Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#24001 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

insaneinthebrain wrote: 12/10/2023 12:19 lego Hankook RS3, DOT 35/23 :thumbup:
sad cekam snijeg i kisu da ih testiramo. al neka ih do novembra

Image

Image
Nemoj ih tako držati ako nisu sa felgama.

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#24003 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Neće im biti ništa mjesec dana.
Gledam kako skladište gume po ovim hotelima.
Dobro se ijedna može izbalanisrati.
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24004 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Bas me zanima da li vulkanizeri u svojim "hotelima" rotiraju gume kako je naznaceno svakih mjesec dana. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#24005 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

po 12 komada na kamari
doduse, jesu donje na felgama
User avatar
Big Ben
Posts: 171
Joined: 17/12/2010 23:44

#24006 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Big Ben »

-10% na ekupi. :wink:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#24007 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Ateista wrote: 13/10/2023 09:49 Bas me zanima da li vulkanizeri u svojim "hotelima" rotiraju gume kako je naznaceno svakih mjesec dana. :D
Ma ne rotiram ni ja. Eno ih u podrumu, zarotiram ih kad mi nešto zatreba (a to može biti i jednom u 3-4 mjeseca).
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#24008 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

Zarotiram ih tj. pobacam kad me smetaju tj. nanerviraju :lol: :lol:

Nego jel mažete vi gume npr glicerinom kada ih ostavite/skladištite ?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#24009 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Ja samo operem vapom dobro
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#24010 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

I isčačkaš kamenčiće :lol: :lol:
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#24011 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

emotivac wrote: 13/10/2023 14:39 Zarotiram ih tj. pobacam kad me smetaju tj. nanerviraju :lol: :lol:

Nego jel mažete vi gume npr glicerinom kada ih ostavite/skladištite ?
Ja ih premazem glicerinom.
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#24012 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 13/10/2023 14:28
Ateista wrote: 13/10/2023 09:49 Bas me zanima da li vulkanizeri u svojim "hotelima" rotiraju gume kako je naznaceno svakih mjesec dana. :D
Ma ne rotiram ni ja. Eno ih u podrumu, zarotiram ih kad mi nešto zatreba (a to može biti i jednom u 3-4 mjeseca).
Ne rotiram ih ni ja, jebat im mater. Stoje u podrumu cijelu zimu.
Ali ih ostavim ovako kako se preporučuje.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#24013 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

emotivac wrote: 13/10/2023 14:42 I isčačkaš kamenčiće :lol: :lol:
Image
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24014 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Dzontra_Volta wrote: 13/10/2023 14:28
Ateista wrote: 13/10/2023 09:49 Bas me zanima da li vulkanizeri u svojim "hotelima" rotiraju gume kako je naznaceno svakih mjesec dana. :D
Ma ne rotiram ni ja. Eno ih u podrumu, zarotiram ih kad mi nešto zatreba (a to može biti i jednom u 3-4 mjeseca).
Dok sam drzao u podrumu nisam ih ni dotakao dok stoje tamo. :D
Sad drzim kod vulkanizera, ne vrijedi tih 20 i nesto KM zajebancije, troje vrata moram otkljucavati da dodjem do njih, uz jedno stepeniste pa niz drugo, isprljam se i smorim, ne mogu vise.
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24015 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Big Ben wrote: 13/10/2023 11:36 -10% na ekupi. :wink:
Dobar popust, ali slab izbor zimskih za 225/45/R17
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#24016 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Ateista wrote: 13/10/2023 14:51
Dzontra_Volta wrote: 13/10/2023 14:28

Ma ne rotiram ni ja. Eno ih u podrumu, zarotiram ih kad mi nešto zatreba (a to može biti i jednom u 3-4 mjeseca).
Dok sam drzao u podrumu nisam ih ni dotakao dok stoje tamo. :D
Sad drzim kod vulkanizera, ne vrijedi tih 20 i nesto KM zajebancije, troje vrata moram otkljucavati da dodjem do njih, uz jedno stepeniste pa niz drugo, isprljam se i smorim, ne mogu vise.
Drzao sam i ja kod vulkanizera (tj. u Unitrade), ali dodijalo mi čekati 2-3 sata svake sezone dok dođem na red da mi namontira gume.
Radije siđem u podrum, stavim u gepek i u Maje u dogovoreni termin.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24017 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Punac na felgama ostavio ljetne, naslonio ih na zid samo, stajale na gaznom sloju. U proljece bacene nakon sto su namontirane. Moguce da ni pritisak nije bio ok, al na jednom mjestu imale udubljenje, nije se moglo vozit
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24018 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Dzontra_Volta wrote: 13/10/2023 15:23
Ateista wrote: 13/10/2023 14:51

