Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24151 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

bitno je da ima zuta kad crkne sijalica,da se prepadnu ljudi i odu u servis 8-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24152 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#24153 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Ma ovaj Mreha dosadan :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24154 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Malo je lik ho-ruk al zna nekad izvalit dobro :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#24155 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:Malo je lik ho-ruk al zna nekad izvalit dobro :mrgreen:
Meni je na pocetku dobar bio..al kasnije sve isto. Svaki jebeni klip sejtan kontrol :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#24156 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Okretanje traktora sa prikolicom na pola nepregledne krivine, parkiranje pola pored ceste pola na cesti, hitna pomoć koja traži prolaz kroz dvije saobraćajne trake ali ni svjetla ni sirena nisu aktivni, na dijelu autoputa u renoviranju zaustavljen automobil između dvije trake u mrkloj noći, prolasci kroz crveno svjetlo, opasna preticanja na zabranjenim mjestima, skretanja u zabranjenom smjeru...
Standardne gluposti i u ovoj sedmici:

Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#24157 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Mlad i Nevin »

konektovan wrote:
Throttle wrote:70 ograničenje, na petlji je još malo spustio, prazna cesta :roll:

Image
Al' ga i ti drzis u "obrtajima"..... :lol:
U mene kolega, isto profesionalni vozac neki dan me vozi kuci, lik ide petom 50-60, a meni odmah hoce nesto bit :mrgreen: ne shvatam takve vozace, 90% ih tako vozi.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#24158 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Mlad i Nevin wrote:
konektovan wrote:
Throttle wrote:70 ograničenje, na petlji je još malo spustio, prazna cesta :roll:

Image
Al' ga i ti drzis u "obrtajima"..... :lol:
U mene kolega, isto profesionalni vozac neki dan me vozi kuci, lik ide petom 50-60, a meni odmah hoce nesto bit :mrgreen: ne shvatam takve vozace, 90% ih tako vozi.
Kada imas auto sa vise od 120 konja moze se bez ikakvih problema jer kada stisnes papucicu gasa auto fino ubrza, a sta cemo sa onima koji drugom 60 voze konstantno, bez ubrzavanja da dalje prebaci brzinu. Ili prvom uzbrdo pa ti iza deset puta saltas brzine prva, druga,treca pa vracaj jer ovaj prvom ide ispred tebe ni tamo ni vamo.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24159 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Ma ovdje laganica usporavamo tako da ni ne treba snaga. Ima 147KS al je benzin pa u nizim obrtajima i nema bas snage. Inace su visi obrtaji, preko 2000 bar ide pristojno, ispod nista
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24160 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24161 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

kakaljin wrote: Kada imas auto sa vise od 120 konja moze se bez ikakvih problema jer kada stisnes papucicu gasa auto fino ubrza, a sta cemo sa onima koji drugom 60 voze konstantno, bez ubrzavanja da dalje prebaci brzinu. Ili prvom uzbrdo pa ti iza deset puta saltas brzine prva, druga,treca pa vracaj jer ovaj prvom ide ispred tebe ni tamo ni vamo.
Zar ovo može uopšte haha :D :lol:
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#24162 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Logovan wrote:
kakaljin wrote: Kada imas auto sa vise od 120 konja moze se bez ikakvih problema jer kada stisnes papucicu gasa auto fino ubrza, a sta cemo sa onima koji drugom 60 voze konstantno, bez ubrzavanja da dalje prebaci brzinu. Ili prvom uzbrdo pa ti iza deset puta saltas brzine prva, druga,treca pa vracaj jer ovaj prvom ide ispred tebe ni tamo ni vamo.
Zar ovo može uopšte haha :D :lol:
Naglasak je na konstantno


