Zivio prof dr senahid memicmk ultra wrote:Ne mogu pjeske doći do zgrade a ne autom![]()
Evo ako izađeš na stupu iz tramvaja kako ces pjeske doći do tibre, ove kod gasproma, nema trotoara nigdje
Nema ni na drugoj strani
Ali zgrada postoji
"Majstori" parkiranja
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#24051 Re: "Majstori" parkiranja
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#24052 Re: "Majstori" parkiranja
zar nema kod one zelenosive zgrade preko puta esmeralde tunel neki za pjesake. ja sam vidio da nesta ima ali nisam smio ucimk ultra wrote:Ne mogu pjeske doći do zgrade a ne autom![]()
Evo ako izađeš na stupu iz tramvaja kako ces pjeske doći do tibre, ove kod gasproma, nema trotoara nigdje
Nema ni na drugoj strani
Ali zgrada postoji
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#24053 Re: "Majstori" parkiranja
Kakav će tek cirkus sa parkiranjem nastati kada se stanari usele u Sarajevo Tower. Pofalići i Socijalno će biti parking cirkus, uz velike jutarnje i poslijepodnevne gužve na Pofalićima i Socijalnom.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#24054 Re: "Majstori" parkiranja
Prece je spasavanje imovine nego njegova steta na autuKB9 wrote:ti vatrogasci ako su tako stojali i gledali kako nesto gori, zbog auta nekog debila koje nije smjelo bit tu parkirano, su identicni debili ko taj sto je parkiro
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#24055 Re: "Majstori" parkiranja
Izađi iz tramvaja i prohodaj i vidječeš da ima !mk ultra wrote:Ne mogu pjeske doći do zgrade a ne autom![]()
Evo ako izađeš na stupu iz tramvaja kako ces pjeske doći do tibre, ove kod gasproma, nema trotoara nigdje
Nema ni na drugoj strani
Ali zgrada postoji
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#24056 Re: "Majstori" parkiranja
Pa pogledaj Alipašino, bilo dovoljno parking mjesta u A fazi, izgradi se Škoda i uze parking mjesta umjesto napravi sebi garažu, banka pored itd, gore Bingo u C fazi pojede ljudima parking mjesta. Dato je općinama previše slobode za ova planiranja , a na čelu općina sve prigradski papci. Šta ono zna šta treba jednom gradu !drug_profi wrote:Najveci je problem sto je data dozvola za gradnjuu bez dovoljno besplatnih parking mjesta, ili su morali cijenu stana ukalkulisati sa cijenom garaze, ali ovo sto se sad radi svuda, da se stanovi prave bez obezbjedjenog free parkinga provociraju parkiranje gdje se god moze. Naravno u zemlji gdje je prosjecan IQ najnizi u evropi, ocekivano je da neki debil parkira pred garazom....
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#24057 Re: "Majstori" parkiranja
skoda nije izgradjena na parkingu, nije ni zgrada u kojoj je sada rb. oni su cak napravili novi parking. ni bingo nije izgradjen na parkingu.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#24058 Re: "Majstori" parkiranja
Kuda, tajni prolazi?yasaq wrote:Izađi iz tramvaja i prohodaj i vidječeš da ima !mk ultra wrote:Ne mogu pjeske doći do zgrade a ne autom![]()
Evo ako izađeš na stupu iz tramvaja kako ces pjeske doći do tibre, ove kod gasproma, nema trotoara nigdje
Nema ni na drugoj strani
Ali zgrada postoji
Uz dzemala bijedica nema, ima puteljak utaban, seoski
U stupskoj ima/nema a i gdje ima nije ni 60cm kako treba
U latičkoj isto tako
-
yasaq
- Posts: 1584
- Joined: 30/07/2006 21:54
#24059 Re: "Majstori" parkiranja
Iz Latičke imaš pothodnik i eto te na tramvajskoj, isto tako iz tramvaja možeš pored glavne ceste sve trotoarom doći i ući u naselje, a evo sad se pravi i trotoar ispred novog naselja prema Ilidži. Kažem ti izađi iz tramvaja i prošetaj !mk ultra wrote:Kuda, tajni prolazi?yasaq wrote:Izađi iz tramvaja i prohodaj i vidječeš da ima !mk ultra wrote:Ne mogu pjeske doći do zgrade a ne autom![]()
Evo ako izađeš na stupu iz tramvaja kako ces pjeske doći do tibre, ove kod gasproma, nema trotoara nigdje
Nema ni na drugoj strani
Ali zgrada postoji![]()
Uz dzemala bijedica nema, ima puteljak utaban, seoski![]()
U stupskoj ima/nema a i gdje ima nije ni 60cm kako treba
U latičkoj isto tako
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#24060 Re: "Majstori" parkiranja
Znam samo da si ga kao pjesak popusio ili sa djecijim kolicima.
