To je to, realno mjera pocetak decembra da se stave zimske.
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24051 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#24052 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma dobra je stvar što se ja s njim mogu dogovoriti da dovedem auto i popodne i naveče, a često mi ga sam dovuče nazad pred kuću. Majstor za poželjeti.Ateista wrote: ↑16/10/2023 08:26Ti si onda osudjen na cekanje i gubljenje vremena.Dzontra_Volta wrote: ↑13/10/2023 18:05 Jbg meni mehaničar na Butmiru, a živim i radim u Novom Sarajevu, tako da sam ja *ebo ježa kako god.![]()
![]()
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24053 Re: Dolazi zima - zimske gume
I to je dobro, vazno je da je fleksibilan,to puno znaci.Dzontra_Volta wrote: ↑16/10/2023 10:24Ma dobra je stvar što se ja s njim mogu dogovoriti da dovedem auto i popodne i naveče, a često mi ga sam dovuče nazad pred kuću. Majstor za poželjeti.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#24054 Re: Dolazi zima - zimske gume
Do 25.11. ili 25.10.?
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#24055 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prošle godine ih stavio na kraju 11. mjeseca, nisu mi ni trebale do tada po temperaturama.
Ko može neka sačeka black friday, bit će neka akcija zar.
- insaneinthebrain
- Posts: 25469
- Joined: 12/08/2013 12:51
#24056 Re: Dolazi zima - zimske gume
Do 10.og. Al ako vrijeme posluzi moci ce i u nevembru
-
HD_2015
- Posts: 1558
- Joined: 27/08/2015 12:54
#24057 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne vidim šta bi bio problem.
Ako ćemo sitničariti, mjerač brzine neće biti 100% tačan, malo udobnija vožnja (deblje gume) i više izvijanje gume u krivinama.
Prevelika guma - može strugati po blatobranu, ali u tvom slučaju vjerovatno neće, jer je mala razlika.
- Altsa
- Posts: 9226
- Joined: 19/03/2004 18:31
#24058 Re: Dolazi zima - zimske gume
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24059 Re: Dolazi zima - zimske gume
Možda nekome posluži informacija.
Prognoza padavina za period decembar-februar.
Dole je skala koja pokazuje odstupanje od prosječnih padavina za to područje.
Za Balkan je zapravo u januaru prognozirano dosta snježnih padavina.

I evo prognoze samo za januar:

Prognoza padavina za period decembar-februar.
Dole je skala koja pokazuje odstupanje od prosječnih padavina za to područje.
Za Balkan je zapravo u januaru prognozirano dosta snježnih padavina.

I evo prognoze samo za januar:

- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#24060 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ove dugoročne prognoze nisu uopšte relevantne, jer maximalno do 3 dana možeš imati iole preciznu prognozu, sve preko toga je šta bi bilo kad bi bilo.drug_profi wrote: ↑17/10/2023 09:46 Možda nekome posluži informacija.
Prognoza padavina za period decembar-februar.
Dole je skala koja pokazuje odstupanje od prosječnih padavina za to područje.
Za Balkan je zapravo u januaru prognozirano dosta snježnih padavina.
I evo prognoze samo za januar:
![]()
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24061 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nisu lose dugorocne prognoze za okvirno planiranje, ali svakako treba pratiti i kratkorocnu prognozu jer moze iznenaniti snijeg i ranije, koji se uglavnom ne zadrzi ali napravi kolaps u saobracaju, dijelom zbog ljetnih guma a najvise zbog nesposobnih vozaca.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24062 Re: Dolazi zima - zimske gume
Proguglaj malo ECMWF.Better Man wrote: ↑17/10/2023 09:53 Ove dugoročne prognoze nisu uopšte relevantne, jer maximalno do 3 dana možeš imati iole preciznu prognozu, sve preko toga je šta bi bilo kad bi bilo.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#24063 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne vjerujem im ništa dalje od 7 dana po pitanju prognoze, čak je i to puno.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24064 Re: Dolazi zima - zimske gume
Eto, budemo vidjeli koliko su precizni.
Dakle očekuje se malo više snijega u januaru nego što je uobičajeno, dok su decembar i februar izgleda ispod prosjeka.
Dakle očekuje se malo više snijega u januaru nego što je uobičajeno, dok su decembar i februar izgleda ispod prosjeka.
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24065 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nadam se da ce biti tacno, prosla godina je bila katastrofa sto se tice snijega, tek pred kraj januara pao kako treba, valjda ce ova biti bolja.drug_profi wrote: ↑17/10/2023 10:38 Eto, budemo vidjeli koliko su precizni.
Dakle očekuje se malo više snijega u januaru nego što je uobičajeno, dok su decembar i februar izgleda ispod prosjeka.
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#24066 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24068 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za dosta vozaca jeste, opet ko ide zimi na planinu cesto onda bas i ne, ja se ne bih usudio sa cjelogodisnjim na bjelasnicu, a ove zime planiram uzeti sezonsku kartu i skoro svaki vikend gore, tako da nista bez dobrih zimskih guma.
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#24069 Re: Dolazi zima - zimske gume
da li si mozda probao cjelogodisnje gume?
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24070 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vozio sam rent a car vozila na all season gumama, ali ne po planini i snijegu vec tamo gdje nema ni pravog ljeta ni prave zime, tako da ne znam kako se ponasaju na snijegu.
Nekom logikom, ako je u pitanju neki kompromis izmedju ljetnih i zimskih, trebalo bi da imaju kompromis i u performansama i ocekujem da bi prava zimska guma trebala da bude bolja na snijegu nego all season, a pri tome cak i kod zimskih gledam da uzmem neku malo bolju, bar Dunlop WS.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24071 Re: Dolazi zima - zimske gume
Idu All season i po snijegu bez problema, osim ako nećeš da se vereš na Hrid dok je mećava,
Sa Bjelava i na Bjelave bez problema po bijeloj cesti.
Sa Bjelava i na Bjelave bez problema po bijeloj cesti.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#24072 Re: Dolazi zima - zimske gume
Crossclimate 2 zimi ide ko zimska.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24073 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vector G2 isto. Sad ima i G3
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#24074 Re: Dolazi zima - zimske gume
G3 je na drugoj skuli, za prvu se jos opirem sa dva seta 
-
team87
- Posts: 317
- Joined: 03/05/2010 14:31
#24075 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imate li prijedloge gdje kupiti nove zimske gume u Sarajevu, 18-ka je u pitanju i ne bih bas neko smece.