Mogu ja drugom i 90, ali ovdje govorim konstantnoj voznji 60, a cujes kako motor vristi jer je u drugoj brzini.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24163 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

drug_profi wrote:Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.
Ma ide i kod mene al je ljepse potegnut iz trece il eventualno iz druge :mrgreen: ovako se pati bezveze. Vjerujem da je turbak dosta zivlji
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24164 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Throttle wrote:
drug_profi wrote:Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.
Ma ide i kod mene al je ljepse potegnut iz trece il eventualno iz druge :mrgreen: ovako se pati bezveze. Vjerujem da je turbak dosta zivlji
Pa na ovoj brzini bi potegao iz trece normalno, a mogao bi fino i iz cetvtre.
Vracati u drugu bi bilo nepotrebno.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24165 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Throttle wrote:
drug_profi wrote:Eh kako se 140 turbo konja lijepo odazovu i na 1500 obrtaja, cak i kad su benzinski.
Ma ide i kod mene al je ljepse potegnut iz trece il eventualno iz druge :mrgreen: ovako se pati bezveze. Vjerujem da je turbak dosta zivlji
jeste ako nisi u turbo rupi,ako jesi mozes pritiskat gas do ujutru,on ce ic losije od atmosfere dok je ne zavrti :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24166 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Iz druge ako bas zuris :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24167 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Zamjetio sam u ovo dvije godine druzenja sa njim da nema nikakve posebne koristi dizat obrtaje puno, mozda samo do 2700-2800 i onda saltati na sljedeci stepen. Tad najbolje ubrzava. na atmosfercima se moralo zavrtiti bar na 3500 "kad ti se bas zuri".
Mislim, naravno da ne gledam u instrument tablu, vec vise po zvuku motora ocjenjujem kad ja vakat.
Turbo rupa? Mislis ono kad mu pustis obrtaje da padnu nisko? Pa to se tesko desava ljudima koji su navikli da voze benzince atmosferce.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24168 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

jesi li mozda probao starije turbo benzince(malo vece turbine),moras vratit nekad i 2 brzine nize da povuce odma :D

meni su ovi noviji cudni,skoro odma dobijes snagu i kako rastu obrtaji tako slabi,kod ovih starijih je bilo obratno..
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24169 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

amar1994 wrote:jesi li mozda probao starije turbo benzince(malo vece turbine),moras vratit nekad i 2 brzine nize da povuce odma :D

meni su ovi noviji cudni,skoro odma dobijes snagu i kako rastu obrtaji tako slabi,kod ovih starijih je bilo obratno..
Nisam probao starije. Ovo sto kazes kod novijh je i moj dojam. Bezveze ga zavrtati na neke uobicajene (za benzinca) obrtaje.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24171 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Jel moguce da raja drzi razmak izmedju auta na semaforu po 5 metara i više?
Ili se odmaknu 5 metara od zaustavne, a preglednost semafora je dobra i ako stanes kod zaustavne linije

Gledam cesto kad prolazim suprotnu traku, pa onda se zakrči raskrsnica sljedeća jer ima puno auta, a tamo razmak boze sacuvaj..
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#24172 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Koja je poenta parkiranja na lijevoj strani u smjeru kretanja (što je zabranjeno) noću sa uključenim farovima? Em što smeta em što može zbuniti neiskusne vozače. Zamisli početnika koji na cesti koju ne poznaje (npr. kojom vozi prvi put) noću vozi, linije na putu jedva da se vide ili se ne vide, ulične rasvjete nema i ispred sebe vidi vozilo parkirano sa farovima prema njemu. Šta će pomisliti? Da je tamo ispred krivina? Da vozi pogrešnom stranom kolovoza? Još ako sa suprotne strane naiđe vozilo koje vozi svojom stranom, trebaš proći između dva auta koja su prema tebi uperili farove.
Još ako ovaj koji vozi prema tebi vozi pod dugim svjetlima, a ti bi trebao gledati ka desnoj ivici da te svjetla ne zaslijepe - a odatle ubijaju nepodešeni xenoni...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24173 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pa sve si rekao u prvoj rečenici. Zabranjeno je.
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#24174 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by maxell_sarajevo »

Znači metak u čelo :fazlija:

Image

*Kome nije jasno nek pogleda pješački semafor sa desne starne.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24175 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

bitno je da su oni prosli na zeleno,a sto su zakrcili raskrsnicu boli ih qratz...
Post Reply