Jel ima jos neki pothodik osim grasovog, za drugi ne znam?
Ne racunam provlacenje oko zgrada, nema trotoara uz DZ bijedica prwma Gaspromu, od gasproma prema zgradama niti cijelom stupskom ulicom, na petlji ima ali se prekida prije esmeralde
A to sto govoris o novom naselju to je vec posebna prica, trotoara ima sto su oni sad pravili do praonice, od praonice dole nema. Sa druge strane isto, od pumpe.
Naselje šofera
Jel ima jos neki pothodik osim grasovog, za drugi ne znam?
Ne racunam provlacenje oko zgrada, nema trotoara uz DZ bijedica prwma Gaspromu, od gasproma prema zgradama niti cijelom stupskom ulicom, na petlji ima ali se prekida prije esmeralde
A to sto govoris o novom naselju to je vec posebna prica, trotoara ima sto su oni sad pravili do praonice, od praonice dole nema. Sa druge strane isto, od pumpe.
Naselje šofera
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#24061 Re: "Majstori" parkiranja
Sa bahatom stokom ne možeš fino. Kad bi oko sebe gledali kulturne vozače, imali bi empatije prema ovima. Ovako, znaš da je vjerovatnoća ogromna da je to neko govno koje smatra da su pravila napisana za ostale, a ne za njega.el_bake007 wrote:Ja ne razumijem kako nekim ljudima prizor vozila natovarenog na pauku moze izazvati emocije radosti,srece,likovanja... Pa podrzavate otimacinu imovine od strane uhljupske,korumpirane i seljacke drzave koja vam svaki dan dodatno zagorcava zivotAko u potpunosti ne blokira prolaz pjesacima, ne smeta protoku saobracaja zakacit kaznu i to je to
Nije to samo u saobraćaju nego uopšte...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24062 Re: "Majstori" parkiranja
mogu ja,bas mi je drago kad ga digne pauk,jos bolje kad je kakav skuplji auto bahato ostavljen

Last edited by amar1994 on 12/11/2019 15:24, edited 1 time in total.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#24063 Re: "Majstori" parkiranja
Henry Chinaski wrote:Sa bahatom stokom ne možeš fino. Kad bi oko sebe gledali kulturne vozače, imali bi empatije prema ovima. Ovako, znaš da je vjerovatnoća ogromna da je to neko govno koje smatra da su pravila napisana za ostale, a ne za njega.el_bake007 wrote:Ja ne razumijem kako nekim ljudima prizor vozila natovarenog na pauku moze izazvati emocije radosti,srece,likovanja... Pa podrzavate otimacinu imovine od strane uhljupske,korumpirane i seljacke drzave koja vam svaki dan dodatno zagorcava zivotAko u potpunosti ne blokira prolaz pjesacima, ne smeta protoku saobracaja zakacit kaznu i to je to
Nije to samo u saobraćaju nego uopšte...
