"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
Zlaja9
Posts: 60
Joined: 13/04/2019 14:55

#24001 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Zlaja9 »

Divno kako niko ne razmislja da ta slobodna mjesta mozda nisu bila tako slobodna u vrijeme kad je covjek dosao da parkira :roll: :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 9051
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24002 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirsar »

Zlaja9 wrote:Divno kako niko ne razmislja da ta slobodna mjesta mozda nisu bila tako slobodna u vrijeme kad je covjek dosao da parkira :roll: :lol:
skoro pa uvijek ima mjesta, merebit samo ako je dos'o anamo tamo iza 23h pa parkir'o, ali sam siguran da mu je i bio cilj sto blize stepenicama parkirat, svaki dan s prozora gledam svakavih parkiranja a uvjek mjesta ima, samo... valja 'odat, ko sto rekoh :mrgreen:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#24003 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Industrialyzer »

U svako doba dana i noci na ovom parkingu se moze naci mjesto! Svaki dan parkiram tu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#24004 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

Nadjoh se u dilemi o situaciju koju danas vidjeh...
Vidim auto kako prilazi parking mjestu, medjutim na sred parking mjesta stoji cura i mase da je zauzeto, da ceka drugaricu da parkira auto. Sta raditi?
Ici logikom da su on prve nasle mjesto, bilo pjeske - bilo autom i nastaviti dalje.
Rigodno se drzati zakona da niko nema pravo da uzurpira tj "rezervise" ili cuva javno parking mesto i sta raditi ako cura nece da se pomakne? Krsis zakon bilo je datknes autom ili je fizicki pokusas skloniti.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#24005 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laertes »

tempuser wrote:Nadjoh se u dilemi o situaciju koju danas vidjeh...
Vidim auto kako prilazi parking mjestu, medjutim na sred parking mjesta stoji cura i mase da je zauzeto, da ceka drugaricu da parkira auto. Sta raditi?
Ici logikom da su on prve nasle mjesto, bilo pjeske - bilo autom i nastaviti dalje.
Rigodno se drzati zakona da niko nema pravo da uzurpira tj "rezervise" ili cuva javno parking mesto i sta raditi ako cura nece da se pomakne? Krsis zakon bilo je datknes autom ili je fizicki pokusas skloniti.
Ako je žensko, zovneš zdruzdju, pa on to riješi :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#24006 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

Laertes wrote: Ako je žensko, zovneš zdruzdju, pa on to riješi :lol:
Pa da je nosim na dusi?! :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24007 Re: "Majstori" parkiranja

Post by JavierBosnia »

tempuser wrote:Nadjoh se u dilemi o situaciju koju danas vidjeh...
Vidim auto kako prilazi parking mjestu, medjutim na sred parking mjesta stoji cura i mase da je zauzeto, da ceka drugaricu da parkira auto. Sta raditi?
Ici logikom da su on prve nasle mjesto, bilo pjeske - bilo autom i nastaviti dalje.
Rigodno se drzati zakona da niko nema pravo da uzurpira tj "rezervise" ili cuva javno parking mesto i sta raditi ako cura nece da se pomakne? Krsis zakon bilo je datknes autom ili je fizicki pokusas skloniti.
Nastaviti dalje. Ocito se ne snalaze bas najbolje u saobracaju tako da pomazu jedna drugoj i snalaze se. Nije mi bezobrazno kad je osoba tu jer je rijec o minutama, bezobrazno je kad stavi neko gajbu, paket ili slicno..
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#24008 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Nista. Uljudno produziti dalje. Neke se stvari ne rjesavaju ZOBS-om.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#24009 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

Nemate pojma sta su debili uradili na Dobrinji na zadnjem parkingu na liniji razgranicenja eniteta

Jucer prolazila a ako opet prodjem slikacu debilizam

Farbali su parking mjesta i degenoidi su ostavili jednog Audija jajae bez tablica na klocevima znaci otpad i nisu uopce markirali parking mjesto vec okolo ocrtali tako da na sred parkinga to auto stoji i zauzima 4 mjesta

Prvo ubiti sjekirom vlasnika
Drugo ubiti sjekirom idiote iz Komunalnog koji uopce ne rade svoj posao i ne brinu oko odvoza otpada
Jednostavno vozilo je ruinirano i NIJE mu mjesto i pravi problem,a opet kreteni nisu u stanju da se snadju oko te sitnice
Do juce su se falili kako ciste sarajevo i odvoze stara auta,a nakon publiciteta nastavili po starom
Pa stvarno nema smisla ocrtati komplet parking a idiota jednog ostaviti u rasulu totalnom da svima smeta
Kad vec radis nesto da ispadne kako treba uradi ga do kraja jebo vas caca seljacki zatupljeni
User avatar
semirsar
Posts: 9051
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24010 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirsar »

vjeshalica wrote:Nemate pojma sta su debili uradili na Dobrinji na zadnjem parkingu na liniji razgranicenja eniteta

Jucer prolazila a ako opet prodjem slikacu debilizam

Farbali su parking mjesta i degenoidi su ostavili jednog Audija jajae bez tablica na klocevima znaci otpad i nisu uopce markirali parking mjesto vec okolo ocrtali tako da na sred parkinga to auto stoji i zauzima 4 mjesta

