kod mene al je ljepse potegnut iz trece il eventualno iz drugedrug_profi wrote:Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24164 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa na ovoj brzini bi potegao iz trece normalno, a mogao bi fino i iz cetvtre.Throttle wrote:Ma ide i kod mene al je ljepse potegnut iz trece il eventualno iz drugedrug_profi wrote:Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.ovako se pati bezveze. Vjerujem da je turbak dosta zivlji
Vracati u drugu bi bilo nepotrebno.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24165 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
jeste ako nisi u turbo rupi,ako jesi mozes pritiskat gas do ujutru,on ce ic losije od atmosfere dok je ne zavrtiThrottle wrote:Ma ide i kod mene al je ljepse potegnut iz trece il eventualno iz drugedrug_profi wrote:Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.ovako se pati bezveze. Vjerujem da je turbak dosta zivlji
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24166 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Iz druge ako bas zuris 
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24167 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zamjetio sam u ovo dvije godine druzenja sa njim da nema nikakve posebne koristi dizat obrtaje puno, mozda samo do 2700-2800 i onda saltati na sljedeci stepen. Tad najbolje ubrzava. na atmosfercima se moralo zavrtiti bar na 3500 "kad ti se bas zuri".
Mislim, naravno da ne gledam u instrument tablu, vec vise po zvuku motora ocjenjujem kad ja vakat.
Turbo rupa? Mislis ono kad mu pustis obrtaje da padnu nisko? Pa to se tesko desava ljudima koji su navikli da voze benzince atmosferce.
Mislim, naravno da ne gledam u instrument tablu, vec vise po zvuku motora ocjenjujem kad ja vakat.
Turbo rupa? Mislis ono kad mu pustis obrtaje da padnu nisko? Pa to se tesko desava ljudima koji su navikli da voze benzince atmosferce.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24168 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
jesi li mozda probao starije turbo benzince(malo vece turbine),moras vratit nekad i 2 brzine nize da povuce odma
meni su ovi noviji cudni,skoro odma dobijes snagu i kako rastu obrtaji tako slabi,kod ovih starijih je bilo obratno..
meni su ovi noviji cudni,skoro odma dobijes snagu i kako rastu obrtaji tako slabi,kod ovih starijih je bilo obratno..
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24169 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nisam probao starije. Ovo sto kazes kod novijh je i moj dojam. Bezveze ga zavrtati na neke uobicajene (za benzinca) obrtaje.amar1994 wrote:jesi li mozda probao starije turbo benzince(malo vece turbine),moras vratit nekad i 2 brzine nize da povuce odma![]()
meni su ovi noviji cudni,skoro odma dobijes snagu i kako rastu obrtaji tako slabi,kod ovih starijih je bilo obratno..
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#24171 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jel moguce da raja drzi razmak izmedju auta na semaforu po 5 metara i više?
Ili se odmaknu 5 metara od zaustavne, a preglednost semafora je dobra i ako stanes kod zaustavne linije
Gledam cesto kad prolazim suprotnu traku, pa onda se zakrči raskrsnica sljedeća jer ima puno auta, a tamo razmak boze sacuvaj..
Ili se odmaknu 5 metara od zaustavne, a preglednost semafora je dobra i ako stanes kod zaustavne linije
Gledam cesto kad prolazim suprotnu traku, pa onda se zakrči raskrsnica sljedeća jer ima puno auta, a tamo razmak boze sacuvaj..
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#24172 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Koja je poenta parkiranja na lijevoj strani u smjeru kretanja (što je zabranjeno) noću sa uključenim farovima? Em što smeta em što može zbuniti neiskusne vozače. Zamisli početnika koji na cesti koju ne poznaje (npr. kojom vozi prvi put) noću vozi, linije na putu jedva da se vide ili se ne vide, ulične rasvjete nema i ispred sebe vidi vozilo parkirano sa farovima prema njemu. Šta će pomisliti? Da je tamo ispred krivina? Da vozi pogrešnom stranom kolovoza? Još ako sa suprotne strane naiđe vozilo koje vozi svojom stranom, trebaš proći između dva auta koja su prema tebi uperili farove.
Još ako ovaj koji vozi prema tebi vozi pod dugim svjetlima, a ti bi trebao gledati ka desnoj ivici da te svjetla ne zaslijepe - a odatle ubijaju nepodešeni xenoni...
Još ako ovaj koji vozi prema tebi vozi pod dugim svjetlima, a ti bi trebao gledati ka desnoj ivici da te svjetla ne zaslijepe - a odatle ubijaju nepodešeni xenoni...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24173 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa sve si rekao u prvoj rečenici. Zabranjeno je.
-
maxell_sarajevo
- Posts: 2303
- Joined: 08/02/2008 19:19
#24174 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znači metak u čelo

*Kome nije jasno nek pogleda pješački semafor sa desne starne.

*Kome nije jasno nek pogleda pješački semafor sa desne starne.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24175 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
bitno je da su oni prosli na zeleno,a sto su zakrcili raskrsnicu boli ih qratz...