samo po džepu udarati
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24064 Re: "Majstori" parkiranja
Meni je jako drago. Pauk ne nosi onako. I ja sam jednom šišanje platio 120 maraka i to kad je prosjecna plata bila 4-5 stoja. Pa naucio lekciju. Jos mi fasunga u autu bila, mesa za 50 maraka, povrca itd. Ono, moras reagovati, pod hitno spasavati, juli mjesec. A auto od 7-8 stoja (šugo 45). A bez para. Trazi gdje posuditi, trci - leti...Henry Chinaski wrote:Sa bahatom stokom ne možeš fino. Kad bi oko sebe gledali kulturne vozače, imali bi empatije prema ovima. Ovako, znaš da je vjerovatnoća ogromna da je to neko govno koje smatra da su pravila napisana za ostale, a ne za njega.el_bake007 wrote:Ja ne razumijem kako nekim ljudima prizor vozila natovarenog na pauku moze izazvati emocije radosti,srece,likovanja... Pa podrzavate otimacinu imovine od strane uhljupske,korumpirane i seljacke drzave koja vam svaki dan dodatno zagorcava zivotAko u potpunosti ne blokira prolaz pjesacima, ne smeta protoku saobracaja zakacit kaznu i to je to
Nije to samo u saobraćaju nego uopšte...
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#24066 Re: "Majstori" parkiranja
Nama se desilo da je pauk digao uredno parkiran auto, na obilježenom mjestu u okviru ocrtanih linija. Žena sa kolegicom čekala oko pola sata radnika da naplati, njega nigdje. Konta da će platiti kad završi posao i dođe deo auta, ono valjda se radnik pojavi na poslu.Henry Chinaski wrote:Sa bahatom stokom ne možeš fino. Kad bi oko sebe gledali kulturne vozače, imali bi empatije prema ovima. Ovako, znaš da je vjerovatnoća ogromna da je to neko govno koje smatra da su pravila napisana za ostale, a ne za njega.el_bake007 wrote:Ja ne razumijem kako nekim ljudima prizor vozila natovarenog na pauku moze izazvati emocije radosti,srece,likovanja... Pa podrzavate otimacinu imovine od strane uhljupske,korumpirane i seljacke drzave koja vam svaki dan dodatno zagorcava zivotAko u potpunosti ne blokira prolaz pjesacima, ne smeta protoku saobracaja zakacit kaznu i to je to
Nije to samo u saobraćaju nego uopšte...
Ka du se vratile - auta nema. Idiot je u neko doba došao na radno mjesto, vidio da je auto parkirano a nije naplaćen parking i pozvao pauk službu. Ovi digli (uredno i propisno parkiran) auto. Nisu pomogla nikakva uvjeravanja na mjestu gdje pauk služba čuva auta, morali smo platiti nekih 120 KM.
Sad je na tom mjestu (Marindvor) aparat za naplatu, i zamisli - nije nam se još desilo da ga ne zateknemo na radnom mjestu.
Mašine su odgovornije i pouzdanije od ljudi.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#24067 Re: "Majstori" parkiranja
Juče bruda u Audi A3 haldno stao u krajnjoj lijevoj traci kod BBI banke/Konzulata Hrvatske, upalio 4 žmigavca i čeka. Iza njega ide jedan kombi i još jedan automobil, prestrojili se ali ne mogu dalje od njega. Svira kombi, blica, ali idiot ništa, samo se blago pomjeri. Kombi se prestoji desno, obiđe ga i skrenu lijevo.
Idiot iz Audia ništa ne reaguje, ni trunke stida, obraza...
Idiot iz Audia ništa ne reaguje, ni trunke stida, obraza...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#24068 Re: "Majstori" parkiranja
Kad se to desilo nije bilo instaliranih parkomata? Jel bila opcija SMS-om?Laplace wrote:
Sad je na tom mjestu (Marindvor) aparat za naplatu, i zamisli - nije nam se još desilo da ga ne zateknemo na radnom mjestu.