Prvo ubiti sjekirom vlasnika
Drugo ubiti sjekirom idiote iz Komunalnog koji uopce ne rade svoj posao i ne brinu oko odvoza otpada
Jednostavno vozilo je ruinirano i NIJE mu mjesto i pravi problem,a opet kreteni nisu u stanju da se snadju oko te sitnice
Do juce su se falili kako ciste sarajevo i odvoze stara auta,a nakon publiciteta nastavili po starom
Pa stvarno nema smisla ocrtati komplet parking a idiota jednog ostaviti u rasulu totalnom da svima smeta
Kad vec radis nesto da ispadne kako treba uradi ga do kraja jebo vas caca seljacki zatupljeni
na drugom parkingu, preko puta tog su dva auta ostala nasred, jedan sasvim raspadnut dok je drugi jos i dobar ali nidje vlasnika, a posebna su prica ovi sto ostadose na krajevima, ima i jedan oldtajmer, doduse oni toliko i ne smetaju kao ova dva, fakat sutra uslikam, ako ne zaboravim :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#24011 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Izgleda da odvoze samo spaljene olupine. Dok ne izgori, kao nije za otpad, nije smece. Jos uvijek je auto.
User avatar
semirsar
Posts: 9051
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24012 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirsar »

Image
pronadjite uljeze... :mrgreen:
ova vectra stoji ovako vise od 2godine, nije drasticno lupana, vec je od hrdje desna prednja strana propala skroz i nejma sanse se odgurat nidje, samo slep i navuc na kamion. Lik koji je vlasnik hronicno pati od qrcobolje za sve okolo njeg, svoj film fura.
malo gore vise, u istoj liniji stoji clio, ili u kvaru, ili zaboravljen, haj ga znaj
Image
na istom parkingu imade i 5 mjesta za invalide, lijep gest od opstine sto misli i na tu kategoriju, zar ne, ali... sta mislite koliko ih je parkiralo, na tim mjestima, sa poznatom plavom naljepnicom, a nije da ih nema na parkingu.
Image
e ovo je sad je za javno tucanje jaja macolom.. vidite onaj ogromni kamionski tocak na samom ulazu u parking, lika koji ga je dokoturao nije mrzilo svaki put sklanjat kad je dolazio s posla i isti vracat nasred parking mjesta, licno sam gledao kako se umalo u par navrata ne nasadise na tu mrcinu od tocka... nije on jedini sa takvim biserom, sta reci o liku koji je odnekud donio kompletan ivicnjak od cirka metar duzine i Bogtepitaj koliko kila tezine i na samom cosku isti postavio, e sad, ko po noci ide po pravilu , naravno da cemo haman svi presjeci kroz "prazno" PM i tujdi ce nas docekati taj blok betona... sudeci po onoj velikoj masnoj mrlji, necije korito je vec zaplatilo
Image
i sad jedan oldtajmer za kraj, ne bi mi mrsko potraziti slican, i tako naletih bas na taj
https://www.olx.ba/artikal/32608763/opel-senator/
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24013 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Throttle »

Izgurao senatora s parkinga za slikanje i opet ga vratio :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 9051
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24014 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirsar »

Throttle wrote:Izgurao senatora s parkinga za slikanje i opet ga vratio :lol:
a sta bi ti Bogati... ja koliko se sjecam, ti su znali samo na po kljuca 20lit spalit :mrgreen:

gle ga na 3-oj slici, ode, zaboljese ledja od guranja :pisnuo: :pisnuo:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24015 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Throttle »

:lol: :lol:
Nisam ni vidio tog savijenog haha
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#24016 Re: "Majstori" parkiranja

Post by basicm »

Senator je auto, pricajte sta zelite.
User avatar
semirsar
Posts: 9051
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24017 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirsar »

basicm wrote:Senator je auto, pricajte sta zelite.
:thumbup: imadoh srecu pa, prije rata,u staroj firmi novog provozao od Sa do Ze, moradoh stati na ep puNpi da natocim, jbg, mislio mere bit do Ze, koji zajeb :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#24018 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Nisu ta auta pravljena za plitak dzep. A ni benzin nije bio skup tada.

Fabricke specifikacije:
2,8 S - 1978
140 hp @5200rpm,
214 Nm @3500 rpm
0-100 km/h - 10,5 s
1900 kg
11,8 lit prosjek u kombinovanoj voznji.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24019 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Bakir1 »

Ja sam se nekad 95 provozao u jednom, Jel to bilo do sporih auta tada ali se meni ucinio kao raketa :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 9051
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24020 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirsar »

drug_profi wrote:Nisu ta auta pravljena za plitak dzep. A ni benzin nije bio skup tada.

Fabricke specifikacije:
2,8 S - 1978
140 hp @5200rpm,
214 Nm @3500 rpm
0-100 km/h - 10,5 s
1900 kg
11,8 lit prosjek u kombinovanoj voznji.
nije za plitak dzep, tacno je, direktor ga tad kupio u najjacoj verziji, cini mi se 3.0 motor bio, dosao direkt iz fabrike u Kikindi i dio para je bila neka kompenzacija. :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#24021 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

Stari moj je jedno vrijeme koristio Senatora na kojem je pisalo Kikinda 2,5E. Imam negdje sliku.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#24022 Re: "Majstori" parkiranja

Post by basicm »

Ja sam se dugo druzio sa jednim 3.0. Zadnja klupa komotna, plisana sjedista, udoban i dobro slusao iako je star i zapusten bio.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#24023 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Mislim da mu ime modela sve govori.
VW je tad nudio lubenicare pasate sa 85 hp, a audi 80 tip2, sa 110 hp tonu laksi od senatora, 60 centi kraci i duplo manjeg gepeka...
ili mercedes 200 benzinac sa 94 hp, 500 kila manje, ali sličnih gabarita, uz sličnu potrošnju goriva...
Znači bio je vjerovatno konkurent najjeftinije mečke iz tog vremena.
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#24024 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kabal1337 »

Pa covjece zove se "Senator", zar sve u startu nije jasno?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#24025 Re: "Majstori" parkiranja

Post by noviclan »

Zvao se serator ili ne trebali su ga dici ocrtati parking i premjestiti ga negdje u cosak
Locked