Dok sam drzao u podrumu nisam ih ni dotakao dok stoje tamo. :D
Sad drzim kod vulkanizera, ne vrijedi tih 20 i nesto KM zajebancije, troje vrata moram otkljucavati da dodjem do njih, uz jedno stepeniste pa niz drugo, isprljam se i smorim, ne mogu vise.
Drzao sam i ja kod vulkanizera (tj. u Unitrade), ali dodijalo mi čekati 2-3 sata svake sezone dok dođem na red da mi namontira gume.
Radije siđem u podrum, stavim u gepek i u Maje u dogovoreni termin.
Kod mene obrnuto, prije isao u Maju a sad u Unitrade. :D
Promijenio jer kod Maje nema mjesta za gume, inace su bili ok.
Cekanje u Unitrade mi nije problem jer im dovucem auto i ostavim, dodjem kad zavrse, posao mi nije daleko od njih pa ne gubim vrijeme.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24019 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Pored Aldina zivog vas jos nije ni sramota da pisete da idete kod neke Maje kod nekog trejda :run:
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24020 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

JavierBosnia wrote: 13/10/2023 15:35 Pored Aldina zivog vas jos nije ni sramota da pisete da idete kod neke Maje kod nekog trejda :run:
Ako Aldinov novi prostor ne bude predaleko i bude imao hotel za gume, mozda predjem. :D

Ne mora bas hotel, moze i motel ili hostel. :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#24021 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

JavierBosnia wrote: 13/10/2023 15:35 Pored Aldina zivog vas jos nije ni sramota da pisete da idete kod neke Maje kod nekog trejda :run:
Kod Aldina se ide na koridu :zzzz:

Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#24022 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

JavierBosnia wrote: 13/10/2023 15:35 Pored Aldina zivog vas jos nije ni sramota da pisete da idete kod neke Maje kod nekog trejda :run:
Jbg i Unutrade mi je predaleko, a ne Hadžići.
@Ateista Meni je Unitrade usred ničega i nemam gdje u blizini ni kafu da popijem dok čekam (osim iz onog njihovog aparata).
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24023 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Dzontra_Volta wrote: 13/10/2023 17:31
JavierBosnia wrote: 13/10/2023 15:35 Pored Aldina zivog vas jos nije ni sramota da pisete da idete kod neke Maje kod nekog trejda :run:
Jbg i Unutrade mi je predaleko, a ne Hadžići.
@Ateista Meni je Unitrade usred ničega i nemam gdje u blizini ni kafu da popijem dok čekam (osim iz onog njihovog aparata).
Naravno, ako ti nije usput ili blizu kuce ili posla nista onda, ja sam i maju i unitrade birao zbog blizine, jedno kuce a drugo posla. Mehanicara nisam po tome birao ali mi je ispalo da mi je blizu trenutnog posla, odnosno preciznije ispalo je da mi je ovaj posao kad sam poceo blizu mog majstora. :D
U svakom slucaju mi se poslozilo, ne volim sjediti i cekati, i mehanicaru i vulkanizeru ostavim auto i odem na posao.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#24024 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Jbg meni mehaničar na Butmiru, a živim i radim u Novom Sarajevu, tako da sam ja *ebo ježa kako god. :mrgreen:
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#24025 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by profatr »

Throttle wrote: 13/10/2023 15:29 Punac na felgama ostavio ljetne, naslonio ih na zid samo, stajale na gaznom sloju. U proljece bacene nakon sto su namontirane. Moguce da ni pritisak nije bio ok, al na jednom mjestu imale udubljenje, nije se moglo vozit
Meni stoje na felgama i zimske i ljetne, uspravno jer mi je tako lakše izvlačiti i stavljati ih ispod stepenica. Uglavnom, kako ih ostavim tako ih i nađem, nikad problema.
Post Reply