Mašine su odgovornije i pouzdanije od ljudi.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#24069 Re: "Majstori" parkiranja
Mene cudi kad na tom mjestu ne naletim na parking debila.ElRe wrote:Juče bruda u Audi A3 haldno stao u krajnjoj lijevoj traci kod BBI banke/Konzulata Hrvatske, upalio 4 žmigavca i čeka. Iza njega ide jedan kombi i još jedan automobil, prestrojili se ali ne mogu dalje od njega. Svira kombi, blica, ali idiot ništa, samo se blago pomjeri. Kombi se prestoji desno, obiđe ga i skrenu lijevo.
Idiot iz Audia ništa ne reaguje, ni trunke stida, obraza...
Jucer ispred moje zgrade neki predonja od 5 banki serbez poprijeci AR 156 preko dva parking mjesta i jos zagleda da vidi jel ga dobro "razmjerio". Parkirao si preko 2 mjesta, ajd fino parkiraj. Evo odmah cu pomjeriti! Ja ne kontam taj seljacki mentalitet pa ga *ebi!
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#24070 Re: "Majstori" parkiranja
Koliko se sjećam, nije bilo nijedne od tih dviju opcija. Tek kasnije su postavili automat.tempuser wrote:Kad se to desilo nije bilo instaliranih parkomata? Jel bila opcija SMS-om?Laplace wrote:
Sad je na tom mjestu (Marindvor) aparat za naplatu, i zamisli - nije nam se još desilo da ga ne zateknemo na radnom mjestu.
Mašine su odgovornije i pouzdanije od ljudi.
Nismo samo mi naletjeli, još nekima su (kako pričaju) tu pokupili auto (navodno je čovjek iz Novog Pazara došao i tu parkirao, kad je vidio da mu je pauk odnio auto čovjek poludio). Možda su upravo zbog toga i postavili automat tu.
Edit: Sve i da jeste tad bio automat (a prilično sam siguran da nije, na kraju onda ne bi bilo potrebe za radnikom), kako je policija mogla dignuti auto koji je uredno i propisno parkiran i nikome ne smeta? Mogli su staviti neku kaznu u vidu dnevne karte, kao prije nekoliko godina u Igalu (kad nismo vidjeli da ima automat, otad na svakom parkingu provjerimo ima li postavljen automat). Tada su nam naplatili, čini mi se, 10€ ili 20€ dnevnu kartu, ali auto nije dignut.
Last edited by Laplace on 13/11/2019 12:45, edited 1 time in total.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#24071 Re: "Majstori" parkiranja
Sve je moguce, ali ja nesto ne mogu da se sjetim da negdje ima parking za naplatu, a da nije bilo parkomata?!
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#24072 Re: "Majstori" parkiranja
To je bilo davno, nekih bar 4-5 godina.tempuser wrote:Sve je moguce, ali ja nesto ne mogu da se sjetim da negdje ima parking za naplatu, a da nije bilo parkomata?!
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#24073 Re: "Majstori" parkiranja
Na Marijin Dvoru danas imaju radnici i tamo gdje su postavljeni automati. Uvijek jedan ili dva ispred Muzeja, i onda obilaze krug oko Filozofskog svako malo, pregledaju kartice na autima.Laplace wrote: Edit: Sve i da jeste tad bio automat (a prilično sam siguran da nije, na kraju onda ne bi bilo potrebe za radnikom).
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#24074 Re: "Majstori" parkiranja
Neki dan je zbog sajma "Jesen u Visokom" bila tolika gužva da su čak i legalna parking mjesta bila ispunjena. 
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#24075 Re: "Majstori" parkiranja
Ovoga nije bilo, ne bi ga mogli naći ni Interpol ni CIA.thekupus wrote:Na Marijin Dvoru danas imaju radnici i tamo gdje su postavljeni automati. Uvijek jedan ili dva ispred Muzeja, i onda obilaze krug oko Filozofskog svako malo, pregledaju kartice na autima.Laplace wrote: Edit: Sve i da jeste tad bio automat (a prilično sam siguran da nije, na kraju onda ne bi bilo potrebe za radnikom).

